Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Neden HiçBirşeyi Beğenmiyoruz..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı myheart adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten hepside güzel motorlar... Ayrıca Derbi 125 nude var. Oda 2 zamanlı ama yedek parcası cok pahalı. Cbr 125 ile canakkele Van gezisi yapan bi arkadasımız vardı forumda...Daha ne olsun kı... Ama işte ben SS sevmiyorum... Bana her yola gidecek bi motor lazım.. Yanı enduro lazım

Runner180 alırım daha iyi..En azından vitesi yok....

Aprilia hariç hepsini de tokatlar...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hollanda da bulunmuşluğum da hasbelkader, yerel pistlerde benzer motorların deliler gibi yarıştıklarını seyretmiştim. Bu 125 lik motorun sınırları tek başına denenmemeli. Pist bulunabilirse, kişisel sınırlarınızı karşılkaştırabileceğiniz, seyreden bizleri helecana gark edebileceğiniz bir makine.
    Hadi koçlar, hadi cevvaller, hadi konsantrasyonunuza kurban olduklarımının, 125 lik ile gösterin hünerlerinizi, biz de görek
    Cbr Cup'ta yarışan Hakkı (Nemrut) arkadaşımızın fotografları:

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Konu CBR125R olunca Görkem ateşlendi
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Eline sağlık delicoban. Güzel yazı.

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    baştan özetlemişsin her şeyi aslında güzelce

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    şimdi arkadaşlar hepinizin görüşlerine saygı duyulması lazım öncelikle.Hemen ardından da Aprilla, Gilera ve Derbi'nin muhtelif modelleri ile çok kişinin sorunu yok anladığım kadarıyla.Ama cbr ile çok kişinin sorunu var.Şimdi benim sorunlarımı sıralayayım mesela, onaylarsınız veya onaylamazsınız.
    1-)yukarıdaki resimlerde motor sinek gibi mi duruyor yoksa bisiklet gibi mi?
    2-)bu motor racing motorların minyatürize edilmiş görüntüsü, oturuş pozisyonu dışında herhangi bir özelliğini taşıyor mu?
    3-)cbr için nasıl super sport tanımlamasını kullanabiliyorsunuz?tamam balığa gitmek için gayet spor bi motor olabilir ama süper olan kısmı hangisi?
    4-)5.500 YTL az bir para değil.Bu motor için çok çok fazla.istemez miyizekonomiler düzelsin, herkes istediği motoru 5000 liraya alsın...ama olmuyor işte.o zaman bu 0 kilometre sevdasından vazgeçeceğiz.bana 5500 YTL verin size öyle bi motor bulur alırım ki 10 tane cbr 125'e değişmezsiniz.
    5-)bu motoru motor yerine koumamamdaki en büyük neden ise şu:düşünün ki senelerdir rock-metal dünyası içindesiniz.80'lerin thrash çılgınlığını hard n' heavy havasını soludunuz.herkes sizinle alay ederken yada sizden korkup sizi yadırgarken inadına Master of Puppets, inadına Fear of the Dark, inadına Elimination, inadına Painkiller, Reign in blood, phobia dediniz.Sonra bi baktınız önüne gelen metalci, rocker olmuş.aptal oldunuz bi anda.çıkardınız baskılı siyah t-shirtleri gizliden gizliye takılmaya başladınız.ama onlar heryeri sarıyorlardı.Athena bile pop olmuştu.popçular da tam tersi rocker olmuştu.metallica'nın düşüşünü izledik hep beraber.metallica'nın load albümünü göreceğime sevgilimin beni aldattığını görseydim bu kadar yıkılmazdım.taki gençlik techno transla kopmaya başladı biz de o zaman rahata kavuştuk az da olsa.
    Motor da böyle bişey işte.motorun da sahicisi vardır, taklidi vardır, özentisi vardır.Sahici motorlar bellidir.ama müziğin aksine underground değildirler ve ucuza kaliteyi yakalamak zordur.Taklit olanların geneli Çin motorları.Zaten birçoğu kasaya kadar kopyalıyor, hatta kanuni tiger utanmıyor Suzuki GN 250'nin motorunu da kopyalıyor.Kanuni seyhan 150'de bu arada boş durmayıp aynı GN 250'nin görüntüsünü, herşeyiyle giydiriyor kendine.Özenti motor ise tam olarak cbr 125.Racing görünümlü ama görüntüsü dışında Titan'dan pek farkı olmayan bi motor koyuyor ortaya.Bi de 200 ibre çakıyor ki Serdar Ortaç'ın klibinde görüntüsü olan ama sesi bi türlü gelmeyen elektro gitara benziyor.
    Demek istediğim odur ki; bizi şu ana kadar anlamayan cbr 125ciler eğer bu yazdıklarımdan sonra da anlayamıyorsa hiç anlayamazlar.Eski bir rocker abimiz der ki:''Rock'dan dönenin gitarı kırılsın'' Fiyaka satmak için motor alıyorsan cbr alırsın.Yok ben harbi adamım diyorsan ve harbi harbi param da yok diyorsan aynı işlevi gören YBR 125, CG 125 gibi bi motor alırsın illa 0 km istiyosan, hem daha ucuz.yada ben harbiden psikopata bağladım diyosan gidersin eski ama motor gibi motor bi makina alır el emeği göz nuru toplarsın benim gibi.bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır.siz hafiften eli yüzü düzgün 10-15 yıllık bi makine alın beni bulun bildiğim her konuda yardımcı olmazsam yazıklar olsun bana.ne topladığım makineler var 85-95 model arası.görüntüye fazla çalışmam çünkü gereksiz.görseniz mad max'den fırladı zannedersiniz motorları ama gidişleri akıllara zarar.en masraflısı 7500 liraya mal oldu bana ki 4000'e biteni de var.ben usta falan da değilim.neyse ahali durum bundan ibaret.paramız mı var nasıl alalım motor gibi motor deyip de ajitasyon yapmaya kimsenin hakkı yok sözün özü.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    deliçoban
    tvs apache al.

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    metallica load a döndüğünde biz de şok olmuştuk lakin şimdi loaddaki parçaları önyargısız dinlediğimde vay be adamlar müzik yapmış diyorum

motor da da o motorcu olur bu olmaz , çok popüler olduk çöldeki barımıza çekilelim demenin alemi var mı bakınız italya örneği , vespasıdır bilmemnesidir , yaşasın scooter lar

metal örneğini sevmedim ama benzer bir örnekte benden , yüzüklerin efendisi film olarak ikinci kitap aslı ile ilgisi var mı , bi dolu mantık hatası var , sonucta o da popüler oldu değerini yitirdi ama gercekten ilgilenmek okumak içine girip tadını çıkarmak kişinin kendisine kalan birşey , konu ister metal olsun ister lotr , ister motosiklet

can dündar gibi hissettim kendimi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Alıntı R3N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metallica load a döndüğünde biz de şok olmuştuk lakin şimdi loaddaki parçaları önyargısız dinlediğimde vay be adamlar müzik yapmış diyorum

motor da da o motorcu olur bu olmaz , çok popüler olduk çöldeki barımıza çekilelim demenin alemi var mı bakınız italya örneği , vespasıdır bilmemnesidir , yaşasın scooter lar

metal örneğini sevmedim ama benzer bir örnekte benden , yüzüklerin efendisi film olarak ikinci kitap aslı ile ilgisi var mı , bi dolu mantık hatası var , sonucta o da popüler oldu değerini yitirdi ama gercekten ilgilenmek okumak içine girip tadını çıkarmak kişinin kendisine kalan birşey , konu ister metal olsun ister lotr , ister motosiklet

can dündar gibi hissettim kendimi
    Tamam diyelim ki load'da müzik yapmış reload'da ne yapmış?Anladılar hatasını ama St. Anger falan derken iyice içine ettiler toparlamaya çalışırken.Ben Load Moad bilmem arkadaşım, Motorbreath derim yada ''ridin' horses made of steel'' der geçerim.Can dündar'a da uyuz olurum.

Ankara'lı bi Darkphase vardı zamanında waning moon, sitting sun.senin oralardan.öldü galiba onlar sonra

ankaradan dejavu var şu aralar onları seviyorum ben

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Alıntı R3N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankaradan dejavu var şu aralar onları seviyorum ben
    başka bi topicte yapmışsın bana ama hangi kısmına yaptın onu anlamadım.ben sana yapıyormuyum öyle şeyler.

dur ben sana özelden mesaj atayım şimdi konuyu değiştirmişler falan demesinler :D

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı delicoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu durumu anlamıs değilim..Neden Hiçbirşeyi begenmıyoruz ?
    ÇÜNKÜ insanlar standart yapıda değildir.herkesin aklı ve mantığı farklı yapılara sahiptir.

beğendiğin bir motorun görünümü, fiyatı, servis kalitesi, sarf malzemelerinin ucuzluğu ve vs hususları aklına ve mantığına uyuyorsa o motoru alırsın.

sitede aldığın motora söz söyleyecek kişilerin teknik bilgileri ve sürüş konusundaki eğitimlerinin yeterli olup olmadığı hususunda bir bilgiye sahip değiliz.

Yazılanlar sadece kullanıcının kendi gözlemleri doğrultusunda yazılanlardır diye düşünüyorum.

dergilerdeki karşılaştırmalarda dikkat ederseniz artı ve eksileri sıralarlar al veya alma demezler.

sonunda alan kişi aldığı motorun artı ve eksilerini bilerek alır.

hiç bir şey mükemmel değildir.

mükemmel bir yapı olan ve çözülemeyen insanın bile artı eksileri vardır

kimseye kulak asma çünkü insan oğlu doyumsuzdur.

ALDIĞIN MOTORUN KEYFİNİ ÇIKAR.

VAKTİN VE PARAN VARSA GEZ DOLAŞ HAVAYI, ÇİÇEKLERİ, AĞAÇLARI KOKLA

ZEVKLİ VE GÜZEL SÜRÜŞLER MOTORCULARIN OLSUN
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    Alıntı emredvm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5.500 YTL az bir para değil.Bu motor için çok çok fazla.istemez miyizekonomiler düzelsin, herkes istediği motoru 5000 liraya alsın...ama olmuyor işte.o zaman bu 0 kilometre sevdasından vazgeçeceğiz.bana 5500 YTL verin size öyle bi motor bulur alırım ki 10 tane cbr 125'e değişmezsiniz.
    tamam kabul bır motor oner bana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Alıntı delicoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam kabul bır motor oner bana
    Enduro:KLR 650-600, XT 600, DR 650-600,DR 800 Big,XT 350,DR 350,KLR 250,DT125 R,KLE 500,NX 650-250 Dominator...
    Spor: ZZR 250, GPZ 500, GS 500, FZR 600...
    Chopper: GN 250, Virago 250-535, Eliminator 250, Rebel 250, LS 650 Savage

Bu liste uzar gider.Bu motorların hepsinin temizini o mopedin sıfırından daha ucuza bulursun.Bu motorların hiç birini de bahsi geçen moped ile karşılaştıramazsın..ölüsünü bile.

Bu seçenekler arasından bence sana en uygunu GS 500(ilk yazını okudum tekrar).3500-4500 arası bi fiyata 93-98 model arası bi tane rahatlıkla, fazla aramadan bulursun.Piyasada çok var ve parça sorunu yok.Git al bi tane eğer memnun kalmazsan senden aldığın fiyata ben alırım.Ama onu kullandıktan sonra CBR 125'i almayı düşünmeyi bırak, bakmak bile istemeyeceksin.

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    valla 93-98 model bana pek hoş gelmıyor 2006 varken... ayrıca cbr ı 3500 e bıtırmek varken o motorlara 1000 - 2000 fazla fıyat cekıp servısle ugrasmak ıstemem dogrusu...
    yınede bu motorları buraya yazarak vaktini ayırdıgın ıcın tesekkur ederım

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolasın abı ama butceyı asıyor

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel tavsiye....En iyisi bu....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Daha uygun fiyatlara da bulabilirsin GS 500 yada GPZ 500.Bu da çok temiz görünüyor.Ama sonuçta motor gibi motor, moped gibi değil.CBR 125'i kafaya takmışsın ama bence son düzlükte vazgeç bu işten.Sahibinden ve diğer sitelerde en çok ilanı olan şey cbr 125.neden satmaya çalışıyor insanlar bi düşün sadece.Ben gerçekten cbr 125 almaya çalışanlara üzülüyorum ve son çabayla vazgeçirmeye çalışıyorum.Ama sonuçta karar senin.3500 diyorsun.tek tek link vermeyeyim sana sadece muhtelif sitelere çevrene baksan yeter.Neler bulursun.Sen birşeyler bul ve bana özelden mesaj at.Ben satıcıyla görüşürüm gerekirse yakın biryerde ise bakabirim de.Eminim ki başka arkadaşlar da yardımcı olacaktır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)