Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Araba sürücülerinin motorlara karşı psikolojisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    Alıntı KARABURUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bi arkadasım da ybr 125 var.Bi demir cubuk yaptırmış,motosikleti kullanırken sıkıştıran olursa;kovboyların atlarından silahlarını cekmeleri gibi o da motosikletin zulasından cıkarıyor demiri! Kalın demiri gören tacizciler kuzu kesiliyor.
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    Olay adamı dövmek değil,gözünü korkutmak. Acaba bu aracların plakalarını polise bildirsek;tehlikeli arac kullanmaktan ceza keserler mi? Bilen var mı?

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı KARABURUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay adamı dövmek değil,gözünü korkutmak. Acaba bu aracların plakalarını polise bildirsek;tehlikeli arac kullanmaktan ceza keserler mi? Bilen var mı?
    trafik müfettişi denen bi olay war ama bu yetkiyi alabilmek için trafikte belli bi süre hiç bi ceza vs almaman gerekli kazaya karışmama gerekli bide bi yaz sınırı war bununda o sınırı geçmen lasım
    polisi arayarak ceza kestrebiliyorsun böylelikle (=

bide şuda war trafik sürücülerine sinir olduğum kadar trafikte araba kullanırken motorculara elimden gelen kolaylığı sağlamaya çalışıyorum her şekilde ama bazen motorcularda çok dikkatsiz oluyorlar

2 sene önce başımdan geçen bi olayı anlayıtım
    yeşilyurt tarafından yeşilköye geçiyorum arabayla bi yokuş çıkıp iniliyor hava alanı sapağı war yokuşun üstünde orada tam çıkarken yolun yapısı gereği orta şeritte kaldım bi an ve tam o sırada bi motor ara gaz çekti yol istemek için bende bi an bütün aynaları kontrol ettim ve göremedim tam kör noktada kalıyormuş motor yol istediğine göre sollamaya giricektir die direksiyonu sağa kırdım ve bide baktım one adam soldan dewam edip yeşilköy tarafına dewam edicek ama sağımdan beni geçip fantesi yapmaya çalışıyor tapi bende sinir oldum önce özrümü diledim sonrada durumu kendisine anlattım yolda dibimden giderken ama bazı insanların kafası almıyor bazı şeyleri...

işte o zaman gerçekten sinir oluyorum motorsiket kullanmaya başladıktan sonra arabada biraz daha özen göstermeye başladım hemde bi motorun yapabileceği manevralarıda artık iyi bildiğimden...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

1. Degiş tokuş yapmak lazım ver motorları al arabaları 1 hafta motoru onlar kullansın arabaları biz bizde onlara bize yaptıklarının aynısını yapalım ondan sonra düzelirler
    2. Alıcan bir racing sol sol sol

Motosikleti
    Alıntı Djhaylaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Degiş tokuş yapmak lazım ver motorları al arabaları 1 hafta motoru onlar kullansın arabaları biz bizde onlara bize yaptıklarının aynısını yapalım ondan sonra düzelirler
    2. Alıcan bir racing sol sol sol
    motoru vermeye gerek yok verdiğine acırsın
    artçı olarak bi gün boyu arkanda turlayın bakalım neler oluyor bacaklarını kaybetme korkusunu hissedince arabaların arasından geçerken (=

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mirage YY150 T1 (düldülümü geri aldım)
    aga bunlar sadece kıskanıyolar.. o trafik magandaları kendilerinde motor sürecek cesareti bulamadıklarından çekemiyolar bizi.. bütün olay bu ego tatmin çabasından geliyo.. beni sıkıştıran bir sürücüye karşı yaptığım olay ayıp ve terbiyesizce de olsa bazen işe yarıyo.. "çek ulan kenara" diye bağırdıktan sonra arabasından levyeyle inen bi sürücüyü hastaneye motorumun arkasında götürmek zorunda kalmıştım.. (anlayan anladı) ..
    tasvib etmediğim bir yoldu ama o an kendime hakim olamadım.. zaten sonra barıştık ve arkadaş olduk.. şimdi motorculara zorluk çıkartmıyo..
    ne demiş eskiler:
    nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir..
    ama her zaman diil.. çok mecbur kalmadıkça yapılmamalı..

Motosikleti
    VFR-800
    ana yollara veya köprülere çıkmadan önce, yolun giriş kısmında bir müddet motorcular bekleyip.. rider sayısı artınca grup olarak yola çıksalar nasıl bi çözüm olur?=???

misal 10 dk yol kenarında beklesen ki zaten 10 dk bile uzun süre, 5 dk içinde kaç motorcu geçiş yapıyordur.. 10 motor luk bi sayıya ulaşıldımı, fermuar düzeninde grup sürüşü yapılırsa, tabi ayrılacak olan sapağa gelince ayrılıp yolunda seyir eder.. fakat grup halinde giden motorculara kimsenin bulaşacağını sanmıyorum... nasıl fikir=?

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    İstanbul'da emniyet şeridinde ister istemez grup formasyonuna giriliyor. Trafikte çok sayıda motokurye var, zaten 2-3 tanesi beraber geçiyorlar, ben de hep peşlerine takılıyorum, daha güvende hissediyorum.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı BHTYR_VFR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ana yollara veya köprülere çıkmadan önce, yolun giriş kısmında bir müddet motorcular bekleyip.. rider sayısı artınca grup olarak yola çıksalar nasıl bi çözüm olur?=???

misal 10 dk yol kenarında beklesen ki zaten 10 dk bile uzun süre, 5 dk içinde kaç motorcu geçiş yapıyordur.. 10 motor luk bi sayıya ulaşıldımı, fermuar düzeninde grup sürüşü yapılırsa, tabi ayrılacak olan sapağa gelince ayrılıp yolunda seyir eder.. fakat grup halinde giden motorculara kimsenin bulaşacağını sanmıyorum... nasıl fikir=?
    Zaten 2den fazla motor gidiyorsanız pek korkulacak kadar sıkıştırma olmuyor.Ama dediğiniz gibi bir uygulama olsa böyle 10 olmasa bile en az 4-5 motor birlikte olsa harika olur.Ama bunu yollarda da yapabiliriz.Yolumuzda önümüz sıra giden birisi varsa mesela onunla yanyana gideriz hızımızı ayarlarız.Arkadan gelen katılır derken sayımız artar ama bunu hayata nasıl geçiririz sorun orada.En mantıklısı herkes önlemini alaraktan kullansın yine
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Geçenler de bende kaza yapıyordum.
    kartal dan beykoza gelirken temden sağ şeritte 90km hızla giderken bağlantı yolundan bir transporter direkt önüme geçti.Birden o telaşla frene bastım eğer basmasaydım transporter TDI nin yanında benim vesikalık resmim olacaktı
    İçimden inşallah aynısını sana kamyon veya otobüs yaparda aklın başına gelir.Adam hiç ayna var mı yokmu baksam mı bakmasam mı umrunda değil...
    [color=blue]Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....![/color]
    [color=red]0Rh+[/color]

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    arabalar pek fazla değilde beni buyuk otobusler filan sıkıstırıyor edirnede yasayanlar bilir serhad birlik tek bilet çatısması var zaten arabaları dahi sıkıstırıyorlar babamda zaten onları gördümü onune geçiyor bizi sollamaya kalkarkende tekrar gaza basıyor deli oluyo adam

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    motosiklet işi türkiyede böyle şimdilik Deryali. bi zaman sonra değişirde, ne yapmak lazım bilmem. amma yazma kaabiliyetin iyiymiş. yaz sağa sola, yayınlarlar bunu. saygılar.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    bu gün otobüsçüye dalıyordum resmen taxime giderken
    arkada oturuyorum 129T de saat 5 küsür barbaros bulvarını tam döndük adam 1 kere sıkıştırdı busalı genci sonra durağa gelmeden önceki ışıklarda çarpıştılar sandım zorla sağ şerit boş olduğu halde sıkıştırıyor milletle bi söylene söylene adama yürüdük durakta biraz daha laf etseydi tutamıyacaktım artık kendimi indim orada taxiye binip ole gittim ne kazma ezik egolarına yenik düşen insanlarımız war böyle böyle zıvanadan çıkartıyorlar adamı anlamıyorum

otobüste ağzıma geleni saydım bi anda resmen çarpışıyorlardı ucu ucuna kurtardu busayı kullanan çocuk gaz çekip...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosiklet ve motosikletçinin trafikteki yeri konuları mutlaka bir gün çözülecek.
    Ama çözümün çabuklaşması için önce motosikletçilerin ne halt ettiklerinin farkına varması gerekiyor.

Tabii biz olması gerekeni yazarken elimiz titriyor.
    Neden?
    Çünkü genelin kanaati kendilerinin haklı olduğu yönünde.

4 tekerli araç sürücülerinden empati isteniyor ama aynı empati onlardan esirgeniyor nedense.

Ben de dahil bir çok arkadaşımız defalarca yazdı.
    Ama nedense anlamamakta ısrar ediyorsunuz.
    Ya da uzun uzun yazma hastalığımız olduğundan, okumak zor geliyor.

Altınızda ki her motosikletle otobana, çevre yoluna çıkamazsınız.
    Scooter, mopet gibi motosikletler bu tür yollara çıkamazlar.
    Bu yasak!
    Yasak olmasının yanı sıra, o an trafikte olan sürücülerin ve yolcuların hayatını tehlikeye atıyorsunuz.
    Bir de haklıyız diye bilgiçlik taslanıyor.

Trafik sorunları çözülsün diye uğraşan motosiklet sevdalıları, en büyük sorunu kendileri yaratıyorlar.

Bu konuyu defalarca tartıştık.

Trafikte öküz sürücü tanımlamasına giren bir sürü adam var.
    Kabul ama doğru düzgün adamlar da var.

Kural koymak istiyorsanız, ilk önce siz kurallara uyacaksınız.

Otoyollar bir savaş meydanı değildir arkadaşlar.
    Adaleti demir çubuklarla veya silah zoruyla sağlayamazsınız.
    Bunu yapması gereken görevliler var.
    Önce onları görevlerini yapmaya zorlamak gerekiyor.
    Ama bunu öneren adam da kurallara uyacak.
    Kimse kurallara uymayınca, görevliler de görev yapamaz hale geliyor....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    coq sözlerinin bi kısmında haklısın ama kurunun yanında yaşıda çok güzel yaktın biraz (=

yani trafikte bizden gereksiz yere korkuyorlar yardım etmek istediğimizde bilmem hiç dikkat ettinmi ben yolda çok sürücüyü akşam farlarını açması için uyarmışımdır mesela caddede ilk başta anlamıyorlar ama anladıktan sonrada teşşekür edemiyorlarda bi aşağılık komplexi içinde çoğu sürücü motorlulara karşı gerçekten bir organizasyon olsada trafikteki o insanları motorlara bindirsek yaşadıklarımızı göstersek o zaman sadece aramızda kalan sorunlular motorsikleti zevk için kullanmayıp egolarını tatmin edenler kalıcaktırki onlarıda zamanla azaltabiliriz sorun her zaman sadece bide bitmiyor zihniyeete önemli genel olarak..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır motorla anadolu yakasından, Avrupa yakasına geçmemiştim. Gidiş dönüşüm 130km olan bu yol, trafik ve yaşadıklarım sanki 1000 km gitmişim gibi beni gerdi ve yordu.

Kurtköy'ten Tem otoyoluna girip Beşiktaş'a geçmekti amacım. Tem'den motorumla sağ şeritten ortama 90km/hız ile ilerliyorum. Diğer şeritlerde trafik normal seyrinde ilerlemekte...

Sağ şeritten gelen bir araba sürücüsü hızla arkama yaklaşmakta ve sellektör yapmakta. Sol şerit boş ve oraya geçmemekte ısrarcı. Benden istediği kendimi yolun dahada sağ kenarına atmam. Böylelikle kendi daha rahat geçebilecek ve yoluna devam edecek...

-Sağ şeritteyim
    -90 km/h ile ilerliyorum
    -Sinirlerime hakim olma çabası içersindeyim...

Sol seritten en az 150 km hızla gelen bir araç kendini birden en sağa atıveriyor ben varmışım yokmuşum önemli değil birde korna çalıyor çekil ulan der gibi...

-Orta şeritteyim
    -100+ km/h ile ilerliyorum
    -Sinirlerim iyice bozuldu ama kendime telkinde bulunuyorum...

Bir yanlışlık yaptığımı düşünerek şağ şeridi terk ediyorum Hızımı 100km + üzerine çıkartıyorum ve orta şerite geçip bir arabanın arkasından seyir ediyorum. Sol şerit akıcı sağ şerit boş. Arkamdan hızla gelen bir araba sellektör yapıyor çekil diyor.. Amacını anlayamıyorum benim önümde araba var ben yana çekilsem o nereye gidecek ? Çekilmiyorum ve soldan geçmesi için el işareti yapıyorum.. Adam hızla sola geçiyor sağ tarafta oturan bayan kafasını camdan bana çevirip tuhaf tuhaf bakıyor..

-Sol şeritteyim
    -120+ km/h ile ilerliyorum
    -Tedirginim 4 ay önce geçirdiğim kaza gözümün önüne geliyor yanlış yapıyorum ...

Orta şeritte bana yaramıyor bari biraz gaz açıp hızlanayım diyorum. Bu hız beni tedirgin ediyor. Derken arkamdan son sürat gelmekte olan bir araç görüyorum hemen orta şerite geçip yol vermek istiyorum ancak adam beni beklemeden direk sağa kırıyor.

Uff kılpayı :_(

Hızımı daha da artırayım önümdeki aracı yakalayayım bari diyorum. 130+ oluyorum. Ancak tekrar tekrar her gazı açışımda güvende olmadığımı biliyorum...

Kenime şerit bulmakta zorlanıyorum. Yavaş gitsemde hızlı gitsemde arabalara yaranamıyorum. Her biri beni fazlalık olarak görüyor. Belki cüssem iri değil, Belki tipim hoşlarına gitmiyor...

Nedir benim suçum. İstanbul trafiğinde bir motorcu olmak mı ?

Nedir bu araba sürücülerinin psikolojileri ? Ne düşünüyorlar benim hakkımda ? Motoru süren onun üzerindeki bir insan değil mi ? Nerede benim yolum hangi şeritten gitmeliyim ? Ya da siz araba sürücüleri neden bu umursamamazlık ?

Çok üzülüyorum çözüm bulamıyorum :_(

bugun aynısı oldu bende kırmızı ıle ısaretledım . sag sertten 50 km hızla gıdıyorum sol taraf bos yanlız arabadakı soforde bayan . sol elımı kaldırıp burdan gec dedım yanında kı kokono ters ters bakıyordu ne var hem suclusun hem güçlü birde yanyan bakıyorsun dedım . bana sana a2 verenı sürmek lazım dedi. . bende sana b verenı senınle bırlıkte yok etmek lazım dedım , terbıyesıızzzz dedı . şu laf işe yarıyor , bayanın yası 35 fln dedım kı ananem yasında kadınsın agzımı bozdurtma deyınce allah ...... versın dedı gıttı .

tesaduf kı esk ufak yer bır daha karsılastık baktım bana ters ters yıne bakıyor . benım hılelı gozluklerı taktım durup arabanın ıcıne bır baktım bir cıglık attı kadın sonra yesıl yandı guldum gıttım esk mt den arkadasların bır bolumu hılelı gozlugumu bılır . gözleri sedatbucaktan daha buyuk gosterıp yesıl renk verıyor

saygılar
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun aynısı oldu bende kırmızı ıle ısaretledım . sag sertten 50 km hızla gıdıyorum sol taraf bos yanlız arabadakı soforde bayan . sol elımı kaldırıp burdan gec dedım yanında kı kokono ters ters bakıyordu ne var hem suclusun hem güçlü birde yanyan bakıyorsun dedım . bana sana a2 verenı sürmek lazım dedi. . bende sana b verenı senınle bırlıkte yok etmek lazım dedım , terbıyesıızzzz dedı . şu laf işe yarıyor , bayanın yası 35 fln dedım kı ananem yasında kadınsın agzımı bozdurtma deyınce allah ...... versın dedı gıttı .

tesaduf kı esk ufak yer bır daha karsılastık baktım bana ters ters yıne bakıyor . benım hılelı gozluklerı taktım durup arabanın ıcıne bır baktım bir cıglık attı kadın sonra yesıl yandı guldum gıttım esk mt den arkadasların bır bolumu hılelı gozlugumu bılır . gözleri sedatbucaktan daha buyuk gosterıp yesıl renk verıyor

saygılar
    Hocam 10 numara bi taktik. çok güldüm..

Dün şileye gidiyorum 100 km hızındayım arkadan yine içi insan dolu bi doblo hızla arkamdan geliyor. Lakin beni sollayacak kadar hızlı değil..

Yavaşlamamı istiyor ki yanımdan geçebilsin. Hadi diyorum uymayayım şuna biraz yavaşlıyorum ve beni sıyırarak geçiyor...

Geçerken yine alaycı ve küçümseyici bir bakış......

uzun bi korna basıyorum..............

Adam bir kaç km ilerde birden en sağ şeride sonra sol şeride geçiyor arabanın arkası sipin atıyor yan yan sürükleniyor ve yan taraftaki toprak yola doğru vın......

..yaw diyorum ahım mı tuttu ne oldu. Arabadakiler korkmuş bir vaziyette dışarı çıkıyor Ben yanlarından geçerken onlarda Motosikletlilerle oyun oynanmayacağını trafikte bizimde olduğumuzu ve umarsamadıkları zaman kendilerine neler olabileceğini herhalde anlamış oluyorlar...
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

dünyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nednirki

sadece derdimiz sürücülermi motoru neden arc yerine kosularki devlet dicem yani trfik ciler bizi arac yerine koymuyor ki gelin bodrumdan size bir örnek kask varmı ehliyet varmı kanunlara uyalım yoksa ceza ne güzel iyide bodrumda oteler taşıma sula gecinir tnkerler sabah akşam otelere su taşır kapaklarını kapamazlar hatinden fazla doldururlar yoldan hep döke döke giderler sende bütün kuralara uy ama 40 la bile gitsen virajda suya girince savrulursun elinden bişe gelmez zaten yol görünmüyor başımdan gecti motor göt atı neseki töcrübe sıyrdım arkamdan gelen trafik durdurdu ehliet ruhsat hepsi tamam kask tamam beseki eliyet de baya eski yinede demezmi dikasi kulanma hayti tehlike yaratıyorsun kamyoncuya kızmadım ama trfikceye patladım ama haklı lar olar özel nednse işte böle olunca neden normal vatndaş motoru arctan saysınki ))

bisikletle ana arterlere çıkış yapmaya başladığımdan buyana motorcu + bisikletçi herkesi daha fazla görür oldu gözlerim. önceden onları sanki görmüyormuşum gibime geliyo. her motorcu bisikletçi de uslu durmuyorlar malesef. sözüm uslu olanlara. her sinyal verişimde (arabada olsun motorda olsun) kendi arkadaşlarımdan bile burda da sinyal verilirmi ne acemi şoförsün dediklerini duyuyorum. ama trafik kurallarına tam uymak herkesin vatandaşlık görevi olduğunu biliyorum. sen ne kadar çok kural ihlali yaparsan karşına ondan daha fazla ihlal etmişler çıkacağını da biliyorum. sadece kurallara uyalım diyorum gerek araba gerek motor gerekse bisikletli olarak. acaba çok şey mi istiyorum ?

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Iste psikolojisi bozuk araba suruculerini topluma kazandirmayi amaclayan tedavi programim

Silah ruhsati, gerekli izinler vs. halledince tedaviye hemen baslamayi dusunuyorum
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler