Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

korumalı montlar?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda 04/vfr 800 olacak çok yakındaaaa...
    selam herkese.Arkadaşlar bişeyi merak ediyorum.textil korumalı montlar var bunlarda sırt omuz ve dirsek koruması var diyo.fakat bitanesine rastaldım burada,korumalı dedigi bölge yumusak bir doku.Ben korumalı diyince hep plastik bi doku falan zannediyodum.sorum şu

1-derimontlardaki korumalardamı aynı?
    2-tesktil mamullerdeki korumalar göstermelikmidir yoksa gerçekten yararı varmıdır?(yada ben adisini gördüm)
    3-textil-ve deri olarak onerceginiz markalar nelerdir

sıkılmadan okudugunuz için teşekkürederim
    [B]SİGARA İÇENLER MUTLAKA SEYRETSİN!!![/B][YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=MYXsl9kCLVw
    [/YOUTUBE]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    walaa kardeş bende Held marka mont war ! korumaları dediğin gibi plastik gibi ama sadece omuzları plastik ! yalnız öLe bi yapmışlar ki sanki çok şık durmuş Korumanın öLe göstermeliği olmaz ! iLLaki düşünce seni korucaktır.. Bunu ucuz kasklar gibi düşün ; ne kadar adi oLursa olsun yine de kafanı koruyolar
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

aynen kardeşim adisi madisi olmaz takacaksın...illaki bi deneylerden geçmiştir o
    [B]motosiklet hayattır...[/B]

Motosikleti
    mondial 151 rs siyah
    simdi reklam gibi olmasın da besiktasdaki hein gerickeye bi bak derim

ben nic marka korumalı mont almıştım 15 gün önce.kargoyla geldi ama beden kesimi acayip küçük olduğu için revit monte carlo modeliyle değiştirdim.kol ve omuzlardakiler plastik.sırt koruması ise karton gibi bişey.zaten sırt korumaları 300 liralıktada aynı 1000 liralıktada aynı oluyormuş..

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı prot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam herkese.Arkadaşlar bişeyi merak ediyorum.textil korumalı montlar var bunlarda sırt omuz ve dirsek koruması var diyo.fakat bitanesine rastaldım burada,korumalı dedigi bölge yumusak bir doku.Ben korumalı diyince hep plastik bi doku falan zannediyodum.sorum şu

1-derimontlardaki korumalardamı aynı?
    2-tesktil mamullerdeki korumalar göstermelikmidir yoksa gerçekten yararı varmıdır?(yada ben adisini gördüm)
    3-textil-ve deri olarak onerceginiz markalar nelerdir

sıkılmadan okudugunuz için teşekkürederim
    tekstil montlardaki korumalar işe yarıyor arkadaşım , bizzat tecrübeyle sabittir , deri montlardaki korumalar da aynı diye biliyorum onları tekstil montlardan ayıran özellik ise sürtünmeye olan dayanıklılıkları bu yüzden daha pahalılar. marka olarak da clover ve revit en iyilerinden bunun yanında held , hein gericke veya richa düşünebilirsin , kolay gelsin...

Motosikleti
    anladım tüm cevaplar için herkse çok teşekkür ederim.testil olanı tercih edicektim çünki yazın içligini çıkartıp giyebiirm diye.o yüzden sormuştum tekrar sagolun
    [B]SİGARA İÇENLER MUTLAKA SEYRETSİN!!![/B][YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=MYXsl9kCLVw
    [/YOUTUBE]

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Tekstil mont al, Revit'ten şaşma. Fabrika hatası çıktığında değiştiriyorlar hemen. Kafan rahat olur :ca:
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dogru karar vermişsin...!

yazın içini çıkarıp mı giyicen sakın deneme bak ben çıkarmama rağmen piştim.acayip yakıyor.yazlık için de revit air ler var onlardan alabilirsin.

Motosikleti
    250cc scooter
    ben fenerbahçe sıtadının oradan istanbul motordan aldım DG marka beş parça koruma var korumalar yumuşak sert karışımlı silikon bi mazeme ,ancak daha korumalı daha iyi bence tavsiye ederim.
    kullanan eskitemiyormuş ancak sıkılınca deyiştirirsin fiyatı 460ytl ,indirim yapıyolar, avatarımdaki

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    koruma konusu çok önemli.
    O yüzden yazmadan edemedim. Marka vermek doğru değil ama, sıradan bir Deri Mont korumalı diye satılan bir çok cordurodan kat be kat fazla koruma sağlıyor.
    Bence hepimiz ilk fırsatta Deri ve korumalı montlara geçmeliyiz. geçen bir dükkanda deri korumalı montlar denedik. defalarca bissürü montu giyip çokarttık, sonra eve dönerken benim cordurayı giydiğimde kendimi tişört ile sürüyorum sandım. güvenlik duygum sıfırlanmıştı tamamen. Ne yapıp edip, mont Chap veya pantolon olarak muhakkak deri olana geçmemiz gerekiyor.
    Sevgilerimle
    Poturdak

Motosikleti
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koruma konusu çok önemli.
    O yüzden yazmadan edemedim. Marka vermek doğru değil ama, sıradan bir Deri Mont korumalı diye satılan bir çok cordurodan kat be kat fazla koruma sağlıyor.
    Bence hepimiz ilk fırsatta Deri ve korumalı montlara geçmeliyiz. geçen bir dükkanda deri korumalı montlar denedik. defalarca bissürü montu giyip çokarttık, sonra eve dönerken benim cordurayı giydiğimde kendimi tişört ile sürüyorum sandım. güvenlik duygum sıfırlanmıştı tamamen. Ne yapıp edip, mont Chap veya pantolon olarak muhakkak deri olana geçmemiz gerekiyor.
    Sevgilerimle
    işte bu tür yorumlar sebebi ile çok kararsız kalıyorum derimi textilmi diye.Ama deriyide burası gibi 50derceye ulaşan agustos sıcaklarında nekadar giyebilirm bilmiyorum buda düşündürmüyo degil:(
    [/YOUTUBE]

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Ben uzun süredir malzeme araştıran biri olarak , iki konuyu yazmak istedim
    1- sert korumalar genelde eklem ve kırılabilecek yerleri korumk içinkonuyor
    yani , omuz , dirsek , diz, ön kol gibi .
    2- yumuşak korumalar , yerde sürüklenme anında tekstil / deri malzemenin dış yüzeyle temasında oluşan ısı , darbe gibi etkenlerden hayati organları korumak için konuyor , Bel , üst omur , göğüs kafesi gibi

şimdiye kadarki aldığım profesyonel kişilerin anlatmı bu yönde , düşenlerde bunu sanırım destkeleyeceklerdr.

Saygılar

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Bence imkanın varsa her ikisinden satın al..ama sadece 1 tane alırım diyorsan tekstil al derim.Yaz kış giyersin

Motosikleti
    arkadaşlar bende yaklaşık 2 haftadır bu konuyu araştırıyorum ve ciddi bir mesai harcadım.şaun böyle bir ürün buldum.fakat ellerind eolmay bilirm,ş 1 hafta sonra haber vericekler sizlerle paylaşmak ve görüşlerinizi almak istedim

özellikleri:Dynex 1680D naylon petek doku (%100 naylon)
    Su ve rüzgar geçirmez PVC kaplı %100 çıkabilir fermuarlı polyester iç astar
    Plastik omuz koruması
    Köpük ve kauçuk sırt koruması
    CE onaylı omuz ve dirsek korumaları

ürünle ilgili bir yorum;

Bu montu 3 aydır kullanıyorum . Yazın çok rahat çok kullanışlı , mükemmel görünüşlü ve herkese tavsiye ediyorum . Yapmış oldugum kazadan tecrübe edinerek yazıyorum müthiş güvenli .

NOT:buarad resmin köşelerindeki reklamdan ötürü yönetimden çok özürdilerim
    [/YOUTUBE]

Motosikleti
    TEABANWAEY m1000r
    arkadaslar bugun bende bugun bı derı mont baktım mont super vücuda tam oturuyo korumalrı faln da dandık bısey degıl guven verıyo gıydıgınız andan ıtıbaren ama fıyat: 600 ytl foto yok ama hercesıt ve renk vardı moto gp yarıslarında gıydıklerınden.
    MÖTÖRÜM MÖTÖRÜM MÖTÖRÜMÜ VAR GALİ YÜCE YARABBİM:queen:

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    bende mont bakıyorum bu aralar

@prot gösterdiğin mont güzel gözüküyor

kullanıcı yorumlarıda olumlu ama nedir ne değildir görmeden bilemeyiz tabi

ne çok iyi ne de kötü gibi duruyor
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)