Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosikletde Neden SİYAH Tercih Edilir..

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Bunu hiç düşündünüzmü...Halbuki siyah iç karartıcı pek tercih edilmeyen bir renktir...ama gelgelelim konu Motosikletimiz olunca nedense tercihimizi siyahta yapıyoruz...böyle br istatistik belkide yok...gözlemlerim sonucu söylüyorum...mesela Honda siyah cbf 150 nadir kaldı bayilerde...herkes siyah alınca tükendi...2008 parti mallar bekleniyor şu an Honda bayilerinde...

Otomobilde ise GRİ tercih edilir ne alakaysa...

http://www.sabah.com.tr/cp/hob110-20070408-102.html

gazeteden alıntı yaptım SİYAH renk bakın neyin temsilcisi...önemsiz gibi görünen detaylar aslında bilincaltımızda yaşattığımız şeyler...

Renklerin anlamları

KIRMIZI: Güçlü, canlılığı uyaran, fiziksel cesaret veren, uyarıcı, görsel etki bırakabilen, gerginlik ve saldırganlık yaratabilen bir renktir. "Savaş ya da kaç" içgüdüsünün aktif hale gelmesi ile ilişkilidir.

YEŞİL: Evrensel sevgi, huzur, yenilenme, güven verme, çevresel farkındalık, denge ve barış gibi duygular yaratır.

MAVİ: Temel olarak teskin edici, konsantrasyon artırıcı, zihinsel dinlenmeye yardımcı, huzur verici olarak etki bırakırken, soğuk ve duygusuz etki de bırakabilmektedir.

SARI: Heyecan, kendine güven, dışa dönüklülük, dostluk ve yaratıcılık hissi yaratır. Göz en fazla sarı renge duyarlı olduğu için, çabuk algılanabilmektedir. Bu ise sarıyı favori renkler arasına sokmaktadır.

BEYAZ: Genellikle saflığın ve temizliğin sembolüdür. Doğruluk ve güven veren bir anlam taşır. Ancak gözü çabuk rahatsız eder.

SİYAH: Ciddiyet ve ağırbaşlılığı çağrıştırır. Çoğu zaman keder, ölüm ve karanlığın ifadesidir.

GRİ: Renksizdir. Güçlü bir duygu yansıtmaz.

MOR (Menekşe): İnsanda karamsarlık, pişmanlık, korkaklık, yaratabileceği gibi tam tersi duygular da yaratabilmektedir. Gücün ve ruhsallığın gücü olarak algılanabilmektedir.

TURUNCU: Güneşin parlaklık ve sıcaklık hissini verir. Güçlü bir aktiflik etkisi vardır. Dışa dönük ve yaşam gücünü artıran bir anlam yaratır.

PEMBE: İncelik, saadet ve zevk veren duyguları ifade eder. Bunlar ise kadınsı duygular olarak kabul edilir. Bu nedenle kulüpler tarafından fazla rağbet görmemektedir.

KAHVERENGİ: Ciddiyet, sıcaklık, sağlamlık gibi hisler yaratır. Daha çok yetişkinlere hitap eder. Zaman zaman melankolik duygular da yaratabilir

hem hayatın içinde SİYAH bütün kiri tozu gösterir...benimde düldül SİYAH bu arada...

http://tr.wikipedia.org/wiki/Renk

Renklerin Algıya Etkisi [değiştir]İki ana rengin karışımıyla ortaya çıkan ara renk, karışıma katılmayan ana rengin tamamlayıcı olur. Kırmızı için yeşil, mavi için turuncu, sarı içinse mor tamamlayıcı renk işlevi yapar. Aynı zamanda birbirlerine karşıt olan bu renkler birlikte kullanıldıklarında da denge oluştururlar..[1]

Sarı: En parlak renk. Dikkat çekmek için çığlık atar; bu yüzden uyarı ışıklarında sarı tercih edilir. Sonbaharın da baskın renkleri sarı ve sarı-turuncu, duygularımızı yakalayan, güçlü bir çekiciliğe sahip. Neşeyi anlatır.[2]

Kırmızı: En uzun dalga boyuna sahip olan kırmızı, özellikle de koyu bir arka fonla birlikte kullanıldığında öyle şiddetlidir ki, bir görüntüde yer alan küçücük kırmızı bir leke bile görüntünün her yerini etkiler.[3]

Mavi: Dünyanın hakim rengi olan mavi çekingen bir renk; dinlendiriciliği ve edilgenliği anlatır. Koyu tonlarda ya da yoğun olarak kullanıldığında moral bozan, kasvet veren, açık tonlarda ya da beyazla karışık kullanıldığında, yatıştırıcı ve güven veren bir etki yaratır.[4]

Yeşil: Sessizliği anlatır.[5]

Mor: En kısa dalga boyuna sahip olan mor, geleneksel olarak asaletle ilişkilendirilir. Yakınlık ve güzelliğe de işaret eder.[

MOR mesela asaletle ilişkilendirilirmiş...Hakan Abi Kawa z 750 sini MOR istermiydi acaba...

anlayan olursa AYE nin 1000 RR ını biriniz fotoşopta MOR yapıversin...bakalım ne kadar asil olacak... :o

Bende Ferrari Kırmızısını seviyorum...özellikle DUCATI deki kırmızıyı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Günaydın abi, benim motor siyah değil, siyah-gri garuşuuhh
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın abi, benim motor siyah değil, siyah-gri garuşuuhh
    yani mor-gri olmaz diye bir El Kaide mi var...senin motor seçildi gardaşım...itiraz etme...oynıcaz motorunla işte...olağanüstü hallerde el koyma hakkına bile sahibiz...devlet hizmeti vatan hizmeti teyakkuz falan durumunda...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani mor-gri olmaz diye bir El Kaide mi var...senin motor seçildi gardaşım...itiraz etme...oynıcaz motorunla işte...olağanüstü hallerde el koyma hakkına bile sahibiz...devlet hizmeti vatan hizmeti teyakkuz falan durumunda...
    Düşmana teker mi yapacan abi

Devlet malı dedin de;

ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Heeee herkes pembe giyse ne güzel olurdu
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    tabanvay
    abi sen mor bi mustang e binmek istermisin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    abi benim düldül'de siyah ama bıkıyor adam yıkamaktan artık!! 5 km yol yapsan hemen tozlanıyor..yinede yakışıyor be abii siyah renk motorlara......

Motosikleti
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aha sorunlu pembişci hanım kızımızda geldi...örgüyü bi bıraksa düzelecek ama...işte terapiyi burda biz uyguluyoruz...

Alıntı metalgod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen mor bi mustang e binmek istermisin

ben istemem abi...ister gibi AYE gibi TUBİŞ gibi görünüyorum acaba...imajım fena desene...

Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi benim düldül'de siyah ama bıkıyor adam yıkamaktan artık!! 5 km yol yapsan hemen tozlanıyor..yinede yakışıyor be abii siyah renk motorlara......
    ben artık kışın 2 ayda bir su tutuyorum valla bıktım...ama sele hep camsille pırıl pırıl...

camsilll camsilll...titiz motorcuların ikinci adresi...

Motosikleti
    tabanvay
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yok artıkın bende herkes simsiyah giyinsin isterim ozman

Motosikleti
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşmana teker mi yapacan abi

Devlet malı dedin de;

reis işyerinde ses ortamı yok bilinmi...jet ski espiriği galiba...ama algı ayarlar kapalı...

Motosikleti
    tabanvay
    ....

ben istemem abi...ister gibi AYE gibi TUBİŞ gibi görünüyorum acaba...imajım fena desene...

...

aslında yakışır ha

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Siyah asil bi renktir , sanırım ondan çok tercih ediliyor...

Motosikleti
    tabanvay
    ... oğlunuzun ski yapası tutumuş kuşadasından bizde verdik

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Asya 150 T - I
    SİYAH: Ciddiyet ve ağırbaşlılığı çağrıştırır. Çoğu zaman keder, ölüm ve karanlığın ifadesidir.
    Motosikletim en doğru şekilde beni anlatıyormuş da haberim yokmuş

Motosikleti
    tabanvay
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyah asil bi renktir , sanırım ondan çok tercih ediliyor...
    bencede hatta bütün asil köpekler bile siyah ağırlıklıdır...

avrupalıların asil sandıkları görkemli kara şövalyeler.!!

sonra mustang elenor...

filmlerde kullanılan çoğu motosiklet....

karanlıklar ormanı gibi similer

kara büyücüler...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    aha sorunlu pembişci hanım kızımızda geldi...örgüyü bi bıraksa düzelecek ama...işte terapiyi burda biz uyguluyoruz...

Ben miyim sorunlu
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    benim motor almam saniyelik bir olaydı çarşıya gittik arkadaşla bir baktım motorları dizmişler çok güzel geldi renkleri ilk başta mavi begendim almıcaktım ama siyah bir den gördüm hani amerikan sinemalarında olurya hayal gorursun birden aynen öyle oldu girdim iceri siyah motoru hemen aldım işlemleri beklemeden çıkarrtırdım benım icin siyah özgürlük...

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Siyah bence motorun hatlarini gizliyor. Ozellikle cruiser'larda. Hatta butun siyah cruiser'lar birbirine benziyormus gibi geliyor bana (sahsi fikrim ).

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Siyah bana göre,gizem,güç,karizma,ölüm,kaza ve uğursuzluğu ifade eder ,gizem güç karizma var geriside inşallah olmaz
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

her zaman için farklı gösterir siyah.sadece motosiklet değil araba her türlü eşya siyah olunca daha bi ağır durur.o yüzden siyah güzeldir tercih edilir
    :bestmt:

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)