Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Motorumun yanını sürttüm :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Alıntı barisan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun birde bence o resmi değiş çok itici duruyor
    Tamam değiştirdim

Alıntı ArdaArda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş Olsun tekrar dostum.

Tekrar teşekkür ederim
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geçmiş Olsun tekrar dostum.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Arkadaşın ödeyecek mi acaba merak ediyorum? Dostunu düşmanını böle durumlarda tanırsın (Dostunu kaybetmek istiyorsan ona borç ver der bazıları..) Tek babana değil ayrıca doğruluktan ayrılma. Kızsalarda affetmeleri kısa sürer. Yalanın affı uzun sürer, güven kaybedildi mi kazanması daha uzun sürer.
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Hepsini ödemesede bir miktar ödedi. Zaten o günden sonra ne aradı nede sordu.

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu motorunu motorcuya verir... Acemiye vermez...
    Bu sana ders olmuştur yinede geçmiş olsun canını sıkma...
    valla ben motorcuya verdim. benden kat kat daha tecrübeli bir abimizdi.. ama yatırdı motoru. o kadar pişman oldum ki anlatamam..

motorcu motorunu bırak herhangi bir motorcu arkadaşına valentino rossi'ye bile vermemeli arkadaş.. eğer yatıracaksa da kendi yatırmalı ki içi rahat olsun.

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Bu olay beni grenajlı motosiklet almaktan soğuttu . Naked sevmezdim şimdi sever oldum.

Ayrıca şimdi anladım yani birine verdin motoru birine çarptı ve o kişi öldü :( uğraşan sen olursun.

Motosikleti
    yamaha cripton R 110 cc
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.

Bu gün kötü birşey oldu ne yazıkki. Kimseye söylemedim . ama paylaşmak zorunda hissettim kendimi.

Motorum (cygnus rs) ile arkadaşımı almaya gittim ve birikte gezmeye başladık. Ve güzelce kullandık motoru ve arkadaşımın verdiği gaz ile (bana verdiği gaz )
    motoru normal sakin kullanımdan daha hızlı kullanmaya başladım. Bu herhangi bir kazaya sebebiyet vermedi . Aksine motorum açılmaya başladı.

Neyse daha sonra arkadaşım , evinden (lojmanlarda evi) birtakım eşyalarını almak için motorumu istedi lojmanlarının kapısından. Babama gösteririm falan dedi bende verdim işte. sonra biraz sonra geldi. Ve tekrar yola çıktık E5'e giderken "Muratcan sağa çeksene bir aga" dedi. Sonra dedi motorun şurasını sürttüm . Bende bir bakayım sol ön o "racing sports" yazan yerin 3-5 cm üzeri çizilmiş bayağı. Ve sol tarafta ayak koyma yerinin altı. Dedim ne yaptın sen ..... (... yerleri tahmin edin artık) dedi işte babam motora bakarken gaz vermiş motor fırlamış yerde kumdu gevşek zemin , kaldırıma sürttü dedi.
    Dedim iyi b*k yemiş . Ne yapıcaz falan , ben öderim hesabı falan dedi. Bende dedim tamamda babamın çakmaması lazım. Yoksa kızar falan motoru vermez bir daha . Gittik sanayiye . Sanayide kapanıyordu işte (motoru aldığımız yer ) dedim böyle böyle çizildi burası ne yapıcaz falan. Dedi kaportacı yapar orasını zımpara macun çekicek . Ben dedim grenajları değişse ne kadar tutar . 150 dedi . Bizim arkadaşa baktım ben. O da iyice kötü oldu. Sonra tamam spariş edelim falan dedik. Ama çizik duruyor ve kesin görür dedim babam. Siyah sprey ile kapattık. Sonra dedik birde diğer sanayiye bakalım. Kaportacıya falan. Gittik bir tane açık bulduk o da uğraşamam dedi. Dedik iyi .... parasını neyse vericektik falan . Sonra işte eve doğru yol aldık. Arkadaşı yurda bıraktım. Yarın halledicez falan dedi bana .Sonra motoru bıraktım babama. Ben eve geldim. Telefonla aradı beni babam. Dedi motorumu sürttün sen kaldırıma. Evet baba dedim. Yaptıracam ama falan. sonra kapattı. çok kızmış ama anneme "motor hakkı bitti " falan demiş.

İşte öyle daha yüz yüze konuşmadık. Bende ne desem acaba. Arkadaşın babası yaptı ama (ben görmedim arkadaş öyle dedi) ben babama "kaldırıma sürttüm dedim". Şimdi kaportacıya yaptırsammı yoksa grenajları değiştirsemmi .

Moralim bozuldu akşam akşam. Tam satmaya karar verdim motorumu bu çıktı şimdi. Nazar boncuğu değip geçmek gerekiyor belki ama işte insan ister istemez üzülüyor.

Babamı nasıl yumuşatablirim bir önerisi olan varmı ? Birde grenajları değiştirsemmi yoksa zımpara macun olur mu ?

Okuduğunuz için teşekkürler

kardeş bir işte çalışıyo musun yaşın kaç bilmem ama bu devirde babana bile güvenmiycen.ufak bi çizik yüzünden baban sana motoru vermiyceksede vermesin.
    biriktir paranı al kendi motorunu benim acizane görüşüm.
    ayrıca zımpara macun olur diye düşünüyorum

Motosikleti
    KMT Duke 250
    mart 2009 da reşit oluyorum. Ayrıca babamla sorunum halloldu. Dürüst olmak en iyisi

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler