Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

bir zamanlar benzin diye birşey vardı ve bu kadarda pahalıydı :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SUZUKI GFS 1200 S Bandit
    hic merak etme. o günler geri gelecek malesef.
    opec dün üretimi düsürdu.
    bu karar bu gün meyvesini verdi bile!
    dün dizel 0,99 Eur du bu gün 1,11 Euro

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Ya her klasik vede bişey bilmeyen ülke insanı gibi,hemen suç hükümete atılmış...

Sanki bundan önceki hükümette benzin bedavaydı...

Düzen bozuk arkadaşlar,asırlar önceden yapılmış planlar uygulanıyo,olayın hükümetle alakası yok...

Onlarında yetkisi yok...

Benim kanaatim...
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Petrol fiyatları tepe taklak
    Uluslararası piyasada, ham petrolün varil fiyatı 36 doların altına indi

Buna ne diyorsunuz inmeye devam
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Gelişen Tekjolojide Benzinin Ucuzluyacagını Sanıyorum Elektrikli Arabalar Ve MotoSikletler Cıktı Güneş Enerjisile Calışan Arabalar
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    biz burada ne kadar yırtınsakta değişen bişe yok kaç senedir yırtınıyoruz nerdeyse suyla çalışan araba bile yaptı sanayideki adamlar ama o adamlara ne oldu ? bi daha ne gören var ve soran kayboldular (petrol devlerinin işine gelirmi hemde devlet para kazanıyorken ? aselsandaki adamlara bile neler oldu ingilizler yüzünden)
    bor sayesinde özel bir yağda yapıldı %0.00..001 sürtünme katsayılı günlerce haftalarca bir bilya üzerine sürüldü ve test makinası çalıştırıldı sizce sonuç ne oldu?
    makina bozuldu ve bilya mikroskopik incelemede halen konulduğu kadar temiz bulundu... ee neden bu yağ üretilemiyor yine petrol devlerinin işine gelmiyor araba üreticileriyle bu sefer
    motor bozulmayacak sürtünme yok millet araba almayacak
    yağ satılamayacak neden sürtünme katsayısı 0 olan yağ var motor bozulmayacak..

bunun gibi daha bin türlü örnek çıkar baştakilerde vergilerden kazandıkları paralarla paralarına para katarken rahatlar resmen halk içinde tabaka oluşturdular başka bişe değil para kazanan ve sömürülen...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    Keşke benzinin litresi 6-7 ytl olsa.. O zaman trafik biraz rahatlar ve araçlarında tek başına seyahat eden insanlar ekonomik olsun diye motosiklete yönelirler belki.. Haa bir de 4-5 yeni yetme para birleştirip benzin ya da lpg alıp çaydanlık gibi abartılı egsozlu kuş serisi araçlarına doluşup rahatsızlık vermezler belki
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı koromako adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke benzinin litresi 6-7 ytl olsa.. O zaman trafik biraz rahatlar ve araçlarında tek başına seyahat eden insanlar ekonomik olsun diye motosiklete yönelirler belki.. Haa bir de 4-5 yeni yetme para birleştirip benzin ya da lpg alıp çaydanlık gibi abartılı egsozlu kuş serisi araçlarına doluşup rahatsızlık vermezler belki
    Üstad benzin 6-7 ytl olsa kimse motosiklete de yaklaşamaz.
    Şahsen günde 7 - 8 ytl lik benzin harcıyorum motorla

benzin 7 lira olursa 20 ytl ye yakın para ödeyeceğim. O zaman senin dediğinin tersine ben motoru bırakır lpg li araba alırdım

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad benzin 6-7 ytl olsa kimse motosiklete de yaklaşamaz.
    Şahsen günde 7 - 8 ytl lik benzin harcıyorum motorla

benzin 7 lira olursa 20 ytl ye yakın para ödeyeceğim. O zaman senin dediğinin tersine ben motoru bırakır lpg li araba alırdım
    O zaman honda activaya falan yöneliriz topyekün
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Bence elektrikle çalışan motorlara destek verip gelişlemesine yardımcı olmak lazım
    bakın Tesla Motors'a elektrikle çalışan arabasına

375 volt AC induction air-cooled electric motor with variable frequency drive.
    Max Net Power 248 HP (185 kW) @ 4500-8500 rpm
    Max rpm 14,000
    Efficiency 92% average, 85% at peak power
    Torque 276 ft/lb (375 Nm) @ 0-4500 rpm

10 dakikalık şarzla 100km yol yapıyor üstelik

http://www.teslamotors.com/
    http://www.teslamotors.com/design/gallery-body.php buda galery

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı vlamix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oksijen ve elektrikle çalışan arabaların yapımları devam ediyor hatta bmw'nin müthiş bir konsepti var 130km'ye çıkıyor discover'da izlemiştim.7-8 sene sonra niye bunlar motorsiklete uygulanmasın ki ?
    Elektrikli otomobiller epeydir zaten var ve uzun zamandan bu yana da satışa sunulmakta ama talep pek fazla değil çünkü ilk alımları bayağı yüksek ama araçların dayanıklıkları ve bakım masraflarının çok düşük olması işin güzel yanı.
    Aşağıdaki linklere bir göz atın şaşıracaksınız dizaynların zerafetine

İngiliz yapımı ve 700bhp güce sahip 4 tekerden elektrik motorlu yaklaşık 400km menzile ve 200km/s üzerinde sürat yapabilen 240.-€ değerinde bir spor araba var akülerini 0 dan 100 de % e 10 dak. gibi bir hızla şarj edebiliyor bakın değerlere!LONGER-LASTING - NanoSafe™ batteries have a life expectancy of 12+ years, versus the 3-5 year usable life of other batteries. NanoSafe™ can retain up to 85% charge capacity after 15,000 charges.

FASTER CHARGE - NanoSafe™ batteries can be recharged in approximately 10 minutes, rather than the hours required by many other rechargeable batteries.
    www.lightningcarcompany.co.uk

Amerika'da da Tesla Motors diye bir şirket yine elektrikle çalışan ve 400km menzile sahip 240km/s in üstüne çıkabilen bir aracı var 0-100e 3.9 sn www.teslamotors.com

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence elektrikle çalışan motorlara destek verip gelişlemesine yardımcı olmak lazım
    bakın Tesla Motors'a elektrikle çalışan arabasına

375 volt AC induction air-cooled electric motor with variable frequency drive.
    Max Net Power 248 HP (185 kW) @ 4500-8500 rpm
    Max rpm 14,000
    Efficiency 92% average, 85% at peak power
    Torque 276 ft/lb (375 Nm) @ 0-4500 rpm

10 dakikalık şarzla 100km yol yapıyor üstelik

http://www.teslamotors.com/
    http://www.teslamotors.com/design/gallery-body.php buda galery
    Sen benden uzun yaşayacaksın anlaşılan
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya her klasik vede bişey bilmeyen ülke insanı gibi,hemen suç hükümete atılmış...

Sanki bundan önceki hükümette benzin bedavaydı...

Düzen bozuk arkadaşlar,asırlar önceden yapılmış planlar uygulanıyo,olayın hükümetle alakası yok...

Onlarında yetkisi yok...

Benim kanaatim...
    Petrolun varili yurtdışı piyasalarda arttığında otomatik zam yapanlar bunlar değil mi, şimdi bahaneleri ise 6 ayda geliyor o petrol o yüzden düşmüyor. Bu ülkede vergi oranlarını kim belirliyor, 5 senelik deprem vergilerini ısrarla hala uzatanlar kim, devlet yönetiminde ki petrol ve türevleri üreten firma ve fabrikaları, rafinerileri satanlar kim... Bence direkt bu hükümet suçlu

Ben bu ülkede yaşıyorsam, vergi veriyorsam hesabını hükemete sormam ve suçlamam en büyük hakkımdır.Yılda 10 milyar ortalama vergi veriyorum, Aralık bordromda 9,975 olmuş yani bu sene 10.000 ini de aşacağım, Bu sadece maaşımdan kesilen, peki geri kalan 20.000 YTL yi direkt cebimemi attım, tabiki de hayır; %18 ile 45 arası vergili ürünleri kullanıyoruz hatta %110 olanı da var ( benzin mesela, cep telefonu, internet, haberleşme vs... ) ortalama %25 diyelim.5.000 YTl de dolaylı vergi verdim. Ödediğim vergi yıl bitmemesine rağmen 15.000 YTL ye ulaşmış ve devletimin bana verdiği ne; özel sandığa tabiyim, devlet hastanelerinde indirimim yok, eczaneler bana bedava ilaç vermiyor, hiç bir devlet hizmetinden faydalanmıyorum. İliğime , kemiğime kadar yıllık kazandığımın yarısını evet yarısını haraç olarak ödüyorum. Peki bana karşılığında ne veriliyor, güzel yollar mı, motorumun güvenliği için güzel otoparklar mı, trafik magandalarının eğitimi için mi harcanıyor, aracı çalınanların aracını hemen buluyorlar mı? Yeterli devlet hizmeti alıyor muyum? Hayır hayır hayır, hiç bir şey vermiyor bana bu hükümet, en çok zoruma giden benim paramla partizanlıklar yapılması...

Ve bunun hesabını bu hükümete devlete sormak benim en büyük hakkımdır...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı caracalstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğime göre arkadaşlar 2029 senesinde butun petrol rezervleri bitecekmiş bunun yerine bor madenı alacakmıs dunyada bor % 70 gibi önemli bi sewıyeyı topraklarında barındıran türkiye suankı ırak ve arabistan gibi önemli bi ülke konumuna çıkacakmış herşey güzel de inşallah ırak gibi ezilmeyiz bu benı düşündürüyo ayrıca suan kı teknolıjıyle çıkan bor mıneralını türkiyede işleyebilen bi teknolojı bulunmuyor amerıkada bu önemlı madenı yok pahasını turkıyeden tırlarla ithal ediyor suan roket yakıtında kullanılıyor bu maden oldukça önemli ama işleyemiyoruz :S:S:S biri çıkıp durun diyene kadar da bu şerefsizler bizi soymaya dewam edecek .... zzz :S
    canım kardeşim bor madenlerini sattılar çoktan.. etibanka bağlıydı. ama i.....r partisi, isminin ortasındaki harfle başlayan bir h....n ismini andırır şekilde p....f çekti.. o oran da %70 değil daha yüksekti..

bizim onu istediğimiz gibi işleyecek tesisimiz yok. ama merak etme.. bir gün düzelecek. türk milletini kolundaki hanıma el atılmadan akıllanmaz. ne zaman amerikan askeri ona el atar bizim millet uyanır.. ama şimdi değil.. şimdi çok meşgulüz.. bilmemne vadisi, bilmemne dökümü, bilmemne yürek, bilmemne evi, bilmemne yarışmaları ile meşgulüz..

üslubum için özür dilerim millet.. ama diz boyu cahilliğimizden utandığım için bu kadar aşağılama zorunluluğu duydum.

düzeltme sebebi: forumdan atılmamak adına bazı yerlere nokta işareti koyarak önce kendi sansürümü yaptım

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    en son global olaraktan isina isina sonunu getirecez hadisenin.. o zaman Bor degil BORU'yu alacaz elimize dunya sakinleri olarak. son sozum budur..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

quadro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda innova ANF125i
    +1
    draggy sana kesinlikle katılıyorum.. kendi emeğimle kendi paramızla rezil olduğumuz ve çaresiz bırakılıp salak yerine konduğumuz bi yer burası..

Motosikleti
    hyosung gv 249
    Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri cikip dur diyemiyor maalesef cunku ambargo altindayiz.. eger o bor madenlerine dokunursak maalesef ki ulke olarak kaldiramayacagimiz bir yukun altina gireriz.. yapilan antlasmalara gore su anda Turkiyenin kendine bor cikarmasi ve islemesi demek bizim disaridan aldigimiz her destegin durmasi ve ambargonun baslamasi demek.. ha buna DUR diyebilecek biri yok mu? cok zor.. baskan, basbakan olmakla bitecek bir is degil bu.. ulke olarak goze alinacak bir adim.. kisacasi anca Ataturk'un attirabilecegi adimlardan biri..yani gecmis olsun..
    ben hep şunu diyorum arkadaşlar: ya bu halde yarı aç yarı tok yaşayacağız, AB ve ABD ile uyum halinde-boynumuz bükük ama cep telefonlarının son modelini kullanarak, onların boyunduruğunda, ya da yok kardeşim biz kimseye boyun eğmedik eğmeyeceğiz deyip, gerekirse sefaleti, tüp-yağ kuyruklarını yoklukları görerek şerefli bir halde yaşayıp çocuklarımıza onurlu bir ülke bırakacağız. yani, 2. istiklal direncini göstermeliyiz. bunun için başımıza ille de Atatürk gibi yüce bir lider gerekmez. "muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur" arkadaşlar unutmayın lütfen.

ya da burada geyik yapıp abilerimizin "hamdolsun"larını ve ampül kafalarına bakıp, içimiz sızlaya sızlaya geleceğimizi, en önemlisi de çocuklarımızın geleceğininin satılmasına seyirci kalacağız.

lütfen ya, cidden kendimize güvenelim ve ille başımıza bir kurtarıcı beklemeyelim. şu yunanlılarının yaptıklarından bile ders çıkartmıyorsak, onlar bu mücadeleyi yapı da bi koyun gibi boynumuzu eğiyorsak, YUHLAR OLSUN BİZE!!!
    iki tekerde yol almak bir ağaç gibi tek ve hür, ve mt'de olmak bir ormaaaaan gibi kardeşçesine...

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @fullthrottle

Hatırlarmısın Aloe Vera diye bir bitki vardı, efsaneleşmişti.. Carta iyi geliyor, curta yarar sağlıyor diye uzun bir aralık boyunca pazarlandı!
    Birileri ZERRE KADAR YARARI OLMAYAN bir bitkiyi, çok harika bir şekilde PAZARLADI! Hatta hala pekçok şampuan vs.'de kullanılıyor bu garip bitki! Ancak işin "satın alınmamış" uzmanları bu garip bitkinin aslında hiçbir numarasının olmadığını söylüyorlar.. Bir ara kansere bile iyi geldiği iddia ediliyordu oysaki..

Şimdi tekrar düşün ve SAĞLAM kaynaklardan araştır BOR'u derim.. Boru değil çünkü; koskoca bir KURGU var ortada!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    2002 yılında ilk aracım olan KARA ŞAHIİN'imi aldım ve,
    5 lıraya 7 lıtre benzın alıyorduk:D:d:D

nerde o eskı gunler,,,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O resmi çok iyi sakla.. Gerçekten çok güzel bir anı olarak torunlarına bırakabilirsin
    Benzin tükenebilir kaynakların başında geliyor. Boşuna alternatif enerji kaynaklarıyla uğraşmıyor gelişen ülkeler.. Bunların başında Bor geliyor ama, henüz Petrol rezervleri bitip, amerikayı çok daha zengin etmeden bunlar şimdilik hayal olarak kalacak. Ama bu hayali çocuklarımız, olmadı torunlarımız gerçekleştirecekler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    Alıntı kocaadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur" arkadaşlar unutmayın lütfen.
    dostum sonuna kadar seninle ayni fikirdeyim, hatta universiteli olmama ragmen 15 ay askerlik yapmis biriyim.. ama su kadarini soyliyeyim: o asil kan
    artik bulanik...
    bugun sadece istanbulda 8 milyon nufus var ama toplasan 500bin gonullu cikaramazsin... keske herkes senin kadar sarilabilse bu meseleye... neyse...

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @fullthrottle

Hatırlarmısın Aloe Vera diye bir bitki vardı, efsaneleşmişti.. Carta iyi geliyor, curta yarar sağlıyor diye uzun bir aralık boyunca pazarlandı!
    Birileri ZERRE KADAR YARARI OLMAYAN bir bitkiyi, çok harika bir şekilde PAZARLADI! Hatta hala pekçok şampuan vs.'de kullanılıyor bu garip bitki! Ancak işin "satın alınmamış" uzmanları bu garip bitkinin aslında hiçbir numarasının olmadığını söylüyorlar.. Bir ara kansere bile iyi geldiği iddia ediliyordu oysaki..

Şimdi tekrar düşün ve SAĞLAM kaynaklardan araştır BOR'u derim.. Boru değil çünkü; koskoca bir KURGU var ortada!
    merak ettim, daha da arastiracagim.. kendim icin.. aksini ispat etme falan gibi salak bi gudum yoktu zaten.. tesekkur ederim
    Wildgoose Rider - Transalp 650

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler açıkçası bu konu uzar gider.. benzinden girip klavye başında memleket kurtarmaya çalışıyoruz hepimiz! babalarımız, dedelerimizde aynı işi kahvelerde falan yapıyorlarmış!

Hz. Muhammed (s.a.v)'in çok güzel bir sözü var; "Toplumlar hakettikleri şekilde yönetilir ve yine hakettikleri şekilde yokolurlar.."

Biz kendi kaderimizi çizdik; sonumuza gidiyoruz.. Bu noktadan sonra çokta pembe bakamıyorum ben bazı şeylere!

Hepinizi selamlıyorum...
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler