Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

fazer almak istiyorum lütfen yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    ergunz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000RR,600F,ET4
    arkadaşlar size sorum şu iki senedir scooter kullanıyorum şu anda 400 lük motorum var ancak vitesli motora geçmek istiyorum ve kararımı fazer olarak verdim ancak bazı endişelerim var acaba tehlikelimi olur diye 125 lik veya 250 lik motor alıp değiştirmek te istemiyorum sürekli masraf olduğu için sizin görüşlerinizi öğrenebilirmiyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Daha önce vitesli motor kullandın mı ? İmkanın var ise eğitim al, kendine güveniyor yeterli olduğunu düşünüyorsan al fazer.. Ama endişelerin olması ürkütücü,riske atma, sabret.. Elbet olur..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    honda nın eğitimleri çok yararlı orrda gs1 eğitimini aldıktan sonra fazere gecebilirsin bence (eğitimi al dememin sebebi vitesli motora alışman adapte olman) virajdan cıkınca baktın ilerde trafik debriyaj hangisiydi vites hangisiydi fren nerde die düşünmeye fırsatın olmicaktır...

Motosikleti
    aprilia leo 150
    alın gitsin...

bende scooter dan başka motora binmeyi düşünmüyorum..ileride motorumu değiştireceksem yine maxi-scooter tarzı bir şeyler alırtım diye düşünüyoum...

ancak bu fikrimi değiştirebilecek tek motosiklet fazer... biraz araştırırsan ...ikinci el temiz bir şeylerde bulabilirsin ama sanırımn ikinci eli çok rağbet gördüğü için pek makul görünmüyor...ikinci el fiyatları yüksek...20.000 km deki motora 13 - 15.00 ytl isteyenler var...bir 4 -5.000 daha verip sıfırı almak daha iyi...

acaba çok hızlı bir geçiş mi olır diye sormuşsunuz, bence olmaz sonuçta motoru sürecek olanda sizsiniz..bilhassa motora alışıncaya kadar dikkatli olur, kendinizi frenleyebilirseniz problem yaşayacağınızı sanmıyorum...almışken 650.lik bir motor alın bence ..yıllarcada sıkılmadan kullanırsınız..

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ergunz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar size sorum şu iki senedir scooter kullanıyorum şu anda 400 lük motorum var ancak vitesli motora geçmek istiyorum ve kararımı fazer olarak verdim ancak bazı endişelerim var acaba tehlikelimi olur diye 125 lik veya 250 lik motor alıp değiştirmek te istemiyorum sürekli masraf olduğu için sizin görüşlerinizi öğrenebilirmiyim
    daha önce anladığım kadarıyla vitesli motosiklet tecrübeniz yok ama şu anda kullanmakta olduğunuz scooter da fazer le hemen hemen aynı ağırlıkta,ama performans olarak fazer oldukça fazla bir motor tabiki majestye göre,ben sizin yerinizde olsam önce vitesli motorla ilgili bir sürüş eğitimi alırdım,bu konuda çeşitli kurumlar var,daha sonra fazer'i kullanmakta zorlanacağınızı sanmıyorum zira sürüşü çok rahat,manevra kabiliyeti çok yüksek frenleri de iyi sayılabilecek bir motosiklet,ama ne kadar eğitim alırsanız alın iş yine de sizde bitiyor,tepkilerini öğrenene kadar sağ elinize hakim olmanız gerek

Motosikleti
    1000RR,600F,ET4
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce vitesli motor kullandın mı ? İmkanın var ise eğitim al, kendine güveniyor yeterli olduğunu düşünüyorsan al fazer.. Ama endişelerin olması ürkütücü,riske atma, sabret.. Elbet olur..
    daha önce vitesli motor kullanmadım o yüzden biraz korkuyorum.ayrıca eğitimini almak isterim ama nerde nasıl oluyo bu eğitimler bilenler yardımcı olursa sevinirim herkese teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    sölüyoruz ama dinlemiorsunki bi cevabı reply yapmadan önce tüm cevapları okumanı da tavsiye ederim aşağıdaki tavsiyemin yanında...

http://www.honda.com.tr/motosiklet/learning_center.htm

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı ERDEM860 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sölüyoruz ama dinlemiorsunki bi cevabı reply yapmadan önce tüm cevapları okumanı da tavsiye ederim
    Belki bana soruyor ne kıskanıyorsun alla alla

Honda tabii ki bu konu da tartışılmaz seviyede.. Fakat birazcık tuzlu.. Ama inan çok iyi olur senin açından...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    şehir efsanesi
    ergunz www.fazerturkiye.org 'ta sana sorularının yanıtını verecek fazer kullanan arkadaşlar var oradan daha fazla ve sağlıklı bilgi edinebilirsin.
    [I][/I][I][COLOR="Red"]Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur. M.K.ATATÜRK[B][COLOR="Red"][/COLOR][/B][/COLOR][/I] [COLOR="Red"]www.limitustu.org[/COLOR] (B+/en son 19.03.2008 de verdi)

sokemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...
    Şu anda farklı motosiklet tiplerinden kullanıyorum bunun içinde kız arkadaşımın kullandığı fazer da var....

Hiç düşünmeden alın derim konfor açısından gayet tatminkar performans içinse guvenli sürüşten bahsediyoruz bu sebeple zaten sorun olmayacaktır...

AMA MUTLAKA kurumsal bir merkezden eğitim alın eğitim prosedürleri genelde aynıdır sonucta amerikada viraja farklı türkiyede farklı girilmiyor(yol şartlarını eşit düşünüyoruz) bu sebeple bulundugunuz ilde araştırma sonucu eğitim mutlaka alın izmirde olsanız sizi eğitime alırdım...

istatistikler gösteriyoki kazaların % 92 sini eğitim almamış kişiler yapıyor bu bile eğitimin ne denli oldugunun göstergesidir şimdiden hayırlısı olsun sorularınız için pm atarsanız yardımcı olurum...
    *************cAgAtAy*************
    [I]Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur...1927[/I]
    Motosiklet sürüş teknikleri eğitmeni

Motosikleti
    1000RR,600F,ET4
    Alıntı sokemon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda farklı motosiklet tiplerinden kullanıyorum bunun içinde kız arkadaşımın kullandığı fazer da var....

Hiç düşünmeden alın derim konfor açısından gayet tatminkar performans içinse guvenli sürüşten bahsediyoruz bu sebeple zaten sorun olmayacaktır...

AMA MUTLAKA kurumsal bir merkezden eğitim alın eğitim prosedürleri genelde aynıdır sonucta amerikada viraja farklı türkiyede farklı girilmiyor(yol şartlarını eşit düşünüyoruz) bu sebeple bulundugunuz ilde araştırma sonucu eğitim mutlaka alın izmirde olsanız sizi eğitime alırdım...

istatistikler gösteriyoki kazaların % 92 sini eğitim almamış kişiler yapıyor bu bile eğitimin ne denli oldugunun göstergesidir şimdiden hayırlısı olsun sorularınız için pm atarsanız yardımcı olurum...

ilginize çok teşekkür ederim size bu konuda sorularım oldukça danışacağım

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    mrh arkadaşım yaşını bilmiyorum ama genç duruyorsun

bende 40 bg lik bir motordan fazere geçtim kullanımı rahat ama hızlanması biraz fazla bu konuda dikkat etmen gerekiyor.
    Vites konusu bana kolay geldi seni bilemem yanlızca debriyaja alışman lazım bilhassa ani bırakıp gaza yüklenirsen tek teker gidersin onun için gazı iyi ayarlaman lazım yavaş yavaş alıştırma yap
    virajlarda dikkatli ol yatabileceğin kendi sınırını bil gerisi kolay olur.

Kask öncelikle tak ve tam korumalı dolaş(mont, ayakkabı, bellik, pantolon eldiven vs)
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Alıntı rots adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ergunz www.fazerturkiye.org 'ta sana sorularının yanıtını verecek fazer kullanan arkadaşlar var oradan daha fazla ve sağlıklı bilgi edinebilirsin.

Çok içerikli bir sitedir ; ben de tavsiye ediyorum...

[B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki bana soruyor ne kıskanıyorsun alla alla

Honda tabii ki bu konu da tartışılmaz seviyede.. Fakat birazcık tuzlu.. Ama inan çok iyi olur senin açından...
    altına sıfır honda cekiyorlar max 300 lira istiorlar ve vur kır kafana göre takıl diorlar ileriki düzeylerde 30milyarlık makinelerdi 300ytl ye altına verip ögretiorlar bence çok uygun

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Fazer hakkındaki bilgileri "fazer" yazıp aratarak, motora geçiş ile ilgili bilgileri de "yeni başlayanlar için" başlığında bulabilirsiniz. Lütfen arama yapmadan başlık açmayınız
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)