Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cbr 125 r (2.el) ve Yamaha Ybr 125( sıfır)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbf 150
    Arkadaşlar; motosiklet alemine yeni katılanlardanım ben de... Hepinize merhaba öncelikle... Taze bismillah bi sorum olucak değerli siz motosiklet severlere... Yakın zamana kadar motosiklet almayı düşünüyorum ve bi türlü karar veremediğim 2 marka, 2 farklı kategorideki motosiklet için sizden tavisyelerinizi esirgememenizi istiyorum şimdiden teşekkürler... Gelelim sualime; şimdi düşündüğüm markalar Yamaha Ybr 125cc ( sıfır ) ile Honda Cbr 125r ( 2.el )...

Kısmetse (3500 Ytl) nakitim olacak... Siz olsaydınız benim yerimde nasıl karar alırdınız kendinizce ve neden böyle bir karar alırdınız...?????????????

Sağlıklı, kazasız bir yaşam dileğimle Saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bende_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    evet sizin yerinizde ben olsam temiz 2. el bir cbr düşünürdüm.sebeplerine gelince race olması tabi ki tarz meselesi ve yarın motosikleti satacağımda kolay elden çıkartabileceğimi düşünmem olabilir...
    isyan rock'ta başlar,motosiklet üstünde devam eder !!!:cat:

Motosikleti
    Aprilia Rs 50 & Yamaha rx 115 & Yamaha mbk ms-1
    Ben olsam ybr ile başlardım acemiliğini üzerinden atana kadar düşüp kalkma olasılığın çok fazla. Eğer cbr alırsan acemiliğinde granajlarda sorun olursa parayı verirken içinden etmediğin küfür kalmaz.. Ybr ile başla tarz değiştirmek istersen ilerde gtr250 alırsın.. Bu arada piyasada ikinci el birsuru cbr 125 var hepsınınde kolay elden cıkarıldıgını dusunmuyorum..

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Arkadaşlar haklı.Kasko yaptırmazsan grenajlı makina seni çok üzer.Allah korusun durduk yerde yan yatsa bile masraf.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

kesinlikle tarz meselesi öncelikle ona senin karar vermen lazım. motosikleti ne amaçla kullanacaksın? motosikletten beklentilerin neler? Tarz olarak ikisi birbirinden cok ayrı motosikletler.SS mi istiyorsun? Yoksa günlük gezilerde kullanmak için mi bir motosiklet arıyorsun? Bu soruların cevabını kendin verip en mantıklı kararı verebilirsin.İlerde büyütecegim SS alcam diosan enim tavsiyem başlangıç için doğru tercih CBR125R. ben hiç kullanmasını bilmiyorken CBR125 le başladım. yarım saat içinde viteslerine motosiklete hakim olabiliyorsun.Şuan 600RR kullanıyorum. hiç de sıkıntı yaşamıyorum. dediğim gibi kesinlikle tercih meselesi.
    [B]Facebook tan çıktım sakın bana sormayın neden diye booku cıktı çünkü[/B]
    Millet artist olmuş ama yönetmen benim...İstediğime rol, istediğime yol veririm....

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    cbr 125 son pişmanlık fayda etmez.zaten sürüş,kullanış tarzı aynı.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    HONDA cgl 125
    senin kullanış bicimine bağlı ormanlık bölgede oturuyorsan asfalt cok bozuksa ybr125 yi öneririm ama sadece gezicem racing motorlara takıntında var ise cbr125r derim

Motosikleti
    TEABANWAEY m1000r
    arkadaslar gercekten cok acııklayıcı cevaplar verrmıs soyle toparlamak gerekırse bende sunları yazayım
    -motoru hangı alanda ve niçin kullanıcaksın
    -ılerde race motorlara gecıcem dıyosan kesınlıkle cbr
    -ve kaskoyu neren arkdaslar var haklılar bence
    ncelıkle tarzını belırlemen lazım arkadasım cunku ıkısının de oturus pozısyonları farklı ılerde motoru buyutecegınde sana ıkısıde problem yaratmaz ıkısıde vıteslı cunku herseyıyle kavramıs olursun motor hakımıyetı ve vıtes olayını insallah senın için hayırlısı olur ve dogru bı tercıh verırsın.
    MÖTÖRÜM MÖTÖRÜM MÖTÖRÜMÜ VAR GALİ YÜCE YARABBİM:queen:

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    Alıntı replicad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam ybr ile başlardım acemiliğini üzerinden atana kadar düşüp kalkma olasılığın çok fazla. Eğer cbr alırsan acemiliğinde granajlarda sorun olursa parayı verirken içinden etmediğin küfür kalmaz.. Ybr ile başla tarz değiştirmek istersen ilerde gtr250 alırsın.. Bu arada piyasada ikinci el birsuru cbr 125 var hepsınınde kolay elden cıkarıldıgını dusunmuyorum..
    arkadaş güzel özetlemiş olayı grenaj senin canını sıkabilir eğer düşersen tabi acemi olduguna gore bencede bi naked la başlaman daha ii olur

ama sen tarzını belirle ilkönce bence nakedla başla tecruben artınca değiştirirsin race ile yada başka segmentteki bi motorla ...

yanlız şunuda soylemeden geçmek istemiyorum sitedeki cbr 125 düşmanlarından birisidir replicad arkadaşımız başka başlıklarda rastlarsan cbr 125 hakkındaki goruslerini fazla dikkate alma zaten bu motoru surenlere sorman daha mantıklı oalcaktır o yuzden aklına takılan bi soru takılırsa cbr 125 topiğine yazman yeterli kullanan arkadaşlar sana dogru bilgiyi vereceklerdir eee nede olsa kullanıyolar onlar daha ii bilirler kullanmadan düşmanlıkla motoru kotuleme çabasında değiller ....zaten bi kerede ii yanlarını yazmışlıgı yoktur bu arkadaşın ...bilgin olsun arkadaşım...aramıza hoşgeldin..
    [COLOR="Black"][B] A STATE OF TRANCE[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Aprilia Rs 50 & Yamaha rx 115 & Yamaha mbk ms-1
    Düşman olarak görme ben fikrimi söylüyorum cbrı kotulemedım sımdıye kadar ama o paralara o motoru almak bana göre değil tamam motoru güzel olabilir teknoloji olarak gerçekten güzel ama görünüş olarak insanın altında bisiklet gibi duruyor.. He şunuda belirteyim kardeşimde de cbr125 r var onada bakış açım aynı alma dedim ama adam gitti aldı.. Cbr125 e tek tepkim gereğinden fazla abartılmasıdır..

Cbr125repsol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1 2000
    Cbr 125 fena bi motor değil ancak yeni başlayacagın için bence ybr 125 al koruma demiri felan taktırırsın ufak tefek yatırmalar olsa dahi motoru emniyete almış olursun cbr 125'in grenajları çok pahalı ya bide ilk sen kullanacaksın motoru ilk gazı sen açacaksın kesinlikle ybr 125 derim şimdiden hayırlı olsun güle güle kullan...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Valla kardeş bendede cbr125 takıntısı var bende cbr al derim

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben ybr alırdım.daha işlevsel parçaları daha ucuz...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    CBR 125 alırsan grenajlarda sorun yaşayacaksın.. 2x2=4
    Kasko yaptırırsan sıkıntı olmaz ama sen bilirsin..
    CBR'ın parçaları da pahalıdır.. Ama YBR'nin yan sanayide dolu parçası var..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Motosikleti
    Cbf 150
    Arkadaşlar; değerli fikirleriniz için ellerinizi teker teker sıkar, hepinize birer birer teşekkür ederim...Gelelim kararıma, gönül isterdeki her ikisini de almak, her ikisini de, kendı sınıflarında bulunduğu sürüş tarzlarına uygun olarak kullanmak...
    Fakat malum maddiyat önemli... Uzun lafın kısası Ybr 125' e karar verdim,çünkü ben hafta sonları zıpkınımı,paletlerimi,oltalarımı,kovamı alıp balığa giden, böyle yaz aylarında kır,çiçek hafif mıcırlı toprak yoldan yayla gibi yüksek yerlere çıkmayı seven biriyim. Bu sebeplerden dolayı Ybr 125 arkadaşlar...
    Saygılar,hürmetler...

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı cifi82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar; değerli fikirleriniz için ellerinizi teker teker sıkar, hepinize birer birer teşekkür ederim...Gelelim kararıma, gönül isterdeki her ikisini de almak, her ikisini de, kendı sınıflarında bulunduğu sürüş tarzlarına uygun olarak kullanmak...
    Fakat malum maddiyat önemli... Uzun lafın kısası Ybr 125' e karar verdim,çünkü ben hafta sonları zıpkınımı,paletlerimi,oltalarımı,kovamı alıp balığa giden, böyle yaz aylarında kır,çiçek hafif mıcırlı toprak yoldan yayla gibi yüksek yerlere çıkmayı seven biriyim. Bu sebeplerden dolayı Ybr 125 arkadaşlar...
    Saygılar,hürmetler...
    En iyisini yaparsın.. Çünkü CBR alsaydın eğer çizildi mi, yenileyeyim dersen 1,500 YTL bayılacaktın.. O grenaj dedigimiz şeylere..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Şimdiden hayırlı uğurlu olsun YBR125 İyi makinadır kullandım çünkü ufak tefek olduğuna bakma dağ bayırda gider o çamurda git seni yolda bırakmaz
    Bu arada CBR 125 R lafım yok!!
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

ninya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax 250 z plus
    bence ilk önce YBR al ki sıfır motorun Rodaj olayınıda kavrayabilesin şimdi 2.el bir CBR alacaksın adam nasıl kullşanmış nerde kullanmış ilerde sana masraf acabilecek bir durumla karşı karşıya kalabilirsin. CBR parca olarak YBRden daha pahalı oyüzden YBR al hem sıfır herzaman sıfırdır. Rodajını ögrenirsin hakimiyeti ögrenirsin koruma demiri takltırıp ufak tefek yatırmalarda masrafın olmaz 2. el CBR alırsan hem kimin nasıl kullandıgını bilmeyeceksin hemde o motorun en ufak masrafı seni üzer. Pişman olursun söylemedi deme. Karar senin.

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi bir karar pişman olmazsınız...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Bence az kullanılmış bir YBR alıp kalan parayla koruma vs. ekipmanları tamamlayabilirsin...

Zaten 1 sene sonra hangisini alırsan al değiştirmek isteyeceksin...

Kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)