Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Arkadaşlar Sizce Hangisini Almak Daha Mantıklı

Motovento
    REKLAM ALANI
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    4) hiçbiri
    acele etme olayı sindirrr
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Baltassar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 250
    Arkadaslar titan icin 55000 km cok degil honda motorlarının rektefe suresini 300.000 km olarak acıklar.
    avrupa ulkelerinde yasayan arkadaslarımız bilirler 50.000 km altındaki motorlara sagır gozuyle bakarlar.
    Kardes bi ustune otur hangisi icine siniyorsa onu al. kişisel fikrim
    Imza mi?? Nereye Atayım

tatlisert45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    durumun varsa ikinci el cbf yada ybr derim
    Hissettiğin gibi yaşa...

Keşke bütçesini yazsaymış ama illa bu üçü içinden seçeceksen km yapmış olsada honda derim.

Eğer paran varsa çinliye hiç bulaşma ama imkanın yoksa çinlide seni götürür sen ona bakarsın o sana ama uzun ömürlü olmaz japonlar gibi.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada Kymco gibi kaliteyi en hesaplı şekilde veren bir marka varken Mondial bir hiçtir benim için.Gayet objektifim de mi.
    Katılıyorum !
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    bende var su anda 32,500 km de motoru gayet iyi ama kasaları cok dandik. en ufak şeyde catlıo kırılıo. ben izmir ve çevresinde gitmediğim yer kalmadı. kusadası,manisa,balıkesir,çeşme vs. bakımını yaptırdıktan sonra gider hiç merak etme.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tayfanında dediği gibi mondial çin malıdır..
    ancak Türkiyeye girip 3-5 model sattıktan sonra birden ortadan kaybolan yada iflas eden çin markalarından değildir. Ticari seleksyon sonucu 3-4 çinli marka ayakta kaldı ve Mondial de bunların en çok tercih edileni.
    Bir arkadaşımız için MCT motor koruma demiri arıyorduk, mail attım bende Mondial'e.. Trink, ertesi gün telefon ettiler. Motor koruma demirinin Mondial tarafndan üretilen bir parça olmadığını, yan sanayii olarak temin edebileceğimizi söylediler. Sonuçta bugün Suzuki - Kawasaki vb. markalar bile bu kadar ilgili davranmayabiliyor; mondial'in müşterisine böyle ilgili olması takdiri hakediyor.

Yedek parça ve servis konusunda da canını sıkmaz ve yine arkadaşların dediği gibi iYi BAKARSAN; adam gibi kullanırsan uzun kilometreler boyunca seni üzmez..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    çinliler arasında saglam marka en azından parça sıkıntın olmaz ama yinede japon derim tabiki bütcene baglı...

Alıntı m.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çinliler arasında saglam marka en azından parça sıkıntın olmaz ama yinede japon derim tabiki bütcene baglı...
    +1
    bencede katılıyorum...

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Bendede var 1200 km de, hergün yeni bi aksiyon yaratıyor eylenceli motor

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    canım kardeşim sanırım bir aryış içerisindesin ama bu şekilde kafan iyice karışacak çünki herkez birşey diyecek bende dahil eger motor alacaksan bütcen nedir bilemiyorum ama 3 el dahi olsa japonu tercih et derim km o kadar önemli değil adamlar 100 bindeki motoru 20 bine 10 dakida indiriyo japon gider bir şekilde bir yerlerden başlaman gerek sanırım ve zamanla tecrübe edinip kendi fikrine sahip olursun
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    kardeş bende yeni aldım mondial 100 ukh motor bence süper tabi hafif hız beklemeyeceksin.kaldı ki bütün çinliler 3 aşşağı 5 yukarı aynı ürünleri kullanıyorlar.benim bildiğim çok parça sıkıntısı çekmezsin.ama paran yabancıya gittikten sonra ha çinli ha hintli ha kore veya japon hiç farkı yok. ama konfor dersen honda sağlamlık dersen en çok yamaha deniyor.(bu arada bu motorlarda çinde üretiliyor.kutusunda gördüm.)vibrasyon istersen diğerleri.Baya bir araştırdım en sonunda mondial 100 ukh de karar kıldım vergi yok yakıtı kokluyor yeni başlayanlar için düşüp kalsan dahi granajı veya diğer parçaları pahalı değil.yakıtı kokluyor.ama çok oturunca kaba yerin ağrıya bilir.belki benim ilk motorumdur çok oturmak nedir bilmiyorumdur. o ayrı bir konu
    yamaha ybr 125

Motosikleti
    keeway superlight 150
    benim ilk motorumda 100kh. bence süper dayanıklı sorunsuz bi motor. arkadaşımda var şu an 15binde tık demiyo motor anahtar bile değmedi 100-100 gidiyo maşallah

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet mondial çin malı ve japonlara göre düşük kalitededir hem işçilik hemde malzeme yönünden.
    en ucuz japon en az 10 çinli parasına bedel. doğal olarak da ne kadar ekmmek o kadar köfte olayı
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    roadstar 250 (cok guzel ya)
    bende yamaha çakması var motorun canına okdum banamısın demedi kamyonun altından cıkartıp bastım marsa gittim 3 kere dagıttım 3 kere toplattım evet japonlarda yedek parca sıkıntın olmaz ama bi jantı 2 milyara alırsın bi depo ezigini duzeltmek için senden birbucuk milyar isterler mondialin yedek parcası bakkalda bile var.ben bi egzos parasına motorumu sıfırlıyorum. ayrıca at sahibine göre kişner
    [COLOR="Red"][B]
    Önce Topraktım Simdi Agaç OLdum.
    Derya DenizLer Gibi DaLgaLandım Simdi DuruLdum.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    biraz nakitte, biraz da vakitte problem var.
    mondial çin malıdır ve aldığın araç biraz da şansına bağlıdır. aynı marka aynı model iki motordan biri, diğerinin yaptığı km'yi, 4-5 hatta 10 katına bile çıkarabiliyor.
    fakat bana kalırsa kymco denen, taiwan da üretilen, çok sağlam bi marka var. çin ile taiwan arasında ne fark varki diye düşünebilirsin, ilk duyduğumda ben de öyle demiştim. fakat araştırdım ve gerçekten çok sağlam bi makine olduğunu duydum. ben şu an okul dolayısıyla motor alamıyorum. yaz gelince bi kymco sahibi olucam inş. kymcolar ucuzdur...
    Dikkat! Motosiklette nikotin vardır, bağımlılık yapar! :bounce:

1000tl Ile 1300tl Paran Olsa Hangi Ikinci Eli Alırsın

Arkadaşlar Elimde 1300 E Kadar Para Var Ne Motor Alabilirim Sizin Görüşlerinizi Bekliyorum..
    sport tipte olcak klasik gitmez bana...

>>>>sizce Hangisini Alıyım..>>>>

Arkadaşlar motor almayı düşünüyorum ama fazla bir bilgim yok bnde size sormak istedim motorlar hakkında iki seçenek var sizce hamgisini almalıyım...
    1)-55000km yapmış ve yeni bakımdan çıkmış temz 2000 model HONDA TİTAN...
    2)-12000km yapmış 2006 model bakımlı MONDIAL 150KN.....
    3)-4700km yapmış 2007 model temiz MONDIAL 125KT...

ARKADAŞLAR ELİMDE :1300-1400TL PARAM VAR.
    .. ARKADAŞLAR YARDIMINIZA ÇOK İHTİYACIM VAR LÜTFENN..

PARAM:1300

SaRı39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Reklama Gerek Yok
    araqştırırsan baya motor var belki iyi bişey bulursun
    yamaha rx115 vardı birtaaha 1000 tl ye
    Ortadoğu ve balkanların en iyi krosçusu

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler