Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kawasaki Servis Hakkaten Kotu mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş amca halanın verdiği kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmayın demiş. Haklı olabilir. Peki hem bunu deyip hemde aksi yönde görüş beyan ettiğinde kendisi de aynı şeyi yapmış olmuyor mu?

Onlar yalan söylüyor ben doğru söylüyorum demeye gelmiyor mu?

Arkadaşın amca dayıdan daha fazla inandırıcı olması için bir gerekçe söyleyebilecek olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Parça konusunda enteresan birşey söyleyeyim ben de.İstanbul'da Süleyman Memnun gerektiğinde parça yokluğundan sıfır motorlardan parça söküp satıyor.Ben XT 600 için debriyaj maneti, bağlantı aparatı aradım ve yetkili satıcılarda bulamadım.Süleyman Memnun da yetkili satıcı ve servis.Bana sıfır XT 660'ın üzerinden söküp sattılar.şok olmuştum.Ama helal olsun diyorum şimdi adamlara.Alp usta iyi adamdır kendisi.

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    derdimi anladın yani eyvallah
    fiyatlar hakkında inan ki bilgim yok, 5000 km bakımında yağ ,yağ filtresi değişti + işçilik 110 ytl. artık,hesabını sen yap ,
    dun bı arkadas er6n takoz aldı 175 avro, ama z750 düşünüyosan hasta oluyorum o motora,, bence kaçıma
    topuzu alan benim kawa orjinal topuz , pahalı ama kallavi birşey,

başka bir arkadaşım iki ay falan bekledim gelmedi demişti ama ben bir hafta içinde aldım topuzumu, beklemedim yani.. elbette yedek parça için sıkıntı olabilir ama diğer markalardan aşırı bir farklılığı olacağını zannetmiyorum , diğerleri ile süre bakımından fark vardır ya da yoktur göreceğiz ama aşırı bir sıkıntı zannetmiyorum

Alıntı emredvm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parça konusunda enteresan birşey söyleyeyim ben de.İstanbul'da Süleyman Memnun gerektiğinde parça yokluğundan sıfır motorlardan parça söküp satıyor.Ben XT 600 için debriyaj maneti, bağlantı aparatı aradım ve yetkili satıcılarda bulamadım.Süleyman Memnun da yetkili satıcı ve servis.Bana sıfır XT 660'ın üzerinden söküp sattılar.şok olmuştum.Ama helal olsun diyorum şimdi adamlara.Alp usta iyi adamdır kendisi.
    hocam keşke yazmasaydın sıfırı kime sattılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    satmamışlardır muhtemelen..belki kaldıysa hala şasesi ve arka tekeri falan kalmıştır onun ancak şimdi n'apsın adamlar, Beldeyama adamlara parça göndermiyor ama adamlar kendilerini yetkili satıcı ve servis olarak sorumlu hissediyorlar ve motorları parçalıyorlar.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Kötü filan değildir, takıntılıyız sadece, her konu da olduğu gibi, motor da da öyleyiz.. Yamaha/Honda/Suzuki olacak illa..
    Kawa nın çok hoş enduroları var, cezbediyor
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok extreme parçalar dışında sıkıntı olmaz parça da. Ben motoru alırkende böyle söylentiler dolaşıyordu, iyi ki söylentilere kanıp kawa dan vazgeçmemişim. Turkiye'de bazı şeyler bi yerleşti mi bunu kırmak gerçekten zor. Turkiye'de hiç bi firma dört dörtlük değil yedek parça konusunda. Benim bi öncekli motorum Hondaydı, ne servis konusunda ne de başka bi konuda ikisinin birbirinde ne eksiği var ne fazlası var. Gönlünde ne yatıyorsa onu al, daha motoru almadan yedek parçaya kafayı takarsan motora zor binersin. 4 japondan hiç birinde yedek parçasız kalmazsın. Biri 15 günde getirir biri 10 günde. Fark bu sadece.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Alıntı Arthas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok extreme parçalar dışında sıkıntı olmaz parça da. Ben motoru alırkende böyle söylentiler dolaşıyordu, iyi ki söylentilere kanıp kawa dan vazgeçmemişim. Turkiye'de bazı şeyler bi yerleşti mi bunu kırmak gerçekten zor. Turkiye'de hiç bi firma dört dörtlük değil yedek parça konusunda. Benim bi öncekli motorum Hondaydı, ne servis konusunda ne de başka bi konuda ikisinin birbirinde ne eksiği var ne fazlası var. Gönlünde ne yatıyorsa onu al, daha motoru almadan yedek parçaya kafayı takarsan motora zor binersin. 4 japondan hiç birinde yedek parçasız kalmazsın. Biri 15 günde getirir biri 10 günde. Fark bu sadece.
    +1
    guzel aciklama...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    ::bu çok extrem parçalar da değişkenlik gösterir ama.Örneğin krankı kırsan yarın(Allah göstermesin de) senin için zaruri parça olur ama sık rastlanan birşey olmadığından aslında extrem parçadır.Hani gerçekten o parçayı getiririm bu parça az gidiyor bunu getiremem derlerse olmaz o iş.Ama yine de diğer markalardan en azından şu zamanlarda pek farklı olduğunu sanmıyorum ben Kawasaki'nin.Parçayı distrübütör getirmezse bir şekilde temin edilir Avrupa'dan falan.

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    Ýyi günler,

Öncelikle Kawasakiye göstermiþ olduðunuz ilgi için tarafýnýza teþekkür ederiz. Almayý düþündüðünüz motor yedek parçalarýyla ilgili olarak, Bu modele ait parça stoðumuz bulunmamaktadýr. Ancak sipariþ üzerine getirilmektedir. Sipariþlerde maksimum 1 ay süreyle Z-Moto A.Þ.'ye ulaþmaktadýr. Kargo ile alýcýya teslimat yapýlýr. Kargo alýcýya aittir. Yedek parça konusunda sýkýntýnýz olmayacaktýr. Bilgilerinize. Ýyi çalýþmalar..

Özgenç GENÇ
    Z-Moto Motorlu Araçlar A.Þ.
    Baðdat cad. Saðlýk Apt. No:8/1
    Kýzýltoprak / Ýstanbul
    Tel: +90 216 449 34 20 ext:12
    Fax:+90 216 449 22 77

klr 250 almayı düşünüyodum ve kawa türkiyeye mesaj çektim parça stogu ile ilğili gelen mesaj yukarıda ve bana 20 dakikada mail ile döndüler bence kötü değil cevap çok hızlı

klr 250 nin sıfırı gelmiyor sanırım ama oyle değil mi ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    evet sıfırı yok ve bence sırf bu yönü ile bile çok önemli bir mesaj.Ben Beldeyama'ya mail attığımda bana 1 hafta sonra stoklara bakıp cevap vereceklerini belirten mail atmışlardı geçen sene...ama bahsi geçen cevabı içeren mail hala gelmiş değil...

o zaman şöledir böledir diyen arkadaşlara cevap niteliğinde ,

adamlar sıfırı gelmeyen motorun parçalarını en geç 30 gün içerisinde hazır ederiz diye mail atmışlar , maili de 20 dakika gibi muhteşem bir sürede dönmüşler, bilginize

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    klr250 tey tey tey mazide kalmis bir motor. honda turkiyeye 10 vitesli cb boldor icin bi siparis gecmek gibi bisi olmus bu
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    arkadaşlar bende yamaha ybr125 vardı ve kafa grnajını haftalarca temin edememiştim,yani bu sıkıntı tüm markalarda var kawasaki için söylenenler kulaktan dolma bilgilerdir bu konuda hiç bilgi ve tecrübesi olmayanlarda kawasaki hakkında yorum yapabiiliyor bu kadar isim yapmış bir firmanın fazla bir sıkıntı yaşatacağın sanmıyorum

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    97-98 model felan benim düşündüklerim sıfırı Türkiyede yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    sıfırı dünyanın hiçbiryerinde yok Ama güzel motordur.Yine de ben onun yerine XT 350 yada DR 350 öneririm alternatif olarak.

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    varsayımlarla konuşulanlar beni tilt ediyor, amca ,hala, dayı muhabbetleri
    2move amca hala dayı muhabbetleri niye seni bu kadar geriyo anlamış değilim...insanın en yakınları bu sorunu yaşamışsa bunu diğer insanların yaşamaması için anlatması seni neden bu kadar rahatsız ediyo...illaki alıp rezilliği kendininmi çekmesi lazım anlatması için...

geçenlerdede benim çok yakın arkadaşım ER6N'iyle kaza yapmıştı ve 2-3 parçayı ellerinde olmadığı için sıfır motordan söküp takmışlardı...bu güzel bi yaklaşım en azından arkadaşımız mağdur olmadı ama yedek parçaları yurt dışından 2-3 ay gibi uzun bi sürede getirdiği ve ellerinde yedek parça stoğu olmadığı için faturasını 3 ay sonra kestiler ve kendisi kaskodan parasını 3 ay geç almıştı...

bunlar seni ikna etmiyosa arkadaşın iletişim bilgilerini sana özelden atabilirim...

ve son olarak dip not yedek parça sıkıntısından çok çekindiğim için bende son anda ER5 yerine CBF250 almıştım...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    ZX-6R
    Audi, mercedes, bmw bile örneğin bir kapı için 1 ay bekletebiliyor yeri geldiğinde. (arkadaş tarafından yaşanmış tecrübe)
    Kawasaki eğer Zmoto ya güvenmese Türkiye deki ismini emanet etmezdi heralde diye düşünüyorum.
    MERHABA BOŞ GERİZEKALILAR. OLUM İŞİNİZE BAKSANIZA DAVARLAR NE İŞİNİZ VAR BENİM İMZAMLA:queen:

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    syrıana;sitede kuru sıkı atan çok eleman oldugu için amca hala olayları beni gayet rahatsız ediyor.anladın dimi nedemek istediğimi?
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)