Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklette giderken hissettiğimiz sıcaklık

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09

Arkadaşlar Honda e-Bülten de rastladım bilgimiz olması açısından burada paylaşmak istedim.

hava 0 derece iken 60km ile gittiğimizde -13 derece olarak hissediyormuşuz.
    Peki ben bazen 0 derecede 130km/h a çıktığım oluyor o zaman kaç derece hissediyorum acaba
    2move, saykokan, abeciMotoru ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Bu sıcaklık konusu aklıma ne zamandır motosikletime takmayı düşündüğüm termometreyi hatırlattı. Acaba hiç göreniniz oldu mu gidon'a takılan analog veya dijital motosiklet termometresi? Gördüyseniz neresi ise yazarsanız sevinirim.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Evet gördüm bizzat ben kullanıyorum. Analog Termometre. Hatta bi sn fotoğrafını göstereyim...

Motosikleti
    DUCATI 1198
    burasi hep soguk zaten onun icin kisin fazla binmiyorum zaten ekipmanlarla arti ekstradan giyeceklerle robot gibi oluyorum.

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Evet bu termometre çok faydalı geçen sabah erken saatte bindim ve sıcaklık 2 dereceydi benim yol bilgisayarın da.Neyseki kerata da mevcut yoksa hemen taktırırdım.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı TOP SPEED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bu termometre çok faydalı geçen sabah erken saatte bindim ve sıcaklık 2 dereceydi benim yol bilgisayarın da.Neyseki kerata da mevcut yoksa hemen taktırırdım.
    Bende fayadlı olduğunu kullanmaya başladıkça görüyorum. Termometre olmasa hakkaten eksikliğini çekerdim.
    hava sıcaklığına göre evldivenin içine termal içliğimi takıp takmamaya karar veriyorum. Yada kıyaflerimi sıcaklığa göre tekrar kontrol edip yine sıcaklık değerine göre motoru ne kadar ısıtmam gerektiğine vs karar veriyorum...

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Bu ölçümleri yaparken nasıl yaptılar acaba? yani motosiklet kıyafetleri varmıydı? full koruma giysilerle bu sıcaklıkların hissedildiğini pek sanmıyorum.Yazın 30 derece sıcakta bile kıyafetlerin içinde sucuk gibi oluyoruz.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sıcaklık konusu aklıma ne zamandır motosikletime takmayı düşündüğüm termometreyi hatırlattı. Acaba hiç göreniniz oldu mu gidon'a takılan analog veya dijital motosiklet termometresi? Gördüyseniz neresi ise yazarsanız sevinirim.
    bende takıcaktım sarıyerde bi aksesuarcıda gördüm analog ve 2 adet sıcaklık ölcen kablosu vardı birini motora yakın bi yere ötekinide ön takımlara takıcan güzel olur

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    Acaba motorun nekadar ısındıgnı anlamak için de böyle bişeyler monte edebilirmiyz?
    07-gєηçℓιк

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı Mehmet-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba motorun nekadar ısındıgnı anlamak için de böyle bişeyler monte edebilirmiyz?
    edebilirsin tabi ama pek bi anlamı yok aksesuar olarak hoş tabi ben eski scuterima herşeyi takıyodum sadeligini bozmadan alarm, ses sistemi, siren, tabi bunlar motorcunun dikkatini dagıtan etkenler ben müzik dinlerken çok agır kaza yaptım ses sistemini kurdugum gün patladım gaza geldim.yani öle sıcaklıga bakıcam derken önüne bakmayı ihmal etmeyin

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Bana cok sacma geldi. 20 derece havada 60km/s gidince 7 derece mi hissediyoruz yani?

O zaman 30 derece de 120 ile gidince de 5 derece gibi birsey hissetmemiz lazim.

Bana cok sacma geldi.

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Deryali, ne kadar bu termometreler, motosiklete monte nasıl ettiniz, İstanbul Avrupa yakasında bulunabilecek bi yer neresidir?

Zaten detaylı hava durumu bültenlerini izlerseniz(Örneğin:Ntv), İstanbul için kış aylarında kuzeyli esen soğuk rüzgarların , havanın o anki derecesinden bi kaç derece daha düşük hissetmemizi sağladığını görebiliriz; ne derler ya ben erzurumda ki soğuğu burda görmedim derler(İstanbullua içi niyorum), bence nedeni kuzeyli esen sert rüzgar...

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deryali, ne kadar bu termometreler, motosiklete monte nasıl ettiniz, İstanbul Avrupa yakasında bulunabilecek bi yer neresidir?

Zaten detaylı hava durumu bültenlerini izlerseniz(Örneğin:Ntv), İstanbul için kış aylarında kuzeyli esen soğuk rüzgarların , havanın o anki derecesinden bi kaç derece daha düşük hissetmemizi sağladığını görebiliriz; ne derler ya ben erzurumda ki soğuğu burda görmedim derler(İstanbullua içi niyorum), bence nedeni kuzeyli esen sert rüzgar...
    Üstad büyük marketlerin araba aksesuarları bölümünde mevcut montesi çok basit
    1-motosiklette uygyun yer belirlenir
    2-Altına sıcak slikon sürülerek yapıştırılır

Kolay gelsin

Fiyatı : max 10 lira

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Fiyat çok uygun, teşekkür ederim

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    bir ara masamdaki saatli termometre takımındakini söküp motora takmıştım. sonra lıştım bir bakmadığımı gördüm.
    eski motorculardan bir abi bana şöyle demişti: evden çıkınca hoh yap ağzından çıkan nefesi görüyorsan sıkı giyin...
    ben ne yapıyorum pencerenin dışına bir tane termometre astım ona bakıp çıkıyorum.
    baştaki tabloda garip geldi bana biraz. soğukta üşürsünüz, kaç derece üşüdüm lan ben diye düşünmedim pek
    gerçi bazılarının işine yarar, yine de sağ ol.
    4

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapışkanlı dijital termometreler var buzdolabı termometre diye satılıyor. bir bak istersen
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    bu hissedilen sicaklik olayinin meteoroloji sitesinde bir ceviricisi var.

http://www.dmi.gov.tr/genel/meteorolojikcevrimler.aspx

ama meteorolojik ruzgarla bizim yapmis oldugumuz ruzgar farkli olabilir.
    ilginc ama 0 derecede 180 km yaptigimizda sicaklik yukseliyor.
    THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    giderken korunmayan yerler noolcak :D
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

mgu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Slm arkadaşlar daha yeni dijital bir termometre aldım - 50 / + 150 aralığında çalışıyor, bu termometreyi motorun su sıcaklığını ölçmek için kullanmayı düşünüyorum.
    f 650 gs motorum var fakat bu motorda sıcaklık ile ilgili sadece ışık var yani iş işten geçtikten sonra yanabilecek bir ışık, bende düşündüm araştırdım ve karaköyden buldum 15,00 tl ye aldım.Pille çalışıyor ve gayet iyi

jackaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    caponord etv1000-simson schwalbe-yamaha wr125r
    amanın 160 la gıttıgımde bosuna tıtremıyorum ben demekkı
    bır kursun kaleme benzer hayat tek eksıgı sılgıdır

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler