Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

MT Üyelerinin Karşılaştığı Üzücü Durum!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar; emin olunuz ki benim polisimiz ile sizden çok daha fazla sorun yaşadığım zamanlar oldu. Zira kanunları, usül ve yönetmelikleri temelde bildiğimden kuralsızca davranışları (bunları bilmeyenlerden) çok daha iyi görüp müdahale etmek durumunda kalabiliyorum. Polislik gibi gerçekten zor ve insan sarrafı olup deneyim gerektiren bir meslekte ise, bu türden hatalar sıkça rastlanabiliyor.
    Ancak hemen hemen hepsi tatlıya bağlandı bunların. Bahsi geçen konuların hiçbiri motor konusunda olmadı ama farklı konularda oldu...

Ben kimsenin veya bir kurumun savunucusu değilim. Motosiklet forumun da tartışma çıkarayım veya ukelalık yapayım diye buraya yazı yazmıyorum. Şimdi bildiğiniz bir konu olunca; insan ister istemez müdahil oluyor. Konu elektrikli ev aletleri olsa ve biri bu konuda uzman olsa, yanlış bir bilgi verildiğinde ister istemez doğrusunu burada ikrar etmek isteyecektir. Bu son derece doğal. Bundan kasıt "siz bilmiyorsunuz ben biliyorum gibi çocukça bir yaklaşım değil, konu hakkındaki akademik veyahut deneyimsel bilgileri aktararak faydalı olma çabasıdır" Sizleri sevdiğim ve kendime yakın hissettiğim; yanlış hareketler ile zor durumda kalmanızı istemediğim için, bildiğim konularda naçizane aktarımda bulunuyorum. Zira hukuk şakası olmayan, hem maddi hemde manevi zarar ve tazmin göreceğiniz ciddi bir meseledir. Hukuk hakkında (hukukçu olmayan kişiler tarafından) kişisel yorum yapılabilir ancak bu sadece bir yorumdur ve mümkün olmadıkça pratiğe geçirilmemelidir. Çünkü hukuk, sadece kağıt üzerindeki kanunlar değil, kararnameler, yönetmelikler, tüzükler, içtihatler ve en önemlisi usül ile ilgili bir konudur ve bunlar bilinmezse; hukuki varsayımlar da çoğunlukla (çetrefilli konularda) yanlış olur.

Yukarıda verdiğim bilgilerde bir yanlışlık olduğunu düşünmüyorum. Ancak en önemlisi de; ben ne bir otoriteyim ne de hepinizden çok çok bilgili enfes biriyim. Ben sadece; kendi konumda, sizlere olması gereken şeylerin neler olduğunu ilettim. söz ettiğim şeylerin hemen tamamı benim fikirlerim değil tamamı belli bir kurala ve nizama dayalı olarak hukukla ilgili yaklaşımlardır. Forumun avukatı veya hukuki problemlerini çözen görevli falan da değilim. Hukuk eğitimi almış vatandaş ali rızayım...

Yani ne demeliyim ? Aferim bravo!! iyi orda polisi dövmemişsiniz. Gidin polisi şikayet edin aklı başına gelsin, toplu halde emniyet müdürlüğüne gidin protestoda bulunun mu diyim? Peki ondan sonra olacaklar için "ulen xnode hukuk bilirim dedin gittin bize böyle dedin başımıza birsürü dert geldi dünya kadar da tazminat ödeyeceğiz" derseniz ne diyim ? İnsanları gaza getirmek, yaşa varol süpersin demek çok zor değil. Bir kardeşimiz git kardeşim mahkemeye başvur inim inim inlet diyor Şimdi böyle bir olayda bu aklı veren arkadaşım hangi kural ve kaideye dayalı olarak bu aklı veriyor ? Müsbet suç nedir ? Yani insanları yönlendirirken de belli bir kural ve disipline göre yönlendirmemiz gerekmiyor mu ? Fikrimizin doğru olduğuna inanabiliriz ve bunu savunabiliriz de.. Ama acaba fikrimiz bize göre mi doğru, yoksa gerçekten mi doğru ?
    . . .

Çok basit meselelerin bile; nasıl olup da bu kadar hararetli tartışmalara dönüştürülebildiğini de açıkçası anlayamıyorum. Bilgisayarın başına geçip tartışmayı gene hiçbirşekilde istemiyorum. Çünkü, ben burada sizlerin deneyimlerinden faydalanmak ve kendi deneyimlerimi (merak ettiğiniz ölçüde) aktarmak için bulunuyorum. Kırdığım veya üzdüğüm arkadaşlar var ise cidden üzgünüm.

Sadece bunu söylemek istedim.
    Sevgi ve saygılarımla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    1-2 dengesiz motorcunun yüzünden diğer motor sürücülerine önyargılı bakmak ne kadar yanlıssa, bir polis memurunun hatasını da genellemek o kadar yanlıs olur.
    bu aksam ben de bi polis memuru ile sorun yasadım cevirme esnasında ama bunu buraya yansıtmayacagım.

unutmayım polislik zor zanaat
    bu işi beline tabanca takıp kovboy gibi gezmek için yapan da var,
    ailesine ekmek götürmek için yapan da var,
    gerçekten bu mesleği sevdiği için yapan da var.

birz dagıtalım konuyu

Karakolun kapisindan içeri bir küçük oglan girmis;
    - Polis amca, lütfen yardim edin babam sokakta 3 kisiyle kavga ediyo...
    Ve birlikte sokaga inmisler gerçekten de çocugun babasi 3 tane adamla tekme
    tokat dövüsüyo, polis sormus :
    - Peki hangisi senin baban?..
    Çocuk cevap vermis :
    - Bilmiyorum, zaten bu yüzden kavga ediyolar...
    [COLOR="Blue"]ENGİN[/COLOR]de yavaş yavaş, günün minesi soldu,derdim bana arkadaş,bugün de akşam oldu

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Güzel diyorsunuz da diyelim kalabalık bir trafik var...Ve bu kalabalık hep birden bir yere gidiyor olsun....Bunlar araba olsun....Buda mı yasak...O zaman ankarada istanbulda polisler trafiğin kapalı anların da çıksın dağılın arkadaşlar...Yoksa parka çekerim desin....

Ankarayı bilen bilir....Saat 5.30 oluğu zaman askeriyenin servisleri hep bir anda trafiğe dökülür...Yarım saat nereye baksanız askeri araç görürsünüz...İşten eve gidiyor adamlar....Yani seyahat yapıyor bu şekilde.....Bende toplanmışım arkadaşlarımla evden biyere gidiyorum.....Burda yasak olacak ne var anlamadım....

Baştanda dediğim gibi gösteri eylem yapılmayacaksa trafik kurallarına uygun şekilde hareket edilirse isterse 10.000 motor olsun....

Neden güzel ülkemde bir kaç insan bir araya gelince sorun oluyor anlamadım hiçbirzaman.....İnsan sosyal varlıktır....Toplum dahilinde yaşar...Ama kanunlarımıza göre bir araya gelmeleri suç......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    arkadaşım ilk yazdıkların da sonuna kadar haklısın.
    temennimiz bu mesleği ailesine ekmek götürmek için yapan ve
    gerçekten bu mesleği sevdiği için yapanların çoğunlukta olması

fıkra için de tek kelime koptum
    alemsin sen ya

Motosikleti
    keeway sl 150
    Ya bu memlekette görevini adam gibi yapan hangi kurum var?

hastahane koridorunda adam ölür.kaza yerine 1saatte ambulans gelmez
    gözaltına alınırsın sopa yersin sonra özürdileriz kusurumuza bakma olur böyle denir
    eğitim rezilliği bambaşka (müzik öğretmeniyim)
    resmi dairelerde bugün git yarın geeellll....
    en düzgün çalışan TSK diye bilirdim...oda ağrıda operasyona çıkıcaz 12 tane tank lazım dı 40tanklık garajdan 3-4 tank çıkamadı hepsi hasarlı...

sanki AKP iyi gidiyor gibiydi bir çok konuda revizyon yapıldı ama şimdi bir daha seçim yeni hükümet yeni sistemler deneme tahtası olmaz yahu memleket ne hale geldi:( yok yani düzelmez emniyet size nazik davranmamış olabilir napalım sağlık olsun diyecez...geçen TV de seyrettim 60yaşında yemeğini yiyen adama tokat attı memurun biri o adamın yerindede olabilirdik...

yani insanlıktan nasibini almamış adam doktorda olabiliyor poliste olabiliyor herşey olabiliyor normalde zaten trafik polisine eğitimi esnasında nasıl davranıcağı alkollü sürücüye bile nasıl yaklaşacağı seminerlerle öğretiliyor...şimdi memur insan gibi muamele etmiyorsa emniyet teşkilatı ne yapsın o adamın kabalığı artık... ben artık acımıyorum memurdur 2gündür mesai yapıyordur falan baktım yok laftan anlamıyor şehir kowboyu olmuş hemen bir alo şurda şu satte durduruldum diye artık işinemi son verirler sürerlermi umrumda değil ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel diyorsunuz da diyelim kalabalık bir trafik var...Ve bu kalabalık hep birden bir yere gidiyor olsun....Bunlar araba olsun....Buda mı yasak...O zaman ankarada istanbulda polisler trafiğin kapalı anların da çıksın dağılın arkadaşlar...Yoksa parka çekerim desin....

Ankarayı bilen bilir....Saat 5.30 oluğu zaman askeriyenin servisleri hep bir anda trafiğe dökülür...Yarım saat nereye baksanız askeri araç görürsünüz...İşten eve gidiyor adamlar....Yani seyahat yapıyor bu şekilde.....Bende toplanmışım arkadaşlarımla evden biyere gidiyorum.....Burda yasak olacak ne var anlamadım....

Baştanda dediğim gibi gösteri eylem yapılmayacaksa trafik kurallarına uygun şekilde hareket edilirse isterse 10.000 motor olsun....

Neden güzel ülkemde bir kaç insan bir araya gelince sorun oluyor anlamadım hiçbirzaman.....İnsan sosyal varlıktır....Toplum dahilinde yaşar...Ama kanunlarımıza göre bir araya gelmeleri suç......
    Yo hayır. Elbette trafikte seyretmek suç değil. Hiç kimse için.
    Ancak belli bir organizasyon çerçevesinde yapılan toplanımlar için belli izinlerin alınması gerekiyor.
    Arkadaşlarımızın tek sorunu şu; daha önce de belirttim. Şifahen emniyet müdürlüğü trafik amirliğine gidip, Biz atıyorum 45 motorsikletli şehir içinden şöyle bir geçiş yapacağız Falanca falanca şehirlerden de arkadaşlarımız gelecek. Bu konuda yanlış anlaşılmaya mahal vermek istemiyoruz, sizlerden de bize bu konuda yardımcı olmanızı istiyoruz ve gerekirse motorlu polislerimizin de bize eşlik etmesini istiyoruz demeleri. Çok mu zordur bu ? Çok mu aşağılayıcı bir davranıştır. Çok mu gurur kırıcıdır ? Yooo. Sana hizmetetmeklşe görevli birimden yasalar çerçevesinde bilgilendirmede bulunup meramını anlatıyor ve hatta yardım talep ediyorsun. adam da ne yapacak oradaki trafik ekiplerine bildirecek "böyle böyle bir organizasyon varmış, bu arkadaşlar bizi bilgilendirdiler gerekli düzenlemeyi yapın ve sorun çıkmaması için gayret edindiyecekler." bu kadar basit. Yani yine bizim iyiliğimiz için.. En güzel, en medeni ve en uygun bir biçimde budur bunun formalitesi. Ben kural kaide tanımam, istediğim yerden geçerim, kimse karışamaz motorcuyum olum ben motorcuuu !!! demekten daha doğru ve kolaydır en azından

Çünkü bu büyüklükteki -amaca yönelik- motor grupları eğer izin alınmazsa, güvenlik güçlerince tetkik edilmek zorundadır.
    Motorcu olmadığınızı düşünün. Yoğun bir motor grubu gelmiş, şehir içinden geçiyor, kolluk kuvvetlerinin bundan haberi yok. Her halükarda; trafiğin normal seyrini değiştirecek bir organizasyon sözkonusu. Şimdi habersiz olan bir trafik ekibinin ne şekilde davranmasını beklersiniz ? Elbetteki "evet beyler ne oluyor burda" diyecek değil mi ?
    Yani olayları değerlendirirken biraz daha nesnel değerlendirirsek, hem olay anında sinirlenerek yanlış davranışlarda bulunmamış oluruz, hem de daha az problem yaşamış oluruz.
    Şimdi adamın hiç haberi yok karşısında birden bire 30-40 tane motorlu adam görüyor. Bunların her birinin arası iki metre olsa muazzam bir alan kaplayacaktır. Buradaki polis elbetteki müdahale edecek. Çünkü kendisine böyle bir bilgi ulşamamış, bir izin veya bilgilendirme yok. Adam lak diye durduracak tabii nooluyo falan deyip. Çünkü sen onun gözünde, trafiğin normal seyrini değiştiren, yavaşlatan veya tehlike arzedebilecek potansiyel (dikkatinizi çekerim potansiyel diyorum) bir tehlikesin.

Zaten ben müdahale şekline veya tarzına birşey demiyorum. Kabalık veya başka bir yaklaşımdan bahsetmiyorum. Orası ayrı bir konu. Ancak bazı arkadaşlarımız "vay efendim neden böyle birşey oluyor ben istediğim gibi hareket ederim, sicilini alır mahkemeye veririm" falan gibi bir yaklaşımda bulunmuş. Onu söylüyorum.

Ayrıca çekinceleriniz belirttiğiniz toplanma ile ilgili yasalar 1982 yılında darbeciler tarafından bilhassa hazırlanmıştır. Tepki göstermemiz gereken polis midir ?

Motosikleti
    AS 150 T - I
    ya alt tarafı ufak çaplı bir organizasyon ile konsere gittik. izin alacak kadar büyük çaplı değildi.
    yani muhalefet olmak istemiyorum ama eğer her toplandığımızda izin almamız gerekirse tabir-i caizse ayvayı yedik.
    düşünsenize karar veriyoruz eskişehirde krizalitte toplanacağız. yazarız bir dilekçe ...
    biz 17:30 da krizalitte toplanacağız. sahibi de motosikletsever. ne olur ne olmaz memur biri gelsin başımızda.
    ya da istasyon cafede limon içeceğiz. adalardan sonra bize eşlik eder misiniz?
    ya da toplanıp kent ormanına gideceğiz. doğa havası almak isteyen polis beyler varsa buyursunlar.
    yani daha yazarım ben buraya alakasız şeyler ama kusura bakmayın ortaya böyle bir durum çıkıyor.
    yani izin alınması için anca ankarada düzenlenecek 19 mayıs organizasyonu gibi bişi olması lazım etkinliğin.
    yanlış mıyım ? ( bu arada bu kelimeye bayılıyorum. yanlış mıyım ? )
    ya da bi fikim geldi ben emniyet müdürü ile msn de görüşeyim.
    dilekçeden daha kolay olur

Alıntı siyahlimuzin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya da bi fikim geldi ben emniyet müdürü ile msn de görüşeyim.
    fikim = fikrim anladınız siz onu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    4 5 motosiklet için sorun olmaz zaten. bahsettiğimiz konu farklı.
    sanırım herkes bana sinir oldu. halbuki ben yardımcı olmaya çalışıyordum..
    iyi susuyorum ben o zaman

Motosikleti
    AS 150 T - I
    yok yok anlıyoruz seni de haklısındır mutlaka ama arkadaşlarla zıtlaşır gibi oldun ister istemez
    yani şunu diyorum konser akşamı da izin alınacak kadar büyük bir organizasyon değildi.
    kütahya mt ile ( malum yakınız ) bir konser muhabbeti yaptık. bilmem anlatabiliyor muyum ya
    bir de olay izin alıp almama değil ki sadece bir kaç polisin tavrı
    yani karşınızdaki suçlu olsa bile ( - ki biz suçlu değildik ) konuşmanın bir adabı olur
    diğer topikte de yazdığım gibi size doyum olmaz.
    yarın bakarım tekrar neler kaynattığınıza
    herkese ii ve korumalı sürüşler

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    öncelikle üzücü olayı yaşayan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.ve hazır polislerden bahsediyorken bazı haklarımızı burda paylaşmanın yararlı olduğunu düşünüyorum

HAKLARINIZI BİLİYOR MUSUNUZ?

İnsanca Yaşama Hakkı:
    İnsanca yaşama, maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkına sahipsiniz. Size hiç kimse işkence ve eziyet yapamaz; insan haysiyetiyle bağdaşmayan bir cezaya veya muameleye tabi tutulamazsınız.

Hürriyet:
    Kişi hürriyete ve güvenliğine sahipsiniz. Bu hürriyet ve güvenliğiniz, kanunlarla belirlenen tutuklama, göz altına alma, ıslah evine gönderme ve resmi müessesede gözlem altına alınma hallerinin dışında hiçbir kişi veya kuram tarafından ihlal edilemez, kesintiye uğratılamaz. Yasa tarafından belirtilmeyen gerekçelere ve usullere dayanılarak özgürlüğünüz kısıtlanamaz. Bu en tabii hakkınız, bunu sağlamak da en önemli görevimizdir.

Tutuklanma Nedenini Öğrenme Hakkı:
    Kanunlarla belirlenen usul ve esaslar doğrultusunda; tutuklanma sebebinin en kısa zamanda tarafınıza bildirilmesi, haklarınızın neler olduğunun anlatılması ve tutuklandığınızın yakınlarınıza bildirilmesi zorunludur. Yakalanmanız veya tutuklanmanız durumunda en kısa sürede hakim önüne çıkarılmanız, tutuklanmanız veya yakalanmanızda kanuna uygun olmayan bir unsurun varlığında hemen serbest bırakılmanızı sağlamak amacıyla yetkili bir yargı merciine başvurma
    hakkına sahipsiniz.

Özel Hayatın Gizliliği:
    Özel hayatınıza ve aile hayatınıza saygı gösterilmesini isteme hakkına sahipsiniz. Özel hayatınızın ve aile hayatınızın gizliliğine dokunulamaz. Kanunlarla belirlenen esaslara göre verilen arama kararları bu konuda bir istisnadır.

Konut Dokunulmazlığı:
    Konut dokunulmazlığı en tabii hakkınızdır. Kanunun açıkça gösterdiği hallerde usulüne göre verilen hakim kararı olmadıkça, gecikmesinde sakınca bulunan hallerde ise Cumhuriyet Savcıları ve onların yardımcıları sıfatıyla emirlerini yerine getirmeye memur olan Güvenlik Güçleri dışında hiç kimse konutunuza giremez, arama yapamaz ve buralardaki eşyanıza el koyamaz.

Avukat İsteme Hakkı:
    Herhangi bir suçlamayla yakalanmanız veya göz altına alınmanız durumunda; soruşturmanın her hal ve derecesinde bir veya birden fazla avukatın hukuki yardımından faydalanma hakkına sahipsiniz. Zabıta amir veya memurlarınca yapılan sorgu işleminde ancak bir avukat bulundurabilir, sonraki savunmalarda ise ancak üç avukat bulundurabilirsiniz.
    Hangi makam veya kişi tarafından yapılırsa yapılsın soruşturmanın her safhasında avukatınızın sizinle görüşmesi, ifade alma ve sorgu müddetince yanınızda bulunup, hukuki yardımda bulunması engellenemez veya kısıtlanamaz. Maddi yetersizliklerden dolayı avukat seçebilecek durumda olmamızın halinde ise 'Barolar Birliği' tarafından görevlendirilecek bir avukatın hukuki yardımından ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Delil Toplatma Hakkı:
    İfadenizin alınması veya sorgunuz sırasında üzerinizde yoğunlaşan şüpheden kurtulmak gayesiyle belirteceğiniz konularda somut delillerin toplanmasını talep edebileceğinizin ve aleyhinize olan şüpheleri ortadan kaldıracak somut delilleri ileri sürme hakkınızın olduğunun da hatırlatılması zorunludur.

Geçersiz İfade:
    Herhangi bir nedenle alınan ifadenin özgür iradenizle alınmış ve aynı doğrultuda kayıtlara geçirilmiş olması zorunludur. İradenizi baskı altına alma, kötü davranma, işkence, zorla ilaç verme, yorma, aldatma, bedensel cebir ve şiddette bulunma, araçlar vasıtasıyla cebir ve şiddet uygulama gibi iradeyi bozan, istenmeyenleri söylemek zorunda bıraktıran bedeni veya ruhi zorlama ile kanunlara aykırı herhangi bir eylem yapılamaz. Kanuna aykırı menfaat vaat edilemez. Bu tür yasak yöntemlerle elde edilen ifadeleriniz rızanız olsa da delil olarak değerlendirilemez.

Susma Hakkı:
    Zabıta amir ve memurları ile C. Savcısı tarafından ifade alınma ve hakim tarafından sorguya çekilmede; ne ile suçlandığınızın açıkça belirtilmesi, isnat edilen suçlamayla ilgili olarak açılamada bulunmamızın (yani susmanızın) kanuni haklarınızdan olduğunun hatırlatılması da zorunludur.

alıntıdır.ttp://www.egm.gov.tr/
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana kalırsa polisler o arkadaşların orada yarış yapmak için toplandığını düşünmüştü ve bu sebepten konuya direk agresif bir şekilde yaklaştı.

Malesef bu tür hitabet sorunları olmuştur ve olacaktır. Çünki lise mezunu olup 6 ay yada 1 sene eğitimden geçip göreve başlıyorlar diye biliyorum. Eskiler konusunda ise fikrim bile yok.

Şimdi de özeleştiri zamanı,

1. Trafikteki motosikletlerin çoğunda susturucu iptali veya gürültü performansını arttıran eksozlar racingden tut, scooter da bile var. (Bunların satışı neden yasaklanmaz o da ayrı konu)

2. Plakasını katlayan veya söken pek otomobil sürücüsü görmedim ama racing kullananlar genelde söküyorlar.

3. Bırakın koruyucu kıyafetleri kask takan kullanıcı sayısı bile sınırlı. Tişörtle kullanıyor çoğunluk.

4. Ehliyetsiz veya ruhsatsız olarak kullanımın en yaygın olduğu araçta motosiklet.

Şimdi bu yazdıklarımın çoğu belkide forumdaki arkadaşların hiçbirine uymuyor olabilir ama yollardaki durum böyle.

Tayvanda çinde ve diğer uzuak doğu ülkelerinde motor kullanan insanlar gidip önce polisten izin alıyormu acaba

Devletmi millet için milletmi devlet için aca bu sorunun cevabını bilen varmı
    Vatandaş vergisini öder tüm yükümlülüklerini yerine getirir.ondan sonra 5-10 motoro bir yere gidecek DURRRRRRR önce izin al ondan sonra sonra yakarım canını haaaaaaaaaaaaa

hah ahaaaah haaaaa ne komoik

Burda polisin sitesinde alıntı yapan arkadaş vatandaş haklarını bilmiyor belki ama polis vatandaşa nasıl davranacağını çok güzel biliyorr.

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    ya dostlar sıkıntı iki taraflı aslında pek çok arkadaş dile getirmiş

motosiklet kullanan insanlara karşı toplumda bir önyargı var, bunun kalıcı olması için herkez elinden geleni yapıyo sanki, lahmacuncu, sucu kebapçı bilmemneci (aralarında doğru tavır davranış sergileyenleri tenzi ederim)
    polis olayı o tamamen farklı bişey onu bende çözemedim bir sürü arkadaşım var çok düzgün insanlardı polis olunca sanki bişeyler değişti bi havaya girdiler kardeşim üzerindeki üniformanın, silahın altındaki motorun parası benim cebimden çıkıyo neyin havasına giriyosun anlamadımki, motorlu polislere bakın adam ata biniyo sanki amaç yollardaki hatunlara caka satmak, o caka yı tinerci, kapkaççı hırsız arsız onlara yapın beyim (içlerinde bi bölüm dürüst ve işini yapan insanları tenzi ederim).
    bu iş tamamen toplumsal kültür le alakalı,
    görevini yapsın adam gibi , motosiklet kullanan insanların yollarda yarısının ehliyeti yok kafasında kask yok, daha önemlisi bu şekilde motor kullanan bence kafanın içinde akıl da yok ne demek ya kasksız motor kullanmak tamam bu suç bunu durdurmayan polis ne işe yarar niye maaş alır, orada işini yapmaz başka yerde lüzumsuz her işe karışır insanların canını sıkar.
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

Ayrıca gördüğüm kadarıyla size herhangi bir hakaret vs. edilmemiş ve polisler de motosikletli polisler. Bu tür durumda "buyrun sohbetimize sizde katılın yorulmuşsunuzdur işiniz de zor" gibi bir yaklaşım sergileyerek yumuşakça davranılmalıdır. İnatlaşmanın da manası yok.

Ben neden polise yalakalık yapayım ki onlar bana insan gibi davransın bende onlara insan gibi davrananayım...

XNode sende biraz polislik var gibi geliyor bana
    yada onların yanında çok takılmışsın

obkavi söylediklerine aynen katılıyorum

Xnode sen motorcu sitesinde yazma sen bence git polislerin olduğu bir site varsa orda yaz.

Motosikleti
    AS 150 T - I
    Alıntı puduhepa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca gördüğüm kadarıyla size herhangi bir hakaret vs. edilmemiş ve polisler de motosikletli polisler. Bu tür durumda "buyrun sohbetimize sizde katılın yorulmuşsunuzdur işiniz de zor" gibi bir yaklaşım sergileyerek yumuşakça davranılmalıdır. İnatlaşmanın da manası yok.Ben neden polise yalakalık yapayım ki onlar bana insan gibi davransın bende onlara insan gibi davrananayım...
    sanırım konuyu sonradan hakim oldun. önceki mesajlarımda da yazmıştım
    polis ile hiçbir şekilde inatlaşma olmadı. aksine o bize serseri gibiymişiz gibi davranmasına rağmen ki bunu da söyledim serseri değiliz ) biz büyük küçük bay bayan kibarlığımızı koruyarak açıklamamızı yaptık
    tamam bizi yarışacağız sandı diyelim. ama bir tiplerimize baksaydı başta. yargısız infaz yapmak çok kolay bu devirde. yarışacak insanlar genelde caddenin ortasında toplanırlar. ara gazı verirler. şöyle yaparlar böyle yaparlar
    sanırım bizim tek eksiğimiz şu olmuş. muhabbete katılmayı teklif etseydiniz denmiş. hiç aklımıza gelmedi. keşke konsere gitmeyi teklif etseydik
    ayrıca üniversite son sınıf öğrencisi olarak 6 aylık eğitimle polis olmak istiyorum. evet liseden mezun olup polis olanlar da var ama. onların arasında da kibar insanların var olduğuna inanıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Ayrıca gördüğüm kadarıyla size herhangi bir hakaret vs. edilmemiş ve polisler de motosikletli polisler. Bu tür durumda "buyrun sohbetimize sizde katılın yorulmuşsunuzdur işiniz de zor" gibi bir yaklaşım sergileyerek yumuşakça davranılmalıdır. İnatlaşmanın da manası yok.

Ben neden polise yalakalık yapayım ki onlar bana insan gibi davransın bende onlara insan gibi davrananayım...

XNode sende biraz polislik var gibi geliyor bana
    yada onların yanında çok takılmışsın

obkavi söylediklerine aynen katılıyorum

Xnode sen motorcu sitesinde yazma sen bence git polislerin olduğu bir site varsa orda yaz.
    Arkadaşlar bu kadar saçma ve akılsızca mesaj yazan kişilere (istisnalar üzerine alınmasın) hukuki bilgiler verdiğim için özür diliyorum.

Yapmanız gereken polise tekme tokat girişmek, sonrasında motorunuzun arkasına bağlayarak kilometrelerce sürüklemek, sonra da mahkemeye vererek çoluk çocuğunu süründürerek ve bir yakınınız vasıtasıyla ığdır ağrı gibi ücra yerlere sürdürmek olmalıdır. Hukukun ve akıllı bir insanın yapacağı şey budur.
    Umarım bu hoşuna gitmiştir.

Bundan sonra sizlere sadece kendi fikirlerimi yazacağım. Bence böyledir vs. gibi. Hukuki prosedür konusunda yardım talebinde bulunan kimseyi de cevaplamayacağım arkadaşlar..

Bu vatandaşı da illegal örgüt sitelerinde görmeyi dileriz. Ben polis sitesine de yazarım, asker sitesine de yazarım motor sitesine de yazarım. Bunlarla da gurur duyarım.

Sevgi ve saygılar.

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    @Xnode
    ben de sana gıcık oldum. abuk subuk yazılarla kafamızı dimağımızı bulandırıyıorsun. bak son yazdıkların ne kadar akla mantığa yatkın. kıl adam ne olacak gelmiş millete hukuk diliyle birşeyleri anlatmaya çalışıyorsun, kardeşim bizim bildiğimiz tek kanun var " orman kanunu" .

Polislerden genelde ben de haz etmem, çok keyfekeder işlem yaptıklarına tanık oldum. negatif yönleri çok fazla....
    yakınlarda eve gidiyordum karşıdan gelen motorlu polis arkadaş selam kornası çaldı bana, cidden sevindim yaw...
    yani nihayetinde tablo çok da iç karartıcı olmamalı, istanbul için şöyle bir çerçeve çizilebilir " idari amirlerin görevlerinde çok yetkin olmadıkları ve belli bir ideolojik görüş doğrultusunda kararlar verdikleri, kenti yönetmek yerine siyasi tercihleri doğrultusunda kararlar aldıkları yönünde güçlü veriler var elimizde"

bundan başka
    site içindeki yazılarda birbirimize karşı olana hitap şekillerimiz ve üsluplarımız genelde çok kırıcı, kusura bakmayın ama bu siteden edindiğim genel kanı doğrultusunda motorsiklet kültürü oluşması için ciddi vakite ihtiyacımız var.

Arkadaşlar kişisel kavga ve polemikler için özel mesaj ve MSN kullansak daha memnun olurum.

Her motorcunun karşılaştığı şu ciddi durumu 2 polemikle kilitletip başka topiklere devam edecekseniz amacınıza ulaşıyorsunuz!!!!

Konuyu ilk açtığımdan beri takip ediyorum. Herkesin yorum ve fikirlerini okuyorum ama artık yeter. Herkesin fikrine saygımız sonsuz.

Konuya mı yorum yazıyorsunuz , birbirinizin mesajlarına mı belli değil...

Lütfen...

stunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda -titan -twister
    Alıntı more_beer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size gene iyi bana manisada yolda alkollü yürüyorum (dikkat edin taşıtlı deilim yürüyorum sdece diye 52 ytl ceza kestiler.. ya böle şeleri duydukça çok sinir oluyorum hepsine (ki babam polistir) geçmiş olsun diyorum ve keşke biraz asilik yapsaydınız diyorum her zaman kuraldır öle tipler genelde kendilerini savunanlara karşı bi şey yapamazlar ne kadar diş göserirseniz o kdar pısarlar.. e diyeceksin o zaman sen neden ceza yedin gerçekten çok sarhoştum uğraşcak halim yoktu

trafik kurallarını ihlal falan etmedin dimi yürürken, ceza makbuzunu babana verseydin ceza olarak

türkiyenin acı gerçekleri, şaka bi yana nereye gidiyoruz, kimse bilmiyor
    bindik bi alamete gidiyoz kıyamete
    hadi hayırlısı
    stunc -honda titan -honda twister
    motosiklet özgürce yaşamak, rüzgarla yaşırmak tır.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Başıma ne geldiyse Eskişehir li dostlarımı sevmemden geldi Sevmekte suç, sevmiyorum sizi artık
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)