Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasklar ve Kask Üzerine Herşey

Motovento
    REKLAM ALANI
    mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Alıntı nezih77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sadece siyah,mat olmayan,full face olan 5 yıldızlı,maksimum 250 liralık bi kask arıyorum.tavsiyeleriniz değerlendirilir.
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...k-pmu1441.html
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...k-pmu1437.html
    http://www.hudsonderi.com/?urun-1492...torsiklet.html

Bende bunlar arsında gidip geliyorum.Ama nitro n-psi daha güzel gözüküyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pompalı kask iyidir bence şimdiden hayırlı olsun

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    hüseyin hocam ben de bakıyorum aynı şartlarda bi kask ama tercihim beyaz olması...pompa olayı da hoşuma gitti aslında...

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hüseyin hocam ben de bakıyorum aynı şartlarda bi kask ama tercihim beyaz olması...pompa olayı da hoşuma gitti aslında...
    Kesinlikle pompalı,güneş vizörlü sharptan 4 yıldızlı daha ne olsun diyorum ben.

Erhancım pompalı olması avantajlı.neden dersen sonuçta içine hava basıyorsun.yüzüne tam uyum sağlıyor.onun için tercih sebebi olmalıdır.renk tercihim siyah olması sadece takıntı meselesi.ama görünürlük olarak açık renk isabetli bir karar olacaktır

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Ben şunu anlayamıyorum? Sharptan 5 yıldız almış kasklar 200 TL'yede var 1900 TL'yede . Koruma yönünden ikiside aynı görevi yapıyor ve amaç koruma ise bu fiyat farkı neden? Veya 5 yıldız test standardları yıllara göre değişiyor ve kimisi örneğin 2000 yılı standardına göre 5 yıldız almış falan mı?

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    LS2'nin çeneden açılmalı FF370 kask nasıl ? ben çok sevdim kullananlar yada yorum yapacaklar? 200 tlye almıştım kaskı.
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şunu anlayamıyorum? Sharptan 5 yıldız almış kasklar 200 TL'yede var 1900 TL'yede . Koruma yönünden ikiside aynı görevi yapıyor ve amaç koruma ise bu fiyat farkı neden? Veya 5 yıldız test standardları yıllara göre değişiyor ve kimisi örneğin 2000 yılı standardına göre 5 yıldız almış falan mı?
    Şİmdi her 5 yıldızlı otel aynı standartlara mı sahip? maksimum 5 olduğu için öyledir belki...7 olsa pahalı olanlar 7 yıldız alabilirler...

ağırlık mevzusu da farkettirebilir...

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yıllardır motosiklet kullanan bir abiye sorduğumda bana şöyle bir yanıt vermişti ve bana da mantıklı geldi açıkçası, dayanıklılık testlerini kaskın belli noktalarına uyguluyorlar, ucuz kask üreticileri de bu noktalardaki dayanımı artırarak işin üçkağıdına kaçıyorlarmış, eğer kazada kask başka bir yerinden darbe alırsa dayanmıyor uzun lafın kısası, ne derece doğrudur bilmiyorum ama kalite her zaman fark ediyor, mesela Schubert bir kaskla daha makul fiyatlı bir markanın kaskını yan yana koyunca arada çok bariz bir fark olduğunu motora binmemiş birisi bile anlayabilir sanırım!

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Tamam da abi hangi 5 yıldızlı otel fiyatı arasında yaklaşık 9,5 KAT fark var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

Mantıklı ...Ama standardın gözden geçirilmesi lazım demek ki..Zira bu durum RESMEN kandırmaca.....Kafa önemli iyi bir kask alalım paradan da kaçmadan diyorum kendi kendime... Bir tarafdan da teknik kıyaslamalar yapmaya çalışıyorum KORUMA yönünden, konfor değil (agırlık vs..) ..Ama korkunç fiyat farkı aklımı kurcalıyor.. Sharptan başka standardlar var mı dünya genelinde?

Şu şekilde özetlemeye çalışayım.korkunç fiyatlara satılan kasklar yarış pistlerine ve pilotlara reklam verip sponsor oluyorlar.ve konfor olarakta en iyileri ses ve rüzgar önleme gibi... bu durum da doğal olarak fiyatlara yansıyorlar.sharp testinden başka bir firma daha bu işi yapmıyor.yani güvenmekten başka bir çaremiz yok.dün nitro aikido yu baya bir araştırdım.fiyat ve 5 yıldız almış en uygun kask sanırım almaya gidince onu alacağım.küçük bir bilgi de sharp testinde kaskı görüntülediğiniz zaman sol alt tarafta kafa resminin altında sağ sol oklar var.ona tıkladığımızda tüm bölgelerden teste tabi tutulduğunu ve sonuçlarını renklerle gösteriyor. aikido her yönden testi geçmiş

Motosikleti
    tracer 900
    bugün denk geldim...normal vizör kalınlığı 2.2 milimken pahalı kasklarda 3,3 milime kadar çıkabiliyomuş falan filan işte...

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Not aldım: nitro aikido bende biraz araştırayım. Kask seçimindeki fiyat farkını iki ile çarpmak lazım... Zira kendimize alacağız, (ayda yılda bir artçı olur ama ) ayda yılda bir olsa da artçıya da alacağız. Ne olur ne olmaz artçıyıda kendimiz gibi korumak gerek...

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    bu kask nasıl ? bir arkadaşım ( pek ilgilenmiyor ama ) içten vizörlüler pek kullanışlı değil heralde dedi nekadar doğrudur ve kaskın özellikleri nasıl sizce ?
    http://www.hudsonderi.com/?urun-2765...SUN-VISOR.html

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    GIVI içten vizörlü (güneşlikli kastediliyorsa) kask kullanıyorum. İki yıldır hiç bir sorun yaratmadı, çok da memnunum.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı mustafaat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GIVI içten vizörlü (güneşlikli kastediliyorsa) kask kullanıyorum. İki yıldır hiç bir sorun yaratmadı, çok da memnunum.
    evet güneş gözlüğünü kastettim çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum sürekli vizör değiştirmektense tek bir hareketle içten güneş gözlüğünün çıkması daha mantıklı

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Alıntı Sarper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet güneş gözlüğünü kastettim çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum sürekli vizör değiştirmektense tek bir hareketle içten güneş gözlüğünün çıkması daha mantıklı
    En büyük getirisi tünel giriş çıkışı gibi noktalarda hızlıca açıp kapama olanağı. Ayrıca güneşlik inik vizör kalkık kullanma imkanı da hem rahat, tiril tiril; hem de böcekten koruma imkanı da sunuyor.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    arkadaşlar ilk kakım cox trıp di.o eskimeye başlayınca shubert c3 aldım menunum.
    yalnız kısa mesafe ve enduro geziler için,çene açılır güneş vizörlü ikinci bir kask
    almak istiyorum.yine çeneden açılır fiyatı uygun kask öneriniz varsa bekliyorum.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Koruyacak bir beynin var ise onu kask ile korursun
    Ve akıl tek kılıf gerektirmeyen silahdır
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...I-pmu2046.html

Bu marka nasıldır bilen var mı? Haftaya almayı düşünüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler