Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

bu nasıl bi iş ya anlamadım yaa????

Motovento
    REKLAM ALANI
    gestapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar uzun süredir motosiklet almak istiyorum ancak önce ehliyetimi alıyım istiyordum!ve sürücü kursuna gittim bana daha önce motor kullanıp kuullanmadığımı sordu ben de kullanmadığımı söyledim!! ve adamın bana verdiği cevap çok komikti bana ozaman direksiyon sınavını nasıl geçiceksin dedi?? tabi ben afalladım nasıl sürüş dersleri filan yokmu ben saten buraya motor öğrenmeye geldim dedim! yine cevap arabada yanında oturup pedallara basıorum ama motor da nasıl müdahale ediceğim dedi ben afalladım yine!! arkasından bana eylül 14 e kadar süre biyerlerden motor bul öğren nasıl kullanılıcağını dediler ben 6 senelik şöförüm bisikletinde kurdu sayılırım ancak hiç motor kullanmak nasip olmadı sizce sorun yaşarmıyım nekadar sürede öğrenirim??? ve ehliyetimi alabilirsem cruiser tarzı bir motor alıcam sizce nasıl olur??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    protesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    bu ehliyet kurslari boyle iste, sadece rant icin kurulmuslar. hic kimseye bi faydalari yok.

cruiser motor icin epey bir pratik yapman gerekiyor. vites arabadaki vites mantigi gibi ama depriyaj fren ve gaz olayina alisman lazim. ayrica cruiser motorlar duz yolda cok sabit gider ama donusleri zordur.

ehliyet sinavi scooter'la yapiliyor kolayca gecersin ama vitesli motor kullanacaksan iyi pratik yapmani tavsiye ederim.

Alıntı protesto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ehliyet kurslari boyle iste, sadece rant icin kurulmuslar. hic kimseye bi faydalari yok.

cruiser motor icin epey bir pratik yapman gerekiyor. vites arabadaki vites mantigi gibi ama depriyaj fren ve gaz olayina alisman lazim. ayrica cruiser motorlar duz yolda cok sabit gider ama donusleri zordur.

ehliyet sinavi scooter'la yapiliyor kolayca gecersin ama vitesli motor kullanacaksan iyi pratik yapmani tavsiye ederim.
    e osaman önce gidip motor almam mı lasım bnm ben anlamadım ehliyetimi aldığımi alacağım motor basit vitessiz bir alet ancak kullanmak istediğim motor cruiser!! peki ben pratiği nerde yapıcam?? scooter la yapsam olurmu ?? yani gidip önce bi scooter mı almalıyım?

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    almana gerek yok bi scooter bulup 100metre git gel yapıp donerkende ayagını yere indirmiosan ehlyt almak için bi sakıncan yok demektir kurslara laf edioruz ama adamlarda haklı bole sınava bole egitim::
    true love..

Drift Religion

B-king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    arkadaşım tavsiyem motosiklet eğitim veren biyer bulman, ama bulamazsan en azından eşdost birisinden öğrenmeye çalış, ben sınava scooterla girmiştim hatta sınav günü ilk orda kullanmıştım, zaten bisikletin kurduyum diyosun, sınavdan önce bi iki tur artıp alışırsın hemen sora kukaların arasında slalom yapıyosun çok zor değil, benim a2 var ama motorum yok, ama sana tavsiyem motor alsan da almasan da Honda'nın motosiklet eğitimine katılman, çok iyi hocalarla çok iyi öğretiyolar 2günlük kursun sonunda vitesili motoru gayet iyi kullanır hale geliyosun (tabi 125 cclik) ama istanbulda oluyo sen izmirdesin galiba ama yapabilrsen aşırı tavsiye ederim yani (ehliyet vermiyolar ama)

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Alıntı mhrrmkpnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almana gerek yok bi scooter bulup 100metre git gel yapıp donerkende ayagını yere indirmiosan ehlyt almak için bi sakıncan yok demektir kurslara laf edioruz ama adamlarda haklı bole sınava bole egitim::
    +10 kurslar bi dandik sınav daha bi dandik.sen dengede durmayı öğren birazda sürmeyi öğren ehliyeti cebinde bil.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Anlaşılmayacak bişey yok, burası Türkiye
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    hiç yadırgamadım çünkü 3 sene önceki sürücü kursumda bana aynı şeyi söylemişti...ama o biraz daha yardımcı olduydu hakkını yemeyim...istersen saat başı paraya ücret vericek hocamızda var demişti...

neyseki dayı oğlumun bir motoru vardı ve onda öğrendim kullanmayı sağolsun...sonrada gidip sınavımızdan geçip ehliyetimizi aldık...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    araba kullanıyorsan al hemen bır sey olmaz ben oyle yaptım hemen kavradım olayı su anda kursa gıdıyorum ama 50 km de cozdum olayı dıreksıyon dersı bıle almayı dusunmuyorum
    tahmın edıyorum yıne senın anlattıgın gıbı bırı gelecek bana ders vermeye kalsın daha ıyı
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Alıntı 345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +10 kurslar bi dandik sınav daha bi dandik.sen dengede durmayı öğren birazda sürmeyi öğren ehliyeti cebinde bil.
    Memleketimden manzaralar....

[B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    sana tavsiyem direksiyon dersi veren bir kurs bulman.
    biyerden, arkadaşından scooter buldun diyelim. onla çalışıcaksın da, düşersen ne olacak?
    ayrıca o kadar para veriyosun sürücü kursuna, hiç olmazsa karşılığını al.
    direksiyon dersi veren bir kurs bul.
    koskoca izmir'de vardır herhalde!
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

Motosikleti
    Trek 24 vites dağ bisikleti :D
    bende bisiklet kurduydum sürdüğüm ilk motor scooter di asyanın 125 lik scooter ama inanırmısın kullanmadan önce kesin düşürcem çok ağır 100 kilo taşımak o kadar kolaymı fln fln dedim dedim en sonunda bindim ve sonuç ne biliyormusun? bisikletten bir farkı yokmuş onu anladım (tabi düz giderken) dönerken biraz endişeleniyor insan ama olacak o kadar

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    güzel kardeşim, sen beni dinle, direksiyon eğitimi veren bir kurs bul !!!

hadi buldun biyerden kullandın, üstüne düşürsen, ayağın kırılsa bişey olsa ne yapacaksın?
    hadi onu da geçtim, düşürdün motoru, masrafını nasıl karşılayacaksın?
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

ne saçma bi şey bu çevremizde öğrecek kimse yoksa napıcaz peki...
    kursa niye gidiyoruz...öğrenmek ve öğrendiğimizin kanıtı olarak da ehliyetimizi almak için değil mi...ya hep yokuşa sürüyo bu yurt bizi hiç kolayca erişmedik ki bişeye...
    Fırtınayı Bekleyen Ben,Yetinmeye Çalışıyorum Rüzgarlarla...
    3 günlük şu zamanda ne kin duy ne kırıl ne de darıl,sana yapılan iyilik yada kötülük yapanın etiketidir senin değil...:cat:

Alıntı LesPaul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel kardeşim, sen beni dinle, direksiyon eğitimi veren bir kurs bul !!!

hadi buldun biyerden kullandın, üstüne düşürsen, ayağın kırılsa bişey olsa ne yapacaksın?
    hadi onu da geçtim, düşürdün motoru, masrafını nasıl karşılayacaksın?
    işte çok doğru şeyler söylüyorsun çevremde bi kaç motoru olan insan var ama ben çekingenim isteyemem! bide tabi insan daa çnce hiç motor kulanmamış birisine motorunu verirmi?? ben olsam düşünürüm çünkü düşerse parasını da alamam canın saolsun der geçerim olan bana olur! bnde insanları kendim gibi düşündüğüm için isteyemiorum kimseden!! 2-3 yere daha sormuştum hiç kimse direksiyon dersi veriyoruz dememişti acaba hiç bi kurs mu varmiyor? son gittiğim yerde adam bana valla bilmiyorumki hiç daha önce senin gibi olan biri gelmedi dedi:S acaip şaşırdım demekki bu ülkede herkez kaçak motor kullanıyor sonra gidip ehliyet alıyor.. bizde hala işi usulüne göre yasalara göre yapmaya çalışalım yazık valla...

Motosikleti
    Kawasaki ER6F, CBR 125 R
    Çarpık bir durum hakikaten. Trafikte bu kadar kaza boşuna olmuyor. Ehliyet için zorunlu olarak kursa gidiliyor, öğrenmek için hoca tutuluyor. Eğitim sistemi de böyle. Okul yetmiyor dershane, yetmiyor özel ders...

Bence de kendinize düzgün bir kurs bulup paranızın karşılığında verecekleri saatlerde eğitiminizi alın. Eğitim alırken zaten sürüş tarzına uygun, sana en keyif verecek motora karar verirsin.

Motosikleti
    HACI MURTAZA (BİSİKLETİM)
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaşılmayacak bişey yok, burası Türkiye
    doru diyon burası türkiye burda herşey mevcuttur

öğrenirsin abi ne olcek öğrenenler anasının karnındamı öğreniyo bu işi
    herkez kapmış motorunu iyi ama ben nasıl motor sahibi olucammmm.Ağlamak istiiiyomm ya motorum yokkkkkkkkkk:salut:

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    biz yine iyimişiz bayram seyran meydanlarda kiralık mobiletler vardı onlara binerdik oyle ogrendik düşe kalka yürür gibi şimdi kendi cocuklarıma ben ogretiyorum ama enguzeli bir yer bulup ogerenmek
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Alıntı silah1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz yine iyimişiz bayram seyran meydanlarda kiralık mobiletler vardı onlara binerdik oyle ogrendik düşe kalka yürür gibi şimdi kendi cocuklarıma ben ogretiyorum ama enguzeli bir yer bulup ogerenmek
    vala abicim keşke şimdide olsa öle şeyler ben hç rastlamadım öle motor kiralansın filan!! saten olsada ehliyet sorarlar ilk önce kimse ehliyetsiz bi adama motorunu emanet etmez deilmi:D kim vurduya gider valla motor

cycle27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KINALI KUZU
    merak etme sürücü kursları rekabet içindedirler. Senin sınavda gösterdiğin başarılar onlara artı yada eksi puan olarak döner. O yüzden mutlaka Direksiyon sınavından önce sınav yapacağın (kendileri sağlıyor başka motora mesala kendi motoruna binemiyorsun.) motora alışman için diğer öğrencilerle gider gelirsin.
    [B][I][COLOR="Red"]GAZİANTEP [COLOR="Black"]MT[/COLOR][/COLOR][/I][/B]
    [COLOR="Red"]ŞAHİNEM, ANTEPLİYEM AĞAM[/COLOR][COLOR="Black"]OMUZUMDA MAVZER BİR YÜK[/COLOR][COLOR="Red"]DÜŞMANLA, YUMRUKLARIMLA SAVAŞACAĞIM[/COLOR]
    [COLOR="Black"]YUMRUKLARIM MEMLEKET KADAR BÜYÜK. [/COLOR]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)