Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: ALKOLLÜ MOTOSİKLET KULLANIRMISINIZ ?

Katılımcı sayısı
184. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • hayır kullanmam...

116 63.04%
  • bir iki biradan birşey olmaz..az içtiysem sürerim

37 20.11%
  • içkimide içerim , motosikletimide kullanırım

13 7.07%
  • duruma göre değişir...

18 9.78%
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Içkide Içerim , Motosiklette Sürerim ! !

Motovento
    REKLAM ALANI
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı delicoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben içkiyide sigarayıda hiç sevmem...
    Aynen Arkdaşlar sofu diyo bana yaw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    Ben kırk yılda bir içerim(o da çok az, kesinlikle kendimi kaybetmedim şimdiye kadar yani ben hiç sarhoş olmadım), ya da hiç içmem, hatta son birkaç içkili ortamda hiç içmedim, bu sebepten de benim içinde bulunduğum içkili bir ortamda zaten ben otomatikmen şöförlük görevini üstlenirim
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    duruma göre değişebilir
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

snake_eyes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25 - X MAX 400 ABS
    ickiyi icip gaza gelmiceksen ve sagdan dusuk hızda gideceksen sorun yok.Tabi zil zurna olmak deil 2 kaldirabilenler 3 bira...biraz da yasla alakali şimdi 18 lik bi volkanın almasi baska 30-40 lık bi agır abinin alkol almasi baska...ama alkol bozar adami kontrolden cabuk cıkarsin...kuvvetli bi irade gerekir...Alkolunu de alıp alkolu oldugunu kabul eden ve kontrolu giden adama lafim olmaz...Alkolü keyfden ziyade tuketip ana haber bultenlerine konu olan adamlardan korkun...
    ozellikle taksim civarında su motorun bi eline....deme potansiyeli olan arabalardan uzak durun muhattap olmayın...bu sizin 5 bira içip motora binmenizden daha tehlikelidir inanin.

Motosikleti
    yıben150scooter
    alkol kullanmıyorum zaten trafikte yeterince dengesiz var birde alkollü trafiğe çıkıp dengeleri bozmayalım

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    geleceğini düşünen birisi böyle yapamaz ben evliyim 10 güne kadar çocuğum olacak yani sorumlulukları olan biri istesede yapamaz motora zevk için bibiyorum ölmek için değil !!!!!!!!!!

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    Of'lu hoca Cuma namazında içki içenleri fena azarlıyordu:
    -"Paranızı sokağa atıyorsunuz! Kazanan kim? Meyhaneci...
    En büyük dükkan kimin? Meyhanecinin...
    En güzel ev kimin? Meyhanecinin...
    Ya en güzel araba? Meyhanecinin.
    Bu paralary veren kim? Ha sizin gibi kafasızlar...
    Aradan 2 hafta geçer, bir adam koşarak hocanın yanına gelir ve ellerine sarılıp öperek:
    -"Allah razy olsun hocam, senin verdiğin içki vaazı sayesinde hayatım kurtuldu.."
    Hoca memnun:
    -"Aferin, içkiyi bırakmanın mükafatlarını ahirette de göreceksin oğlum." der. Adam düzeltir:
    -"İçkiyi bırakmadım hocam, MEYHANE AÇTIM!

BİR Kadeh Alkolün Etkisini Vücudunuz, Yaklaşık Bir Saatte Yok Eder. BUNU UNUTMAYALIM

en azından içen arkadaşlar bunu bilirlerse daha ii olur..
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keşeke hiç içmesek. O güzel vucudumuza hiç zarar vermesek. Her seferinde bilmem ne kadar beyin hucrelerini öldürmesek.
    O sarhosluk halinde bir de motosiklet kullanmak bedenini cinayete azmettirmekten baska hiçbir sey degildir.
    Ya iciyorsan meskun mahalde kimseye zararın olmadan iç yada hiç içip içip de yollara çıkmayın benden tavsiye.
    Burada olan bütün arkadaslarım, kardeslerim ve abilerim.
    Suratını görmedigim tanımadıgım bir kardesim, benim tel bulsada ben yolda kaldım saat genenin 4 ü dese yemin ederim yatagımdan fırlar ona yardıma kosarım seve seve.
    Ancak içkili motosiklet kullanarak tutup benimde içinde bulundugum bir kazaya sebebiyet olursa işte o zaman elimden Allah alır ancak.
    Sen tutup cinayete teşebbüs edermişcesine öyle salak kafa ile çık yola ondan sonra elli tane mazeret.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

bira içmeyi seviyorum hele yanımda hossohbet adamlar varsa ve ızgara salata dan olusan sofra kurulmussa o sofra bir birayı hak eder derim.

ancak boyle bir ortama asla motorumla gitmedim gitmemde. kendimi sartlandırdım alkolluykene motoru olan herhangi bir tasit yok....
    Kask tak!

Motosikleti
    duruma göre değişebilir diye bi şık açtım ama bunu açıklamakta gerekmezmii neye göre değişir yavv

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    herşey herkese göre değişir.birşey sormuşsunuz insanlar da cevap vermiş.ben dürüstçe söylüyorum içiyorum ve kullanıyorum diye.ama alkolik falan değilim, bazen ayda bir içerim bazen 3 ayda bir, bazen haftada 5 gece.yukarda biryerde bi çalışmadan bahsetmişsin işte kanda şu kadar ml alkol olunca şöyle böyle olur falan.yok 150 ml olunca kişi çift görüyormuş falan.hayatımda alkol yüzünden hiç ama hiç çift görmedim ben.kim yapmışsa o araştırmayı saçmalamış.alkol komasına girecek seviyede içtiğim de oldu ama hiç çift görmedim.
    Bi arkadaş demiş alkolün bir tane faydası var mı...binlerce var ama oturup sayamam size..herşeyin fazlası zarardır...hangi madde olursa olsun bağımlılık kötüdür.hergün 5 tane yumurta yiyin bakalım 7-8 ay sonra ne oluyor!
    bazıları da buraya bile din muhabbeti sokmuş.insanların dinini sorgulamak insanlara ne zaman düştü?herkes kendine baksın.müslümanım(şaibeli) diyen başbakan zamanında 1 tane olan rakı markası 100 tane oldu...iyi de oldu...kapak oldu.
    alkollü motor kullanmaktan bahsedecekseniz edelim..ama risalelerle, dini vecizlerle, dini yargılarla kirletmeyin konuyu.

Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kısımdaki CERRAHI'nin hikayesini sildim.
    bu saçmasapan hikayeyi silmeni talep ediyorum.Ne konuyla, ne anketle alakası var.Bu hikayeyi okuyup insanların ne sonuç çıkarmasını bekliyorsun?git o zaman alkol alalım mı almayalım mı konusu aç oraya yaz insanları alkolden vazgeçirmek istiyorsan(gayeni anlamasam da)

Motosikleti
    uslubun hoş değil...baştan sona fırça atar gibi yazmışsın..napıyosun egolarını mı tatmin ediyosun sen

Alıntı emredvm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu saçmasapan hikayeyi silmeni talep ediyorum.Ne konuyla, ne anketle alakası var.Bu hikayeyi okuyup insanların ne sonuç çıkarmasını bekliyorsun?git o zaman alkol alalım mı almayalım mı konusu aç oraya yaz insanları alkolden vazgeçirmek istiyorsan(gayeni anlamasam da)

Nasıl güzel mi, Seni tatmin ettimi arkadasım.
    Baştada bahsettim ya !
    Alkollü falan iken kaza gecirmezsin insallah.
    Bazen böyle bir müsibet bin nasihate bedel olabiliyor.
    Aman o musibeti yani alkollu iken kazayı (benimle yapmada kimle yaparsan yap.) yaşamanı istemem.
    Neticede insansın. Umarım bu konuda akıllı olup sonucunda kötü birşeyler yaşamadan içkili motosiklet kullanmayı (eger kullanıyorsan) bırakırsın.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

gürkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her kişinin günahıda sevabıda kendine.kimse kimseyi yargılayamaz bu konuda.sevmiyorsan içmezsin haaa içiyorsanda sonuçlarına katlanırsın olur biter
    bir zamanlar benimde bir dl 1000'im vardı:salut:

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    başlık dısına çıkıldı arkadaslar
    uslubda sertleşti
    iiçen içer içmeyen içmez
    koyun ve bacak kombinasyonu işte isteyen istediği gibi davranabilir
    amma yargı ve infaz başka bişi
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    emredvm terbiyeni takın. dini konulardan hoşlanmıyorsan bunu adam gibi bir üslupla söyle de ne olduğunu bilelim.

ali_yildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    v strom dl 650
    ali yıldız : ben içki içmem doğal olarakta içkili sürmem ama içip motora binenlere de anlam veremem hele rakı içip motora binenlere hiç anlam veremem

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı emredvm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye saçma olacakmış...kendi din büyüklerinizden haberin yok...bunlar sallama hikayeler değildir...gerçek kişilerden rivayet edilmiştir...Samanyolu TV deki asparagas hikayelerdende değildir...gaye maye aramaya gerek yok...paylaşım topiğinde herkez özgürdür...ki sen pay çıkarmak yerine paylamayı tercih etmişsin...bende alkol ve sigara kullanıyorum...ama alana satana içene getirene götürene lanet edilmiş bir günahı işliyoruz...ne halt yerseniz yiyin banane sanane bizene onane...ama ahiret yokmuş gibi davranmayı bırakın...hepimiz bir gün öleceğiz...vücüdumuza ruhumuza verdiğimiz bu zararların hesabını vereceğiz...

CERRAHI sağol dostum...seni herkesin anlamasını umut ederim ama beyhude...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye saçma olacakmış...kendi din büyüklerinizden haberin yok...bunlar sallama hikayeler değildir...gerçek kişilerden rivayet edilmiştir...Samanyolu TV deki asparagas hikayelerdende değildir...gaye maye aramaya gerek yok...paylaşım topiğinde herkez özgürdür...ki sen pay çıkarmak yerine paylamayı tercih etmişsin...bende alkol ve sigara kullanıyorum...ama alana satana içene getirene götürene lanet edilmiş bir günahı işliyoruz...ne halt yerseniz yiyin banane sanane bizene onane...ama ahiret yokmuş gibi davranmayı bırakın...hepimiz bir gün öleceğiz...vücüdumuza ruhumuza verdiğimiz bu zararların hesabını vereceğiz...

CERRAHI sağol dostum...seni herkesin anlamasını umut ederim ama beyhude...
    Eyvallah abim. Allah senden razı olsun.
    İnsallah cümlemize bu ve bunun gibi yasanmıs olaylardan ders almamızı nasip eder. Allah Zaten bu olaylarıda bizim ders almamız icin yasatmamısmıdır ?
    Umarım tecrube denen kazıklar ile öğrenmek yerine dersleri zarar görmeden farkına verırız ve aklımızı basımıza alabiliriz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Nasıl güzel mi, Seni tatmin ettimi arkadasım.
    Baştada bahsettim ya !
    Alkollü falan iken kaza gecirmezsin insallah.
    Bazen böyle bir müsibet bin nasihate bedel olabiliyor.
    Aman o musibeti yani alkollu iken kazayı (benimle yapmada kimle yaparsan yap.) yaşamanı istemem.
    Neticede insansın. Umarım bu konuda akıllı olup sonucunda kötü birşeyler yaşamadan içkili motosiklet kullanmayı (eger kullanıyorsan) bırakırsın.
    CERRAHI beni tatmin etmedi, hoşuma da gitmedi.Benim tatmin olamama problemim yok ama demek ki senin tatmin edememe problemin var.Biraz da cinsel bilgiler ansiklopedisi oku istersen bak orda ne büyükler var daha.Hristiyan misyonerliğini almış İslam'a alet etmişsin.Yok 3 tane rüya görmüş, yok elim evliya zatmış...önce dinini öğren de benim gibi dini eksikler sana ders vermeye kalkmasın.

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emredvm terbiyeni takın. dini konulardan hoşlanmıyorsan bunu adam gibi bir üslupla söyle de ne olduğunu bilelim.
    Sen benim ne olduğumu yada olmadığımı bilip ne yapacaksın?Adam gibi üslup nasıl oluyor?Benim ki adam gibi bir üslup değil mi?Ağır mı konuştum da saldırı uçuşuna geçiyorsun?Bir yerin mi acıdı?Beni boşver bak ben senin kim yada ne olduğunla hiç ilgilenmiyorum mesela...ders çıkar biraz.

mete_han böyle bodozlama eleştirmeni yakıştıramadım sana.ahiret yokmuş gibi davranmayın derken bile insanlara kendi dini düşünce ve görüş sistemini empoze etmeye çalışıyorsun.Ben belki çok dinine bağlı bir müslümanım.ama yine de insanların hepsinin aynı görüşte olduğunu düşünmem.belki budistim, belki dinsizim.Bu beni ilgilendirir.Kimseye de hesap verme zorunluluğum olmadığı gibi böyle yükleniyorsunuz diye alttan alacak da değilim.Açın o zaman din-felsefe topiği orada tartışalım.Konuyu niye buralara getirdiniz dedim sadece.İnsanlar kabul etse de etmese de bu ülkede alkol kullanma özgürlüğü vardır, din ve vicdan hürriyeti vardır.Açın anayasayı okuyun.

Eyvallah abim. Allah senden razı olsun.
    İnsallah cümlemize bu ve bunun gibi yasanmıs olaylardan ders almamızı nasip eder. Allah Zaten bu olaylarıda bizim ders almamız icin yasatmamısmıdır ?
    Umarım tecrube denen kazıklar ile öğrenmek yerine dersleri zarar görmeden farkına verırız ve aklımızı basımıza alabiliriz.
    Sen bişeylerin farkına varmak istiyorsan yolunu yordamını değiştirmelisin bence.O kazıklardan hiç yememişsen seni dikate bile almamak lazım zaten.Bilgiler bizim buralarda paket olarak sunulmuyor.''beni öldürmeyen şey daha güçlü kılar''.ama senin yaptığın gibi ''hayatta en büyük risk, hiç risk almamaktır''
    CERRAHI senin gittiğin yoldan ben döneli çok oldu.nicelerini gördüm senin gibi ama uzatmadım elimi...birinin elini uzatmasını bekliyorsan, o yok...ve hiç olmayacak.Ama akılsızlık baki kalıyor işte

Alıntı taner_k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uslubun hoş değil...baştan sona fırça atar gibi yazmışsın..napıyosun egolarını mı tatmin ediyosun sen
    egolarımı tatmin etmiyorum arkadaşım..yapılması gerekeni yapıyorum, söylenmesi gerekeni söylüyorum, senin açtığın konuyu temizlemeye çalışıyorum ama sen konu bu kadar saptığı halde oturmuş kenara seyrediyorsun.Afferim sana.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)