Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Motorla Giderken Köpek Saldirinca Ne Yapmali

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Shadow '07
    Arkadaşlar ben Ankara Elmadağda bir askeri kuruluşta çalışıyorum. Motor işine başlayalı henüz 5 ay oldu toprak yolları da düşünerek kendime bir f 650 gs ve ful koruma kıyafetleri aldım. .Bu zamana kadar dağda boş ve havanın müsait olduğu zamanlarda tecrübeli subay astsubay arkadaşlardan motor öğrenmeye çalıştım...Daha geçen hafta da ehliyetimi aldım . Bugün itibarı ile henüz trafiğe çıkmadım...Ama yavaş yavaş havaların da düzelmesi ile trafiğe çıkmaya başlayacağım.

Askeri birliğimiz Ankara-Samsun yoluna 15 km uzaklıkta. Yolda 2 adet köy var ve yollar oldukça ıssız...Bu 15 km boyunca 4-5 noktada en az 2-3 köpek bulunmakta. Ve motorlu araçlara çok da alışık olmadıklarından ve doğal olarak kendi alanlarını koruduklarından pek bi enerji ile saldırıyorlar. Kocaman servis otobüslerine bile saldırıyorlar. Yani motosiklet onlar için çerez...Şehirdeki köpekler yanlarında fino gibi kalır. Ankara'daki evime gitmem için bu yolu geçmem gerek...Ve her seferinde de saldırıyorlar.

Silahım var ama suçsuz hayvanlara ateş etmek istemiyorum. Bu durumda tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum bana bir öneriniz var mıdır . Çok köpek korkum yoktur ama motor üzerinde iken köpekler kudurmuşcasına manyaklaşıyorlar...Gerçekten durum çok kötü. Motora takılan köpeksavar aletler varmış ama pek bu azman köpeklere karşı faydalı olacağını sanmıyorum...Ya bu yolda binmeyeceğim ya da bir yolunu bulacağım...Önerilerde bulunursanız sevinirim

Saygılarımla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok tecrübeli sayılmam ama normal şekilde sürünce birşey yapmıyorlar , sizin ordakiler farklı mıdır değil midir bilemem tabi , bunun yanında bende ilk seferlerde kendimi yol dışına falan atmaya çalışıyordum ama alıştım sayılır , yani biraz

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    bi zarar gelmez boşver. baksana şunlara. gerçi senin dediklerin bunlardan değil ama...

Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimlere devam...

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normalde hiç istifini bozmadan devam edersen pek birşey olmuyor . Köpekler dibine kadar geliyor ama havlamaktan başka birşey yapmıyorlar .
    Köpek savarlar düşük frekansta ses çıkartıyor . İnsan kulağı duyamıyor ama köpekler konusunda inan bana çok etkilidir .
    Örnek vermek gerekirse düğün salonlarında mikrofon ayarı yaparken bazen bozarlar ve kulakları sağır edici bir ses gelirya , köpeklerde öyle hissediyorlar işte .

Motosikleti
    Honda Shadow '07
    Resimler ve öneriler için sağolun ama bunlar çok vahşi...Yol da stabilize ve virajlı olunca düşük bir sürat anında insanın karşısına cikıveriyorlar....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hocam merhaba nasılsın...inanırmısın biraz önce Karargaha(tünel) google earthdan bakayım demiştim ama Yeşildere Köyünden sonrası fülu olmuş...askeri gizlilik durumları bilirsin işte...bende oralarda görevliydim...Muhafızda Yeşildere Lojmanlarda Elmadağ As.İz Krk.lığında bir süre buldundum...oralar çok ıssız...ve inanılmaz soğuk...bence o hurda otobüsleri tercih etmelisin...nedeni Karayolunun çok tehlikeli olması...Lalahan Kayaş bir motor için uygun yollar değil...Elmadağda zaten dikkat et...trafik denen şey köy tarzı dur kalk...aman...yolları berbat bu arada...çukurdan kaçayım derken kaza yapma riski yüksek...dikkatli ol...Muhafızda varmı 98 yıllarından kalma astsubay subay...benim zamanın komutanı Nizami Türkmen albaydı...alıcı verici istasyonlarıandada takıldım...sevgi ve selamlar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    HYOSUNG
    ya silah falan çok komik bi yaklaşımne o her korktuğumuz herşeyi öldürücezmi yani?Köpekler eğer yavaş süratte geçersen hiç bir şey yapmazlar merak etme awustralyada yaşamadığımız için orda bulunan köpişlerin dingo sürüsü olduunu sanmıyorum.Sen istifini bozmadan ve fazla sürat yapmadan geçersen seni yemeyeceklerdir..Silahını cebinde tut insanlar bu dünyada daha zararlı canlılar..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı bonnie&clide adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya silah falan çok komik bi yaklaşımne o her korktuğumuz herşeyi öldürücezmi yani?Köpekler eğer yavaş süratte geçersen hiç bir şey yapmazlar merak etme awustralyada yaşamadığımız için orda bulunan köpişlerin dingo sürüsü olduunu sanmıyorum.Sen istifini bozmadan ve fazla sürat yapmadan geçersen seni yemeyeceklerdir..Silahını cebinde tut insanlar bu dünyada daha zararlı canlılar..

yahu tamam, bunları sen bilyosun da, peki köpekler bilyor mu?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı bonnie&clide adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız hocam bu itler bildiğin itlerden değil...çoban köpeği görünümlü psikopat hayvanlar...yabancı ne görürse üzerine atlıyor...öyle gördüğü arabalara havlayıp kaçan şeylerden değil...yaratık bunlar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    HYOSUNG
    Merak etmeyin arkadaşlar ,ben 1,5 yıl boyunca durusu park otelde sahne aldım ve orası orman genelde o benim yarı boyumda çobanlar yol keserler biliyorum ne olduklarını ayrıca yolda ezilmesin die gecenin 1 inde kapkaranlık orman yolunda inip far ışığına gelen yawru kangalı 100 km gelip ewe getirdim sabah 6 ya dek onu pirelerden arındıran spreyle temizledim ve kapalı balkonumda mama kabı yemekler süt ve polar lı bir kutu içinde misafir ettim sabah 8 de ulumayla uyandım ve pazar sabahı balkonumdan uluma gelio düşünün bi ben gelince susuyo içerde kedim var alamıyorum içeri ,zaten sabaha kadar balkon kapısında nöbet tuttu jandarma gibi!neyse bi ayakkabı kutusunda yanımızda yerde elim ağzında uyudu ve kangal ewde olamayacağı için 100 km giderek gündüz ewini aradık veee bir çiftlikte annesine verdik süperdi adamlar manyak gözü ile baktılar 200 km bir köpek için ama anlayış burda deişir bazıları baktığında köpek görür bazıları baktığında yaşam,bir can bir dost görür..
    [B]KAPI ÖNÜNE KONAN BİR KAP SU CANLARIN HAYATINI KURTARIR[/B]

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Benzer konular birleştirildi
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Alıntı batucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazıları durduğunda kaçıyolar.
    geçen gürhunla geziyoruz köpek takıldı peşimize yerlerde çamur. yavaş yavaş devam ettik belii bir yere kadar köpekte yanımızda havlaya havlaya geldi sonra döndü. köpekler genelde ısırmak için saldırmıyor.
    Batucan haklı köpekler aslında pek de sorun teşgil etmeyen canlılar tek istedikleri oyun aslında; "aaa motor kovalayım o da kaçsın" mantığı da diyebiliriz zarar vermek amaçlı bir hareketleri yok bence. Paniklemeden o yokmuş gibi yolunuza devam edin. Ben böyle yapıyorum daha bir sorunla karşılaşmadım zaten ısıracak kadar yaklaşmıyorlar bile öyle yanınızdan havlaya havlaya koşuyorlar işte... Köpeğe mantık uydurdum ya, takdir ettim kendimi. Köpek işte... ne diyeyim.

Unutmadan ciddi bir köpek fobiniz varsa o konu başka, onun için birşey diyemem...

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Biber gazı taşıyorum artık avcı bıçağımın yanında. Denemek nasip olmadı.

Sesten korktuklarını düşünüyorum. Kurusıkı tabancanın sesinden korktu da kaçtı diye yaşayan var mı aranızda?
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    suan yok malesef
    benm motorda vance hines eksoz kullanıyorum bırakın sokak köpegini hadesin üç başlı köpeğ, gelse korkuturum benim motorun sesi zaten yaratık gibi cıkıyo tek yapacagım sey debriyajı sıkıp az gaz vermek işin kötü yönü insanlarda ne oluyo diye bakıp tırsıyo o yüzden sahil yolunda farım kapalı bile olsa bu eksozla yolum açık
    özgürlügüm benligim motosikletim beni dizginliyen herseyden nefret edenim:bounce:

speedygirl şule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cobalt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amcamın kesın cozumu var kendısınde eskı bır puch var kopeklerden kacması zaten olası degıl 50-60 cm plastık su borusunun ıcıne 1" lık ınsaat demırını yerlestırmıs gıdonun uzerınde tutuyo bı tanesınde denemıs zavallı hayvanın burun falan hasat tabıı bı daha amcamı gordugu yerde bırak hırlamayı yolunu deıstırıyo
    Alıntı _Si_BeMoL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benımde puch um var ve aynı yontem ıse yarıyo.balıga ıttık bı arkadasla.bı koyden cıkarken arkamıza kotun ıtlerı takıldı.zaten 2 kısısın arkada yuk var hemde bayaa yuk.tam gaz gıtsemde hayvanatlar bızle beraber kosuyolar.yerde sopa aramaya basladım.kenarda kısa bısı gordum.durdum hayvanlar bı afalladı.tut motoru dedım arkadasa ındım kaptım sopayı.ustlerıne gıttım.hepsı kactı bırı bı daha taarruza gectı.bende allah yarattı demedım verdım sopayı.sonra mutlu mesut devam.ama uzuldumde sonradan. tabı bu her zaman cozum deıl.ancak koy yolunda falansanız bu yontemı deneyın.sehır ıcınde yavaslamanız bıle yetıyo korkuymaya.

bravo tebrik ediyorum

Motosikleti
    et4 150 vespa.silverwing400 honda
    köpeklere kötü muamele yapmak nasıl bir çözüm anlamak mümkün değil sanmayınkı ona vurunca bırdaha o yoldan gecerken sızden korkucak asla sizi ve kötü muamelenizi unutmaz en iyi çözüm bazı arkadaşların yaptıgı gibi yavaşlamak ve korkmamaktır zira korkan ınsanın salgıladıgı koku köpeklerı daha cok çeker yavaşlar ve ondan hızlı olmadınızı hissettirdiniz vakıt sıze bır iki havlamadan sonra vazgecer özellikle çoban köpekleri üstünlüklerini kanıtlamak güdülerine sahiptir . onlarda dost ve düşmanlarını iyi bilirler

Merhaba arkadaşlar insanların en iyi dostu olan köpekler ne motoru tanırlar nede arbayı onlar dönen şeylere saldırıyorlar.kendileri için tehdit olduğunu zannediyorlar.
    Beni elektrikle çalışan scooter ile ziyaretime gelen yeğenime dönüşte saldırdılar 5 dakika hafıza kaybı yaşadı.
    mezun olduğu hastahanede sabaha kadar bekledik ..
    çözüme gelince mümkünse paniklememek
    yoksa daha kuvvetli köpek kovucularını motora monte etmek.
    mesela kornaya veya uzun farlara saygılarımla teşekkürler...

Motosikleti
    HYOSUNG
    Allah bu dünyay ıyanlız insanlara yaratmadı ,beğensenizde beğenmesenizde doğa ve hayvanlarala yaşamayı öğrenmek zorundasınız plastiklerin içine demir koyupda wurmak da ne öle yada inip hayvanı kovalamak !!o demir sopalarla insanlar kendi kafalarına vursalar belki biraz akıllanırlarda dünyaya verdikleri zararı,canlılara verdikleri zararı görürler.Ekolojik sistemin çökmesinde ne kadar hayvanların payı var bana biri sölermi?
    Allah kur andada hayvanlara kötülük yapılmamasını ve darp edilmemesini buyurmuştur bir canlıya ,hayvana kötülük yapıp darp eden öbür tarafta gazaba uğrar.Haa ama gördüğüm sayısız örnek,bana bunun öbür tarafa kadar beklemediğini gösterdi,hayvanların ahı tuttuğu gibi ,ilahi adalet eden bulur örneğini yaşatır adama 2 TEKERLEĞE BİNİYORSANIZ DAHADA AKILLI VE DİKKATLİ DAWRANMAK GEREKİR BENCE EDEN BULUR İLAHİ ADALETİNİ YAŞAMAMAK İÇİN
    [B]KAPI ÖNÜNE KONAN BİR KAP SU CANLARIN HAYATINI KURTARIR[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    yahu bı eksoz patlatın ne köpek kalır ne bişey...tabı eksoz gırıslerınız saglamsa....ben bı ara patlattım jawa ıle...susturucu aksozdan fırladı...ama ne ses cıkmıstı beeeee.....15 m ötedekı babamın ayaklarının dıbıne düşmüstü susturucu.....

Alıntı bahadinli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bı eksoz patlatın ne köpek kalır ne bişey...tabı eksoz gırıslerınız saglamsa....ben bı ara patlattım jawa ıle...susturucu aksozdan fırladı...ama ne ses cıkmıstı beeeee.....15 m ötedekı babamın ayaklarının dıbıne düşmüstü susturucu.....

eksoz patlatmanı çözüm olarak sunmana şaşıyorum.nedenmi hem çevredeki insanların huzurunu kaçırıyorsun hemde makinanın sıhatini .
    çol şanslı olduğunu kabul et o fırlayan susturucu babanın ayağının dibine değilde başka biryer düşseydi ??? motorunsesi ne kadar önemli olurdu bilmemm

önce kendimize saygı sevgi sonra çevremize insan olmamızın gereği bence

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler