Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

kask ile ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    yav kucukte deılkı yola cıkınca sag sola bakmak ıcın donunce kaskın solundan ruzgar gelıo ve kask yana gıdıo yanı on bolum buyuk deıl

galıba kaskın yapısı benım kafama uymadı :(

o kaskın kayıslarını ortadan cıkaranın ....... diğer tum kaskların kayıs alttan cıkıo bı vertıgonun ortadan :S

kaskı ilk aldıgımm 3 gun boyle bır sorun yoqtu sonradan basladı :(

baska bir kask alırım ama 3 gun sonra ondada aynı sorun olursa
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Abi bende lazer vertigo kullanıyorum inanılmaz rahat bı kask kulak falan hıc sıkmıyorrr.Bence baska bısı var sende..
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Not:Kulaklarım normal ebatlarda. Sorun kesinlikle kulaklarımdan değil.
    Koptum ya , alemsiniz valla

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bedeni sana dar gelen kasklarda çenede kulak bölgesinde ve başta ağrı olması normal..
    anlattığın şikayetler kask sıkı ise görülür.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

kaskınkayışınıbi kontrol et rüzgar baskı yaparve sıkıştırır kask kafanı alışık olmadıın içinde sorun yaşarsın...psikolojik bence
    Baharın, denizin, toprağın kokusu içime dolsun
    Yanımda bana sıkı sıkıya sarılan ve bana güvenen biri olsun.***
    Her daim aracım motorsiklet olsun..!.!. (AMİİİİN)

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

Bıkmak Yokkk öfff Yokkkk

Alıntı ilhan1154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav hala kaskımdan memnun deılım acaba zamanla gecermı bu kullanalı 8 gun oldu hala oyle kulagın alt tarafına kask kayısları baskı yapıo gibi acaba bu olay ruzgardanmı oluo bahsettıgım yer kaskın dısında kalıo, dişlerımde acıo . zamanla alısırmıyım . kaskı degıstırmek ıstıyom ama modelını cok sevıom ve iişte kullanmak ıcın pahalı bı kaskta almak ıstemııom çünkü düşüo kalkıo çizilio
    acaba dıom maskeylemı denesem ama hadı denedım oldu dıyelım yazın napcam

üfff bu motosiklet işi ne dertlı bi iş
    üfff dedinmi iş bitmiştir...sat motosikletini gitsin çünkü,sen yakında kask'ta takmassın kardeşim!
    Kask kafada tam oturacak! yani, ani bir hareketle sağa - sola bakman halinde kask kafanla birlikte hareket edecek! bu durumda kask ok dir.

Kaskı kafana takarken,kulak kepçelerinin ( yani kulağın üst kısmı ) düz olmalı!!
    eğer kulak kepçeleri kırılma yaparsa kesinlikle ağrı yapar ve sürüş konsantrasyonunda bozulur.

Kontrol et ve kulaklarının düz kalmalarını sağla, sorun kalmayacaktır.

Dipnot: Motosikletten zevkalmak ve kaza halinde korunmak istiyorsan, kalitesi yüksek bir kask almanı tavsiye ederim.

Selamlar,

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Bence birde kulak-burun-boğaz doktoruna görünmelisin.. İhmal etme.. önce sağlık..

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı ilhan1154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav kucukte deılkı yola cıkınca sag sola bakmak ıcın donunce kaskın solundan ruzgar gelıo ve kask yana gıdıo yanı on bolum buyuk deıl

galıba kaskın yapısı benım kafama uymadı :(

o kaskın kayıslarını ortadan cıkaranın ....... diğer tum kaskların kayıs alttan cıkıo bı vertıgonun ortadan :S

kaskı ilk aldıgımm 3 gun boyle bır sorun yoqtu sonradan basladı :(

baska bir kask alırım ama 3 gun sonra ondada aynı sorun olursa
    abi markası ne senn kaskın????
    Orgazma Dudak Büktürür

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    banada olmuştu zamanla alışırsın
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Ramzey 150 cross
    Merhabalar arkadaşlar
    aynı dert benimde başıma geldi. geçtiğimiz ay bende kendime "Airoh" marka bir cross kaskı satın aldım. Kaskı internet üzerinden satış yapan bir yerden aldığım için oradaki talimatlara uyarak kaş hizamdan başımın çevresini "mezura" ile ölçüp oradaki boy karşılığına göre kaskımı aldım. Başımın ölçüsüne göre kask "XL" olmalıydı. Kaskım elime ulaştığında heyecanla çantasından çıkardım fakat o da ne? kask "XL" olmasına rağmen kafama girmedi bile. Zorla uğraşaraktan kafama sokmayı başardım ama "yanak pedleri" öylesine sıkıyordu ki acayip acı çektim hatta dişlerim içeriden yanağımı zedeliyordu diyebilirim. İlk işim kaskı aldığım yere telefon etmek oldu. Sitelerindeki talimatlara göre başımın çevresini ölçtüğümü söyledim. Üstelik daha önce sahip olduğum kaskta "XL" boydaydı. Bana verilen cevap çok komikti. Telefondaki yetkili kaskın "XXL" boyunun olmadığını ve kaskların zamanla %15 açıldığını söyledi. Bu bana çok komik geldi. Sanki Kemeraltı'ndan pantolon yada ne bileyim gömlek aldıkta zamanla açılacak. Ben kaskı geri göndermedim. İlk gün zorla kafama geçirdim. Bahsttiğin gibi çok fazla baş ağrısı çektim. Fakat aradan 4-5 gün geçince gerçektende yetkilinin bana dediği gibi kaskın tam kafama uymaya başladığını gördüm. Gerçekten yanak pedleri şimdi hiç sıkmıyor tam tersi kafam kaskın içinde çok rahat ama çokta serbest olmamak kaydıyla hareket ediyor. Kask adeta kafama göre şekil değiştirdi diyebilirim. Şimdi kaskımdan o kadar memnunum ki anlatamam. Bence senin sorununda yakında çözülecektir. Kaskın yeni olduğu için olabilir. Herkese tekrardan iyiakşamlar diliyorum.
    Sibop ayarı:mrgreen:

abiler ablalar burda bu lınk vardı kaskın kac beden olsun dıoe aradım ama bulamadım yanı demek ıstedıgım bole kafanı olcuyosun kaskın kac beden oldugunu soluyo mont eldıven ıcınde vardı lınk bulan bana pm den yada burdan atabılır mı fazla bı topıc acmak ıstemedım formu kırletmemek ıcın

nebi allah ne muradın varsa versın bastıgın tus altın olsun

Motosikleti
    KROSS 250
    arkadaşim kaskın içindeki sungerimsiyapıdaki kumaşlar ilk başta çok kabarık oldugundan sıkar bu nun yani benimkinde böyle oldu 1 ay içinde normale döner sanırım
    sadece sür ...... www.eskisehirenduro.com

Motosikleti
    150-zAt
    Alıntı TaTTooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koptum ya , alemsiniz valla
    bide bana sor..........

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)