Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir kaç sorum olacak yardım lütfen..

Motovento
    REKLAM ALANI

birşey sormak istiyorum,scooter kullandım daha öncede bir kaç sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim.

1)Hangi motor tipleri vitesli(debriyajlı) olur,suzuki hayabusa,kawasaki ninja falan böylemidir.
    2)Debriyaj bu motorlarda nerde bulunur.
    3)Ayaktan frenli motorlardan mıdır super sportlar? Eğer ayaktan frenliyse nerede bulunur freni.
    4)Vites nasıl artılır,azaltılır bu motorlarda,tuşu veya işlevini hangi bölgeden yapılır.
    5)Aşağıdaki resimdeki chopper da ayak koyma yerinin solundaki şey nedir,sağındaki şey nedir?Sağındaki frense,öndeki normal scooterda fren işlevi gören (bisiklet freni gibi olan yani) şeyler ne işe yarıyor bu motorlarda..Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ciddimisin ?....Bi alavere falan yok dimi?...Kamera şakası...

Kamera nerde?.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ciddiyim hehe,yardım lütfen =) daha önce hiç vitesli motor kullanmadım ve ehliyetimi yeni aldım.(kursta scooterla veriyorlar eğitimi,vitesli için ehliyeti aldıktan sonra 200 ytl karsılıgı özel ders veriyoruz dediler)

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Sağ elinde ön fren,
    Sol elinde debriyaj,

Sağ ayağında arka fren
    Sol ayağında vites olur.

Hadi çıkarın şimdi kamerayı nerdeeee
    Okan ACAR

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBR 600 lüktür viteslidir.
    Silverwing de 600 lüktür otomatik şanzımanlıdır.
    Sol elde debriyaj sağ elde gaz ve ön fren
    sağ ayakta arka fren sol ayakta vites: tabanla aşağı basarsan 1. burnuyla yukarı itersen 2,3,4,5,6,

Ayıp olmasın diye cevap yazdım ama bu işler böyle olmaz.
    Motosikleti kullandırmak ve öğretmek hariç (eğitmen hariç birisinden ders alma) işlevlerini uygun bi hafta sonunda seve seve gösteririm
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

Motosikleti
    cbr 125
    ya hangi ehliyet kursuymus bu böyle keşke başından ögrenseydın bıde sakata gelme sımdı allah korusun onlarında basından soylemesı gerekıodu aslında motosiklet dedıgın alet scooter dan mı ıbaret ya onlar ucuz dıe kurslarına onlardan almıslardır heralde ancak böyle bir yorum yapabiliyorumm eksık egıtım ıste al ...
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Bence sen o 200 ytl talep eden kursu meb'e şikayet et. Ne demek 200 ytl karşılığı özel ders vermeleri ??? Sana bu işi vöğretmek zorunda. Hatta vitesli motorla öğretmeli. Kursun amacı hedefi nedir ? Otomobil, otobüs, tır, motosiklet her ne ise sana bu işi öğretip ehliyet almanı sağlamak değilmi ? Bence sen o kursu şimdiden bırak gelişim sürücü kursu gibi bu işe gönül vermiş sana bu işi öğretebilecek insanlarla görüş... Çok yazık çoook
    Okan ACAR

iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250
    bence vitesli bi motor bul üzerinde incele..

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı haya_busa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ciddiyim hehe,yardım lütfen =) daha önce hiç vitesli motor kullanmadım ve ehliyetimi yeni aldım.(kursta scooterla veriyorlar eğitimi,vitesli için ehliyeti aldıktan sonra 200 ytl karsılıgı özel ders veriyoruz dediler)
    motosiklet a-2 EHLİYETİ verip motosiklet EĞİTİMİ ayrı mı veriyorlar tebrik etmek lazım o kursu

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    arkadaşlar doğru diyo ama sen yinede binme kanımca
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    teoriyi boşver.pratiğe geç.sonra teoriyi öğren

ehliyeti aldım artık,hayır bana bu işin teorik eğitimini verdiler fakat bunu scooter gibi bir motor üzerinde yaptırdılar,çoğu sürücü kursuda zaten direksiyon sınavına gittiğimde gördüm scooterla veriyor eğitimi..neyse ben daha iyi biryerden zaten vitesli motor derside alacağım zaten.bir sorum daha olacak,suzuki hayabusa gibi motorlarda da böylemi,yani ayakta fren varmı varsa nereye basıyorlar,vitesi nerden yükseltip düşürüyorlar?

kardeş hayabusa falan binmeyi düşünüyorsan direkman vazgeç bence kontrol edemezsin küçük cc li vitesli bi motor bul pratik yap uzunca bi süre bin vitesleri küçültüp artırmak sol ayaktan yapılır yukarıda bi arkadaş anlatmış sağ ayağında arka fren bulunur aman diyim hayabusa falan şakaya gelmez küçük cc li bişeyle başla
    :bounce:

Motosikleti
    cbr 125
    ya vallahı sakası olmaz arkadasım sen vıteslıyı bıle bılmesken hayabusa fln bozar yanii shape 85 ınde dedıgı gıbı al kucuk cc lı bı motor ya duse kalka onda ogren (oda olmas parayı copten toplamıorus)yada en ıyısı gıt pratık egıtım al bır kurstan?
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teoriyi boşver.pratiğe geç.sonra teoriyi öğren
    kesinlikle! hastanede dilinin ucundaki cubuk ile teoriyi anlatan kitabin sayfalarini yavas yavas cevirir ve eksiklerini tamamlarsin. yok olmadi agiz burun disinda kafa da dagilmissa bir arkadasina simdiden rica et teybe alsin teoriyi sen komadayken bas ucunda calarlar. bilinc altina yerlesir belki ...

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    arkadasım eger bi gün inceleme fırsatın olursa anlarsın. Arkadaslar yukarda zaten neyin nerde oldugunu soylemişler. Bu işler bi anda oğrenilmez tecrube ve zaman ister. O yuzden fazla acele etmesen iyi olur...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

ben hayabusaya bincem falan demedim,neden hep birlikte bu kadar panik yaptınızki =).Ben genel olarak merak ettiğim şeyleri sordum,ama hala alamadım cevabı hayabusanın da vitesi,arka freni ayaklardamı,ayaklar geride olduğu için nasıl yapıyorlar ?

zafer80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biri şunu vursun bunca cevapdan sonra hala hayabusanın vitesini soruyo

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    arkadaşım bütün vitesli motorlarda (enazından gördüklerimin hepsinde)
    sol el debriyaj sol ayak vites
    önce sol elinle debriyajı sıkıyorsun sonra sol ayağınla vitesi değiştiriyorsun.
    frenler ise sağ el ön fren sağ ayak arka fren şeklindedir.
    nasıl bastığın sorusuna gelince: arka fren motoru sürerken sağ ayağını bastığın bir pedalın hemen önünde bir kol şeklindedir. topuğun pedalın üzerindeyken ayağının ucu da fren pedalının üzerindedir. frene basacağın zaman önce debriyaja basıp (sol elinde) sağ ayak bileğini öne-aşağıya doğru kırıyorsun hepsi bu.
    şimdi hayabusaya binebilirsin ama artçı olarak.

kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili hayabusa,
    merakını ve öğrenme isteğini çok iyi anlıyor ve saygıyla karşılıyorum ama
    bu öğrenmek istediklerinin çok açık ve sağlıklı cevaplarını burada sana yazılanlarla bulamazsın yada anlayamazsın.
    en sağlıklısı ve senin için tek çözüm bir motosiklet bayiine veya bir motoru olan dostunun yanına gidip görerek yardım almandır.
    sevgi ve saygılarımla,
    Gerçek olmak zordur, nerden baksan mütevazilik ister,
    Yalan olmak kolaydır vede havali,
    Olmak yada olmamak, işte bütün mesele bu değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)