Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

derbi? 2 zamanlı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    praetorian:
    Direk alıntı yaptım, nası yani dikkatli okumuyorum? Derby zati 29 beygir bunu bilerek dediğini warsaydım ve senınkine ek olarak söyledim. Falla neresini dikkatsiz okumuşum kaçırdım doğrusu.
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı
    cbr 125, 150 kmh yaparsa derbi rahat 200 kmh yapar. şu aşamada ikisi de mümkün görünmüyor bana.
    kırmızı ile de işaretledim, belki görürsün.

Benım honda cbr 125 8.500km ve orjinal hiçbir eklentisi, modifiyesi vs.vs. yok. Ben sana diyorum gel ölcelim. tabi varsa 150 ile gidecek makinan.
    150 ile gidecek makinam var hatta 170 i filan da geçebiliyor ama 140 bile yapsa yeterdi seninkinin hızını ölçmeye
    ibreye bakıp aldanma arkadaşım. samsunda olsan hemen yanına gelir gerçekleri görmeni sağlardım. sırf bu yüzden bi cbr 125 i yakalayıp zorla son hızını görmeyi düşünmeye başladım şimdi.
    neyse şu yaptığımız tartışmanın yeri burası değil.
    ----------

buradan sonrası copycat için yazılmıştır

konuya dönersek derbi gpr125 kaliteli bir makinadır ve daha önce bahsettiğim gibi en kötü ihtimalle 2 yılda 1 piston yatak değiştirmek ister okadar. masrafını da yazdım aşağı yukarı okadar olur.
    diğer kötü yanları 2 zamanlı olmasından kaynaklanan motorlu testere gibi sesi ve 4 zamanlılara göre yaktığı fazladan yakıt, zaten arkadaş ta bunları önemsemiyordu sanırım.
    geriye motorun kaç km de olduğu kalıyor ki bu önemli. 4-5000 km yi geçmemişse 5500 lira gibi bir para verilebilir.
    3-4 bin aprilia liraya rs 125 ler de bulunabiliyor, bin lira masraf yapıp adam edilebilecek türden.
    eğer sınırlandırılmış bir versiyonu değilse (yani 27 bg; avupada 15 bg de sınırlandırılıyor) kullanan arkadaşların yorumunu bilen biri olarak söylüyorum fazla hız merakı olmayan birini performans olarak tatmin edebilecek bir makina.

son olarak sormak istiyorum: illa sport bir motor mu almalısın. 6-7000 liraya temiz durumda aprilia pegaso 650 ler var. her manada ideal bir motor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Hoppalaaa...

Cıbır ın 160 yapacağını söyleyenler yine hortlamış......

Yav arkadaş motorun dışındaki greneja güvenip 14 bg lik aletin 160 yaptığını söylerseniz gülünç olur.

Kurt postundaki kuzudur Cbr 125. Zaten yapılış amacı da 150-160 yapsın diye değildir. O adı üzerinde bir replica dır....

Aman diyim.. sakın yolda filan dery ile karşılaşırsınız. Şöyle göz ucu ile boyu posu bizimkine benziyor hadi bi gaz açalım felan dersiniz.Sonra en az bi hafta ciğerlerinizde iki zamanlı motor dumanı çıkmaz.....

Derby , cagiva mito , Aprilla RS gibi motorlar 125 cc nin gerçek kralıdır. Heee bi yerlerden bi NSR bulursanız aynı kulvarda kapışırsınız yoksa işiniz yaştır...
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Off Off tartışma konusu kapansın diye msj. atmamıştım ama bakıyorumki birileri cıkmış gene konuşmalar yapıyor.

Tartışmaya devam etmek isterse gelsin cbr 125 topic ine orda devam edelim.
    Soda Ayran Cool

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    Bende 2 tane 2 zamanlı motor var ve çok sağlam

Ayrıca çokda yakmıyolar

Yamaha rx 115 27000 km de (şehir içi 4lt benzin + yağ) (1lt Yağ = 400 km)

Peugeot speedfight2 30000 km de (şehir içi 5lt + yağ) (1lt yağ = 500 km)

ve ikisinede 1 lira masraf etmedim daha ne piston ne debriyaj balatası

Bence hiç korkmadan al
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Dostum Suspect;

Konunun "Cbr 125 mi 300 yapar, Derby mi 250 yapar" tartışmasına dönmesinden dolayı üzüldüm. Amacım, genel olarak iki veya dört zamanlı motorların bakımları yapıldıkları zaman uzun süreler hizmet vereceğini anlatmak istedim. Özellikle sürat motorlarının uzun süre şehiriçi düşük devirlerde kullanılması, uzun süreler sabit ve yüksek devirlerde çalıştırılması, düşük oktanlı ve fazla / az yağlı yakıt kullanılmadığı taktirde, ömürlerinin 50.000km'yi bulabileceklerini anlatmak istedim. Derby, veya CBr birbirlerinden farklı motorlar. Derby, uzun süreler iki zamanlı motor üretiminde ün yapmış, ancak Eurı normlarından dolayı bir süredir bazı pazarlara girememiş bir marka. İki zamanlı oluşu (ikinci el olanlar hariç. Bu senelerde gelenleri kastediyorum) farketmeksizin 13 HP üretiyor. CBR 125'inde sorunu aynı. Honda da euro normları nedeniyle fazla güç üretememektedir. Yoksa, geçmiş senelerde çok daha yüksek güçleri 4 zamanlı ve tek silindirli motorlardan elde edilmiştir.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Topic'i baştan okuyamadım ama gördüğüm kadarıyla gereksiz mesajlarla dolmuş burası...
    Derbi ile Cbr'ın hızını karşılaştıranlar , 2 ile 4 zamanlı motorlar arasında dağlar kadar fark olduğunu öğrenemeyenler , eksilerini ve artılarını kestiyemeyenler , cbr'ın 130'a çıkmadığına inananlar vs... Bunlar çok konuşuldu hepsine tek tek cevap veremeyeceğim fakat cbr çok rahat 130'a çıkar eğimde ise 150 görür... Yani benim standart cbr'ım böyle başkasını bilemem... isteyen inanır isteyen inanmaz bu da beni bağlamaz.

Suspect

Kalitesiz olmadıkça hiçbir motorun ömrü 18-20.000 değildir... Hele ki cbr'ın... Benim motorum 9.000'de daha dünkü gibi, ayrıca 15-18.000'de cbr125'li arkadaşlarım var... Hiçbirinde tık yok. Ybr125-Cbr125-Cbf... bunlar çok dayanıklı makinelerdir hiçbirşey diyemem... 2 zamanlıların ömrü daha kısadır fakat kesinlikle 7.000'de 8.000'de hiçbirşey olmaz. Tabi çok kötü kullanılmadıkça.

Not: Format atıyorum forumu takip edemeyeceğim...

teknikhoca

en iyi açıklamayı sen yapmışsın seni kutluyorum... Aprilia Rs125 gibi Derbi Gps gibi motorları (2 zamanlı) 4 zamanlı motorlarla karşılaştırmak çok saçmadır... Bu motorların kullanımları bile çok çok farklıdır. Şayet Cbr125 sahibi olarak Derbi Gps 125 Nude test ettim ama ne yazıkki fazla beğenmedim.. Benim, 2 zamanlı olarak istikrarsız çalışması ile hoşuma gitmedi. Daha birçok neden var fakat onları daha sonra yazacağım...

copycat

Derbi güzel motor fakat gerçekten fazla yakıyor (çou 2 zamanlı gibi)... Performans olarak aradığını bulursun ama uzun yola çıktığında başın ağrıyabilir... Motor da 5.000 de hayatta bitmez... Ben beğenmedim fakat test etmek isteyenler Park Orman'da Gilera-Derbi test edebilir En sağlıklısı budur.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Genelde yüksek devirli ve kısa stroklu motorlarda rölanti ve rölanti üstü düşük devirlerde 2 veya 4 zaman farketmeksizin istikrarsız çalışır. Bu motor yapılarına göre normal kabul edilir. Ancak belirli bir devri geçtiklerinde güç ve tork üretebilen bu küçük hacimli ve yüksek verimli motorlarda maalesef istikrarsız alt devir ve rölanti çalışmaları mevcut

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    hocam..
    bi cbr kullanicisi olarak eklemek istedigim bisi var..
    cbr ilk isinirken 2 2.5 devirde dolasir isindiginda hemen kendi kendine devrini dusurur cevapta
    fakat derbide bunu goremedik tam olarak ole soliyelim
    ya motor bi farkli calisiodu :D
    2zamanli oldugundan olsa gerek..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    bende de bws var. valla 4 zamanlı cygnus rs vardı. onu verip de aldım bu bws yi.
    şahsen gayet memnunum. gaza bastığın an cevap veriyo.

herkes küçük hacimden yüksek performans beklemiyor mu? eee? derdiniz ne kardeşim?
    yorumlar büyük çoğunluğu olumlu. herkesin savunduğu "sen motora iyi bakarsan ömrü kısalmaz"

Bence de

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)