Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

aKLınıZ vaRsa MondiaL den kaçın (başıma gelenler)

Motovento
    REKLAM ALANI
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    size bişi diimmi harbi ama bak ben 40 la gıtmeye korkuyom gecen giderken bi anda devir göstergesi 11 bine geldı bi anda dumanlar falan fılan böl bişiler oldu megersem allan regulatoru bozulmus =) yuksek akımda gelınce butun farlar marlar hersey yandı =) mondialmi aman amana amannn bak ben 80 yapmıom kırk yapıom gene korkuyom sakın almayın
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Evet 15 ya da 16 yaşındaydım ve evet yaptığımda en ufak bir mantık yoktu, sorun kaç yaşında ne yaptığın değil (bu arada şu anda 30 yaşımdayım) konuyu yaşa başa ve başka taraflara taşıma olayına da anlam verebilmiş değilim ayrıca yaptıklarım konusunda sana yalan söyleyecek de değilim..
    Kimseye öğüt ya da akıl verdiğimi de söylemedim, dolayısıyla lütfen yalan ithamda bulunma adam gibi somut ve dayanaklı şekilde yaz yazacaksan, sorunun okumak olduğu için (ya da daha doğrusu okumamak) anlamamakta direniyorsun ve anlaman da beklenemez zaten, sana yazdıklarımın başından beri ilk yazımı oku diyorum ama okumamakta direniyorsun..
    Ne kadar saçma yazdığının farkında mısın? Yok takım tutar gibi marka tutma falan bunlar ne kadar anlamsız cümleler.. Hiçbir marka tutmuyorum burada, başka bir marka için de aynı şeyler söylense onun için de aynı şeyleri yazarım, hem marka tutacak olsam kendim de eleştirdiğim bir markayı tutar mıyım sanıyorsun? Konuyu kişiselleştirmeden yaz demişsin ama sen lafı dolambaçlı yollardan getirip şahsım hakkında garip garip konuş sonra buna göre yaz de olsun bitsin öyle mi? Seni aklı selime davet ediyorum, önce düşün sonra klavye başına geç de yazdıkların mantıklı ve tutarlı olsun..
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

aLp_X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom
    Alıntı tr.davutak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinizden alıntı yapıyorum evet servisler kötü anladım kabul ediyorum .peki size sorayım markayı kötüleme diyen ler bu motorların daga öncede saseleri kırıldımı evet bizzat benim kırıldı peki ben izmir ceşme yolunda olsam (orası otabandır ve arac coktur)benim calınan 151rs moto 130 yapıyodu ve genelde eşimle biniyorum.o hızda şase kırılsa biz nolurduk hadi üzerimizde korumalar var düştük ve sürükleniiyoruz.arkadan gelen onlarca arabadan kurtulurmuduk HAYIR kesin hayır.arkadaşlar diger ülkelerde boyası kimyasalı fazla veya tehlikeli diye ürünlerini tpluyorlar.bizde motorun bana göre en önemli parcası olan şase kırlıyor ve yok şasesi degiştiriyorlar falan bunlara kanmayın bu motorlar sorunlu ben gidin honda veya başkasını alın demiyorum.insana önem veren hayati parcalarına önem veren bir motor alın diyorum.İNSAN HAYATI ÖNEMLİDİR.

bu yazımdan sonra markayı hala savunan olursa onlara saygı gösteririm ama kınarım çünkü bu olayın savunalacak tarafı yok direk bana göre bu markanın insanların hayatına verdigi deger i gösteriyor.bu markaya daha önce de bu şikayetler geldi senelerdir ama bu motorlar aynı şase ile satılıyor daha cok okuruz buradan şasesi kırılan.

hepinize kazasız belasız sürüşler.

saol arkadaşım güzel konuşuyorsun. bir sende cinliye güvenmiyorsun motoruna güvenmiyorsun,neden 80 le gidiyorsun.altında 250 cc motor var 100 alsaydın madem 80 le gitmek için.2 incisi ben bu markanın harcanmasını istedigimi söylemedim daha öncede şaselerin kırıldıgını. ve bu markanın markayı geri cekebilecegini geri cagırıp servislerde saglamlaştırmadan yani bu şikayet uzayıp giderken dha hiç bir şey yapmadıgını söyledim. 3 üncü senin bu markanın şase gibi en önemli bir konusunda nasıl oluyorda savunmanı da anlamış degilim bu markayla bi irtibatınmı mı var ??? 4 üncüdeben altımdaki motara şasesi kırılana kadar( allaha şükür yola cıkarken kırıldı) güvendim ve 130 bastım cünkü her türlü bakımını yapmıştım.ve güveniyordum.yani bu paraya basamazmıyız yani siz onu demek istiyorsun herhalde (dur kardeşim sen cinlisin sen agır ol sen 80 ini gecemezsin)bu mudur senin motor kavramının mobiletlerde 50km gecmesin .güvenmeyelim kimseye sen ya benim yazdıklarımı anlamadın yada anlamak istemiyorsun hayırdır????

bak dost demişsin yazına başlarken tamam dosttuz sana dost tavsiyesi sen o motoru sat eski günlerindeki gi 200 üstüne cık nasılda yapmışsın daha15 yaşında fzr 600 ile o hızı hala anlamış degilim o motorun o yaşta seni üstünden bir yaprak gibi ucurması lazım ama sen yaptım diyorsan öyle olmuştur dosttum hesabı dogru yaptım dimi cünkü profiline yaşını 29 yazmışsın. o zamanlar yaşın 15 dimi aferin ögüt verene bak aileme ve kendime acımıyormuşmuyum sen önce kendine bak sen kendine ve anne babana acımadınmı.büyle yazışmalar uzun sürer ve sıkıcı olur o yüzden bir kamu görevlisi olarak insanlara örnek ol ve takım tutar gibi motor markası tutma acık ve net bu marka can güvenligini tanımıyor tamamen duygusallar işleri para ile bizle degil .bu tartışmaya son vermek istiyorum olayı kişiseleştirmeden benimle ilgili yazmazsan sevinirim DOST
    kardeş sonuna kadar katılıyorum sana..

Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet 15 ya da 16 yaşındaydım ve evet yaptığımda en ufak bir mantık yoktu, sorun kaç yaşında ne yaptığın değil (bu arada şu anda 30 yaşımdayım) konuyu yaşa başa ve başka taraflara taşıma olayına da anlam verebilmiş değilim ayrıca yaptıklarım konusunda sana yalan söyleyecek de değilim..
    Kimseye öğüt ya da akıl verdiğimi de söylemedim, dolayısıyla lütfen yalan ithamda bulunma adam gibi somut ve dayanaklı şekilde yaz yazacaksan, sorunun okumak olduğu için (ya da daha doğrusu okumamak) anlamamakta direniyorsun ve anlaman da beklenemez zaten, sana yazdıklarımın başından beri ilk yazımı oku diyorum ama okumamakta direniyorsun..
    Ne kadar saçma yazdığının farkında mısın? Yok takım tutar gibi marka tutma falan bunlar ne kadar anlamsız cümleler.. Hiçbir marka tutmuyorum burada, başka bir marka için de aynı şeyler söylense onun için de aynı şeyleri yazarım, hem marka tutacak olsam kendim de eleştirdiğim bir markayı tutar mıyım sanıyorsun? Konuyu kişiselleştirmeden yaz demişsin ama sen lafı dolambaçlı yollardan getirip şahsım hakkında garip garip konuş sonra buna göre yaz de olsun bitsin öyle mi? Seni aklı selime davet ediyorum, önce düşün sonra klavye başına geç de yazdıkların mantıklı ve tutarlı olsun..
    arkadasım kavga cıkartmaya gerek yok. tr.davutak sadece bu markanın can guvenliğine hiç bir önem vermediğini söylemiş. sonuna kadarda haklı bence herkezin görüşüne saygı duyarım tabi.

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Arkadaşlar en iyisi Mondial kullanıcılarını bir araya toplayıp toplu Tazminat davası filan açmak. Çünkü Bu araçlar ister çin malı olsun ister türk malı olsun Türkiye yasalarıyla İthal ediliyorlar. Tüketici Mahkemesine toplu tazminat davası açalım bakın o zaman nasıl o motorları ve servislerini düzeltecekler. Bende Mondial Mağduruyum. Yetkili Servislerini umursamayan garanti koşullarını uygulamayan bir firmadan ne beklenir. Yasalar önünde hesaplaşalım. Ben aldığım günden beri problem yaşıyorum. Para ödüyorum. Garantisi daha sürüyor ama yemişim garantisini motor kitledi Yetkili Mondial Servisi (Karataş Servisi) 125'lık Silindir ve pistonu Getirip 150'lik zata Taktı Hemde 200 YTL ye şu ana kadar verdiğim paralarla inanın yeni bir motor daha alırdım. Bu nedenle buralarda konuşmakla öfkemizi soğutuyoruz. En iyi verin mahkemeye alsınlar cezaları ödesinler tazminatları bakalım o zaman bu tür olaylar oluyor mu Avrupa da olsa bunlar üretici yada ithalatçı firmayı ticaretten men ederler.
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı aLp_X adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben alacakları uyarayım dedim bedava verseler almayın başıma gelenler bunlar servis olayı berbat.. ve harcadıgım paraya acıdım yanımda çakmak yokdu olsa valla yakıcaktım motoru...

resimlerini çekmeyi akıl edemedim.. ama servisde yapılırken 3-4 resim çekmiştim.. 200ytl'ye müşteri buldum satıyorum.
    arkadaşım servisin ismini açıklayabilirmisin

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Tum anlatilanlara sasirmadim desem yeridir. Cok gecmis olsun arkadasim. Bir kez daha test edilip onaylanmistir; ucuz etin yahnisi olmaz...

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Çin malı scooter'lar gerçekten çabuk dağılıyor.Diğer modeller için aynı şeyi söyleyemeğiz, kullanıma bağlı.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    O ŞİMDİ ANILARDA YAŞIYOR...
    kardeş sonuna kadar katılıyorum sana..

arkadasım kavga cıkartmaya gerek yok. tr.davutak sadece bu markanın can guvenliğine hiç bir önem vermediğini söylemiş. sonuna kadarda haklı bence herkezin görüşüne saygı duyarım tabi.

evet arkadaşım saol amacımı anladıgın için teşekkür ederim kimseyle kavga etmek degil amacımız sadece dogruyu bulmak.

Alıntı entellektüel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar en iyisi Mondial kullanıcılarını bir araya toplayıp toplu Tazminat davası filan açmak. Çünkü Bu araçlar ister çin malı olsun ister türk malı olsun Türkiye yasalarıyla İthal ediliyorlar. Tüketici Mahkemesine toplu tazminat davası açalım bakın o zaman nasıl o motorları ve servislerini düzeltecekler. Bende Mondial Mağduruyum. Yetkili Servislerini umursamayan garanti koşullarını uygulamayan bir firmadan ne beklenir. Yasalar önünde hesaplaşalım. Ben aldığım günden beri problem yaşıyorum. Para ödüyorum. Garantisi daha sürüyor ama yemişim garantisini motor kitledi Yetkili Mondial Servisi (Karataş Servisi) 125'lık Silindir ve pistonu Getirip 150'lik zata Taktı Hemde 200 YTL ye şu ana kadar verdiğim paralarla inanın yeni bir motor daha alırdım. Bu nedenle buralarda konuşmakla öfkemizi soğutuyoruz. En iyi verin mahkemeye alsınlar cezaları ödesinler tazminatları bakalım o zaman bu tür olaylar oluyor mu Avrupa da olsa bunlar üretici yada ithalatçı firmayı ticaretten men ederler.

bence güzel fikir burada buluşalım sonra topluca karar verip uygularız bana uyar
    derdimi dinledim, derdimden iğrendim onun derdini gördüm, derdime imrendim Ömür Dediğin Üç Gündür,
    Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,

Motosikleti
    Custom
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım servisin ismini açıklayabilirmisin

servisin adını tam olarak bilmiyorum giresun/bulancakda olgun usta diye birisi.
    tam olarak adına mondialın sitesinden bakabilirsin bende sürekli donuyor sayfa orda giresun/bulancak olarak bakarsan görürsün.

edit:
    site düzelmiş aldım bilgileri:
    YILMAZ TİCARET YILMAZ ÖZGEN
    Adres : CUMHURİYET MEYDANI NO:5/A - BULANCAK
    Telefon : 0454 314 28 28

Forumdan Uzaklaştırıldı Sertouch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun scooter
    büyük geçmiş olsun arkadaşım allah korumuş diyelim ama hangi servise gittin onu söyleseydin iyi olurdu

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    bildihim kadarıyla mondial çin malı motorların en yohun olduhu bir marka servisleri doymuş istanbuldada aynı giresundada farketmiyor

Motosikleti
    Custom
    Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildihim kadarıyla mondial çin malı motorların en yohun olduhu bir marka servisleri doymuş istanbuldada aynı giresundada farketmiyor

tek sorun servis değilki sonucta kalitesiz mal yanii

Motosikleti
    YAMAHA xvs650 DRAGSTAR
    tek sorun servis değilki sonucta kalitesiz mal yanii
    arkadasin anlattigi kadariyla ne cin'i adama tank ver bidaha topliyamazsin

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)