Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kawasaki Servis Hakkaten Kotu mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    masaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaslar kawasaki nin servis hizmetlerinin kotu oldugunu hemen hemen hergun okur oldum bu bi efsane midir,z-moto gercekten kotu bir destek mi veriyor ?
    buyuk sehirlerdede durum boyle mi?
    yada eskiden mi boyleydi durum?
    lutfen bilgisi olanlar yardimci olsun bugun z750 yi arastirana kadar er-6f aklimdan geciyordu ama onu gordukten sonra

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    servis kötü veya iyi ..önemli olan yedek parça temini .. bir servisten memnun kalmadın başka servise gidersin.. kawa da sorun yedek parçada
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Ben z-moto (kızıltoprak) ile görüştüm. Yedek parça konusundaki piyasada dolaşan söylentileri sorduğumda bana 20 gün içinde hangi parça olursa olsun temin edildiğini söyledi... Ne kadar doğrudur bilemiyorum ama 20 gün çok iyi bir süre olmasada çok kötüde bir süre değil...

Bu arada 2007 model z750'ye bende bittim. İnanılmaz bir motor...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

20 gün nasıl iyi bir süre oluyor onu anlamadım .. 20 gün demek marka stoksuz çalışıyor demektir.. zaten garanti kapsamında 30 günde halletmek mecburiyetindeler..20 günde parça gelirse bide işçilik koy üstüne . bir motorun stoklu çalışması kadar güzel bişi varmı honda yamaha çok nadir modellerin parçaları hariç stoklu çalışır siparişi verirsin ertesi gün parça elindedir..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

bende aslinda o manada demek istemistim hep okudugum sudurki motorunun 2,5 yatmasini istemiyorsan kawasaki alma
    bide su var pahalimidir mesela gecen yine bi forumda r6 nin grenajinin 250 ytl ye onarilabildigi halde honda da bunun 1500 euro(ytl de olabilir) olduguydu
    eski bir yazida olabilir ama beni honda dan baya soguttu diyebilirim sorunlu olduklarini duydugum halde 2006 bir fazer almaya dogru gidiyorum

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 gün nasıl iyi bir süre oluyor onu anlamadım .. 20 gün demek marka stoksuz çalışıyor demektir.. zaten garanti kapsamında 30 günde halletmek mecburiyetindeler..20 günde parça gelirse bide işçilik koy üstüne . bir motorun stoklu çalışması kadar güzel bişi varmı honda yamaha çok nadir modellerin parçaları hariç stoklu çalışır siparişi verirsin ertesi gün parça elindedir..
    max. 20 gün. her parça 20 gunde gelicek anlamında değil. demek istenilen en kötü 20 gün içinde ...

masaya dostum geçti o laflar artık,herkez diline dolamış konuşurdu, amcamın komsusunun motoru, dayımıın mahallesindeki bakkal amcanın motoru ...vs. hepsi arızalıymış, hatta bu siteden bi arkadasta gecenlerde yazdı, halasının bişeyinin bişeyi 2.5 ay parça beklemiş diye,el insaf 2,5 ayda 1000 motor üretir kawasaki. anladın dimi ne demek istediğimi? gönlün rahat olsun,
    not : şimdi başlar yine birkaç tanesi sen kawa bayisimisin diye
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

siparişi geçenler var aramızda sorarız max 20 günmü ..1 aymı 40 günmü..onlar anlatırlar sana..eğer astronomik rakamları göze alırsan uçaklada getirtiyolar..ayrıca yamahanın parça fiyatlarıda hondaya kıyaslanamayacak kadar azdır..buda doğru bilgi

skull un ilk motoruda bir kawa idi satma nedeni parça sorunları oldu..kawa çok iyi bir motordur.. bu ayrı bir konu desenki hondamı yamahamı kawamı
    gözüm kapalı kawa derim ama bu bişeyi deiştirmez

kaç sene önceydi? olmadı değil,olmuştur mutlaka,ben kimseye yalan söylüysun demem. hondada hiç mi yok? yamahada ? hepsının hep artı yönleri konuşuluyor, honda ucuz deniliyor, herkezin dilinde hondanın servisi var ancak geçenlerde forumda okudum uçuk bir rakkamla grenaj satıyorlardı.motor sahibi dertliydi.
    demek istediğim adı çıkmış 9 a inmez 8 e ,,, varsayımlarla konuşulanlar beni tilt ediyor, amca ,hala, dayı muhabbetleri

2move bende sana katilmak istiyorum maalesef bosbogaz insan cok
    su an merak ettigim ise honda-yamaha orneginde verdigim gibi kawasaki de ucretler ?

derdimi anladın yani eyvallah
    fiyatlar hakkında inan ki bilgim yok, 5000 km bakımında yağ ,yağ filtresi değişti + işçilik 110 ytl. artık,hesabını sen yap ,
    dun bı arkadas er6n takoz aldı 175 avro, ama z750 düşünüyosan hasta oluyorum o motora,, bence kaçıma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Kawasaki stoksuz çalışıyor da Honda, Yamaha stoklu mu çalışıyor?eğer ybr, cgl, cbf 250, cbr 125 kullanıyorsan beklemezsin belki ama diğer modellerin hemen hemen hepsinde paşalar gibi beklersin bazen 20 gün bazen 45 gün.Ben kaç defa Beldeyama merkezi aradım muhattap bulamadım, papaz oldum.Bilinçsiz konuşmayalım lütfen.Elbette stoklu çalışıyor Yamaha, Honda.Ama ben Piston-segman(xt 600) için 6 hafta bekledim.İstanbul'da hemde.Ama egzantrik zincirini bakkaldan alır gibi aldım.Evet stokluyorlar ama yeterli mi, hangi modeller için, hangi parçalar?Bunları bilmeden konuşmayalım.

motorumu Metro motorun elinde iken almış bir hyo binicisi olarak .. yedek parça beklemenin ne lanet bişi olduğunu en iyi bilenlerdenim ..zaten z-moto da inkar etmiyo stoklu çalışmadığını ancak yağ benzin filtresi balatalar gibi çok giden malzemeler vardır ellerinde ..

2move u dinleyen şu an ellerinde her parçanın stoğu var zanneder..
    denemesi bedava açın beyin ekzantirik veya piyano gibi çok gitmeyen parçaları sorun bakalım ellerinde varmı..denemesi bedava ...bi mail atar kim doğru diyo anlarsınız..

emredvm
    yaklaşık 2 yıl xt 660 bindim bende blok üst kapağı aramıştım bulamamıştım..rodostan hallettim..demiyorumki yamaha sorunsuzdur ..ama türkiyede yamaha honda diğer markaların önündedir..hatırlayan tam olarak tarih bile verecektir ama yanılmıyosam 2000-2002 yılları arasında kawa nın türkiye distrübütörü dahi yoktu..

bbrr,ben adamların elınde ne parça var ,ne yok nerden bilirim? ben full stokla çalışıyorlar dedim miki böyle bir anlam çıkardın?
    beni dinleyen adam kulaktan dolma laflara inanmaması gerektiğini anlar, kendısı oturur araştırır,amca ,dayı, hala olayına girmez.bende kawa var ben kendımden ornek vererek konuşuyorum,hayatında kawasakinin selesile oturmamış adamlar bile laf atar oldu. .sende biliyosun bende biliyorum sitede kuru sıkı atan çok eleman var

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    BBRRO konuda haklısın.Ama bence insanları Kawasaki almaya özendirmek lazım korkutmak yerine.Adamlar motor satamazsa parça da getiremez, satamaz.Haksız mıyım?Foruma bakıyorum çoğu insan ''Honda hayat onda'' moduna girmiş ağızı açık ayran delisi gibi geziniyor.Ben de buna hasta oluyorum.Sen de demişsin ben de diyorum Kawasaki Honda'yı eğer büker ikiye böler.Kawasaki boş motor, ıvır zıvır üretmez.Sırf o yüzden bile saygım var Kawasaki'ye.Ama özendirilmeli insanlar ki yerleşsin Türkiye'de de biz de alalım

Alıntı emredvm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BBRRO konuda haklısın.Ama bence insanları Kawasaki almaya özendirmek lazım korkutmak yerine.Adamlar motor satamazsa parça da getiremez, satamaz.Haksız mıyım?Foruma bakıyorum çoğu insan ''Honda hayat onda'' moduna girmiş ağızı açık ayran delisi gibi geziniyor.Ben de buna hasta oluyorum.Sen de demişsin ben de diyorum Kawasaki Honda'yı eğer büker ikiye böler.Kawasaki boş motor, ıvır zıvır üretmez.Sırf o yüzden bile saygım var Kawasaki'ye.Ama özendirilmeli insanlar ki yerleşsin Türkiye'de de biz de alalım
    kawasaki çok ciddi şekilde yerleşti Türkiye ye hiç merak etme.2002 yılından bu yana 5 sene geçmiş... adı çıktı 9 a ınmez 8 e
    neyse hayırlı geceler ..

şu anki durum budur .. ve özendirme ile üstesinden gelinebileceğinede inanmıyorum malesef ..
    ancak kawasaki yi çok büyük yatırımları uzun vadede geri dönüşümü kabul edecek bir firma alır ve milyonlarca doları gömerse bu iş çözülür.. yoksa senin benim özendirmemle. sırf hobi motoru satan kawa satış artışıyla bu iş olmaz ..23 yıllık motor tecrübemde yamaha,honda ,ktm,aprilla, hysung motorlarım oldu hiç kawa almadım z750 nin sper bir alet olduğuna inansamda sırf bu yüzden uzak duruyorum..ee fikrimiz ne ise zikrimizde odur..kendim almadığım veya almayacağım bir aleti neden başkasına tavsiye edecemki

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Tamam Kawasaki almamışsın da KTM, Aprilla nasıldı?onları nasıl aldın?Kawasaki'den daha mı iyiydi distribütörleri?Hadi Motomax fena değil ama KTM'nin distribütörü var mı ondan bile haberim yok.Motomax da fena değil derken parça fiyatları astronomik bu arada biliyorsundur ama sanıyorum bu daha çok Aprilla'dan yani İtalya merkezden kaynaklanıyor.

KTM de tek ön amortisör yağ keçesi sorunum oldu ..KTM çok düşeşe gelmişti.. aynı şekilde kawada düşse alırım ..aprillayı sorma zaten nalet olsun .. onun sayesinde motor ve aksamlarını tanıdım .. aprillayı al vur kawaya yani .. şimdi zaten bu deneyimlerimi düşünerek konuşuyorum ..

ha KTM sorsaydı arkadaş vereceğim cevap aynı olurdu ..aprilla da biraz ilerleme var gibi ..hayırlısı..

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    BBRR beklemek berbat bişey haklısın.. Ancak öyle bir motor yapmışki bu beklemeyi göze alıp o motora sahip olmak istiyor insan

Bende yaklaşık 17-18 gün önce kaza yaptım. Sol kuyruk grenajım hala gelmedi bu hafta değil bir sonraki hafta ancak gelir diyorlar; 7 gün daha ekle 25 gün :( honda'da da olabiliyor bu tip beklemeler... Ancak honda ve yamahanın servis ve yedek parça konusunda diğer firmalardan birkaç adım önde olduğuda bir gerçek...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Valla sorun olur olamaz o birazda sans isi. eski bi olay anlatiyim ;Ferco motor kendi iddalarına ve bayinin soyledigine gore turkiyedeki yedek parca konusunda en iyi firma imiş.
    Hatta internetten adamların elinde hangi parca var yok gorebiliyosun.

Benimde eski motorumun camurlugu degismesi gerekiyodu. aradım istedim sansima ellerinde parlak olanından olmadıgı sadece matının oldugunu soylediler. Bekleseniz max 3 hafta aralıklı siparis geciyoruz oraya yazalım dediler bende ok dedim. 3 hafta sonra aradım noldu bizim parca diye firma yetkilisi 10 defa ozur dileyerek parcanın yine mat modelinin geldigini soyledi. Bunun uzerine tekrar siparis gecildi ve 2 hafta sonra parca geldi ama işin komigi oda fuar haftasi oldugu icin yedek parcayı kapatmıslar 1.5 haftada oyle bekledim al sana 6.5 hafta yatan motor.

Simdi ben bangır bangır bagriyimmi Ferco motor kotu diye ?
    yedek parca listesinde 0 dan motor toplayacak kdr parca var ama benim camurluk yoktu canssizlik işte.

Bu arada er6 nın granajı icin duydugun dogru kawa bayisindeki elemanda oyle demişti bana...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)