Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Araba sürücülerinin motorlara karşı psikolojisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Uzun zamandır motorla anadolu yakasından, Avrupa yakasına geçmemiştim. Gidiş dönüşüm 130km olan bu yol, trafik ve yaşadıklarım sanki 1000 km gitmişim gibi beni gerdi ve yordu.

Kurtköy'ten Tem otoyoluna girip Beşiktaş'a geçmekti amacım. Tem'den motorumla sağ şeritten ortama 90km/hız ile ilerliyorum. Diğer şeritlerde trafik normal seyrinde ilerlemekte...

Sağ şeritten gelen bir araba sürücüsü hızla arkama yaklaşmakta ve sellektör yapmakta. Sol şerit boş ve oraya geçmemekte ısrarcı. Benden istediği kendimi yolun dahada sağ kenarına atmam. Böylelikle kendi daha rahat geçebilecek ve yoluna devam edecek...

-Sağ şeritteyim
    -90 km/h ile ilerliyorum
    -Sinirlerime hakim olma çabası içersindeyim...

Sol seritten en az 150 km hızla gelen bir araç kendini birden en sağa atıveriyor ben varmışım yokmuşum önemli değil birde korna çalıyor çekil ulan der gibi...

-Orta şeritteyim
    -100+ km/h ile ilerliyorum
    -Sinirlerim iyice bozuldu ama kendime telkinde bulunuyorum...

Bir yanlışlık yaptığımı düşünerek şağ şeridi terk ediyorum Hızımı 100km + üzerine çıkartıyorum ve orta şerite geçip bir arabanın arkasından seyir ediyorum. Sol şerit akıcı sağ şerit boş. Arkamdan hızla gelen bir araba sellektör yapıyor çekil diyor.. Amacını anlayamıyorum benim önümde araba var ben yana çekilsem o nereye gidecek ? Çekilmiyorum ve soldan geçmesi için el işareti yapıyorum.. Adam hızla sola geçiyor sağ tarafta oturan bayan kafasını camdan bana çevirip tuhaf tuhaf bakıyor..

-Sol şeritteyim
    -120+ km/h ile ilerliyorum
    -Tedirginim 4 ay önce geçirdiğim kaza gözümün önüne geliyor yanlış yapıyorum ...

Orta şeritte bana yaramıyor bari biraz gaz açıp hızlanayım diyorum. Bu hız beni tedirgin ediyor. Derken arkamdan son sürat gelmekte olan bir araç görüyorum hemen orta şerite geçip yol vermek istiyorum ancak adam beni beklemeden direk sağa kırıyor.

Uff kılpayı :_(

Hızımı daha da artırayım önümdeki aracı yakalayayım bari diyorum. 130+ oluyorum. Ancak tekrar tekrar her gazı açışımda güvende olmadığımı biliyorum...

Kenime şerit bulmakta zorlanıyorum. Yavaş gitsemde hızlı gitsemde arabalara yaranamıyorum. Her biri beni fazlalık olarak görüyor. Belki cüssem iri değil, Belki tipim hoşlarına gitmiyor...

Nedir benim suçum. İstanbul trafiğinde bir motorcu olmak mı ?

Nedir bu araba sürücülerinin psikolojileri ? Ne düşünüyorlar benim hakkımda ? Motoru süren onun üzerindeki bir insan değil mi ? Nerede benim yolum hangi şeritten gitmeliyim ? Ya da siz araba sürücüleri neden bu umursamamazlık ?

Çok üzülüyorum çözüm bulamıyorum :_(

"Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mct 250 Kışa İnş...
    sorun motosikletleri bir araç olarak görmemeleri arkadaşım...

Tüm sorun bu...
    Benim için en önemli şey hız... O 10 Saniyede ben özgürüm...( cehenneme git toretto...:cat:)

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Çoğumuz motosikletin yanı sıra arabada kullanıyordur, ama onların çoğu motosiklet kullanmayan insanlar. Bu insanların yaptıkları kural ihlallerinde veya tacizlerde bizi nekadar zor durumda bırakabilecekleri akıllarının ucundan bile geçmiyor, en büyük sorun bu olsa gerek. Eğer motosiklet kullansalardı elbet ki öyle bir durumda kendilerini bizim yerimize koyarlar ve o davranıştan kaçınırlardı.
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Benimde benzer şeyler başıma geliyor sürekli. Yasal sınırda ilerliyorum 50km/h . Daha ne yapabilirim yani arkadan dat dat korna yok sellektör. Önlerinde motosiklet olmasını yediremiyorlar sanırım.

Ne sinyal verme ne birşey. Sinyal verse aküsü bitecek sanki . Çözüm emniyetin bu davranışları denetlemesi ve gerekli yaptırımlar uygulaması

Motosikleti
    SYM SHARK 125cc (Kazadan sonra ne durumda bilmyrm)
    Bu tarz sorunlarla her gün karşılaşıyorum. Ayrıca geçiş hakkı benim olmasına rahmen bi anda önüme çıkan birçok araç var. Nasıl olsa durur diye düşünüyolar. Bu sebepten dolayı kaza yaptım. Araba sürücüleride bizlerden şikayetçi. Trafikte kimse kimseyi düşünmüyo. Bencilce hareket ediliyo. Ki motosikletçiler ip üzerinde bizlere biraz daha saygı duyulması gerekiyo. Ama malesef ki olmuyo...
    [B][I]Hakların Mahkum Edildiği Bir Ülkede , Bütün Doğruların Yeri Cezaevidir... Thoreau [/I][/B]

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biz onlara faydalıyız bile ama bunu anlayan yok ..

Motosiklet yerine araba kullansak İstanbul trafiği daha mı rahat akacak

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Trafikte motosiklet kullanmak her zaman zor olmuşdur...Sürekli araba kullanan bu suruculere senede bir gun motor kullandıracaksın bak nasıl düzelirler...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Geçmiş olsun, eğitim şart!

memleketim dört ve üzeri teker sürücüleri yolların sadece onlara ait olduğunu sanıyor. Yetmiyor birde sıkıştırıyor taciz ediyor. Şeytan diyor al bi kamyon sende onları sıkıştır :D yapıştır bariyerlere... Şeytana uymamak lazım tabi.

Geçen gün benzer bir yakınmayı da bir araba sürücüsü yapıyor du kulak misafiri oldum. Tem de gidiyorum en sol şeritte, bir anda dikiz aynamda bir motorun yaklaştığını gördüm. Uçak gibi geliyordu nereye kaçacağımı şaşırdım az daha kaza yapacaktım. Motoru yasaklamaları lazım... :D (not : söyleyen bayan)

Alıntı Gonzales34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tem de gidiyorum en sol şeritte, bir anda dikiz aynamda bir motorun yaklaştığını gördüm. Uçak gibi geliyordu nereye kaçacağımı şaşırdım az daha kaza yapacaktım. Motoru yasaklamaları lazım... :D (not : söyleyen bayan)
    süperrmiş

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...uyun-bari.html

yazı biraz uzun ama, yine de yazı+ yorumları okumanızı tavsiye ederim.Beğeneceğinize ve yalnız olmadığınızı anlayacağınıza eminim

Motosikleti
    *SHELBY* 125_KT
    motor almadan önce hep araba kullanıordum.Ama önümde motor ilerlyorsa tek şeritte geçmeye çalışmayıp onun yavaşta gitse arkasından takip ediyordum ama yinede çok hızlı motor kulalnarak arka tamponuıma değicekmiş gibi gitmelerine uyuz oluyorum çünkü ben dikkat ediyorum.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTEGeçen gün benzer bir yakınmayı da bir araba sürücüsü yapıyor du kulak misafiri oldum. Tem de gidiyorum en sol şeritte, bir anda dikiz aynamda bir motorun yaklaştığını gördüm. Uçak gibi geliyordu nereye kaçacağımı şaşırdım az daha kaza yapacaktım. Motoru yasaklamaları lazım... :D (not : söyleyen bayan)[/QUOTE]

İşte bu zihniyetle araba kullanıdkları için oluyor bunlar. Bütün ehliyet alacak adaylara motosiklet eğitimi verilmeli ve sınavlrada motosiklet kullanma zorunlulupu getirilmeli. Kullanamayan sınavdan geçirilmemeli. İşte o eğitimi aldıkları gün belki insana benzemeye başlarlar. Ayrıca o bayan doğru söylüyor %100 çünkü kendisi en soldan saatte 40 km. hızla gittiği için arkasından gelen diğer motorlu taşıtlar ona uçak gibi geliyordur ayrıca neden kaza yapacakmış neden kaçmak istemiş oda belli değil. Acaba yolun geride kalan kısmında motorcuya bişey yaptıda "ay yakalandım geliyor" diyemi düşündü ...
    Neyse bunları düzeltmek için bizlerin değil. Kanunların bir düzeltmeye ihtiyacı var, bürokratik işlemler konusunda bu tip vatandaşları biraz zorlamaya başlarsa kanunlar, motorlu kazaya karışan otomobiller kusurlu görüldüklerinde şimdikinden daha ağır yargılanır ve ceza alırlarsa işte o zaman bişeyler değişir. Avrupa ülkelerinin neredeyse tamamın bizler için özel yollar yapılırken bizim ülkemiz yollar bizim için ölüm tuzaklarıyla çevriliyor. 15 cm çıkmış Logar kapakları, yol kazıma işlemler, siper gibi hız tümsekleri. Saçma sapan bir sürü şey işte. Arkadaşlar kimse bizim için bir şey yapmaz, onun için bizim 2 tekerleğimiz olduğunu unutmadan gözlerimiz 4 hatta mümkünse sekiz açacağız ve yem olmyacağız...

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    istanbul trafiğinde yaşananlar böyle işte..diğer şehirlerde olsa bile bu kadar değil..
    beş dakika önce birlikte olduğunuz insan aracına binip trafiğe karıştığı zaman kurt adama dönüşüveriyor birden ne oluyorsa.

ee biraz önce dünya meseleleri ,iklimlerdeki değişiklik, savaşlar, şeker pancarındaki kota vs vs bunları konuşuyorduk.
    noldu birden aracına binince vampir olma gereğini hissettin...
    bir tahammülsüzlük,kabulsüzlük,acelecilik ..
    sevmiyorum istanbuluda ,trafiğinide..kaç kişinin dişlerinden tesbih yaptım belli değil..amerikan yerlilerinin çadırlarını süslediği gibi bende nerdeyse motorumu süsleyeceğim bunlarla..
    ben bıktım artık...
    nerde o eski türk filmlerindeki ayhan ışığın sadri alışığın istanbulu..

haşmet babaoğlu bu konu ile ilgili bir yazısında ''ruhundaki bütün yamuklukları trafikte ortaya dökmekten kendini alamayan “hasta” bir toplumda yaşıyoruz''' diyor..

bende bana denk geldikçe ruhlarındaki bu yamukluğu düzeltmek için elimden geleni yapıyorum..

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    benim arabam seninkini döver psikolojisi
    facebook.com/kaskafa

Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca o bayan doğru söylüyor %100 çünkü kendisi en soldan saatte 40 km. hızla gittiği için arkasından gelen diğer motorlu taşıtlar ona uçak gibi geliyordur ayrıca neden kaza yapacakmış neden kaçmak istemiş oda belli değil. Acaba yolun geride kalan kısmında motorcuya bişey yaptıda "ay yakalandım geliyor" diyemi düşündü ...
    Muhtemelen daha önce bir motoru sıkıştırmıştır, yada daha fenasını yapmıştır.

temde orta şeritten 90-100 gibi hızlarla giderken sol şeritten 180-200 gibi hızlarla geçen SS motorlara küfreden nice sürücler gördüm. Nedir yani sen en soldan gidecektin de elinden mi aldılar.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Kendine dikkat et Ali abi.Yapılan her hareketi de boşver düşünme.Kendimden biliyorum ne kadar büyütürsem o kadar daha fazla üzerime geliyorlar.Ayrıca TEM, otoban gibi yolları tek seyrederken pek kullanma bence.Mesela İstanbulderesi'ne giderken hiçbirimizi hiç bir araç sıkıştıramamıştı.Ama tek başıma Silivri'ye giderken öyle artislik yapan çok çıkmıştı
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    yakında geliyo :)
    Heralde Motorcuları çekemiyolar.......
    yeniden Burdayım :bounce::rendeer:

Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendine dikkat et Ali abi.Yapılan her hareketi de boşver düşünme.Kendimden biliyorum ne kadar büyütürsem o kadar daha fazla üzerime geliyorlar.Ayrıca TEM, otoban gibi yolları tek seyrederken pek kullanma bence.Mesela İstanbulderesi'ne giderken hiçbirimizi hiç bir araç sıkıştıramamıştı.Ama tek başıma Silivri'ye giderken öyle artislik yapan çok çıkmıştı

peki bu neden Mehmet abi ?

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    yemin ederim kourken burnumun kemiği sızladı kardeş aynen bende senin yaşadıklarını yaşıyorum yine senin motorun 120+ gidiyor ya gitmeyenler ne yapsın işleri daha zor bu işler ne olcak bilmiyorum halimiz çok kötü haa! herşey güzelde birtek bumu kötü hayır baksana resmen savaş gibi adam ölüyo trafik kazalarında aileler yok oluyoe neden cevabı imzamda aslında

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul trafiğinde yaşananlar böyle işte..diğer şehirlerde olsa bile bu kadar değil..
    beş dakika önce birlikte olduğunuz insan aracına binip trafiğe karıştığı zaman kurt adama dönüşüveriyor birden ne oluyorsa.

ee biraz önce dünya meseleleri ,iklimlerdeki değişiklik, savaşlar, şeker pancarındaki kota vs vs bunları konuşuyorduk.
    noldu birden aracına binince vampir olma gereğini hissettin...
    bir tahammülsüzlük,kabulsüzlük,acelecilik ..
    sevmiyorum istanbuluda ,trafiğinide..kaç kişinin dişlerinden tesbih yaptım belli değil..amerikan yerlilerinin çadırlarını süslediği gibi bende nerdeyse motorumu süsleyeceğim bunlarla..
    ben bıktım artık...
    nerde o eski türk filmlerindeki ayhan ışığın sadri alışığın istanbulu..

haşmet babaoğlu bu konu ile ilgili bir yazısında ''ruhundaki bütün yamuklukları trafikte ortaya dökmekten kendini alamayan “hasta” bir toplumda yaşıyoruz''' diyor..

bende bana denk geldikçe ruhlarındaki bu yamukluğu düzeltmek için elimden geleni yapıyorum..
    +1453 abi güzel yazmışsın
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    İçimden tamamiyle geçenler valla. Ancak o hırsla tek yapabildiğim deli gibi kornaya basmak oluyor. Küçük motor olmanın zararları. Altında 650 cc motosiklet oldu mu daha bi başka oluyolar. Benim kanım bu..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler