Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorla Giderken Köpek Saldirinca Ne Yapmali

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı bonnie&clide adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TAN 21 , U.d.O AĞZINIZA SAĞLIK VALLA NE GÜZEL DEMİŞİNİZ.N e çekiosak insanlardan çekiyoruz ,şimdi şikayet var bostancıda gayri resmi oturan bir adam köpeğine bin türlü işkenceler ve dayaklar atıyomuş komşular köpişin inleme seslerinden ve ağlamasından her gece ağlar olmuşlar .Dayanamayıp adamı şikayet ettiler şimdi resmi işlem için uğraşılıo...
    Ben böle bi hayvan tanımıyorum zevk için işkence yapan sizin varmı??

Burası hayvan hakları savunma sitesi diil...Bunda anlaşalım...Sohbet ortamında köpeklerden nasıl korunuruz....Konumuz bu...Yoksa biz işkenceci diiliz.....

Benimde köpeğim var..Terrier....Kedimiz de balığımız da hatta sokaktaki kedilere bile yiyecek veririm....

Konuşulan başıboş gezen sahibi olmayan ne yapacağı belli olmayıp insanlara , motorlara saldıran köpekler...Onlara ne gibi çözüm bulabiliriz....Motordayken ne yapabiliriz...

Yoksa normal hayatlarını nasıl düzeltiriz diilll...O da başkalarının görevi...

Yazarken bunları da dikkate alırsın umarım....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    çok yaşadım o olayı yapacağınız çok basit normal şekilde seyredin biraz koşturup sonra bırakıyorlar.türkiyenin heryerinde motor sürdüm köpeklerle hiç sorunum olmadı .üstüme doğru koştular ama sadece havlıyorlar o kadar
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

Motosikleti
    HYOSUNG
    hayvan haklarına ,yada yaşam hakkına saygı duymayı öğrenmek için haksavunucusu olmak gerekmez İNSAN OLMAK gerekir,ve bunun için hayvanhakları sitesine gerek duyulmaz ..
    Eğitim şart
    [B]KAPI ÖNÜNE KONAN BİR KAP SU CANLARIN HAYATINI KURTARIR[/B]

ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    Sadece panik yapmamalı, panik yaparsan kazada yapabilirsin. Köy yollarında özellikle çok fazla oluyor aklınızda bulunsun.
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    hayvan haklarına ,yada yaşam hakkına saygı duymayı öğrenmek için haksavunucusu olmak gerekmez İNSAN OLMAK gerekir,ve bunun için hayvanhakları sitesine gerek duyulmaz ..
    Eğitim şart
    Peki burda köpeklerin yaşam hakkına saygısızlık mı yapıyoruz?....
    Ya motorcunun yol hakkı?....

Motosikleti
    HYOSUNG
    Benim sözüm kırarız döveriz keseriz dienlere neden üzerine alındın onu anlamadım açıkçası

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Benim sözüm kırarız döveriz keseriz dienlere neden üzerine alındın onu anlamadım açıkçası
    Ben ki köpeklerden çok çekmiş biri olarak yazmak istedim....Ama şu da gerçek...Köpek kendini savunmaya geçip ısırmaya kalkarsa haklı olarak insan da savunur...Onları da hoş görmek lazım....

Fikrin varmı bu konuda?.....

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    son günlerde sislerimi ve uzun farımı yaktığım zaman fazla yaklaşmadıklarını gördüm.ışıklandırma bir caydırıcılık olabilir.mesela..
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son günlerde sislerimi ve uzun farımı yaktığım zaman fazla yaklaşmadıklarını gördüm.ışıklandırma bir caydırıcılık olabilir.mesela..
    Bu ilginç, aynı durumu tecrübe eden var mı ? Anladığım kadarıyla gündüzleri de yakmaktan bahsediyoruz babaci ?

Motosikleti
    HYOSUNG
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ki köpeklerden çok çekmiş biri olarak yazmak istedim....Ama şu da gerçek...Köpek kendini savunmaya geçip ısırmaya kalkarsa haklı olarak insan da savunur...Onları da hoş görmek lazım....

Fikrin varmı bu konuda?.....
    haha açıkçası defalarca ısırıldım ve tırmalandım ..Senden daha çok fikir sahibiyi(teenage zamanlarımda )Ewdeki koca lorry papağanı tarafından gagalandım.Güney afrikada hint okyanusunda dalışta balıkları beslerken elimi de yemek sandılar ama hiç ağlamadım ağlak değilimdir .Parmağım kırıldığında dr a 5 saat sonra gittim .

Alıntı ümmet perkitan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok yaşadım o olayı yapacağınız çok basit normal şekilde seyredin biraz koşturup sonra bırakıyorlar.türkiyenin heryerinde motor sürdüm köpeklerle hiç sorunum olmadı .üstüme doğru koştular ama sadece havlıyorlar o kadar
    İşte tecrübe de diyor ki bir zaman sonra bırakacaklar peşinizi, ben de hiç gel seni parçalayım cinsinden bir köpeğe rastlamadım sadece kovalıyorlar. Bunu tekrar tekrar söylüyorum ama ciddi anlamda bir fobiniz yoksa o kadar büyütülecek birşey yok. Panikleyip ters bir hareketle ciddi bir kaza yapmaktansa hızınızı koruyun bir müddet sonra zaten peşinizi bırakıyorlar. Motor yok ya bunda eninde sonunda yorulacak. Tabi kuduz veya çok azgın yetiştirilmiş psikopat bir hayvan değilse... Öyle bir hayvana rastlama olasılığınızda şehirde oldukça, köyde ise ortalama olarak çok düşük bir ihtimal.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Parmağım kırıldığında dr a 5 saat sonra gittim .
    Çünkü kırıldığını bilmiyordun değil mi

reklamci2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla banada saldırıyorlar ilk önceleri sadece havladılar,ertesi gün peşimden koştular (bu arada sürüden bahsediyorum),daha sonraki gün bir tanesi yandan bodozlama çarptı.kursa filan mı gidiyo bunlar anlamadım ki .sürekli taktik değiştiriyorlar
    Hani derler ya iti an çomağı hazırla diye dün akşam eve dönerken önüme devasa bir köpek atladı ama sadece bir defa havlayabildi. Hemen durdum. Ama yokuşta olduğum ve motorda iki kişi olduğumuz için tekrar kalkmak ve arkamdakilerin durması biraz sorun yarattı. Koca köpek ne mi yaptı! Hiçççç. Geri çekildi. Bende yoluma devam ettim.

Not: Köpeklerden korkmayın! Köpek tipli insanlardan korkun...
    Hayat Düşmezsen güzeldir...

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    bazıları saldırmıyor ama bazılarıda bacagınıza atlamaktan cekınmıyor bır tanesı zamanlama hatası yapıp egzos u ısırdı sannırım agzı bayaa bı yanmıstır
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

selamlar ,,
    köpeklerle yaya ve bisikletli olarak bir kaç kez tehlike atlatmıştım. yaya olarak durduğunuzda ve onunla dalga geçtiğinizde (korkmanıza rağmen) bir müddet daha havlayıp gidiyorlar. bisikletle giderken hız rekoru kırma deneyimini bende yaşamıştım. belki fazla hız yaptım .. zaten bir müddet sonra o da yoruluyor.

var ama kullanmıyorum ''w '' harfi kullanıyorum oda w sonuçta katmerlisi zengin gösteriyo iyi oluyo zengin anlatım yapıyorum ks yerine de x kullanırım şimdiden söyliyim mesela göxel .Türkçeyi bozuyo diyenlere cewap veriyim şimdiden bu benim türkçem böyle kullanmak istiyorum
    topic i başından itibaren okudum. Konuyu dağıtışınız ve yazdıklarınızdan ötürü, şu anda benim uzerimdeki etkinize, vermek istediğim tepki, kanunlar ve kurallarca yasak! Tıpkı Türkçe nin sahip olduğu kurallar gibi...

Herkes gibi bende kurallara uyuyorum her konuda kurallara uyulmasını İNSANlara tavsiye ediyorum

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    Alıntı emoak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çoğu hayvan ve özellikle köpekler bulundukları yeri, o mekan içindeki canlıları tanır ve sahiplenir. Kendilerine ayrılan özel bir alandır bu. Eğer bu alana müdahale edecek, bu sınırdan geçecek biri olursa kendilerini korumaya alırlar.
    Çoban köpeğinin diğer hayvanları koruması, bekçi köpeğinin evi koruması vb. bu sebeptendir.
    Bu özel alanı çevreleyen noktalara uygun şekilde koku izi bırakarak kendi cinslerinden dahi olsa başka bir hayvanın geçmesine bile izin vermezler ve havlayarak uzaklaştırırlar.
    Bu olay tamamıyla köpeklerin doğal ortamından genlerine işlenmiş bir tepkidir, siz motorunuzla onun alanından geçiyorsanız sizi alanının sınırına kadar takip edecek, havlayacaktır.
    Bu sırada korkmamalı ve sakin olmalısınız, korktuğunuzu hissedebilirler. Köpeğin direk suratına bakmamaya özen gösteriniz, sizi kendisine yönelen bir tehdit olarak görüp saldırabilir. Kendinize güveniyor, köpeklerle içli dışlı iseniz ve kaskınız başınızda değilse kendinizden emin ve güvenli bir bakış atabilir ve köpeğe sizin bir tehdit oluşturmadığınızı hissettirebilirsiniz (bu zor bir olay ve asla doberman, pitbull vb. gibi genleriyle oynanarak türemiş hayvanlarda denemeyin)

Köpeklerin havlamasının veya sizin peşinizden koşmasının tek nedeni bu olmayabilir de; örneğin mahalle aralarında dolaşan ve o civarda sokakta kendine yer edinmiş bir köpek insanlara daha sıcak olabilir. Sizinle sırf oyun amaçlı koşuyor olabilir.

Sopayla vurma olayına tamamen karşıyım, bir diğer çözüm denilen köpek kovucunun işleyişi şöyledir, insan kulağının duyamadığı ve köpekler dahil olmak üzere diğer hayvanların duyabileceği düşük frekansta bir çınlama sesi çıkartır bu cihaz. Bizim duyabileceğimiz benzer bir ses hani mikrofonların bazen çıkardığı cııııyyyk sesidir. Köpekler için tamamen anlamsız sadece onlar için ani gürültü verici bir sese sahip bu cihazları da pek tavsiye etmiyorum. Köpek eğer size kızmış durumda ise bu ses onu daha da çok kızdırabilir ve size saldırabilir, ayrıca sokak köpeklerinde sağırlık oranı oldukça yüksektir, boşa kürek çekebilirsiniz.
    Bu cihaz eğer öngörüldüğü üzere bir köpek üzerinde etki yaratıyorsa bilin ki o köpek zaten size saldırmayacaktır...
    Neyse uzun oldu ama sanırım biraz tarif edebilmişimdir.
    Kazasız sürüşler dilerim...
    Sevgiler...
    atrıntılı bilgi için teşekkürlerrr eline sağlık! böylece köpek psikolojisinide anlamış olduk

Motosikleti
    HYOSUNG
    BiliyormusunuzATTRİB,sizin gibiler yüzünden konu işte böyle sapıyor yaşam hakkına saygı duymak bu kadar zor değil.Ayrıca topiği baştan sona kadar madem okudunuz çok muhterem site üyesi ozaman zaten konudan sapılmadığını her yazılan konunun aslında açılan topic le alakalı olduğunu görmüş olmalıydınız.Yazdıklarım hoşunuza gitmemiş olabilir ama sizin hoşunuza gitsin die yazılmadı ,onlar benim fikirlerim yukarıda yazılanların da sizin fikriniz olduğu gibi .Hoşunuza gitsin yada gitmesin demokratik bir ülkedeyiz.

Alıntı necropolis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü kırıldığını bilmiyordun değil mi
    Hayır PARMAK EKLEM YERİNDEN TERS TARAFA baktığı için kırıldığını biliyordum .

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı AttRiB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topic i başından itibaren okudum. Konuyu dağıtışınız ve yazdıklarınızdan ötürü, şu anda benim uzerimdeki etkinize, vermek istediğim tepki, kanunlar ve kurallarca yasak! Tıpkı Türkçe nin sahip olduğu kurallar gibi...

Herkes gibi bende kurallara uyuyorum her konuda kurallara uyulmasını İNSANlara tavsiye ediyorum

Güzel de sen uymuşmusun bu yazında kurallara..... Bir çok hatan var....

Burası form sitesi..Önemli olan anlaşılır bir şekilde ifade edebilmek....Elinden geldiği kadar dikkat etsede kişi, mutlaka bir çok yanlış yapacaktır....Tıpkı benim yazımda ki hatalarım gibi...

Gereksiz tartışma başlatmayalım lütfen....

Motosikleti
    Honda Shadow '07
    Tüm arkadaşlara cevap yazdıkları için teşekkür ederim...Hepsini sakin sakin okudum...Bu arada Dazer2 köpekkovucu aldım...Eğer işe yararsa ve de canlı kalırsam tekrar yazarım.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler