Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Motorla Giderken Köpek Saldirinca Ne Yapmali

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Yok köpeklere öyle sopayla kuru sıkıyla falan karşılık vermeyin diyenleri anlamıyorum...Ya hiç köpek paçanıza yapışmadı , Ya hiç köpek kovalarken düşmediler, Ya da evlerinde köpek besliyorlar belki birgün benim köpeğimede aynısını yaparlar diye düşünüyorlar....

Madem bunları söylüyorsunuz birde çözüm sunun...Sunamıyorsanız yazmış olmak için yazmayın...Burası hayvanları koruma derneği formu diil...

Kim isterki zarar vermek korkutmak köpeği.....Ama düşününkü bir ısırıkta hayatınız nasıl değişiyor...Yediğiniz iğnelere mi yanarsınız? Hayatınızın 15 gününde acaba kuduz olurmuyum korkusunu yaşadığınıza mı yanarsınız? Yoksa kovalarken yaşadığınız korku veya düştüğünüzde ki başınızda durup öylece size bakarken nasılda düşürdüm enayiyi derken ki aldığı zevke mi yanarsınız...

İsterseniz ben bir kaç tanesini yazayım...Bir anda çoban köpeğinin yandan üstüme atlayıp devirdiğini....Sonrada hiç bir şey yapmayıp kulübesine geri döndüğünü....

Eline ne geçti dersiniz?....Sırf gıcıklık....Başka bişey diil..Arkadaş motosiklete uyuz oluyor tek sebebi bu....Hangi cins olursa olsun...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG
    Hayvan sewgisinin koruma derneklerinde sınırlı kalmak zorunda olduğunu size kim söyledi merak ettim sizin aile sewginiz ewinizin içindemi sınırlı kalıyor ?
    Ayrıca köpeklerin görevi korumak sahibini veya mekanını yada sokağaını her neyse oradan geçen tehdit unsurlarına saldırıyor dolayısı ile .Polis size ceza kestiğinde neden bu kadar konu yapmıyorsunuz ozaman oda görevini yapıyor.
    Allahaşkına ne gibi çareler istiyorsunuz onu anlamadım size Ninja topu versinler geçerken atın duman çıkararak yok olursunuz korkmadan geçersiniz ...
    Yada madem bu kadar korkuyorsunuz neden motora biniyorsunuz motora binmek zaten tamamen risk taşıyan bir şey.
    Bu arada soruya istinaden cewaplıyorum,Defalarca köpekler kovaladı ama hiiç bişi yapmadı motorsuzkende başka mahallenin köpeği tobi benim tadıma bakmak istemişti ama hemen araştırıp ismini öğrendim tadımı hiç öğrenemedi..Bu arada hiç şiddete başvurmadım şiddet şiddeti doğurur..Köpeklerin müthiş 6. hisleri vardır.
    [B]KAPI ÖNÜNE KONAN BİR KAP SU CANLARIN HAYATINI KURTARIR[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Alıntı bonnie&clide adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayvan sewgisinin koruma derneklerinde sınırlı kalmak zorunda olduğunu size kim söyledi merak ettim sizin aile sewginiz ewinizin içindemi sınırlı kalıyor ?
    Ayrıca köpeklerin görevi korumak sahibini veya mekanını yada sokağaını her neyse oradan geçen tehdit unsurlarına saldırıyor dolayısı ile .Polis size ceza kestiğinde neden bu kadar konu yapmıyorsunuz ozaman oda görevini yapıyor.
    Allahaşkına ne gibi çareler istiyorsunuz onu anlamadım size Ninja topu versinler geçerken atın duman çıkararak yok olursunuz korkmadan geçersiniz ...
    Yada madem bu kadar korkuyorsunuz neden motora biniyorsunuz motora binmek zaten tamamen risk taşıyan bir şey.
    Bu arada soruya istinaden cewaplıyorum,Defalarca köpekler kovaladı ama hiiç bişi yapmadı motorsuzkende başka mahallenin köpeği tobi benim tadıma bakmak istemişti ama hemen araştırıp ismini öğrendim tadımı hiç öğrenemedi..Bu arada hiç şiddete başvurmadım şiddet şiddeti doğurur..Köpeklerin müthiş 6. hisleri vardır.
    Sizin klavyede "v" harfi yok mu, cewaplıyorum, haywan felan yazmışsınız. Nevruz yerine "Newroz" yazanlar vardı, sonu kötü oldu herkes için.

Ninja topu iyi fikir hakkaten satılıyorsa parasına bakmam alırım.

Motosiklet de riskli ama o riski büyük ölçüde ben ayarlayabiliyorum, köpek olayı öyle değil. Ama köpek riskini de kırsal, köysel alana çık-a-mamakla bir nebze azaltabiliyorum ki o da beni eksik bırakıyor.

Motosikleti
    HYOSUNG
    var ama kullanmıyorum ''w '' harfi kullanıyorum oda w sonuçta katmerlisi zengin gösteriyo iyi oluyo zengin anlatım yapıyorum ks yerine de x kullanırım şimdiden söyliyim mesela göxel .Türkçeyi bozuyo diyenlere cewap veriyim şimdiden bu benim türkçem böyle kullanmak istiyorum

Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok köpeklere öyle sopayla kuru sıkıyla falan karşılık vermeyin diyenleri anlamıyorum...Ya hiç köpek paçanıza yapışmadı , Ya hiç köpek kovalarken düşmediler, Ya da evlerinde köpek besliyorlar belki birgün benim köpeğimede aynısını yaparlar diye düşünüyorlar....

Madem bunları söylüyorsunuz birde çözüm sunun...Sunamıyorsanız yazmış olmak için yazmayın...Burası hayvanları koruma derneği formu diil...

Kim isterki zarar vermek korkutmak köpeği.....Ama düşününkü bir ısırıkta hayatınız nasıl değişiyor...Yediğiniz iğnelere mi yanarsınız? Hayatınızın 15 gününde acaba kuduz olurmuyum korkusunu yaşadığınıza mı yanarsınız? Yoksa kovalarken yaşadığınız korku veya düştüğünüzde ki başınızda durup öylece size bakarken nasılda düşürdüm enayiyi derken ki aldığı zevke mi yanarsınız...

İsterseniz ben bir kaç tanesini yazayım...Bir anda çoban köpeğinin yandan üstüme atlayıp devirdiğini....Sonrada hiç bir şey yapmayıp kulübesine geri döndüğünü....

Eline ne geçti dersiniz?....Sırf gıcıklık....Başka bişey diil..Arkadaş motosiklete uyuz oluyor tek sebebi bu....Hangi cins olursa olsun...

Hay kalemine sağlık be kardeşim.Özellikle hayvan haklarına sahip çıkmak isteyen arkadaşlar konu dışında bir başlık açarlarsa(Hayvanseverler burada toplanıyoruz gibi) hem kendileri için daha iyi olur hem de bu konunun amacına daha uygun cevaplar gelir.Ben de dahil herkes bildiği bulduğu çözümleri yazıyor.Bundan doğal birşey olamaz.Kimse de kendi halinde dolaşan zavallı köpekleri yok edelim,eziyet edelim demiyor.Bize bir saldırı olursa ne yapabileceğimizi konuşuyoruz.

Ayrıca düzgün Türkçe kullanımının gerekliliği forum kurallarında da yer almaktadır.Dilimiz de en az köpekler kadar itina gösterilmesi gereken bir konudur.
    "Efendiler, muhterem milletime tavsiye ederim ki; sinesinden yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanlarında ve vicdanlarındaki asil cevheri tahlil etmek dikkatinden bir an bile feragat etmesinler.”Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .
    Köpek mi böyle düşünüyor abi

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    var ama kullanmıyorum ''w '' harfi kullanıyorum oda w sonuçta katmerlisi zengin gösteriyo iyi oluyo zengin anlatım yapıyorum ks yerine de x kullanırım şimdiden söyliyim mesela göxel .Türkçeyi bozuyo diyenlere cewap veriyim şimdiden bu benim türkçem böyle kullanmak istiyorum

Hayvaları korumaya çalıştığınız kadar Türkçemizi de korumaya çalışmanızı temenni ederim.
    Think Darkside

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sahibi olan aşılı bakımlı köpeklerden bahsetmiyorum ki....Fifi falan değil bahsettiğim.....Değil ninja topu saddam topu versen daha iyi olur....

Alıntı necropolis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpek mi böyle düşünüyor abi

Evet aynen öyle...Yoksa maksadı ne olabilir ki?...Enayiyi düşüreyim biraz makara olsun maksatlı...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

köpek gezdirirkende genelde korkanların tepkisi ile karşılaşıyorum her sitede bir köpek muhabbeti vardır irtica sitelerinde de köpek giren eve o girmez bu girmez... kimi sitelerde köpek satışları, kimi sitelerde dövüşleri, kimi sitelerde beslenmesi, bu sitede de kovuluşu var ..yaaa inanılmaz bir durum bu... çocukluğunuzda veya normal yaşamda hiç köye gitmedinizmi ben köyde büyüdüm inek, köpek, ayı, tilki herşeyi gördüm karşınızdaki her zaman için sizden aciz bir şey yani hayvan sonuçta bakın tekrar iddia ediyorum ;

insan köpeklerden daha tehlikelidir ..... insanlardan korkalım köpeklerden değil.. aynı şekilde insanlarda trafikte önümüze geçiyorlar, bizi arabaları ile sıkıştırıyorlar ,yaya olarak aniden yola atlıyorlar insan illeti daha beter. insan kovmanın yoluda yok ayrıca... köpekten kurtula bildiğin için mi ezme hakkın var? yani insanı da kanun olarak normal olsa ezip öldürecek misin? bunlara vicdanen yanıt vermek lazım değil mi?

[QUOTE=tan21;614191]
    insan köpeklerden daha tehlikelidir

Sonuna kadar katılıyorum, sadece 1 hafta bir yakınınızın köpeğine evinizde bakarsanız, insanların aslında ne kadar menfaatçi olduğunu, hatta koşulsuz sevginin ne olduğunu hemen anlarsınız. Buna minik köpekler de, çok tehlikeli aman beslemeyin denilen köpekler de dahil. Sonuçta tehlikeli denen bir köpeği o hale getiren de insan değil midir? Ne yaptığını bilen, iyi eğitilmiş, sadece sağa sola hava atmak için alınmış olmayan bir köpeğin tehlikeli olduğunu kimse iddaa edemez. Kaldı ki sokakta kendini "insan"lara karşı korumak zorunda olan bir köpeğe girişirseniz, yarın o da size saldırır bu kadar basit.

Beni yanlış anlamayın, köpeğe a ya da b kişisi girişmiş demiyorum. Kişiliksiz bir insan müsfettesi bir sokak köpeğinin kuyruğunu keser, o da insanlara karşı saldırgan olur. Kısacası bu iş köpeklere girişmekle değil, insanları insan haline getirmekle olabilir ancak. Ve ne yazık ki benim bu konuda artık pek ümidim kalmadı...

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    başka konulara bu kadar cevap yazmazsınız. buna yazmışsınız. neyse bence bişey yapmaya gerek yok. Çünkü köpek max. Bir köpek gücünde. Motorunuz ise en az 4 beygir.. korkmaya gerek yok bişey yapamazlar. Yetişemezler kiiiii... :D:D:D ben bana motorla giderken havlayan köpeklere hareket çekiyorum... :D
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Alıntı tan21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köpek gezdirirkende genelde korkanların tepkisi ile karşılaşıyorum her sitede bir köpek muhabbeti vardır irtica sitelerinde de köpek giren eve o girmez bu girmez... kimi sitelerde köpek satışları, kimi sitelerde dövüşleri, kimi sitelerde beslenmesi, bu sitede de kovuluşu var ..yaaa inanılmaz bir durum bu... çocukluğunuzda veya normal yaşamda hiç köye gitmedinizmi ben köyde büyüdüm inek, köpek, ayı, tilki herşeyi gördüm karşınızdaki her zaman için sizden aciz bir şey yani hayvan sonuçta bakın tekrar iddia ediyorum ;

insan köpeklerden daha tehlikelidir ..... insanlardan korkalım köpeklerden değil.. aynı şekilde insanlarda trafikte önümüze geçiyorlar, bizi arabaları ile sıkıştırıyorlar ,yaya olarak aniden yola atlıyorlar insan illeti daha beter. insan kovmanın yoluda yok ayrıca... köpekten kurtula bildiğin için mi ezme hakkın var? yani insanı da kanun olarak normal olsa ezip öldürecek misin? bunlara vicdanen yanıt vermek lazım değil mi?
    Tan21 kardeşim, bu köyde büyümek ya da bulunmamakla ilgili değil. Dediğin gibi insanlar daha tehlikeli de olabilir. Ama tıbbi anlamda bir fobi bu. Yükseklik kokusu, dar alan korkusu gibi. Psikolojik yöntemlerle herhalde kökeni bulunabilir ama sonuçta böyle bir durum var.

Kardeşim bir husky yavrusu getirmişti. Hayvan elimizde büyüdü, beni tanıdığını biliyorum hatta hissettiriyor hayvan ama büyüyünce yanında duramaz oldum. Mantıklı olarak düşündüğümde bana hiçbirşey yapmayacağını biliyorum ama elimde değil. Benim gibi de birçok insan var. O yüzden böyle topicler var. Alemdeki tek hasta ben değilim yani

Motosikleti
    HYOSUNG
    TAN 21 , U.d.O AĞZINIZA SAĞLIK VALLA NE GÜZEL DEMİŞİNİZ.N e çekiosak insanlardan çekiyoruz ,şimdi şikayet var bostancıda gayri resmi oturan bir adam köpeğine bin türlü işkenceler ve dayaklar atıyomuş komşular köpişin inleme seslerinden ve ağlamasından her gece ağlar olmuşlar .Dayanamayıp adamı şikayet ettiler şimdi resmi işlem için uğraşılıo...
    Ben böle bi hayvan tanımıyorum zevk için işkence yapan sizin varmı??

reklamci2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Bu konuyu neden bu kadar fazla uzatmışsınız anlamadım Alt tarafı köpek kovalıyor. Görende Amerikan Komondoları kovalıyor sanacak, Madem kovalıyorlar, Keleşle saldırın bari çok güzel bir yöntem hem kökünüdüne kurutursunuz bu dünyada olmaması gereken hayvanların. Ama şu bir gerçekki beni çoook köpek kovaladı. Aslında kovalayamadı. Çünkü durduğunuz veya yavaşladığınız anda sokak köpeklerinin hepsi yolunu değiştiriyor. Biraz bekleyip yavaş yavaş devam edebilirsiniz inanın size saldırmıyorlar dönen lastiğe koşuyor ve alan koruma güdülerini kullanıyorlar. Bu yazılanlar sokak köpekleri için zaten, koruma köpekleri ve sahipli köpekler itaatlı oluyor.

Hee bu arada bir Golden retrevierim var. Çok yaramaz ama kimseyi ısırtamıyorum
    Hayat Düşmezsen güzeldir...

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Bu kadar da şanssızlık olurmu demeyin başıma geldi.
    Motoru alıp ilk bindiğim gün çubuk 2 barajına çıktım.Manzarayı seyrettikten sonra inerken gidenler görenler bilir tam sağlık su tesislerinin önünden geçerken kocaman bir köpek önüme çıkacak şekilde koşuyor.Bende rampa aşağı iniyorum.Süratimde 65-70 km.idi.Ben basıyorum o koşuyor allahtan aynı noktada buluşmadan topukladım ama yağ gibide eridim.O kadar sinirlendimki yani dursam köpeği döveceğim yani.
    Arkadaşların yorumlarını okudum.Benim önerim piyasada 30ytl-ile 300 ytl arası kurusıkı tabancalar var.sadece hayvanı caydırma amaçlı kesin çözüm.Ayrıca taşrada, dağda, bayırda, kullananlara kesin çözüm sokak köpekleri olmayan köpeklerden kurtulmak o kadar kolay değil. Ayrıca bir güvenlik aracı geçici çözüm tabi ama kesin yırtarsınız.Denemesi size kalmış.
    sevgi ve saygılarımla.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı reklamci2003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu neden bu kadar fazla uzatmışsınız anlamadım Alt tarafı köpek kovalıyor. Görende Amerikan Komondoları kovalıyor sanacak, Madem kovalıyorlar, Keleşle saldırın bari çok güzel bir yöntem hem kökünüdüne kurutursunuz bu dünyada olmaması gereken hayvanların. Ama şu bir gerçekki beni çoook köpek kovaladı. Aslında kovalayamadı. Çünkü durduğunuz veya yavaşladığınız anda sokak köpeklerinin hepsi yolunu değiştiriyor. Biraz bekleyip yavaş yavaş devam edebilirsiniz inanın size saldırmıyorlar dönen lastiğe koşuyor ve alan koruma güdülerini kullanıyorlar. Bu yazılanlar sokak köpekleri için zaten, koruma köpekleri ve sahipli köpekler itaatlı oluyor.

Hee bu arada bir Golden retrevierim var. Çok yaramaz ama kimseyi ısırtamıyorum
    valla banada saldırıyorlar ilk önceleri sadece havladılar,ertesi gün peşimden koştular (bu arada sürüden bahsediyorum),daha sonraki gün bir tanesi yandan bodozlama çarptı.kursa filan mı gidiyo bunlar anlamadım ki .sürekli taktik değiştiriyorlar
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    HYOSUNG
    Alıntı Dartmaul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayvaları korumaya çalıştığınız kadar Türkçemizi de korumaya çalışmanızı temenni ederim.
    Korumam yanlız hayvanları içermiyor.Yardıma ihtiyaç duyanlara imkanlarım doğrultusunda etmeye çalışıyorum.
    sadece hayvanları insanlardan korumak çaba gerektiriyor

http://www.muzik1.com/kurk.htm
    bu adrese girenlerler ne demek istediğimi anlayabilirler.
    Benim Türkçeme gelene kadar radyoda müzik olark dinlediğiniz birbirinden anlamsız ,kötü Türkçe ve prozedü hatasıyla dolu şarkıları ,kelimelerin anlamını bilmeyen sunucu ve tw deki tiplere dikkat etmenizi ve eleştirmenizi öneririm Zira ben tw deki gibi çok büyük kitlelere ulaşıp ,örnek teşkil etmiyoruml

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Korumam yanlız hayvanları içermiyor.Yardıma ihtiyaç duyanlara imkanlarım doğrultusunda etmeye çalışıyorum.

Benim Türkçeme gelene kadar radyoda müzik olark dinlediğiniz birbirinden anlamsız ,kötü Türkçe ve prozedü hatasıyla dolu şarkıları ,kelimelerin anlamını bilmeyen sunucu ve tw deki tiplere dikkat etmenizi ve eleştirmenizi öneririm Zira ben tw deki gibi çok büyük kitlelere ulaşıp ,örnek teşkil etmiyoruml
    söylediklerinizde haklısınız fakat biraz şahsi çabada gerekli bence türkçede w,x harfleri yok ha w tuşuna basmışsınız ha v tuşuna basmışsınız ne fark ediyor.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    köpekleri sevmiyorum ve dahi onları sevme gibi bir mecburiyetim yok. bunun yanında eğer önüme çıkarlarsa tam gaz giderim. siyaset meysanı görünüşünde bu havada su dövme durumlarına gıcık oluyorum. kemerburgazdaki hayvan barınağından her ay düzenli olarak köpekler ormana bırakılıyor ve bu hayvanlar kontrolsüz aşısız bir şekilde ortalıkta dolaşıyor. ve aynı zamanda 3 ayda bir zehirliyorlar. hayvan barınaklarında belirli bir süre içinde sahiplenilmeyen sokak hayvanlarının uyutulmadığı sürece bu kısır döngü devam edecek.
    aynı zamanda sokakta kontrolsüz olarak eğitimsiz köpeklerin güvenlik amacı ile beslenmesini ayrı bir bencillik olarak görüyorum sokağa giren postacı, doğalgaz ve elektirik memurlarını ısırmakta ve sokakta yaşayan kişilerin misafirlerini dahi ısırmaktadır. şimdi bu kişiye denilse senin hayvanın ver tazminat yoo benim değil. peki barınak ve yemek veren kişi o hayvanın sahibimi değil mi.
    eğer köpek bana saldırırsa kimse kusura bakmasın elimdeki bütün imkanları kullanarak kendimi savunurum. yaşama ve vücut bütünlüğümden koruma hakkımı bir kaç hayvansever insansevmez için vazgeçemem
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...

Başkalarının yaptıkları yanlışları örnek göstererek kendi yanlışımızı ne kadar haklı çıkartabiliriz, biz onların dilimizi kullanım şekillerini onaylamadığımız gibi sizin yazım şeklinizide onaylamıyoruz, onları dinleyip dinlemediğimizi, eleştirip eleştirmediğimizi, RTÜK e şikayet edip etmediğimizi bilemessiniz.
    Doğru olduğuna inandığınız bir düşünceyi savunurken başkalarınında doğru olduğunu düşündüğü konuları dikkate almak olgunluk ve entellektüellik örneğidir.
    Başkaları köpeklere eziyet ediyor ama ben bir tekme atmışsam ne olmuş görüşü herhalde hoşunuza gitmezdi, çok güzel bir atasözü var "herkes önce kendi kapısının önünü süpürsün" biz dili iyi kullarınsak başkalarına örnek olursak o verdiğiniz kötü örneklerde düzelecektir. Unutmayın dilimizinde yardıma ihtiyacı var.
    Think Darkside

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler