Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Araba sürücülerinin motorlara karşı psikolojisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 125r
    eğitim meselesi, kapasite eksikliği, egolarını tatmin etmek istemeleri, sadece ben diyen egoist bir düşünce insan dışı yaratıklar alayına lanet olsunn.
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIRR. DeLi RüZgArr.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bayanin gorusune katiliyorum, nereye kacicagimi anlamadim demesi icindeki ruh halini aslinda yansitiyor. Cunku bende bazen e-5 de temde gayet makul suratlerde (genellikle orta-sag seritlerde) arkamdan uzaktan gelen ses ile birlikte ne yapacagimi sasiriyorum. Az degil bir kac kere yanimdan 1 metre tegetle bir ss gecmisligi vardir.

Zaten oyle bir surat ki, aynadan gorup kacmaya imkan yok, tek yapabilecegin sesi duyup, duz cizgiyi takip edip, allah a dua edip yanindan gecmesini beklemek.

Ya bir araba sikistirsa, bir yeri kaysa, durup dururken bana 200 km suratle arkadan bindirse cok mu guzel olur?

Yollarda ki kurallar herkes icin, yalnizca arabalar icin degil. Ne zaman bir araba kural ihlali yapiyor, bizim hayatimizi tehlikeye sokuyor ise, ayni sey motorlar icin de gecerli.
    ss makinan varsa saten trafikte o kanı bozuklarla uğraşmamak için egoisltlerin sana zarar vermemesi için o kadar hızla gidiyosun yani sen fark edip ona zarar vericek bi manevra yapana kadar uzayıp gidiyorsun motoru kullananda haklı ss motorda hız yapmak için ok kullandanda ole sürer başka ama işin bu yönüde war...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Ben sirf bu yuzden motosikletimi degistirdim scooterlara bunu coook yapiyolar simdi cok azaldi.motosiklet buyuk oldugunda daha az sorun yasiyorsun.yasamiyoruz demiyorum ama hissedilir derecede azaliyor bu problem....
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    her ehlıyetı alan hatta ehlıyetı almadan arabaya bınen olursa ve ınsanlar bu kadar vurdumduymaz olursa bole olur solenecek cok fazla sey yok bu trafıkte guclu motorun olacak kımse sana arkandan sellektor yapıp yetısemıyecek...bılıorum cok yanlıs dusunuorum oysa bole bırı degılım ama ınsanların kafasını orumce agı baglamıs dusunemıorlar bızlerıde tacız edıolar...sonra dusunuorum tacız edılmemenın ıkı yolu var bırını soledım dıgerı ıse hıc motora bınmemek...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sirf bu yuzden motosikletimi degistirdim scooterlara bunu coook yapiyolar simdi cok azaldi.motosiklet buyuk oldugunda daha az sorun yasiyorsun.yasamiyoruz demiyorum ama hissedilir derecede azaliyor bu problem....
    Doğru söylüyorsun büyük kalıplı motorlar olsun ssler olsun egsoz sesleriyle bile daha saygı görüyorlar ürkütüyorlar diyelim en azından.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bayanin gorusune katiliyorum, nereye kacicagimi anlamadim demesi icindeki ruh halini aslinda yansitiyor. Cunku bende bazen e-5 de temde gayet makul suratlerde (genellikle orta-sag seritlerde) arkamdan uzaktan gelen ses ile birlikte ne yapacagimi sasiriyorum. Az degil bir kac kere yanimdan 1 metre tegetle bir ss gecmisligi vardir.

Zaten oyle bir surat ki, aynadan gorup kacmaya imkan yok, tek yapabilecegin sesi duyup, duz cizgiyi takip edip, allah a dua edip yanindan gecmesini beklemek.

Ya bir araba sikistirsa, bir yeri kaysa, durup dururken bana 200 km suratle arkadan bindirse cok mu guzel olur?

Yollarda ki kurallar herkes icin, yalnizca arabalar icin degil. Ne zaman bir araba kural ihlali yapiyor, bizim hayatimizi tehlikeye sokuyor ise, ayni sey motorlar icin de gecerli.

SS'lerde durum çok farklı makineler zaten sakin gitmiyor az gazı açsan bağırıyor. Ancak hayatında kaç kere yanından bir SS geçti. Ben hergün motosiklet kullanmak zorunda olan mütavazi motorculardan bahsediyorum.
    Ama arabalarda o sesi ve korkmayı hak etmiyor değil
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben motosiklet kullanmaya başlayalı 6 ay oldu. 14 yıldır da araba kullanıyorum. Burada motosikletliler isçin yazılan hemen her şey araba kullanırken de benim başıma geldi. Burada tek fark, motosiklet de savunmasız olmak. Motosiklet -araba karşılaştırması, araba-kamyon ile aynı. Trafikde çözüm aslında herkesin istediği.

Aslında trafik kurallarında motorsiklet geçiş üstünlüğünde son sırada, diğer araçlar bu yüzden de trafikte üstünlük yapabilir.

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Bence ehliyet verilmeden önce derslere katılmak mecburi ve trafikte motorsikletli sürücülere nasıl davranılması gerektiği hakkında da özel konular işlenmeli ve sınavda soru olarak çıkmalı.haa ehliyeti alan uygularmı? orası o insanın insanii yapısına kalmış uygulamayan zaten öküz olarak gelmiş oküz olarak gidecektir..
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ehliyet verilmeden önce derslere katılmak mecburi ve trafikte motorsikletli sürücülere nasıl davranılması gerektiği hakkında da özel konular işlenmeli ve sınavda soru olarak çıkmalı.haa ehliyeti alan uygularmı? orası o insanın insanii yapısına kalmış uygulamayan zaten öküz olarak gelmiş oküz olarak gidecektir..
    katılmamak mümkün değil ve gerçekten de araba ehliyeti alırken bu öğretilse bir çok kaza önlenmiş olurdu. Çok yerinde bir tespit.
    Yapabileceğimiz birşeyler olmalı... !

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bence şöyle bi psikoloji içerisindeler; Genelde scooter ve benzeri küçük motorları sokak aralarında, sucuda, kepaçıda, pizzacıda görmeye alıştıkları için e5 gibi buyuk yollarda ''bunun ne işi var bu yolda'' misali bir düşünce içerisindeler. Onlarda bu düşüncenin farkında değil ama dediğim gibi yuksek cc li buyuk motorlarda bu sorunlar pek olmuyor hele bir de egzoz sesi yuksek ise korkma derecesine kadar gelebiliyorlar..
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Motosikleti
    elbet birgün cbr600rr ama önce cbf 150 xD
    hani kamyoncular vardır ya daha doğrusu bazı komyuncular tüm yol onundur aracının büyük olduğunu bilidkleri için horozlanırlar ve arabayı tınlamazlar arabalarda aynı durumda sanırım "büyük balık küçük balığı yer/döver" atasözü burada çoq uygun geliyor.
    bi ara abimle bi yere gicektik arabayı abim kullanıyor ama çoq sakin kurallı kullanıyor. yol okadar güzel ki herkes sabit bir süratle gidiyor. tam makaslık yoldu valla yavas gitmesine uyus oldum abi makasa gir şu trafiği bi atla dedim takmadı fazla beni doğru olanda bu saten neyse devam ediyoruz arkadan bi ses gelio ama benm içimi hoplatıyor 600rr o andada sollama yapcaktı abim motoru görünce seritte kaldı ama abimin sölediği kelime hala aklımda"al işte şuna baq araba babamın olmasa üstüne çıkcan şunun" manyakmısın olum sen adamı gebertmeyemi niyetlisin kafayımı yedin felan dedim ama bişey demedi malesef benm abimde motor düşmanı galiba

bna öle geliyo ki bu çekememezlikten öte birşey deil çünkü abimde zamanında motor almak için çok uğrastı babam izin vermedi ve o devasal sesi duyunca kışkançlık damarları kabardı. trafiktede küçük motorlar küçük olduğu için takılmıyor büyük motorlarda kıskançlık olduğu için takılmıyor

bu arada abim ole bi canilik öküzlük yapcak bi insan deil hatta motorla aramızda bya mesafe olmasına rağmen beklemişti geçmesini. sadece laf salatasıydı ama salata bile olsa insan ürperiyor.
    at avrat silah
    motor sefgili telefon :bounce:

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    buna benzer konular her açıldığında yazıyorum fikrimi.. burayada yazayım müsadenizle.. araba için ehliyet alan herkese 25 saat ( aralıklı ) motosiklet artçısı olarak seyahat zorunluluğu getirilse çok şey değişirdi.. biz hiçbirşeyi başımıza gelmeden anlayan bir toplum değiliz.. bende dahil.. motosiklet hayatıma girmeden önce çok ta saygısız değildim motosikletlilere ama yinede tam olması gerektiği gibi davranmamışım.. sadece şunu anlayabilseler ; arkadan araba ile takip ederken neden bizim yolu ortalayarak gittiğimizi.. ve bu yolların arabalara ait olduğu kadar motosikletlerede ait olduğunu..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    4 teker sürücülerinin iki teker sürücülerine bakış açısı hakkında söylenenler doğru. Farklı bir açıdan bakarsak olayı daha iyi çözeriz. 4 teker sürücüleri sadece iki tekercileri zor durumda bırakmıyor. Diğer 4 tekercileri de çileden çıkaracak davranışlar artık sıradan olmuş. Kavgacı bir insan değilim ama İstanbul trafiğinde otomobil kullanırken karakolda biten kavgalarım oldu. Sonuç: İSTANBUL'DA 4 TEKERE BİNEN BABASINI TANIMAZ. Bence yapılacaklar şunlar; Korumaları ihmal etmemek, çok dikkat etmek, yavaş gitmek, 4 tekercilere yol vermek.

bu sıkıntıyı yaşayanlara ufak bir tüyo.. araç yaklaşmaya başladığı zaman motorunuzun arkasını sallayın düşüyormuşunuz gibi, ve çok ufak frene dokunun ön arka farketmez, stop ışıklarını yakacak kadar dokunun yeter.. düşeceğinizi zanneden sürücü ya yavaşlar ya da şerit değiştirir altımda kalmasın diye..

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı rocko007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sıkıntıyı yaşayanlara ufak bir tüyo.. araç yaklaşmaya başladığı zaman motorunuzun arkasını sallayın düşüyormuşunuz gibi, ve çok ufak frene dokunun ön arka farketmez, stop ışıklarını yakacak kadar dokunun yeter.. düşeceğinizi zanneden sürücü ya yavaşlar ya da şerit değiştirir altımda kalmasın diye..
    Çok sakat bi durum. Sana bi kaç sorum olacaktı ama nedendir bilinmez seni yasaklamışlar cevap alamayacağım susuyorum

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    ben değieceğim sen değişeceksin biz değişeceğiz etrafımız değişecek sonra diğerleri.. ancak öyle olur bu..

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    bunlarda bişey mi ben ışıklara geldim orta şeritdeyim durmak için yavaşlarken sol şeritten bi otomobil sağa dönmek (evet yanlış değil ışıkların dibinde sol şeritten sağa) için bi anda üstüme kırıyor ve ön tekere çarpıyor iyiki durmak üzereyim yoksa kaç takla atarım bilemiyorum
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    Trafikteki otomobil, motosiklet, kamyon, minibüs, otobüsleri kullananlar, her gün sokakta, iş yerinde, markette vb. her yerde karşılaştığımız insanlar; kimi dalgın, kimi aptal, saldırgan, beceriksiz, psikopat,... Ne ararsan var içlerinde. Trafikteki araçları, trafik kurallarına uymak zorunluluğu olan makineler olarak düşünmek yerine, bunların çeşit çeşit insanlar tarafından kullanılan araçlar olduğunu hiç aklımızdan çıkarmamalıyız. Diğer araç sürücüsünün dalgın olabileceğini hesap ederek hep daha uyanık, psikopat olabileceğini düşünerek daha sakin olabilmeliyiz. Öfke ile yapacağımız her hareketin karşımızdakinden çok kendimize zarar verebileceğini unutmayalım, ne de olsa iki teker üzerinde giden ve kaportası kendi gövdesi olan biziz.

Şerit hakkımıza sahip çıkmalı ve arkasından yaklaştığımız aracın sürücüsünün bizi fark etmesini sağlamalıyız. Bazen otomobillerin bile kör noktaya denk geldiğinde fark edilemeyebildiğini düşünürsek, öndeki aracın sürücüsünün aynadan bizi görebileceği bir alanda bulunmalıyız. Daha iyi fark edilebilmek için gündüzleri de farlarımızın açık olmasının faydalı olacağını düşünüyorum.

Seyir halinde iken diğer aracın sürücüsü ile didişmek yerine, en yakındaki trafik polisine derdimizi anlatmak daha iyi olur diye düşünüyorum.

Otomobil sürücülerinin motosikletlere karşı olan psikolojisinin düzeltilmesinde bize de önemli görevler düşüyor. En başta biz kurallara tam olarak uymalı ve trafikte motosikletlere hak ettiği yeri ve saygınlığı kazandırmalıyız.

kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlarda bişey mi ben ışıklara geldim orta şeritdeyim durmak için yavaşlarken sol şeritten bi otomobil sağa dönmek (evet yanlış değil ışıkların dibinde sol şeritten sağa) için bi anda üstüme kırıyor ve ön tekere çarpıyor iyiki durmak üzereyim yoksa kaç takla atarım bilemiyorum
    O tür insansı yaratıklara trafikte malesef bol bol rastlanıyor. Yapılacak pek birşey yok. Mümkün olduğunca dikkatli kullanmak gerekiyor.
    O bakmadan dönen, şerit değiştiren insansılar sadece motosiklet değil trafikte seyreden bütün araçların azraili olma potansiyeline sahiptir..
    Mümkünse plakasını alın şikayet edin, acımayın.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler