Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910

çin mallarının uzun vadede geleceği var mı?(bence yok)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    gülerim chinapages sayfalarında bir şeyler bulmuşsun site yasal bile degıl ne oldugu bellı degıl güldürme başka şeylere uğraş
    yani sonu com olan ben bi site adresi acıp ramzey uzayda uretılıyor desem sen onuda gösterirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Al bak bu modelleride ramzeye satıyorlarmış

http://www.chinapages.com/sampleroom...otorcycle.html
    http://www.chinapages.com/sampleroom...8/Scooter.html

Burda da müşterileri customers olarak gene ramzeyi göstermiş aynı firma
    http://www.searchchinabiz.com/a/company/dafier.html

Jiangsu Dafier Motorcycle Co., Ltd. ramzeye motor satan firma inanmıyorsan ramzeye mail at sor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    git işine baya kıytırık sitelerdeki aslı arası bellı olmayan yazıları kanıt diye gösterme!!!!
    verdiğin siteye bksana google reklamlarından geçiilmıyor remiyet neresinde allah aşına...

Motosikleti
    Artık Yok...
    dimi ama aynı firmanın modellerini deminde gösterdim deminkide aynı firmaydı şimdikide aynı firma ilk gösterdiğim bak bu model le ramzeyki aynı dediğimde aynı firmaydı

evet bu siteler seni tanıyor kıllığına yapıyorlar
    evet firma ramzeyle aynı modelleri üretiyor buda tesadüf
    evet model nolarına kadar aynı buda tesadüf
    evet tasarımlarına kadar aynı buda tesadüf
    evet bunların hepsi tesadüf bir senin ramzeyin photoshoplanmış resimleri ile tırışkadan yazılan şu akdar metrekare üstünde şu kadar elemanla 20 tane torna makinesiylr üretim yapıyoruz yazısı doğru dimi :D :D :D

Ben sana elli farklı kaynakdan belge bilgi gösterdimde sen bana şmdiye kadar bir tane ramzey türk malıdır yazan belge gösteremedin farkındamısın ramzeyin sitesinden bana göstersene türk malıdır diye bir yerinde bir yazı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    evet çünkü turkiyedeki ilk ve tek üretimi yapan ramzeydir ve www.ramzey.com.tr dir adresi!!!!

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'de ne ilk nede tek üretim yapan firma Ramzey değildir. Keza Ramzey Türkiyede üretim yapan bi firma değildir. Sadece montaj. Birde küçük moped yaptıklarını duymuştum. Bunun dışında kullandığınız hemen hemen tüm Ramzey modelleri has ve has Çin malıdır.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    NOVARİX burayı okudunmu? >>>>> http://www.ramzey.com.tr/doc/uretim.asp

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bu konuşmaları 4 yıldır dinliyorum ve ozamanlarda mondial alcakken vaz gectim honda alırım diye o zamanlarda arkadasım gitti mondila mct aldı bindi sattı bile biz hala hayal kuruyoruz maddi yondende ilerledigimiz yok boyle giderse hayatta surekli birseyler bekliycez. Diyen arkadaslar haklılar 2000 cin 2500 kore 3000 japon diye ama bunlar ikinci el ve ikinci elle taksit imkanıda yok para biriktirmek benim için ise bu dönemde imkansız artık ne olursa olsun almak istiyorum. Alcam bir scooter hic yoktan motosiklete binmiş olcam. Belki ilerde 40lı yaşlarda harley bile alirim ama simdi nefesimiz kokuyor ne yapalım :D

not: Bildiginiz bu fiyatlara taksit yapacak ve japon bir motosiklet varsa memnun olurum.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Novarix E Katılıyorum.ramsey Parçaları çinden Getirtip Burada Sadece Mantajını Yapıyor.hatta Mondial'de öyle Ben De çin Malı Motor Kullanıyorum Hatta Alırken Ramseyinide Araştırdım Mondialinide Hepsi çin Den Gelen Parçaları Burada Montajlıyor.
    Yamaha Ybr Bile çinde üretiliyor.
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    RAMZEY STAR 125cc
    sevgili arkadaşlar ramzeyi türkiyede üretilmese internet sayfasına üretim linkini koymaz 22 tane CNC torna makinalası ve daha bir çok teferruatı var montaj yapan adam CNC torna tezgahlarını ne yapıyor dersiniz o CNC tezgahlarının 1 tanesi kaç para bilginiz varmı? yanı adam civata somun yapmak için kullanmıyor adamlar türkiyeden afrikaya cezayire ve fil dişi sahıllerıne motor ihraç edıyor montaj yapan bırı ıhrac yapmaz neden anlamıyorsunuz ya öldüm valla bunları defalarca yazmaktan detaylı olarak ramzeyin sitesini ve haberlerini bi okuyun please http://www.ramzey.com.tr/doc/haber.asp
    http://www.ramzey.com.tr/doc/uretim.asp bu 2 linki bi okuyun ya delirtmeyın beniiiiiiiiiiiii

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Cem Eğer Ramsey %100 Türk Malıysa Gerçekten Gurur Duyarım.ve Ne Olursa Olsun Bundan Sonra Bu Markayı Tercih Ederim.demekki Bayiiler Yanlış Yönlendirme Yapıyorlar.ben üstte Yazdığım Gibi Biliyordum.kanuni,ramsey,mondial Için Hep çin Den Gelip Burada Montaj Yapılıyor Diye Bilirtiyor Bayiiler.yok Sa Bende Ramsey Alırdım Yahuu.
    kullanıcıların şöyle bir yorumlarına da baktım ve şunlar yazıyordu tereddütte kalmamak mümkün değil.
    şaaşırrdıımm

benimde motorum sarı ramzey cross, çinli için çok sayılabilecek modifikasyon yaptım, bi arkadaşın dediği gibi motor dr200 ün kopyası, bi çok parça uyuyor, 3000 km oldu çok memnunum. işte resmi.
    alıntı :katore

2. çinim şu anda 9103 km de ve ala kız gibi! (tabi ki bakım yapacaksın ve elin anatar tutabilecek) ciddi bir arızası yok. ramzey 200 gy. sadece debriyaj balataları. ön süspansiyon (çatallar) keçeleri ve yağları değiştik. arka göbek amortisör honda xl 200 ün ki ile ve debriyaj balataları değişti. ve keyif için zincir ve jantları değiştirip lastikleri duro nun yol tipine çevirdim.
    alıntı:reber

Selam.
    Çin malları için kanuni,ramzey tavsiye ederim.Ama yakınlarda servis olan marka varsa onu tercih et.Sonuçta hepsi çin malı.Aslında en iyisi honda veya yamaha ama fiyat biraz yüksek.

Saygılar.
    alıntı:saros

--------------------------------------------------------------------------------

hocam bende eski bi ramzey kullanıcıyım halende duruyor motorum uygun bişe düşünüyorsan yani cin malı ramzeyden başkasını alma derim ben motorun canını okuyorum motor cok güzel bitek bana göre sorunu amortisörleri biraz zayıf onun dışında cok güzel tavsiye ederimm 200 lük modelini
    paşa54

Gelişim Sürücü Kursu´isimli üyeden Alıntı
    yerli malı türkün malı destekliyoruz,
    ancak burada bahsi geçen çin'den ithal ramzey 150, bu konuda yorum lütfen

evet arkadaşlar bu doğru. ramzey fiyat olarak piyasayı yakalamak için, 125 cc nin üstündeki motorları çinde yaptırıyor. 125cc ve altı türkiye üretim

motosiklet net alıntı :tyler durden

xnode arkadaşım, adamın televizyonda söylediği konu benim şu an sahip olduğum motorla ilgili olarak ne yapmamı gerektirir? Yani bu Japon değil de çinli diye satayım mı, yoksa tüh ne yapmışım diyerek dövüneyim mi?

Ne kullanacağıma tabiki kendim karar veririm, sırf ben o motora sahip olduğum için başkasının kötülemesine de asla kızma hakkım yok. Ama benim söylediğim başka birşey. O da şu: biz burada --diğer tüm marka model topiklerinde olduğu gibi-- sahip olduğumuz motorlar hakkında teknik, mekanik, olası arızalar, vb. konularda yardımlaşıyoruz. Bu çerçevede sizin motor hakkında hiç bilgi sahibi olmaksızın, sırf televizyonda duyduğunuz birşey üzerine burada çıkıp "levrekten" bahsetmenizin bize bir faydası yok. Eminim ki size de yoktur.

Ayrıca adamın çıkıp %100 yerli dediği motorlar, Ramzeyin başka modelleri, örneğin moped ve bazı scooterlar. Yoksa 150 ve 200'lük cross'lar ile 250'lik chopper modelleri (ve muhtemelen başka birkaç model daha) doğrudan çinden geliyor. Zaten çinden gelmeyen kaç motor çeşidi var allah aşkına? Yani gerçekten amacınız 250'lik modelin çin malı mı olduğunu öğrenmekse Evet çin malı. Zaten bunu herkes biliyor. Eğer pazarlama müdürü bu motora yerli diyorsa Evet yalan söylüyor. Selamlar
    naci63 alıntı mt

Ya türkiyede fabrikası olan 3 kuruluş var.Bunlar Ramzey-Asya motor ve Kanuni Kuralkan.Asya motor şu an üretim sürecine yeni giriyor hatta çin malı olan tüm modellerinin grenajlarını şu an üretmeye başladı.
    Kanuni yıllardır Türkiyede üretim yaparken son iki yıldır dışarıdan aldığı modelleri burada test edip monte ediyor.
    Ramzeye gelince çok uzun süredir türkiyede moped üretiminde lider konumda.Ayrıca 125 li kırmızı bi scooterı vardı adını tam hatırlayamadım onu da burda üretiyorlar.Haricinde tüm modeller ihraç malı fakat montajın bi kısmı burda.
    Bu polemik değildir.Gerçeklerdir.Bi şekilde memlekette fabrikası olan kuruluşlar biz türk malı üretiyoruz deyip işin içinden çıkabiliyorlar
    mt den alıntı criminal

bunlar tamamen alıntıdır:

cem ben sana katılıyorum da bu ramzey sahipleri neden böyle bahsediyorlar .serviste falan damı öğrenmiyorlar türk malı olduğunu.
    ama gönlümden geçen türkmalı olması ülkem adına gurur duyarım..
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)