Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

çin mallarının uzun vadede geleceği var mı?(bence yok)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu arada bu çin malı ramzeyin

http://jmqingqi.manufacturer.globals...or-Scooter.htm

buda senin halis mulis mulis orjinal türk malı buram buram anadolu kokan ramzeyin

http://www.ramzey.com.tr/doc/tk_det.asp?tk=63

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    DELİ OLMAMAK İÇTEN BILE DEGIL BU LINKTE BANA RAMZEY YAZINI GÖSTERIRMISIN http://jmqingqi.manufacturer.globals...or-Scooter.htm
    MANTIGINA HASTA OLDUM VALLA AFRİKADA SCOOTER SATAN BİR FİRMA GÖRSEN AFRİKA MALI DIYECEKSIN BRAVO DOSTUM SANA

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşım ramzey yazmasına ne gerek var çinli zaten böyle üretim yapar senin hiçmi ticaret bilgin yok çinli kim para verrise onun etiketini basar yollar asya versin asya yazar ramzey versin ramzey yazar yollar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    HA BIZIM TURKIYEDEKI www.ramzey.com.tr dekı vatandaşlar salak laf olsun dıye yazmıslar üretim yapıyoz dıye bılmem kaç tane CNS tezgahını laf olsun dıye almıslar koymuslar A.Ş ünvanını alırken üretim yapacaz dıye aldıkları izinleri öylesine almışlar ne dıyeyımkı sana mondialcilerde full salaklarmışkı montaj yapacaz dıye izin musade almıslar sen mondialcilerle iletişe geç ve mondialcileri uyar sizde üretim yapın diye bakarsın ödül verirler sana:D::D:D:D

Motosikleti
    Artık Yok...
    o dediklerin hepsi kanunide var asyada da var üretim bandı bir tek ramzeyde var ramzey öyle ibr yolu seçmiş olabilir belki ticari anlamda çinden parçaları getirip türkyede birleştirmek daha ucuza geliyordur ama anlamadığım şey şu ciddi soruyorum sen ramzey modellerinin çinde üretildiğini biliyorsun başka adlarla ayrıca başka adlarla türkiyede başka markalarında bu modelleri sürdüğünü biliyorsun peki sana soru ramzey madem bunları üretiyor senin mantığınla haraket edelim niye aynı modelleri üretip satan çindeki ve türkiyedeki firmaları mahkemeye vermiyor eyer tasarımı ona aitse lisans hakkıda ona aittir soruyorum niye
    ha birde afrika cezayir olaylarını bırak koçlarda ellerinde doğan şahin kalınca gitmişdi mısırda fabrika açmışdı cezayire falan doğan şahin satıyorlardı zaten ancak oaralara açılırız...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    aynı degıldır... bizler aynı olarak görebılırız llakin proje ve tasarımda 1 mm lik bir yanıltma ila aynı olmaz aynı oldugu zaman yani %100 aynı oldugunda kopyalanmıs kopyalamakda calıntı demektır işte o zaman mahkemeye verırler bırbırlerını lisans hakkı kimin ise o açar davasını.. tr dekı ramzey iso9001 belgesini almış zaten sitesine koymus buda demektirkı bu tasarımları kımse kopyalayamaz
    şu şekide yola cıkabılırız bugun orjınal bir parça ile yansanayi bir parca aradındakı fark olarak düşün yan sanayi parcanın kesın bir tarafında bir eksıklık veya fazlalık vardır oysa yan sanayii parçada markalı ve tse lidir onuda bir fabrıka uretıyordur ama bırbırlerını mahkemeye veremezler cunku onun tasarımı farklıdır o kendıne göre plan proje çizmiş o şekılde tse sini markasını almış diğer firma ise baska sekılde tasarımı ve projesı vardır..

Motosikleti
    Artık Yok...
    yani diyorsunki bu mantıkdan şunu anlıyorum ramzeyinin modellerini çinliler ve diğer markalar kopyalamış öylemi yani ramzey bambaşka çinmalı olmayan özgün bir tasarım yapmak varken gitmiş çinmalına benzer motor mu tasarlamış :D

peki nasıl oluyorda model numaraları çinli ile ramzeyin aynı olabiliyor

http://jmqingqi.manufacturer.globals...or-Scooter.htm
    http://www.ramzey.com.tr/doc/tk_det.asp?tk=63

Motor Scooter with Maximum Load Capacity of 150kg and Compression Ratio of 9.2:1
    Model Number:QM125T-10V

model numarası deyip geçme model numarası demek çindeki üretilen motorun model no su demek her ne hikmetse nasıl oluyorda aynı modelde motoru ramzeyde üretiyor :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    anlatamıyorum sana..... marka farklı ve kesin %100 aynı degıldır ıkısının kıyaslamasını ancak bu aracların plan ve projelerı ıle anlarız model nosuna gelınce model nosu bir patendet yanı marka degıldır..... yani renault fabrıkası renault-SLX gibi bir araç üretebılır. oysa SLX tofaşın modelidir... anlatmak istediğim bu. hayır kimse kimsenın bir şeyini çaldıgı yok çinliler kendi motorlarını üretiyor ramzey ise türk malı üretiyor...neden bu iddiami mondial için kullanmıyorum? çünkü mondial montajını yapıyor anlatmak istediğim bu sana dostum..şu şekildede degerlendirebilirsin dacia arabalar vardı renault ile aynı görünüme sahıp hatta paarçaları birbirine bıle oluyordu anlatmak istediği bu

Motosikleti
    Artık Yok...
    ama dacia renaultunun dur ondan aynıdır renault dacia ya taknoloji desteği verir bu olay başka o olay başka ayrıca model nosu öyle bir şey değildir ordaki her bir harfin anlamı her bir sayının anlamı vardır bunu arabalarla kıyaslama arabalarda bunlar evrenseldir ama motorlar değildir motorlarda asla bir motorun model nosu diğeriyle tutmaz bunu japonlardan ötnek alabilirsin hiç bir japonun model kodu diğerine benzemez

ben sana diyim o motor o çindeki fabrikada üretiliyor ramzeye yollanıyor ramzeyi o mottoru bandlarda birleştirip kendi etiketini yapıştırıp yollara salıyor ramzey markası altında bu kadar model nosuna dokunamıyorlar çünkü o model nosu gelirken gümrükde işleniyor ondan model nolarına dokunamıyorlar sadece başına markalarını ekleyebiliyorlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    iso belgesi alamazdı dedıgın gıbı olsaydı mondıal gıbı acıklama yaaprdı mondıal montajını yaptıklarını montaj fabrıkası oldugunu söyluyor

Motosikleti
    Artık Yok...
    iso 9001 alır iso 9001 kalite belgesidir onun montajla üretimle bir alakası yok 9001 i 9001 standartlarına uygun yada uyan her kez alır bu zor bir şey değil

mondialin montaj dediği şey motorları burda topluyorlar yani motor komple kasada geliyor adamlar 15 dakka motoru topluyorlar benim gözümün önündede topladılar onun için yere bile ihtiyacın yok bir eleman tek başına yapar onu

üretim bambaşka bir şey ramzey komple almıyor motoru çinden parça parça alıyor ve kendi tesislerinde o parçaları birleştiriyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    offf çatlatacaksın sonunca beniiiiii Talaşlı imalat: 22 adet CNC torna, dik işleme ve işlem merkezi ile orta büyüklükte bir talaşlı imalat işletmesini bünyesinde barındıran Ramzey, motosiklet üretim ve yedek parça üretimindeki gücünü buradan almaktadır. montaj ederken CNC tezgahında torna edıyor demi burayı tekrar oku lütfen>>>>> http://www.ramzey.com.tr/doc/uretim.asp

bu linkide oku lütfen..http://www.ramzey.com.tr/doc/haber.asp

Motosikleti
    Artık Yok...
    o tona makineleri motorların bazı parçalarını törpilemek için falan olabilir belki basit somon vida gibi şeyleri sıfırdan kendileri üretiyorlardır o olabilir ama ben sana halis mulis çindeki orjinal motorun üretilkdiği fabrikayı gösterdim üstüne motorun model no su ile ramzeyinki aynı onu gösterdim belliki ramzey bunlardan motoru alıyor buda bariz belli yani motor belli bir şekiilde çin malı her yolu çine bağlanıyor motorun şekli tasarımı yani bu kadar şey tesadüf olurmu hiç hadi bir olur iki olur da her şeyimi bire bir tesadüf olur hatta sen motorunu biraz kurcala bir yerinde kesin made in china görürsün

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    hahahhaah sen bi ramzey parçala TM yazısını gör derim ben senınle burada fikir yarışı yapmadan evvel o TM yazılarını gördumde yazıyorum ama sabit fikirli insanlara bunu hel nette kanıtlamak zor

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu arada ben çin mallarına karşı değilim 250 lik zat çıksa bu gün motorumu satıp alıcam :D

Motosikleti
    Artık Yok...
    tm yazıları vardır tabiki adamlar o kadar badlardan geçiriyorlar her bandda biri çakıyordur TM yi parayla değil sırayla :D :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    oldu kolaydı öyle TM yazısı basmak... ben sana laf anlatamam sıkışınca TM basmak parayla degıl dıyorsun!!!

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben ne sıkışıcam ben sana ramzeyin orjinalini çinde imalat yapan fabrikasını gösteriyorum bu kadar basit

ben ramzeyin sahibi olsam ve sıfırdan motor üretiyor olsam giderim bambaşka süper bir tasarım yaparım niye gidiyim allahın çinlisini kopyalıyım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    sen yaparsın sen TM yazısınıda her önune gelen parcaya basarsın sana kolay gelsın.... motorsiklete 6 teker bile takarsın sen....

Motosikleti
    Artık Yok...
    al bakalım arkadaşım bu nediyceksin çok merak ediyorum

Current Customers: Ramzey Motorcycles, Sun Motors, The Trade and Industries Corp.

Current customers şu anki alıcılarımız demek yani müşterilerimiz demek

http://www.chinapages.com/sampleroom...5/Scooter.html

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)