Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Kaçınız botundan montuna full koruma giyiniyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    Alıntı yigimoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçi bütçeye baya bir yük getirecek ama... sonuçta en zor ihtimalleri bile değerlendirmekte fayda var
    Butceye zarar ama kafaya zarardan iyidir emin olabiliriz, ben gozume kestirdim 550ytl x801-r;

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Kesinlikle 4mevsim montlardan almayınız diyorum.Ben richa kullanıyorum güneş olmayınca çok güzel ama güneş tepedeyken terden mahfoluyorum..Montsuz gezme gibi bir lüksüm olmadığı için giyiyorum.Kışın nasıl bir sıcaklık sağlayacak bana bilmiyorum daha deneme fırsatım olmadı ama sonbahar ve ilkbaharda çok iyi bir tercih sanırım.Kışında termal içlikler ile birlikte kullanırsam ayrıca kendi termal içliği de var rahat ederim kanaatindeyim...Kask konusuna gelirse nolan n62 kullanıyorum eldiven almak için 100ytl'lik bir bütçe ayırmıştım sora eldiven almadım bi de keşke montumu veya kaskımı daha iyisinden almak gibi bir akıllılık etseymişim...En azından nolan n84alsaymışım..Kısmet benim için çene altı rüzgarlığı olmaması çok negatif çünkü bursa gibi lodoslu bir şehirde çok zor oluyor.Rüzgarlı havalarda yolculuklarda da uğultudan başım ağrıyor...Çünkü çeneden içeri toz dahil olmak üzere ses de giriyor.Ve zannedersem çene altı ve boyun rüzgar koruyucusu yokmuş Ayrıca alabileceğim...

Deriye gelince bütçeyle alakalı tabii ki ama.Bir abimizin sözünü eklemek istiyorum 'kışın üşütür yazın terletir ama düştüğümde üstümde ii ki deri varmış dersin'
    AKIN FİDAN

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @croner
    Butceye zarar ama kafaya zarardan iyidir emin olabiliriz, ben gozume kestirdim 550ytl x801-r;
    Ben bu kaskı hem normal zamanda hem de yarışta kullanıyorum. Çok memnunum
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

yuzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200 cc
    montum,pantolonum ve kaskım ile yaptıgım kazada iyiki bu paraya kıymışım dedim
    elimden geldigince korumalı çıkmaya çalışıyorum

Motosikleti
    değişiyor :)
    baskalarini bilemem ama motorum olmamasina ragmen para kiydim shoei kask revit montumu aldim nede olsa kendi canim baskasanin dusunecek hali yok bilincli motorcu gormek istiyoruz yollarda

saygilar

Motosikleti
    ne istersen var :P
    bot, pantolon, yazlık mont, kışlık mont, yazlık eldiven, kışlık eldiven, 8 bakla sırt koruması, pantolon giymediğim zaman dizlik, kask, hava çok sıcak olduğunda şehir içi için yazlık kask

full giyindiğimde yürüyemeyecek hale geliyorum,
    ama mecburum: Türkiye'de yaşıyorum
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı Batpod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 günlük motor tecrübemde gördüğüm kadarıyla etrafta benden başka full koruma giyinen bir tek arkadaşa bile rastlamadım. Tipik kıyafet; lastik ayakabı, kot, motor montu, eldiven ve kask. Hatta çoğunda eldiven de yok. Ben de mi bir enayilik var acaba diye düşünmeye başladım. Full korumalı kıyafetle ortalıkta dolaşan bir ben varım bu Allah'ın sıcağında ve sanki herkes bana bakıyormuş paranoyası falan geldi.

Özetle bir anket yapsak mı diyorum, bakalım kaç kişi full koruma dolanıyor etrafta. Böyle giyinen arkadaşlar "evet" diyerek kısaca kendilerini gösterebilirler, ne dersiniz.

Sevgi ve selamlarımla.

nietzsche bı sozu var;
    Ne kadar yükselirsen,uçmayı bilmeyene o kadar küçük gözükürsün..

Her Koyun kendi bacagından asılır dıyede bı atasozu var bıraz fazla felsefe oldu ama sen giyin full korumanı asıl olan odur..

Not:bende mont eldıven ve kask gıyıyorum.Bot ve Pantolonum yok

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    para olsa tam koruma giyinicem ama şu sıralar en çok sevdiğim bölgelerimi koruyabiliyorum
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

abartmayın yahu

ara sıra kaçamak yapmalı insan..saçlarını savurup rüzgarı hissetmeli bazı bazı..dimi ama? ..

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Sevgili arkadaşlar.
    Koruma giyinme konusuna bir ekleme yapamadan edemeyeceğim. Özellikle Mont konusu: Kesinlikle Deriye dönmeliyiz. Çok kaliteli markalar olmadıktan sonra duro kumaş ve uyduruk plastik korumaların hiç bir anlamı yok. test ettim öyle diyorum. Deri, kaçınılmaz, vazgeçilmez Yerli marka basit bir Mont bile orta halli korumalı montlardan daha efektif. Bir dostum, Deri ve Marka bir mont aldı, 800 ytl elbette çoğumuz için fazla para. amerikalılar der ya: önce korumalarını al, kalan para ile Motor alırsın
    araştıralım, bakalım, ve Deriye dönelim. Başka demiyorum
    Tam koruma, hep koruma, iyi koruma
    Poturdak

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    var....
    15 günlük motor tecrübemde gördüğüm kadarıyla etrafta benden başka full koruma giyinen bir tek arkadaşa bile rastlamadım. Tipik kıyafet; lastik ayakabı, kot, motor montu, eldiven ve kask. Hatta çoğunda eldiven de yok. Ben de mi bir enayilik var acaba diye düşünmeye başladım. Full korumalı kıyafetle ortalıkta dolaşan bir ben varım bu Allah'ın sıcağında ve sanki herkes bana bakıyormuş paranoyası falan geldi.

Özetle bir anket yapsak mı diyorum, bakalım kaç kişi full koruma dolanıyor etrafta. Böyle giyinen arkadaşlar "evet" diyerek kısaca kendilerini gösterebilirler, ne dersiniz.

Sevgi ve selamlarımla.
    ben kesınlıkle EVET dıyebılırım,100 mt de olsa full+full um.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Israrla yazıyorum ki vicdani görevim addederek

deri, deri ve korumalı deri muhakkak
    Poturdak

Motosikleti
    Honda - Rebel 250cc
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Israrla yazıyorum ki vicdani görevim addederek

deri, deri ve korumalı deri muhakkak
    Bencede deri ve ortaköyde açılan Hudson deride çok kaliteli montlar var
    bütün arkadaşlara en azından fikir almak için uğramalarını tavsiye ederim,ben
    yelek aldım şimdide mont almayı düşünüyorum
    Herkes birgün MT'li olacaktır.

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Dizlik,kask,kış için deri pantolon,korumalı değil ama deri mont ve eldiven şimdilik bunlara güvenerek yollardayım ama ileride daha fazlası inş. malum öğrenci bütçesi

Herkese iyi sürüşler dilerim...
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

ATEŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW-R 1200 GS
    Her zaman koruma,
    ful koruma.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Full koruma değilim malesef. Kask+Mont kullanıyorum. Dizlik alışkanlığım yok ama alacağım sevmesem de takmak gerekiyor.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

readymehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650 & DT 125 & CBR600F
    inşallah hiç birimiz kaza geçrmeyiz,

kaza sicilim biraz kabarık ama çok şükür hiç bir saglık problemim yok, çünkü tam koruma geziyorum.

hala yürüye biliyorum çünkü dizliklerim vardı, hala güle biliyorum çünkü kaskım vardı, montum oldugu halde köprücük kemigim kırıldı ama ya montum olmasaydı kim bilir
    yüreginin götürdügü yere git

Motosikleti
    YbR125
    usda çok guzel bi konu açmışsın helal olsun sen başkalarına bakma koruma hayat kurtarır hele istanbulda yaşıyorsan sen yavaş gidersin dana nın biri 60 la gelir vurur noolcaın belli olmaz
    her zmaan full+full
    avatarda en saadaki benm ilk konserim:bounce::P

Motosikleti
    honda 04/vfr 800 olacak çok yakındaaaa...

Sevgi ve selamlarımla.
    aynı sıkıntıyı ben bugün yaşadım yanımdan geçen arabalar minübüsler sanki marslı görmüşlercesine bakıyolardı.Utanıp bozarmadım desem yalan olmaz.

Alıntı croner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    x601 ni aldım 390 YTL ye bence bi bak derim arada cididi fiyat farkı var,tasarım olarak nerdeyse aynısı.ilgilenirsen nerden temin ettigimi PM atarım reklam olmaz diyosanız burdanda yazabilirm.
    şekil2-a
    [B]SİGARA İÇENLER MUTLAKA SEYRETSİN!!![/B][YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=MYXsl9kCLVw
    [/YOUTUBE]

Motosikleti
    TEABANWAEY m1000r
    kaza yapan arkadaslar full korumanın onemını cok ıyı bılıyor ve uyarıyorlar bunda ne utanıcak ne sıkılcak bısey var hayatıızı kendımız dusunmuyosak kım dusuncek ılkokuldakı gıbı annemızın arkamızdan oluum kaskınıda al dızlıgını tak montunu gıy dıye seslenmesını beklemyelım sevdıklerımızı üzmeyelim
    MÖTÖRÜM MÖTÖRÜM MÖTÖRÜMÜ VAR GALİ YÜCE YARABBİM:queen:

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)