Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi Enduro?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Adım Yusuf. Öncelikle bu konuyu yanlış yere açtımsa herkesten çok özür diliyorum.

Benim sizden isteğim tabiki de ilk motorunu almak istenler gibi "hangi motoru almalıyım?" sorusunun cevabını bulmak. Kuzenim daha önceden sizin forumunuzu okuyarak -yanında bende takip ediyordum- kendine bir zealsun 200 cc chopper motorsiklet aldı. Bende inşallah bu motorda sürüşü öğrenip, en geç 1,5 sene içerisinde bir motorsiklet alacağım. Boyum 193 cm, dolayısıyla bu boyla sanırım ancak endurolara binebilirim. Zaten endurolarda çok hoşuma gidiyor. Az buçuk foruma bir göz attım ve görüm ki; gerek fiyat gerek servis, performans vb. gibi şeylerde hep Transalp bir adım önde. Ama gözüme çarpan V Storm -belki enduro değil ama Yamaha TDM tarzı touringler de- var. Sizce bunlardan hangisi daha iyi? Bu arada en fazla 11.000 YTL'ye kadar çıkabilirim, oda çok kasarsam. Bu durumda 2.el kaçınılmaz oluyor. Bu modellerden veya diğer modellerden hangisi en makul olanı?2.el fiyat konusunda da pek fikir sahibi değilim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Not: Genelde İstanbul içinde ev-iş ve gezi üçgeninde kullanacağım motoru. Öyle dağ, bayır gezmeyeceğim. Yılda bir defa -belki- İstanbul-K.Maraş gidebilirim. Ama motorcunun işi belli olmaz heralde, bir bakmışsınız bir hafta sonu Abant'da bir bakmışsınız Ege sahillerinde ciritte atabilirim. O da yılda en fazla 5 defa...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    valla dostum transalp v-strom bende isterim ama

o motorada bişi olsa içim acır harbiden..

sen beni dinle honda xl 200 tarzı bişey al paranı çar çur etmeden güzel kıyafet ve korumalar al bu sene şehir içinde bu motorla iyice bir işi kavra seneyede transalp yada temiz bir africa twin bmw f650 gs tarzı bir motor alıp uzun yollara çıkabilirsin hem ilk başta biraz daha hafif motorla tecrübe saglar.. güzelim makinalara yazık etmemiş olur hemde senin tecrüben daha rahat gelişir üzerine bindiğin motorunda değerini anlarsın.. saglıcakla kal..

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    forumda "enduro" diye başlıklarda aratırsan daha önce söylenmiş ve tavsiye edilmiş birçok model hakkında bilgi edinebilir ve aralarından en uygununu seçebilirsin.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    speed 150 naked
    2.el olarak temiz bi nx4 falcon alabilirsin bence...kendini geliştirdikten sonra transalp ile yoluna devam edersin...
    ::evil:: [COLOR="DarkSlateGray"]Sürat felaket değil galibiyettir[/COLOR]

Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda "enduro" diye başlıklarda aratırsan daha önce söylenmiş ve tavsiye edilmiş birçok model hakkında bilgi edinebilir ve aralarından en uygununu seçebilirsin.
    Valla hocam, onu zaten önceden yaptım. Ama o kadar çok konu başlığı çıkıyor ki... üstelik çoğunun enduroyla alakası bile yok. ayrıca bir konu başlığında transalp övülürken diğerinde f 650 övülüyor. Yani her şey tüm foruma saçılmış gibi. Üstelik öyle 2.el fiyatlarını da pek bulamadım internette. Kaça gider, ne olur, bana uyar mı, ilk başlayanlara olur mu diye. Birde bu modellerin karşılaştırıldığı bir konu göremedim. yada gözden kaçırdım.

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    www.sahibinden.com da istediğin markayı yazarsan 10 ' larca 100 ' lerce model,çeşit,fiyat ta bulabilirsin dostum
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Alıntı Tutkun22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    www.sahibinden.com da istediğin markayı yazarsan 10 ' larca 100 ' lerce model,çeşit,fiyat ta bulabilirsin dostum
    Evet, onu da yaptım ama bu sitedeki mantık; kime, ne kadar tutturabilirsem. Bazı motorlar 0 kmden bile daha pahalı. Kafayı yemişler. 2.el için pek de sağlıklı bir site değil ama genede 3 aşağı 5 yukarı bir fikir sahibiyim zaten..

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA

Hangi Enduro?

Merhaba.2001 model suzuki freewind mi?2001 model transalp mi?2001 model bmw f 650 gs mi?2003-2004 model aprilia pegaso mu?
    ben yakıtlarını,servis-yedek parçalarını baz alacağım.
    aralarında 1500-2000 ytl fiyat farkı var.en ucuzu suzuki,daha sonra da aprilia,honda ve bmw geliyor.sizce hangisi?siz olsaydınız hangisini alırdınız?

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    BMW servis saat ücreti 50 euro+kdv !!!!????... Dua etmek lazım işlerini erken bitirsinler diye. Parçaları düşünmek bile istemiyorum.

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW servis saat ücreti 50 euro+kdv !!!!????... Dua etmek lazım işlerini erken bitirsinler diye. Parçaları düşünmek bile istemiyorum.
    dakika 1 gol 1.bakalım diğer bmw ciler ne diyecek?

Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.2001 model suzuki freewind mi?2001 model transalp mi?2001 model bmw f 650 gs mi?2003-2004 model aprilia pegaso mu?
    ben yakıtlarını,servis-yedek parçalarını baz alacağım.
    aralarında 1500-2000 ytl fiyat farkı var.en ucuzu suzuki,daha sonra da aprilia,honda ve bmw geliyor.sizce hangisi?siz olsaydınız hangisini alırdınız?
    bu mesajla konu başlığı açmıştım.moderatörler birleştirmiş.benim modeller burada yok ki arkadaşlar.özellikle suzuki freewind i araştırıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler