Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor Seçimi Yardım Lütfen..// Acemi Motorcu Yardımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    al abicim al ne istiyosan al bide şovalye gibi giyin ama ki takla attıgında bişi olmasın canım sen gençsin alev gibisin patlamaya hazır barıtsın! bi arkadasını arkana alıcaksın ki illa alıcaksın bi gaza gelıceksın bi anlık saniyelik bi hatanda gazı köklemen sizin için ne demek olur biliyorsun demı ? ailene yazık...

tmm motora heves etmişsin süper çok güzel paran var oda guzel bak şimdi benımde param var benımde hevesim var hatta 600rr almak istiyordum ama almadım neden? senın gibi daha öncede benım motor kullanmıslıgım yoktu. surucu kursunda eğitim aldım honda yarı otomatik 100 lük cup ile. vitesli olarak denedim devirleri denedim ama yok olmadı nedenmi olmnadı konsantre olamadım .. yolamı konsantre olayım vitesemi debriyajamı frene mi :S böle bi karmasık olaya gırdım otomatık vitese bi attık oh ne guzel yola konsantre oldum butun refleksımıde frenlere yol tutusuna verdım olay bu kadar..

ehliyetımı aldım gittim bi tanel güzel mondial 151 rs aldım. şimdi cok memnunum 150 lik bir motor ve çıkmadıgı yer yok dağ bayır heryere gittim masallah.. cokta memnunum he nolucak bu yaz hevesimi guzelce alıcam motor kullanış teknikleriyle kendımı vıteslı motora motive edicem.

genç aklınla çılgınlık yapma aileni düsün sağlığını dusun ve senın ıcın dogru olan kararı al. al basıt bi çin motoru benım gibi surus teknıgını gelıstır ustalas kır dök hiç bişi olmaz nasıl olsa ucuz...

hadi bakim görim seni aslanım benımmmm
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ybr 250
    al abicim al ne istiyosan al bide şovalye gibi giyin ama ki takla attıgında bişi olmasın canım sen gençsin alev gibisin patlamaya hazır barıtsın! bi arkadasını arkana alıcaksın ki illa alıcaksın bi gaza gelıceksın bi anlık saniyelik bi hatanda gazı köklemen sizin için ne demek olur biliyorsun demı ? ailene yazık...

tmm motora heves etmişsin süper çok güzel paran var oda guzel bak şimdi benımde param var benımde hevesim var hatta 600rr almak istiyordum ama almadım neden? senın gibi daha öncede benım motor kullanmıslıgım yoktu. surucu kursunda eğitim aldım honda yarı otomatik 100 lük cup ile. vitesli olarak denedim devirleri denedim ama yok olmadı nedenmi olmnadı konsantre olamadım .. yolamı konsantre olayım vitesemi debriyajamı frene mi :S böle bi karmasık olaya gırdım otomatık vitese bi attık oh ne guzel yola konsantre oldum butun refleksımıde frenlere yol tutusuna verdım olay bu kadar..

ehliyetımı aldım gittim bi tanel güzel mondial 151 rs aldım. şimdi cok memnunum 150 lik bir motor ve çıkmadıgı yer yok dağ bayır heryere gittim masallah.. cokta memnunum he nolucak bu yaz hevesimi guzelce alıcam motor kullanış teknikleriyle kendımı vıteslı motora motive edicem.

genç aklınla çılgınlık yapma aileni düsün sağlığını dusun ve senın ıcın dogru olan kararı al. al basıt bi çin motoru benım gibi surus teknıgını gelıstır ustalas kır dök hiç bişi olmaz nasıl olsa ucuz...

hadi bakim görim seni aslanım benımmmm

yok daha neler ateşe benzinle gitme
    LORD OF THE WAR

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125 e veya 150 cc ye takılıp kalmayın .. 250 cc uygun motorlar var başlangıç için .. 2. el çin malı choper veya parana göre cbf 250, gv 250 de başlangıç için uygun motorlar.

ama benim tavsiyem 2. el bir ybr 125 ile başlaman... ben motoru alır şöle 2-3 yıl binerim diyosan ybr ufak gelecektir.. gv 250 veya cbf 250 hem sürüşü kolay hemde seni sorunsuz 2 - 3 yıl sıkılmadan götürebilecek kapasitede motorlardır.

daha önce bu konuda açılmış başlıklarda motor eğitimimnin önemini defalarca anlattık .. eğitim alınmadan kullanılacak 125 cc alelade bir motor dahi ölümcül sonuçlanması olası kazalara neden olacaktır. oysaki motora verilecek paranın %10 u kadar paraya alınacak eğitim en doğru motoru seçmeni sağlayacaktır.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Çok teşekkür ediyorum arkadaşlar ben şu karara vardım ehliyetimi alıyım sonra ders alıp iyice orendikten sonra xt125 almayı planldım

peki son birşey sorcam? Bu yamaha Xt125 R sehir içide kullansam bir sıkıntı olur mu?

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    BBRR ve patriot haklı, bulunduğun yeri yani yaşam mahallini yazsaydın belki ona göre yorum yapardık BMW nin ücret karşılığı verdiği kurslar var hondanın da var sanırım,önce buraya git bişeyler öğren sonra A2 ni al sonra alacağın motora göre koruma elbiselerini al geriye kalan para da sana hysong 250 cc aldırır başlangıç için idealdir sonra alırsın 600 cc leri
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Hiç bir sıkıntın olmaz. XT 125R her yola uyar. Kafanı yorma..
    Yüksek Torklu makinelerdir crosslar.
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Motosikleti
    rmz 200 gy
    dostum sen dırek o motordan başlarsan hasarın ucuz motoru geçer yani bi ufak arıza sana 1 2 lıraya patlar sen en ıyısımı bı kucuk yani 125 150 le başla sonra bana dua edersın
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !! ::tutkuy::

tsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125
    sevgili frant1c kardeşim: senin soruna verilebilecek bütün cevapları arkadaşlar vemişler.Ben ilaveten bişey söylemiycem.YAMAHA ybr125 var bende satıyorum.2. motorum bu.İlk motorum moped di.http://www.sahibinden.com/satilik_yb...splayitem:cat:

Çok saol fakat pek beğnemedim o motoru ya ben cross tarzı seviyorum.
    Ayrıca istanbul / levent te oturuyorum bildiginiz ders verebilcek birileri warsa yardım ederseniz sevinirim.

blackhawk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2
    tabiki herkes bi tecrübe yaşamışki burada onları aktarıyor saygı duymak lazım ama benim ilk motorum vt 600 shadowdu 3 yıl kullandım allaha şükür bi kazam olmadı (inşallah kimsenin olmaz). ben sadece bir iki kere mz filan kullanmıştım bi de tatillerde scooter kiralıyordum kendime güvendim aldım kullandım ve sattım.şimdi martta yeni bi makina alıcam...anlıycan herşey sende bitiyor bunlar sadece tavsiye karar senin tabiki...ama yinede bi kurs alırsan senin için daha iyi olbilir tabiki....
    İMZA:BİR DOST

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı blackhawk06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki herkes bi tecrübe yaşamışki burada onları aktarıyor saygı duymak lazım ama benim ilk motorum vt 600 shadowdu 3 yıl kullandım allaha şükür bi kazam olmadı (inşallah kimsenin olmaz). ben sadece bir iki kere mz filan kullanmıştım bi de tatillerde scooter kiralıyordum kendime güvendim aldım kullandım ve sattım.şimdi martta yeni bi makina alıcam...anlıycan herşey sende bitiyor bunlar sadece tavsiye karar senin tabiki...ama yinede bi kurs alırsan senin için daha iyi olbilir tabiki....
    Kendine güveniyorsan, ben gaza gelmem diyorsan, iradeli biriysen, içindeki ses hükmedebiliyorsan, büyük cc ile başlayabilirsin..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)