Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Numaralı gözlük kullanan arkadaşlar!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

bende numaralı gözlük kullanıyorum ancak fena bir sorun yaratmıyor. şua nda birçok kask gözlük takanları düşünülerek yapılıyor benim kullandığım kaskta özel gözlük kanalları var takıp çıkarırken sorun yaşamıyorum hatta mıknatıs askılı güneş gözlüğü bile takıyorum. yani çift cam dolaşıyorum

bu bahsettiğim özel gözlük kanalı bulunmayan kasklarda ise: ilk başlarda problem oluyor özellikle kulağını tutturmak -ki ( gözlüğümün telini yamultttum takıcam diye) ancak bir süre sonra el alışkanlığı olsa gerek tek seferde zorlanmadan çıkarıp takabiliyorsun...
    Kask tak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sh300
    Yeni kasklarda gözlük takmak için kanallar var. Özellikle geniş kenarlı çerçeveler rahatça geçebiliyor.

Açılır kasklar gözlük sorununa çözüm olmuyor. Gözlük varken kaskı takmak mümkün değil. Gözlük takılı iken kaskı esneterek takabiliyorsanız, o kaskın güvenliğinden şüphe edebilirsiniz.

Açılır kaskların ağırlığı da ayrı bir sorun. Kazalarda burgu hareketi ağırlık yüzünden boynun kırılmasına neden olabiliyormuş. Yüzdesini bilemem ama sonuçta büyük bir rahatlık sağlamadığı için açılır kasklardan vazgeçtim.

Numaralı güneş gözlüğü kullanıyorum, ama en iyisi içten güneşliği olan kasklardan edinmek.

Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende numaralı gözlük kullanıyorum ancak fena bir sorun yaratmıyor. şua nda birçok kask gözlük takanları düşünülerek yapılıyor benim kullandığım kaskta özel gözlük kanalları var takıp çıkarırken sorun yaşamıyorum hatta mıknatıs askılı güneş gözlüğü bile takıyorum. yani çift cam dolaşıyorum

bu bahsettiğim özel gözlük kanalı bulunmayan kasklarda ise: ilk başlarda problem oluyor özellikle kulağını tutturmak -ki ( gözlüğümün telini yamultttum takıcam diye) ancak bir süre sonra el alışkanlığı olsa gerek tek seferde zorlanmadan çıkarıp takabiliyorsun...
    Ne marka ve model kullandığın kask
    Mahsuru yoksa öğrenebilir miyim?

Alıntı Ghaldszar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne marka ve model kullandığın kask
    Mahsuru yoksa öğrenebilir miyim?
    elbette shoei marka syncrotec2 modeli flip-up(açılır çene tipi) yani gözlük kullanan biri olarak çok rahat oldugunu söylemeliyim
    Kask tak!

Motosikleti
    Honda CBR 1100XX
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki iğrenç gelebilir ama ben gözlük saplarını yalayıp ıslattıktan sonra açık vizörün arasından takmayı keşfettim bu gün.
    Zaten hava sıcak terleyince çıkarmak daha kolay oluyor.

ehehe aynen öle birde kask alırken gözlüğün rahat takılıp takılmadıgını kontrol etmek lasım..

arai kasklara bir türlü uyduramadım kafamı ve gözlüğümü bende HJC aldım cuk die oldu...

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende kask modellerine bakarken ilk düşündüğüm kriter gözlüğe müsade edecekmi sorusu. gözlüklü familyasından olan biri olarak çok farklı gelen bi modeli bu topiği hortlatarak sizinle paylaşayım dedim .

şubert j1 modeli
    bu alttaki kısım yanlarındaki kırmızı şeylere basarak istenirse çıkartılabiliniyo, görüş alanı en geniş kask buymuş, merak ettiğim konu sizce fullface kadar dayanıklımıdır acaba bu tip bişi , e bu kasla gözlük takmakdan daha önemli bi sıkıntısı fiyatının 439 € olmasıdır.
    May The Force Be With You

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)