Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yaptığımız kaza haklı haksız olabileceğimiz durumlar neler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Skyjet 150 F5
    arkadaşlar iki kere kaza atlattım adamlar sanki benim kanlım öldürmek istiyorlar. bende 125 lik scooter var ehliyet yok zaten kaldırılcakmış diyelim bir kaza yaptım onlar suçlu ise ehliyetim olmadığı için direk benmi suçlu oluyom yoksa başka sonuçlarıda varmı

birde emniyet şeridi biz motorcularada açık olmasını isteme gib bir hakkımız yokmu çünkü otobanlarda zaten araçlar bizi emniyet şeridine doğru atıyor normalda yasak olan o şeridi bizde kanuni bir hakkımız olarak kullansak yada bunu isteme gibi bir durum söz konusumu belki uzun yollarda daha rahat seyir ederiz acil bir durumda (ambulans gibi) zaten yol verme şansımız çok yüksek bilfgileri olanlardan cvp bekliyom yada değişik fikirleri olanlar bekliyom karayollarına bizde vergi veriyorsak o yolların bir şeridi bizim öle kapladığımız alan kadar değil yani kimsenin bizi sıkıştırmaya hakkı yok geçmek isteyen şerit değiştirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Olay nasıl olursa olsun, eğer ehliyetin yoksa suçlu sensin (kanunen trafiğe çıkmaman lazım)
    Emniyet şeridi konusunda bende senin gibi düşünüyorum, zaten trafik sıkışık olsada olmasada emniyet şeridinden giderim hep, polisler de göz yumuyor zaten. Çünkü motorların emniyet şeridini kullanması mantıklı, keşke böyle bir yasa çıksa. Ama ehliyetin yoksa girme emniyet şeridine, durdurulma riskin çok yüksek...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

izbace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşım B sınıfı ehliyetin varsa sen sadece yanlış sınıf araç kullandığın için bi ceza yersin o da takriben 135 milyon civarı yani sen trafik biliyosun ilk yardım biliyosun demektir haklıysan sonuna kadar savun hakkını ben hiç karşılaşmadım ancak böyle bişey olduğumu biliyorum kazasız sürüşler.

Motosikleti
    Skyjet 150 F5
    b sınıfı ehliyetim var haklısın gibi geliyor banada 'izbace' o cezayı yeriz ama tam olarka öğrenmek lazim motor eskiyince bir aracın altına atmayı düşünüyomda ama üstünde ben yokken saka saka benim motor ufak sadece adam yerine konmakiçin inanın büyük motor alcam satıyom oyuzden bunu ama düşük fiyat verirlerse satmadan alacam gibi gözüküyor

1 ehliyetin yok haksızsın cezayı hem yedin hende 8-8 sen suçlusun.
    2 kanun çıkarmı bilmem ama şu an emniyet şeridinden gidersen yersin cezay,çünkü sonuçta sende bir vasıtasın.benim için farketmiyor normal şeritte de rahatlıkla yol alıyorum emniyet şeridini kullanmam yani.
    karayollarına bizde vergi veriyorsak o yolların bir şeridi bizim öle kapladığımız alan kadar değil yani kimsenin bizi sıkıştırmaya hakkı yok geçmek isteyen şerit değiştirsin
    yani anlamadım ama zaten bütün şeritler senin arabaya ayrı kamyona ayrı tıra ayrı şerit verecekleri hali yok ne verirsen ver...
    motorcu motorcunun arkadaşı,dostu ve kardeşidir

gurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv 535
    Arkadaşlar ehliyet olmadan trafiğe cıkmayalım

herhangi bir problem olması durumunda haksız duruma düşersiniz.
    ehliyetiniz olsa bile hangi ülkede yaşadığımızı unutmayalım lütfen!!

emniyet şeridini sürekli kullanmadıktan sonra problem olmaz. ama qeek23 ün dediği gibi yinede ceza yemeniz söz konusu, bende 1 defa uyarıldım kullanmamam konusunda .
    careyi en sağ şeridin en sağından yavaş yavaş gitmekte buldum .ya da şeridin tam üzerinden .birde sağda duran ekibin yanından lütfen yavaş gecelim .

saygısızca kullanırsak bir sonraki ekibin cevirebileceğini ve evrakları kontrol etmek isteyeceklerini unutmayalım .

hepimize emniyetli sürüşler dilerim

saygılar

gürcan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler