Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Honda CBR 125 in Uçuk Kaçık Parça Fiyatları..

Motovento
    REKLAM ALANI
    zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç unutmam bu moto forumlarda ilk yazdığım konulardan biri çin mallarıyla birlikte CBR 125 modeline karşı açtığım savaşti...

şimdi cbr 125in yapısını görüntüsünü bilmem nesini bir kenara bırakalım...çünkü işin zevk kısmı ...beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez...banada giren çıkan yok...alan memnun satan memnun...başlangıcmı hayallermi neyse o olsun...

bu arada ben sıkı Hondacıyımdır...Hondaya laf ettirmem...bu cıbır 125 hariç tabi...bulmuşlar türk tüketicilerini daya bakalım dayabildiğin kadar...e bizim tüketici malum ne aldığını pek bilmez...görüntüye kapılır...

peki Allah muhafaza motoru devirdin yatırdın hasalı bir kaza yaptın ne olacak...fiyatlara bir bakın ondan sonra cbr125 alırken bir kez daha düşünün...

cıbır sahipleride aman motoruna özenli davransın...yoksa bu parça fiyatları çok cep yakar...

dediği gibi cbr 125 almamak için çok neden var...mazallah 1000 rr muamelesi görüyor servislerde...Honda AŞ herhalde altın kaplama satıyor bunları ondan iteliyor...

en güzel motor kendi motorundur...lafımız yok...ama bu fiyatları gördükten sonra bu model bana pek cazip gelmiyor...

inanın makina 500 cc veya üstü olsa ona eyvallah...

ya arkadaşlar cbf 250 nin digital kadranı bile 1000 ytl...mübarek nedir bu fiyatlar çözemiyorum...

suzukı burgman kadranıda 1000 ytl civarlarında ama 400 cc bir scootera çok görmeyebilir insanlar...bana yine fazla ama konumuz cbr 125 şimdi...

varmı itirazı olan...fiyatlar normaldir diyen biri varsa bişeyler yazsın...

Honda kalitesine bu yakışır diyen bakalım çıkacakmı...

son sözüm sana Emin Arıkoğlu kardeşim motorla hep lay lay lom gezilmez...Allah korusun kazası belası olduğunda bu fiyatlarla nasıl başa çıkacaksın...bunlarıda düşün...

bide şunu yazmayın bana...HİÇ KİMSE KAZA YAPICAM DİYE ALMAZ MOTORU...yani bu detayları motor alırken düşünmeyelim diyen birileri çıkarsa sert yazarım...

KDV SİZ .. %18 KDV DAHİL FİYATLAR YTL...

SUSTURUCU KOMPLE .... 424 .... 499

YAKIT TANKI .... 697 ...822

SUSTURUCU .... 373 ...440

RADYATÖR KOMPLE ....466 ....550

ÖN FAR KOMPLE ....88 ....104

SINYAL ÖN SAĞ ....116 ....137

SİNYAL GÖVDESİ ....101 .....119

HİDROLİK BAĞLANTI ....277 .....327

FREN PEDALI .....44 ....51

SAĞ AMORTİSÖR NH146M .....423 ....499

SAĞ GİDON BORUSU .....85 ....99

SAĞ LEVYE FREN ......37 .....44

SOL LEVYE .....16 .....19

ALT MESNET .....312 .....369

ÖN ÇAMURLUK .....106 ..... 125

SİPERLİK ..... 88 .....104

SAĞ YAN KAPAK DEPO ......81 ...... 96

BRAKET SİPERLİK ...... 40 ..... 47

SAĞ GRANAJ .....126 ......149

SİPERLİK ALT ......84 .......98

GRANAJ ALT ......148 .....175

SOL GRANAJ ......126 .....149

KAPAK YAKIT TANKI ......10 .....12

ARKA TUTAMAK ......51 .....60
    bu fiyatları nereden aldın eger dogru fyatlarsa ben kazık yemek üzereyim
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Hında bayisinden alınma...kazalı bir CBR için çıkarılmış ekpertiz raporundaki fiyatlar...parça kodlarına kadar vereyim istersen...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha'da da durum böyle galiba.. Scooter için sele arkası taşıma demiri sordum. 72ytl + kdv dediler. Piyasası nedir bilmiyorum ama bana pahalı geldi.

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    Hında bayisinden alınma...kazalı bir CBR için çıkarılmış ekpertiz raporundaki fiyatlar...parça kodlarına kadar vereyim istersen...

[URL=http://imageshack.us][/

[URL=http://imageshack.us][/

şimdi burada sarıyla işaretledigim parcalar degişecek+ön düzende hafif belli belirsiz bir sola kayma var o düzeltilecek bu işleme bana 850 ytl fiyat biçtiler senin verdigin fiyatlara göre bana garip geldi sizce maliyet ne olmalıydı
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

Motosikleti
    zion ben anlamam detaylardan...yanlış bişi yazmıyım şimdi...bilenler varsa kullanan onlar kıyaslasın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha'da da durum böyle galiba.. Scooter için sele arkası taşıma demiri sordum. 72ytl + kdv dediler. Piyasası nedir bilmiyorum ama bana pahalı geldi.
    hangi bayiiye sordun, parça nasıl bir şey

yıldız ticaret'te ybr için özel imalat taşıma çanta demiri 35 ytl hemde öyle ufak değil sele arkasından başlıyor amortisör başındaki civatalara kadar uzanıyor,benim yan çantalara sorun çıkarmayacağını bilsem hemen alacağım.

yamaha nın yüksek cc'li modellerini bilmiyorum ama 125 cc katogorisinin parça fiyatları hondadan kat be kat ucuz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi karşılaştırmada benden;

Honda cbr 125 hava filtresi 15 cm ye 20 cm ölçülerinde plastik kağıt tip ve atında ince bir ızgara var 90 ytl son fiat O403 otobüs hava filtresi kova kadar kağıt tüm gövdesi metal sarılı kısacası 30 tane en az cbr hava filtresii çıkar 40 ytl.

Fiat albea buji takımı (4 adet) 20 ytl cbr nin tek bujisi dışarıda 19 ytl

Tofaş şahinin tamponu orjinali 30 ytl bunun bi grenajını söylemeye gerek yok.

Doğanın şanzıman arka büyük döküm kapağı 50 ytl bunun bi debriyaj manet tutacağının dandik dökümü 56 ytl

Sienanın bir takım pirelli lastiği dört adeti 400 ytl bunun serviste dandik tayvan malı orjinal lastiği 400 ytl

Murat 131 Arka ve ön askı kollarının tüm lastikleri ki sayısı 20 ye yakındır 15 ytl bunun sadece sol amortisör körük keçesi 35 ytl...

Peugeot j9 minibüsün triger zinciri(kendisi çiftlidir) 40 ytl bunun bi zinciri son sorduğumda 200 küsür ytl...

Sözüm ona 3 milyarlık motor parçalayıp satsam kendi fiyatını üçe katlar ellaammm
    Valla haklısın en iyi sağlam motorları alıp parçalayıp servisçilerin gözün esokmak lazım.. al gözün doysun al...
    abi bu ne fiyatlar ya kanunimi racer mi honda 125 mi derken hondayı seçmiştimki taki bu konuyu okuyana kadar.. Allah razı olsun mete han..

Abi bunları aranızda yeterince tartışmışsınız ama kimse biryerlere bu uçuk fiyatları ilettimi şikayet ettimi acaba?
    Bu fiyatlar çok fazla arkadaşın dediği gibi parçaları toplasan motorun fiyatını katlıyor.. bunda servisçilerin uyanıklıkları olmasın %300 kar gibi.. tüketici derneklerine ve motorsiklet fedarasyonuna bu konuda iletişime geçilebilinir..
    teşekkürler..
    Allah Hepinizi, Kazadan, Beladan Korusun!:salut: Çok hız yapmayın arkdaşlar, hareket felan hiç yapmayın.. dikkat edin... Ayhan Sözen: Motosiklet Hayranlarından birisiyim işte...:queen:
    İlgi alanım sportif motorlar üzerine

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    ohara şimdi hesapladım 5.121ytl cıktı masraf bune ya 0 honda cbr parası :D
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Alıntı ayhansozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla haklısın en iyi sağlam motorları alıp parçalayıp servisçilerin gözün esokmak lazım.. al gözün doysun al...
    abi bu ne fiyatlar ya kanunimi racer mi honda 125 mi derken hondayı seçmiştimki taki bu konuyu okuyana kadar.. Allah razı olsun mete han..

Abi bunları aranızda yeterince tartışmışsınız ama kimse biryerlere bu uçuk fiyatları ilettimi şikayet ettimi acaba?
    Bu fiyatlar çok fazla arkadaşın dediği gibi parçaları toplasan motorun fiyatını katlıyor.. bunda servisçilerin uyanıklıkları olmasın %300 kar gibi.. tüketici derneklerine ve motorsiklet fedarasyonuna bu konuda iletişime geçilebilinir..
    teşekkürler..
    Arkadaşım kadıyı kime şikayet edeceksin? Ben bu tarz konularda dava adamıyım... asiliğim bi nebzede burada ama artık düşün ben dahi tükendim... git istediğin yere şikayet et mahkemeye ver sonuç? hondanın bu yaptığı kanunlarımıza göre yasal. Neden yasal? bir motorlu vasıtayı ithal ettin yada ürettin ilk üretimden itibaren 10 yıl boyunca parçasını bulabilirsen yada bulamadığın parçasını servis getirtirse adamlar haklı.... E parça serviste olmasada getirtiliyor. Fiyatına bakan kim? Bizde öpe seve almak zorundayız çünki dışarıdaki parçacılarda da parça yok.. yani bu kazık yasal kazık... istediğiniz yere şikayet edin sonuç alamazsınız....... Hondayada yazsan sana bahane edeceği gümrük vergisi nakliyat vs.... der ama asıl nedeni markası.... Hondaya binen paralı adamdır kardeşim parçayı düşünmez der. Kısacası bu motoru almakla bunları istemeyerekte olsa kabul ettik. çekecez mecbur..... En güzeli kimse almıyacak hiç bir hondayı ellerinde patlıyacak akılları başlarına gelecek.....
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mete_han seni eshefle kınıyorum

Abi valla fiyatları yazmışsın işine gelen kullanır işine gelmeyen kullanmaz kimse kimseye de neden kullanıyorsun veya neden kullanmıyorsun diyemez , değil mi?
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete_han seni eshefle kınıyorum

Abi valla fiyatları yazmışsın işine gelen kullanır işine gelmeyen kullanmaz kimse kimseye de neden kullanıyorsun veya neden kullanmıyorsun diyemez , değil mi?
    Görkemim yakışıklım yeterki sen kına beni...tırmala beni kaşı beni...bayıra karşı kına beni...

Özledik len seni Görkem Efendi...

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    CBR 125'in astarı kılıfından pahalı yani

Şimdi de Kawasaki Ninja 250R gelecek.

Hedef kitlesi bu işe(race'e) yeni başlayanlar veya daha alt sınıftakiler

Parça fiyatlarıda aynen CBR 125 gibi olursa bu motoru düşünenlerin vay haline

Mesela Honda motorlarının satıldığı yerde Honda'nın arabaları da satılıyor.(Ankara'da)

Gerçi dist. falanda aynı,onlara sormak lazım :

-Atıyorum- bir Honda Civic'in radyatörü 500 ytl iken(misal) bir CBR125'in radyatörünün 500 kaat olmasının ne derece mantıklı olduğunu(otomobilde Honda'nnın epey rakibi olduğu için yedek parça fiyatları diğerleri ile yakın olmak zorunda,ama motosiklette malum bu rekabet ortamı pek yok)

Yani sonuçta daha fazla mı işçilik harcanıyor motor parçasına,dünyayı 4 kere dolaşıp öyle mi ithal ediliyor? vs. vs.

Dist. firma kaça getiriyor kimbilir bu parçaları?

Benim Agility'nin yedek parça fiyatlarına bakıyorum,hakkaten cebe çok dokunacak miktarlar değil. Arka çamurluklar boyalı şekilde 50 ytl gibi bir miktar galiba. Kalite ise Activa,Beat'ten eksiği yok fazlası var.(zaten bu scooterlar parça fiyatlarının ucuzluğu nedeni ile tercih sebebi değil mi?)

Motoru alıpta sonradan bu fiyatlara isyan etme olayını anlamıyorum.(sıfır alırken)

Alanlar düzgün kullanmaya gayret göstersin. Servisin eline pek düşmeyin aman
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    benim cbf 150 nin fiyatlarınıda haftaya Cumartesi gittiğimde alsam yiğenim...bu kadar uçmadığını biliyorum ama...

birebir aynısını alıp yazcam söz...

kanka mal bu...küçük olanları yazmadım...cbıbrıcıların kalbine insin diye fazla olanları yazdım...nihahah....bu gece uyuyamazlar ...
    mete_han abı almıorum ben cıbır mıbır =)) valla 250 chooper ımı satıp ona gecıodum az daha almıoyrum beaa:=)) gıdıp çelikmotordan thunder 150 alsam daha ıı hahahhahaha

Motosikleti
    Alıntı thaii_vtec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete_han abı almıorum ben cıbır mıbır =)) valla 250 chooper ımı satıp ona gecıodum az daha almıoyrum beaa:=)) gıdıp çelikmotordan thunder 150 alsam daha ıı hahahhahaha
    aman dostum...uyma bunnara sen...komple bunnar...tezgah...bir kısım Hondacıların kışkırtması...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    aman dostum...uyma bunnara sen...komple bunnar...tezgah...bir kısım Hondacıların kışkırtması...
    valla öle abicim yaa... ramzey yada çelik motorda cbr 125 tarzı motor war tip aynııısı ama tabı kullanmadım bıraz tıtresım warmış... ama ucuz 0 3000 ytl mı ne 2. el war 3000 km de adam 1.500 ytl ye satıyo... parcalarıda ucuz... o motoru al performans da degısıklık yap daha ıı... =)) ama cbr 125 den uzak olcam artık onu bılıyorum

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 125'in astarı kılıfından pahalı yani

Şimdi de Kawasaki Ninja 250R gelecek.

Hedef kitlesi bu işe(race'e) yeni başlayanlar veya daha alt sınıftakiler

Parça fiyatlarıda aynen CBR 125 gibi olursa bu motoru düşünenlerin vay haline

Mesela Honda motorlarının satıldığı yerde Honda'nın arabaları da satılıyor.(Ankara'da)

Gerçi dist. falanda aynı,onlara sormak lazım :

-Atıyorum- bir Honda Civic'in radyatörü 500 ytl iken(misal) bir CBR125'in radyatörünün 500 kaat olmasının ne derece mantıklı olduğunu(otomobilde Honda'nnın epey rakibi olduğu için yedek parça fiyatları diğerleri ile yakın olmak zorunda,ama motosiklette malum bu rekabet ortamı pek yok)

Yani sonuçta daha fazla mı işçilik harcanıyor motor parçasına,dünyayı 4 kere dolaşıp öyle mi ithal ediliyor? vs. vs.

Dist. firma kaça getiriyor kimbilir bu parçaları?

Benim Agility'nin yedek parça fiyatlarına bakıyorum,hakkaten cebe çok dokunacak miktarlar değil. Arka çamurluklar boyalı şekilde 50 ytl gibi bir miktar galiba. Kalite ise Activa,Beat'ten eksiği yok fazlası var.(zaten bu scooterlar parça fiyatlarının ucuzluğu nedeni ile tercih sebebi değil mi?)

Motoru alıpta sonradan bu fiyatlara isyan etme olayını anlamıyorum.(sıfır alırken)

Alanlar düzgün kullanmaya gayret göstersin. Servisin eline pek düşmeyin aman
    valla şöyle söyleyim araba konusunda honda mecbur az fiyat çekecek çünki serviste parça var sanayide var özel servisi var vs...vs.... artı ankara için tek değil. mecbur rekabet ama motorda tek olunca geçir geçirebildiğin kadar. Bi arkadaşımız zincişr takımında kampanya var 160 ytl civarı demişti aynı gün ankara servisi 270 ytl fiyat çekti... dışarda bi bujisi bile yok. servister 100/80 17 ebatındaki tayvan malı lastiğine 400 ytl sökme takma hariç fiyat çıkarıyorlar istanbul buz motordan 130-70-17 ebatındaki pirelli marka lastiği 120 ytl ye alıyorum.. bumu adalet şimdi? ama dediğin gibi suç bizde aldıktan sonra isyan isyan ama biz yandık başkası yanmasın diye....
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    valla bunları bılmem ıyı oldu cbr 125 alcaktım almıcam

Motosikleti
    CBR 600 F
    valla bunları bılmem ıyı oldu cbr 125 alcaktım almıcam
    thaıı dogru yoldasın gelme mete_han abının gazına al cbr yı bakma arkana
    carpe diem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    Alıntı erman_erkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahahah mete_han abi herturlu yakalar cbr 125 degıl cbr 1000 rr bıle olsa kurtulamam altımda

Motosikleti
    Alıntı erman_erkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahahah mete_han abi herturlu yakalar cbr 125 degıl cbr 1000 rr bıle olsa kurtulamam altımda
    aman alırsanda yere yatırma...gerekirse kendini motorun altına at sana bişey olsun ona olmasın...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)