Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

aKLınıZ vaRsa MondiaL den kaçın (başıma gelenler)

Motovento
    REKLAM ALANI
    aLp_X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom
    arkadaslar motor 4500e kadar cok iyi gitti 10-20ytl den fazla bir masraf yapmadım.. fakat 4500den sonra hayatımı kararttı benım motor mondial 151RS bu hafta basıma gelenler o kadar sinir bozucuki anlatayım..
    ilk olarak motorda bir arıza vardı tam olarak bilmiyorum ne oldugunu ve farlar ve önde kırıklar vardı 280YTL'ye anlaştık ve motor yapılmaya basladı neyse 7gün sonra motoru almaya gittim adam yarın gel öbür gün gel falan 15güne yakın erteledi beni (mondial servisi) neyse sonra motor tamam dedi almaya gittim bastı çalışmadı akü bitik dedi onu şarj etti bekledim neyse sonra benzin bitik dedi.. sonra benzin aldım geldim yine bişeyler oldu vs. bir kaç gün daha erteledi aldım motoru verdim parayı acelem vardı birazda neyse yolda gelirken ön frenlerin tutmadıgını farkettim frenler bağlı değil tamamen servisin suçu. yine neyse aldım motoru eve geldim sabah evden cıktım motora bindim marşa basıyorum tık yok aküyü söktüm götürdüm 2 günde öyle geçti şarj etti eve geldim taktım yine çalışmadı. başka bir mondial servisine götürdüm 45ytl ver bas marşa git dedi bir kazıkda ordan yedik bastık marşa sabah yine marş yok. neyse arkadsın motordan kablo cektim aküye çalıstırdım. 30km yol aldım ve paspasdan arkadaki plakaya kadar her yerde yağ gördüm nasıl olduysa hemen yağ akıtmış dönüş yolunda motorun yanma ihtimalini göze aldım ve geliyordum keşke yansaydı. neyse geldim halla yağ akıtmaktaydı motor. şehir içinde eve gitmeden önce bir iki tur atayım dedim nede olsa büyük ihtimal yine çalışmayacaktı motor. ve eve gelirken bir yokuşa girdim ve motorun ayak koyulan yerden 2ye ayrıldıgını farkettim ve motorum 2ye bölündü bu nasıl olur bunun bir açıklaması varmıdır :S neredeyse dolmus paralarıyla beraber 350ytl masraf ettim ve şu an motor 2ye bölünmüş duurumda sadece plastikleri tutuyor yani motoru.. ve şu an amartisörler patlamış kısa farlar bağlı değil koltuk kırılmış ve koltuk altındaki parça servisde kaybolmuş... arkadaslar konuyu iyice okuyun ve aklınız varsa sakın ama sakın mondial almayın. ve şunuda belirteyim motor bana hediyeydi yani beleş aldıgım mala pişman oldum o derece yani. bedava bulsanız almayın bu motoru yada 3000e gelince hemen elden çıkartın ;)

edit:
    benzin göstergeside çalısmıyor bunu eklemeyi unutmuşum. ayrıca paspasın altında yaklaşık 10 vida yerine vidalanmamış. Sağından solundan arkasından önunden gelen acayip seslerde cabası.. Ve son olarak birde tamamen yağ olan pantolonum var. hareket halindeyken sıçrayan yağları farketmemişim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    vay bee harbi geçmiş olsun yani bırazda sanssızlık her 151rs da olucak dıye bır kayde yok öle servısınde ben taa..

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Hondanın bana yaptıklarının yanında hiç bence. Yani markayla iş bitmiyor. Mondial servisim honda servisimden iyiydi.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Yasadiklariniz bana cok urkutucu geldi. Bu kadar kotu halde olamaz, boyle kotu tecrubeler yasamaniza uzuldum. Resim cekme ve bizimle paylasma imkaniniz var mi?
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Motosikleti
    Custom
    valla ben alacakları uyarayım dedim bedava verseler almayın başıma gelenler bunlar servis olayı berbat.. ve harcadıgım paraya acıdım yanımda çakmak yokdu olsa valla yakıcaktım motoru...

resimlerini çekmeyi akıl edemedim.. ama servisde yapılırken 3-4 resim çekmiştim.. 200ytl'ye müşteri buldum satıyorum.

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Evet benımde Asya servısı hayatımda ogle ucretler gormedım ogle serefsızlık gormedım Allah razı olsun valla.O markadan degıl bence servislerdenn gecmıs olsun...
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    Kymco Agility
    Büyük geçmiş olsun..
    Gerçekten çok acı tecrübeler olmuş.

:(
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bu zamanda iyi sövmüşsündür mondiale ve servistekilere gel sende bi japon alda ortadan ikiye bölünmesin

Motosikleti
    NS300 Forza
    Tamam cin malı motorların kalite problemi olduğu ve servislerinin genelde bi şeyden anlamadıkları ortada ama sende o motorun canı cıkıncaya kadar kullanıp bir enkaz halinde servise götürdüğün gibi bir durum var sanki. Benmi yanlış anladım bilmiyorum ama motorun ortadan ikiye bölünmesi için servis özel olarak ugrasmamıştır herhalde diye düşünüyorum. Büyük geçmiş olsun.

Motosikleti
    Ramzey 150 cross
    Arkadaşım geçmiş olsun hakkaten, iyi ki sana birşey olmamış çünkü motorun 2 ye ayrıldığını yazmışsın, hiçte hafife alınacak bir durum değil çünkü şehir içinde olmasaydın biraz süratli giderken bu olay başına gelseymiş belki sağlığınada zarar gelecekti ki iyiki böyle bir şey olmamış. Geçmiş olsun tekrardan arkadaşım.
    Sibop ayarı:mrgreen:

Motosikleti
    Custom
    şu an CBR600F alıcam zaten baktım bir tane bakımları falan tam 99 model 7bin ytlye bırakıyor. birde hondaya binelim bakalım

Alıntı nebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım geçmiş olsun hakkaten, iyi ki sana birşey olmamış çünkü motorun 2 ye ayrıldığını yazmışsın, hiçte hafife alınacak bir durum değil çünkü şehir içinde olmasaydın biraz süratli giderken bu olay başına gelseymiş belki sağlığınada zarar gelecekti ki iyiki böyle bir şey olmamış. Geçmiş olsun tekrardan arkadaşım.
    sağolasın kardesim. gerçekdende allah korudu cunku otobandan yeni cıkıp şehir içine girmiştim. zaten bir arkadas yazmış servis 2ye bölünmesi için bişey yapmamıştır diye. tabiki 2ye bölünmesi servis suçu değil ama 2 ye bölüncek motoru yapanlara kızıyorum ben. acaba baskasının başına geldimi yoksa dünyada ilk benmiyim cok merak ediyorum gerçekden

valla olay başıma gelince ilk olarak çok moralim bozuldu bu kadar masrafa karşılık ama sonra bir anda gülme aldı yani. motorun ortadan 2ye bölünmesi gerçekten cok komik durum yani.

ender99108 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayy yaa çok güldüm arkadaşım geçmiş olsun vallaha yaa işte bizim milletimize bunu anlatamıyosun adam 2000 lira veriyo çin motoru alıyo 500 daha verip de japon aliyim demiyo çok büyük geçmiş olsun ya keşke başlığı büyük harflerle yazsaydın

Motosikleti
    as t1
    büyük şanssızlık geçmiş olsun 151 rs lerden pek memnun olanı görmemiştim zaten ama servisinde suçu var bu marş sorunu bianchilerdede var arkadaşım da servisinden çekiyor allahtan asyanın servisi iyi çıktı benim motoru 1 günde toplamışlardı komple motor yaptırmıştım birde benim t1 leri sökmek çok zor diyorlar t leri 2 saatte idirip yapıyorlar bir günde çıkarmışlardı benim motoru
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

ender99108 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aLp_X adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an CBR600F alıcam zaten baktım bir tane bakımları falan tam 99 model 7bin ytlye bırakıyor. birde hondaya binelim bakalım
    aman hocam 600 F demişsin de race tecrüben yoksa hiç bulaşma ybr 125 filan al bi 1-2 sene kullan heves etme hemen ben yaşadım tecrübesini ordan biliyorum

Motosikleti
    Custom
    Alıntı ender99108 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayy yaa çok güldüm arkadaşım geçmiş olsun vallaha yaa işte bizim milletimize bunu anlatamıyosun adam 2000 lira veriyo çin motoru alıyo 500 daha verip de japon aliyim demiyo çok büyük geçmiş olsun ya keşke başlığı büyük harflerle yazsaydın

inşallah bunları okuyupda bir kaç kişi vazgeçirebiliriz valla. 2000lira verip onu alan arkadas gitsin 2. el bir honda CBR125R alsın bin lira daha katıp yani.. ve servisden aldıgımda ayak marşını bile takmayı unutmuştu usta. yok böyle bir servis olayı yani

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    valla bende mondıal mt 125 var 7000 km de 2 yıldır kullanıorum hıc tık demedı daha yaaa sanslıyım sanırım nazar değmesın aman haaa...

Motosikleti
    Custom
    Alıntı ender99108 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman hocam 600 F demişsin de race tecrüben yoksa hiç bulaşma ybr 125 filan al bi 1-2 sene kullan heves etme hemen ben yaşadım tecrübesini ordan biliyorum

valla vitesli motor olarak kymco 125 pulstar kullandım hiç bir sorun yaşamadım tabiki racing motorla kıyaslanmazda sonucta debriyaj fren gaz vites diye düşünüyorum yani. hız yapmadıkca birşey olmaz heralde benim bir arkadasımda ilk kullanışında öğrendi tık demedi en ufak bir kazada yapmadı 2haftada otobana hız denemesi yapmaya cıkıyodu yani..

ddh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    arkadaşım öncelikle başına gelenlere çok üzüldüm servisin dandikliği desem yalan olmaz şu anda çok sinirlisin bence biraz sakinleş ve ilk işin mondiale mail at neler olduğunu anlat onlar direk servisle konuşuyorlar ve servise ismini kaydettiriyorlar sen varınca servisteki usta arka tarafının korkusundan iyice ilgilenir olmadımı http://www.sikayetvar.com/ a gir linki mail ile at o zaman seni arayacaklardır ben denedim oluyor....
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin Sevilmek istiyorsan önce sevmeyi bileceksin Uçmayı seviyorsan düsmeyi de bileceksin Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayati seyredersin

Motosikleti
    Custom
    Alıntı cbr125faik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende mondıal mt 125 var 7000 km de 2 yıldır kullanıorum hıc tık demedı daha yaaa sanslıyım sanırım nazar değmesın aman haaa...
    valla anladıgım kadarıyla birazda şans işi.. ama yinede kaçın çin malından derim ben.

Alıntı ddh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım öncelikle başına gelenlere çok üzüldüm servisin dandikliği desem yalan olmaz şu anda çok sinirlisin bence biraz sakinleş ve ilk işin mondiale mail at neler olduğunu anlat onlar direk servisle konuşuyorlar ve servise ismini kaydettiriyorlar sen varınca servisteki usta arka tarafının korkusundan iyice ilgilenir olmadımı http://www.sikayetvar.com/ a gir linki mail ile at o zaman seni arayacaklardır ben denedim oluyor....
    valla kardes bedavadan yeni motor verseler hemen gidip satarım artık o derece uzak durcam mondial'den boşuna uğraşmak istemiyorum açıkcası.. ama yazdım yinede bakalım birşey gelecekmi. gelirse gelir gelmezsede peşinde uğraşamam valla en azından bana birşey olmadı.

o nasıl motormus ya ıkıye ayrılmıs vay anasınııı beklerdım ama mondıalden

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)