Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

MT Üyelerinin Karşılaştığı Üzücü Durum!

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Kütahya ve eskişehir MT toplam kaç kişisiniz bilmiyorum ama savcılığa vereceğiniz bir suç duyurusu dilekçesi o polisin enaz 1 hafta görevinden uzaklaştırılması anlamına gelir, eğer mahkemeyi kazanırsanız (Şahit bol) polisin ceza almasına sebebiyet verirsiniz.

Siz ne kadar devlet işleri ile uğraşılmaz dersenız o polisler o kadar üstünüze üstünüze gelmeye devam ederler.
    Soda Ayran Cool

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    O an bütün motorcuLar direk il trafik bölge müdürlügüne gidip hakkımızda ne şikayet var ögrenebilirmiyiz die sorsaydınız.Belli amacı ve fikirleri olan bi grup olgunuzu,kimseyi rahatsız etmediginizi ince bir dille anlatsaydınız belki o 2-3 kowboy bozuntusu polis,amirlerine hesap vermemek için bir daha yolunuzu kesmezlerdi
    Born To Be wild,Live to Ride...

Motosikleti
    keeway sl 150
    öncelikle ortalığı galyana getirmek gibi bir düşüncem yok baştan belirteyim...

ama bizim polisimiz değilmi her konuda zorluk çıkartan her konuda yine saçma tutarsız davranan ... polis görünce ben yolumu değiştiriyorum üstüme başıma çeki düzen veriyorum niye aman uğraşmayayım diye...

geçen yaz izmirde sorgusuz sualsiz bir çok kişiye ceza yazılmış... nedeni valinin özel emri ve dur ihtarına uymayan bir racing çinin polisi ezmesi... kaldırımdaki motora ceza sonrasında bir arkadaşa motorun üzerindeki çantalar yüzünden yazılmış aynı arkadaş diretince nasıl yazarsın çantaya ceza diye arkasında bulunan eşi içinde ceza yazmış aynı polis neymiş ruhsatta 1kişi taşınabildiği yazıyormuş...sonra pul llar egzosa yapışık olmadığı için yine bir ceza daha ki bu insan eşiyle kaskları takılı bütün evrakları tamam bir insan...

daha da işin gerçeği senelik belirli bir oranda ceza yazmaları gerekiyor gelir olarak...dikkat edin ekip otoları kavşaktadır memurlarsa ortalıkta yoktur muhtemelen bir yerde çay içiyorlardır bütün sene böle yatınca açık çıkıyor tabii hesaplarda sonra bir yükleniyorlar cezaya hesabı tamamlamak için artık kime ne yazarlarsa...

burda anlatamıyacağımda 10larca rezillikte var... şimdi gel güven bir derdin olunca git anlat yardım iste...zihniyet değişmediği sürece değişmez bu mevzular

emniyet teşkilatı gibi bir kurumun modern,insanlara saygılı,kültürlü,her türlü donanıma sahip insanda sığınılabilicek güvenebilinecek bir his yaratan kurum olmasını diliyorum..

çenem açıldı bir maduriyetimi de yazayım madem

izmir halkapınar da büyük bir plaza var hepiniz bilirsiniz..motor bakmaya gidicez ben ve bir arkadaşım.tam plazaya girdik.motorlu 2yunus yaklaşıp koşan birilerini görüp görmediğimizi sordu hayır dedik. belliki bişiler bir hareketler vardı..

neyse işimzi bitirdik otobüs duraklarında oturup fiyat değerlendirmesi yapıyoruz derken bir polis gelip bizi ekip otosuna davet etti kıramdık gittik içerde otururken telsiz den şüpheli şahıs tanımı yapılıyordu.ve şahıslar tıpa tıp bizdik arkadaşım tıp fakültesi öğrencisi bense müzik öğretmeniyim çocuğun suratı bembeyaz oldu eywah çocuk gidicek dedim korkudan bir anda 20-25 polis etrafımızı sardı ordu gibiydiler..bizi karakola götürdüler sonra unuttular hergelen polis ne işiniz var diyo biz bilmiyoruz diyoruz sonra fırça yiyoruz ama bilmiyoruz gerçekten niye orda olduğumuzu bir kaç saat orda madur madur durduktan sonra bir polis geldi özürdileriz arkadaşlar kusurabakmayın olur böyle arada bir diyip saldı bizi...

şimdi gelde polisi görünce kaçma hayır bişi değil arkadaşın babası görevli albay benimde eniştem başbakan la çalışıyor şeytana uyup alo desek ordaki insanlar ekmeğinden olucak. ne bizim bu hareketimiz doğru olurdu nede onların yaptığı doğruydu...sedace zihniyetin değişip emniyet kurumunun çıtasını yükseltmek gerekiyor sonuçta bana göre polis olmak doktor olmak kadar önemli ...

Alıntı eternity adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şimdi gelde polisi görünce kaçma hayır bişi değil arkadaşın babası görevli albay benimde eniştem başbakan la çalışıyor şeytana uyup alo desek ordaki insanlar ekmeğinden olucak. ne bizim bu hareketimiz doğru olurdu nede onların yaptığı doğruydu...sedace zihniyetin değişip emniyet kurumunun çıtasını yükseltmek gerekiyor sonuçta bana göre polis olmak doktor olmak kadar önemli ...

Türkiye'de insanların anladığı dil bu malesef. Bi üstün bi üstünü bulacaksın işin görülsün... Valla Türk aşa Türk yukarı gururlanırız hep milliyetciyiz diye. Türklerin huyunda olan bişe bu istedinizi deyin. Kanımıza girmiş bu.

hdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başlığın değiştirilmesini talep ediyorum.zira MD'ye yakıştıramadığım bir üslup bu.

zira sizlerde tıpkı basın gibi yaşanan bir olumsuzluğu tüm teşkilata yoruyorsunuz.

organ kaçakçılığı yapmaktan yakalanan doktor nedeni ile kaçınız tüm doktorlar böyle, yada tüm istanbul doktorları böyle gibi bir eleştiride bulundunuz?
    sonuçta her teşkilatta bu tip çürük elmalar çıkacaktır.

sizler insanların tüm motosikletliler için kural tanımayan, tehlikeli insanlar yakıştırmasını yedirebiliyor musunuz?

ya size yapılan haksızlık karşısında hakkınızı arayın, yada kolay yolu seçerek karalama yoluna gitmeyin arkadaşlar.

çevrem geniştir ve emniyettende tanıdığım insanlar vardır. tıpkı doktorlardan, avukatlardan olduğu gibi.biliyorumki bunları çoğu bu yaşananlardan rahatsızlar.
    umarım MD'ye yakışan bir üslupla eleştirilerde bulunursunuz arkadaşlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar şimdi eğri oturup doğru konuşalım.
    Bir etkinlik düzenliyorsunuz, dışarıdan misafirleriniz geliyor ama sizler gidip emniyet müdürlüğünden bir izin alma gereği bile duymuyorsunuz. Ondan sonra da bu şekilde tepkide bulunuyorsunuz.

Sizin bahsettiğiniz etkinliğe en az 15 kişi katılmıştır. Eğer bu etkinliğinizi bu kadar ciddiye alıyorsanız; ve en önemlisi bu -meskun mahalde- olan bir etkinlik ise yapmanız gereken şey gayet basit.

Gideceksiniz emniyet müdürlüğüne; amirim biz şu şu şu zamanda, şu kadar kişi ile kontrollü bir biçimde falanca organizasyonu gerçekleştireceğiz dışarıdan da dostlarımız gelecek. Şuralara gitmek istiyoruz ve Herhangi bir yanlış anlaşılmaya mahal vermemek ve huzur dolu bir gün geçirmek için bize biraz katkı sağlarmısınız. Aramıza motorlu memur arkadaşlarımızdan birini de katarsanız hem güvenlik konusunda daha emin oluruz hem de olması muhtemeln problmeleri önleyebiliriz.

Diyerek bir ziyarette bulunsanız 1 gün önce.
    Bakın bakalım böyle bir problem ortaya çıkarmı ? Şimdi;
    Sadece sizin zihninizde kurgulanmış bir gezi organizasyonu, kimsenin haberi yok . Zaten motorculara serseri gözü ile bakan önyargılı bir toplum var. Bir anda hiç beklenmedik bir yerde ortaya çıkan 15-20 kişilik bir motor grubu polis için direkt olarka "bir sorun ve tehdit" niteliği arz eder.

Burada kimseyi suçlamıyorum. Polis savunucusu da değilim.
    Ancak bir organizasyon tertip edilirken, gidilir emniyet müdürlüğüne yukarıda bahsettiğim prosedür uygulanır. Bunun için resmi izin almaya gerek yok. Şifahen bilgilendirme bile yapılsa emin olun ki, o yukarıda bazı arkadaşların "şerefsiz" dediği polisimiz çok sevecen bir şekilde teşekkür edecek ve hatta organizasyonunuz için motorlu polisler görevlendirilecektir.

Asıl konu şudur:
    Dışarıdan biz, bizim kendimizi gördüğümüz gibi görmüyoruz ve en ufak bir müdahalede köpürüp saldırganlaşıyoruz. Ben polisin tutumunu tasvip etmiyorum (gerçi yasalar çerçevesinde kendi kültürüne göre davranmış) ama herşeyin bir usül erkânı vardır. Şimdi siz şöyle düşünün.

Sabah kalkıyorsunuz mahallenizde veya işyerinizin önünde 45 tane kel alaka adam (sizin ilgi alanınız olmayan ve hatta önyargılı olduğunuz bir şeyi icraa ediyorlar) mesela tombalacı atıyorum. Ne düşünür ne yaparsınız ?

Çokmu zordur emniyet müdürlüğüne 3 kişi gidip, bizim misafirimiz gelecek şunları yapacağız demek ? Bir arkadaşımız polisin görevi hizmettir diyor. Evet doğru diyor. Sen etkinliğe katılan adamı tanıyorsun, ama o adam tanımıyor. O senin iyi biri olduğunu nereden bilebilir ? Bahsi geçen topluluktan 5 kişi çıkıp birine saldırsa, bu defa da polis görevini niye yapmıyor demiyecekmisin ?

Lütfen polise laf söylerken, öncelikle usül ve erkân konusundaki eksikliklerimizi irdeleyelim. Bana cevap vermek isteyen arkadaşlar da; lütfen mantıklı ve makul bir biçimde mesajımın tamamını değerlendirerek cevap versinler.

Sevgiler ve saygılar

Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir etkinlik düzenliyorsunuz, dışarıdan misafirleriniz geliyor ama sizler gidip emniyet müdürlüğünden bir izin alma gereği bile duymuyorsunuz. Ondan sonra da bu şekilde tepkide bulunuyorsunuz.

Sizin bahsettiğiniz etkinliğe en az 15 kişi katılmıştır. Eğer bu etkinliğinizi bu kadar ciddiye alıyorsanız; ve en önemlisi bu -meskun mahalde- olan bir etkinlik ise yapmanız gereken şey gayet basit.

Gideceksiniz emniyet müdürlüğüne; amirim biz şu şu şu zamanda, şu kadar kişi ile kontrollü bir biçimde falanca organizasyonu gerçekleştireceğiz dışarıdan da dostlarımız gelecek. Şuralara gitmek istiyoruz ve Herhangi bir yanlış anlaşılmaya mahal vermemek ve huzur dolu bir gün geçirmek için bize biraz katkı sağlarmısınız. Aramıza motorlu memur arkadaşlarımızdan birini de katarsanız hem güvenlik konusunda daha emin oluruz hem de olması muhtemeln problmeleri önleyebiliriz.

Sadece sizin zihninizde kurgulanmış bir gezi organizasyonu, kimsenin haberi yok . Zaten motorculara serseri gözü ile bakan önyargılı bir toplum var. Bir anda hiç beklenmedik bir yerde ortaya çıkan 15-20 kişilik bir motor grubu polis için direkt olarka "bir sorun ve tehdit" niteliği arz eder.

Ancak bir organizasyon tertip edilirken, gidilir emniyet müdürlüğüne yukarıda bahsettiğim prosedür uygulanır. Bunun için resmi izin almaya gerek yok. Şifahen bilgilendirme bile yapılsa emin olun ki, o yukarıda bazı arkadaşların "şerefsiz" dediği polisimiz çok sevecen bir şekilde teşekkür edecek ve hatta organizasyonunuz için motorlu polisler görevlendirilecektir.

Asıl konu şudur:
    Dışarıdan biz, bizim kendimizi gördüğümüz gibi görmüyoruz ve en ufak bir müdahalede köpürüp saldırganlaşıyoruz. Ben polisin tutumunu tasvip etmiyorum (gerçi yasalar çerçevesinde kendi kültürüne göre davranmış) ama herşeyin bir usül erkânı vardır. Şimdi siz şöyle düşünün.

Sabah kalkıyorsunuz mahallenizde veya işyerinizin önünde 45 tane kel alaka adam (sizin ilgi alanınız olmayan ve hatta önyargılı olduğunuz bir şeyi icraa ediyorlar) mesela tombalacı atıyorum. Ne düşünür ne yaparsınız ?

Çokmu zordur emniyet müdürlüğüne 3 kişi gidip, bizim misafirimiz gelecek şunları yapacağız demek ? Bir arkadaşımız polisin görevi hizmettir diyor. Evet doğru diyor. Sen etkinliğe katılan adamı tanıyorsun, ama o adam tanımıyor. O senin iyi biri olduğunu nereden bilebilir ? Bahsi geçen topluluktan 5 kişi çıkıp birine saldırsa, bu defa da polis görevini niye yapmıyor demiyecekmisin ?

Lütfen polise laf söylerken, öncelikle usül ve erkân konusundaki eksikliklerimizi irdeleyelim. Bana cevap vermek isteyen arkadaşlar da; lütfen mantıklı ve makul bir biçimde mesajımın tamamını değerlendirerek cevap versinler.

Sevgiler ve saygılar
    arkadaşım güzel söylemişsin ancak konu biraz daha genel 2 kişi gezsende tek başına gezsende polisler büyük oranda motorlarculara karşı önyargılı ve adaletsiz. Elbet çok hoş güzel davranan insanlar mevcut kendi tanıdıklarımda var. Ama fi tarihinde önüne gelenin polis olduğu dönemlerden geçmiş bir ülkedeyiz, polis kadrolarında ne kadar kültür yoksunu insanlar olduğu bilinen bir gerçek. Son zamanlarda 4 yıl fak. mezunları sınavla polisliğe alınıyor, ki bu bence çok güzel bir şey, en azından kültürli bilinçli insanlar polis oluyor. Bizim derdimiz zamanında yapılan yanlışların şimdi kötü sorunlara yol açtığı.

Türk polisinin arkasındayız, sonuna kadar.

xnode ; yazdıkların gerçekten aydınlatıcı ve mantıklı bilgiler. Teşekkür ediyorum!

Ben topiği açarken zaten en baştan durumu söyledim. Polise hakaret , suçlama ve aşağılama gibi bir amacımız yok. Polise her zaman saygımız sonsuzdur.
    Sadece bize karşı yapılan durumu belirttim.

Polisin derdi genel ; bütün motorlular hedef alınıyor ve istisna'ya bakılmıyor.
    Dilekçe de götürsek , resmi bir iznimiz de olsa yine ilk başta azarlanır ; sonra özür dilenirdi!

Her ne kadar haklı da olsak , haksız da ; polisin saygılı olmasını dilerdik.

Motosikleti
    Honda vfr800
    eyvah 10 -15 gune kadar Ordu dada motorlu polisler gezmeye baslicak , eger boleee giderse yandik

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Asıl konu şudur:

Sevgiler ve saygılar

Aslında böyle bir şey yapılabilir ve belki faydası da olurdu ama bunun bir yasal zorunluluk olmadığını bilmek lazım. Bir grup motorcu arkadaşın buluşması ne 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası kapsamına girer, ne de önceden polise bildirimde bulunma veya izin alma zorunluluğu gerektirir. Her türlü sosyal-kültürel işi polise bildirmeye kalksak, düşünsenize polise de yazık yahu
    Polis, şüpheli bir durum gördüğünde, doğal olarak vatandaşa "kimsin, neredensin, amacın ne" falan gibi sorular sorabilir. Vatandaşda yanıt verir ve olay orada kapanır. Olması gereken bu. Ama polisin bu olayda tutumu, durumu kavramak, değerlendirmek değil de, peşin hükümle müdahale etmek biçiminde olmuş ne yazık ki. Bu işi hem eğitim, hem de vatandaşın haklarına sahip çıkması çözer gibi. Yani (Eskişehirli arkadaşlar bence makul ve aklı başında davranmış, sözüm yok ama) arkadaşlar kendilerini tanıtıp, sabırla amaçlarını anlattıklarında, sonuçta kamu düzeni açısından hiç bir tehdit içermeyen sosyal bir olayı gerçekleştirmede ısrarlı ve kararlı bir tutum (inatlaşma değil kesinlikle) takındıklarında, olayın daha tatsız noktalara ulaşmaması mümkün.
    Önerim şu, örneğin tanıdık bir avukata veya doğrudan ilimizdeki baroya falan gidip, temel vatandaşlık haklarımız konusunda bilgi edinelim ve haklarımıza yasalar çerçevesinde sahip çıkma kararlılığı gösterelim. Hangi faaliyetlerimizde önceden bildirim yapmalıyız ? Hangi faaliyetler kamu düzeni açısından tehdit içerir ve yasaktır ? Örneğin polis hangi durumlarda gözaltına alma yetkisine sahiptir ? Hangi durumlarda üstümüz, başımız aranabilir ? vs...
    Arkadaşlara çok geçmiş olsun, bu gibi olaylar yüzünüzdeki gülüşü sonlandırmasın sakın ...

Motosikleti
    beklemede
    xnode;
    öncelıkle anlattıgın gereknleri bir düşünüp mantıklı ve gerçekliğini ölçüp tarttım, hakikaten hoş ve güzel şeyler. Belki hiçbirimizin aklına gelmeyecek şeyler (izin almak konusu). ve izin almak neden?
    Ama ki durum yalnızca gruplara yapılan engellemeler ya da asi uyarılar değil, tüm motosiklet camiasına yaşanan olumsuz ve çirkin davranışlar vardır(istinalar olabilir ama günü yeri geldiğinde olabilir). Bizler bu davranışlardan şikayetçi ve kurunun ynında yaş yanması, önyargılara hedef olmak, ilk görüldüğünde "serseri" denilmesi ve buna benzer birçok kötü karşılanmalardır bizleri yaralayan.
    İzin alma konusuna gelince samimiyetimle soruyorum; "İzin için en az kaç kişilik grup oluşması lazım ya da ne gibi durumlar içerisinde izin alma vakasına başvurmalıyız".
    xnode sizin hukuk mezunu olduğunuzu gözönüne alarak bu soruyu sorma ihtiyacı duydum, belki bildiğiniz şeyler vardır belki de bizlere tavsiye edeceğiniz durumlar vardır...
    şimdiden verilecek ilgiye teşekkürlerimi sunarım...
    BiRi TeKNoLoJiYi DuRDuRSuN..!

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Motosikletin Muayene,sigortası kullanıcının Ehliyet ve kask ı mevcutsa,deil Eskişehir emniyet müdürü,emniyet genel müdürü bile sizin eskişehir sokaklarında dolaşmaniza engel olamaz
    ozaman istanbuldaki polislerde trafik sıkışıklığını bahane edip araçların trafiğe .ıkışını engellesin
    ben polisin tavrına tabiiki bozulurum ama sizinde bu duruma boyun eğmenize bi anlam veremedim

Böyle bir durum içinse kimseden de izin almaya falanda gerek yok,azıcık bizimde bilinçli olmamız gerekiyor
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı harved adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin Muayene,sigortası kullanıcının Ehliyet ve kask ı mevcutsa,deil Eskişehir emniyet müdürü,emniyet genel müdürü bile sizin eskişehir sokaklarında dolaşmaniza engel olamaz
    ozaman istanbuldaki polislerde trafik sıkışıklığını bahane edip araçların trafiğe .ıkışını engellesin
    ben polisin tavrına tabiiki bozulurum ama sizinde bu duruma boyun eğmenize bi anlam veremedim

Böyle bir durum içinse kimseden de izin almaya falanda gerek yok,azıcık bizimde bilinçli olmamız gerekiyor
    tüm dediklerine %100 katılıyorum arkadaşım
    her hareketimiz için izin mi almamız gerekiyor yani.bunun hiç bir açıklaması yok.sadece birileri haz duyacak diye izin mizin almak çok saçma.
    ben orda belki 2-3 arkadaş toplandım.sonra telleştik, anında gelişen bir olayla 15-20 kişi olduk.ama izin almamıştık, dağılın mı demeliyiz insanlar çoğaldıkça.
    izin eğer organize ve hassas bir durum ortada varsa alınır.
    diğer durumda ben özgür bir ülkede yaşıyorsam kimseden izin alma mecburiyetim yok...
    kimsenin de bana kabadayılık, zorlama yapmaya hakkı yok...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Malesef yasalarımız toplu hareketlerde izin alınmasını öngörüyo.. Bu yüzden her türlütoplu harekette eğer izin alınmadıysa sizi durdurup arama sorgulama yetkileri oluyor.

ttrafikte topluca giden araçlar o trafiğin bir parçası olarak görülüyor..oysa toplusürüş yapan motorlar malesef topluluğa giriyo. üstüne keyfi uygulama ve yetkiyi kötüye kullanma hatta yetki aşımıda eklenince ortaya böyle nahoş durumlar çıkabiliyor.

tekil motosiklet sürücülerinin dahi tehlike kabul edildiği ülkemizde 10-20 adeti bir araya gelince patlamaya hazır bomba etkisi yaratıyo bazılarında ..

Avrupa birliğine Türkiye"yi almamak için çırpınan bazı liderlere insan bazen hak veriyor..

Asıl amacımız zaten o düzeyde insan haklarına sahip olabilmek .Zaten o safhaya geldiğimizde bizi almışlar almamışlar çokta önemli olmayacak bizler için
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ENENDURO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hukukçuyum ve çoğu yazılanlarda arkadaşların sadece kulaktan dolma bilgilerle yazılar yazdıklarını görüyorum...İl Bölge Trafik Müdürlüğü yada en az bir hafta meslekten uzaklaştırma alır gibi cümleler buna örnek....Öncelikle haklarımızı bilmiyoruz ve ön yargılıyız ve her meslek grubunda olduğu gibi Polis Teşkilatında da kendini bilmezler var ... Hepsi birleşince bu çıkıyor ortaya ! Madem ki bir haksızlığa uğradınız da neden adalete,yargıya başvurmadınız...Suç işlendiğini biliyorsunuz,esrar eroin,narkotik madde satıldığını biliyosunuz,burada söylüyorsunuz da neden savcıya gitmiyorsunuz ? Bilip de söylemediğiniz için,burada yazdıklarınızın ihbar kabul edilip 3 ile 6 yıl arasında yargılanacağınızı biliyor musunuz ? Türk insanı olarak konuşmayı,yapmadığımız kahramanlıkları anlatmayı severiz ama bi türlü işi gerçek anlamda yapmayız...Polis suçluysa gidin dilekçe verin,kişinin ceza alıp almayacağına mahkeme karar versin...Teşkilat ve kurum bazında eleştiri yaparsanız alt sınırı 7 yıldan yargılanırsınız,IP numaralarınızdan kolaylıkla size ulaşılır....Diyeceğimi toparlayayım ;Hakkınızı mahkemede arayın,konuşurken,yorum yaparken de suçlu duruma düşmeyelim....Motosiklet sürücülerine ön yargıyla bakılıyorsa bunu biraz da kendimizde arayalım,çıkın yollara da bir bakın bakalım neler var...Kaçımız Trafik Kurallarını tam anlamıyla biliyorum diye biliyor...Ölçelim bakalım kendimizi ! Bilmediğimiz bir kuralı çiğniyor olabiliriz ve devletin bu iş için memur edilmiş kişisi gelip uyarınca da hiç bozulmayacağız...Görevini kötüye kullananı da affetmeyeceğiz !

Motosikleti
    keeway sl 150
    "cehennem meleklerini okudunuz" mu? amerikadaki motosiklet çetelerinden falan bahsediyor tablo şu: uyuşturucu bağımlısı yağmacı heryeri dövme dolu polisle çatışan halkla çatışan birbirleri arasında çatışan silah zincir sopa taşıyan1.000lerce motorcu...polis teşkilatı sürekli adamların ensesinde çok sert bir tavır takınıyor...

memlekete bakalım...
    çoğu iş güç sahibi kimi devlet memuru kimi sağlıkçı kimi öğretmen bir avuç denebilcek kadar az insan.Ben hiç görmedim insanlara saygısızlık yapan birilerini döven motorcular yada it kopuk serseri tipler...tabirii caizse bizim memlekette motorcular bir araya gelirse ya piknik ya mangal. muhabbet ederler en fazla..bilmem nerenin bilmem ne yolunda 2kadına tecavüz eden 20 kadar motorcu sonra polisle çatıştı diye bir haber duymadım ben hiç..emniyetin tutumu ne durumda? sert. dağılın..şikayet var..evraklar...bu kadın eşinmi? yahu ne gerek varki bu muhabbetlere memleketimin motorcusu pikniğe giden üniversite gençliği kadar masum...

organizasyon yapılacaksa izin alınır belediyenin kültür işlerinden yada emniyetin dernekler masasından yada artık neresinden alınıyorsa...yani resmi bir sıfatla gitmek gerekir bilmem nereli motorlu gençler olarak izin almaya gidilmez...tamam takılın kafanıza göre derler sonra bir bakmışsın sana öle diyen adam yine gelmiş dağılın der.. atıyorum gidersin işte biz MTizmir grubuyuz yaklaşık 100kadar motorla şuraya gidicez ozaman tamam..en azından ben bunu biliyorum

ENENDURO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5-10 Motosikletin toplanıp gezmesi 2911 'e girmez...Eğer yol veya meydan kapatmayacaklarsa ! Öyle bir organizasyon varsa 30 gün öncesinden 3 yada 7 kişilik bir organize heyetiyle Valiliklere direkt olarak yada Güvenlik Şube Müdürlükleri vasıtasıyla başvurulur ...
    Anayasa her ne kadar herkesin daha önceden izin almaksızın toplantı yapacağını söylemiş ise de 2911 sayılı yasa ile ayrıntılı olarak çerçevesini oluşturmuş....

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    .tabirii caizse bizim memlekette motorcular bir araya gelirse ya piknik ya mangal. muhabbet ederler en fazla..bilmem nerenin bilmem ne yolunda 2kadına tecavüz eden 20 kadar motorcu sonra polisle çatıştı diye bir haber duymadım ben hiç..
    Çok güldüm ama durum budur valla ..ince bir espiri tebrik ederim ..Bu arada madem öle toplanıp dağıtalım bir gün millet motorcu görsün

5-10 Motosikletin toplanıp gezmesi 2911 'e girmez..
    Hukukçu değilim ama burda bir koromuz var haftanın 2 günü toplanıp çalışıyoz öle yol falan kapamıyoz haa.. bu toplantılar bile yasal değil dendiği için dernekleşicez .. Ülkem durumundan manzaralar..
    Demekki koro çalışmaları bittiğinde aktardan alınan malzemelerle nasıl bomba yapılır şeklinde çalışmalarımız var algılanıyo.. ama henüz hiç bi yeri patlatmadık
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    keeway sl 150
    Çok güldüm ama durum budur valla ..ince bir espiri tebrik ederim ..Bu arada madem öle toplanıp dağıtalım bir gün millet motorcu görsün

tabikii...eskiden babalarımız amcalarımız pikniğe giderdik mangallar plastik toplar atletli tipler orman alkol çoluk çocuk falan

ha diğer türlü dağıtalım diyorsan ben çok uygunum saçlar uzun sol kolum komple dövme ahaha

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Araba piyasasını öldürmek işlerine gelmiyo bu kadar basit işte motora karşı olma sebepleri. Sıfır bi araba fiyatı nerde, sıfır motorsiklet fiyatı nerde...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)