Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Polo reklamına tepki!

Motovento
    REKLAM ALANI
    eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar

Biraz da tehditsel olan aşağıdaki metni info@vw.com.tr ye gonderdim. Bakalım tenezzül edip geri dönecekler mi..
    Bence herkes bir mail gönderip rahatsızlığımızı dile getirmeli.

Sayın ilgili,

21 Mayıs Cumartesi Hürriyette bir POLO ilanı yayınlandı. Grup sürüşü yaptığı otoyoldaki konumundan belli olan bir motosiklet grubunun içine dalmış bir POLO.

Polo reklamı tam bir abukluklar zinciri :

1- Polo'yu kullanan adam Trafik kurallarına uymuyor ve motosikletleri tehlikeye atan bir biçimde otomobil kullanıyor. Yolda grup sürüşü yapan motosiklet grubunun arasına pervasızca dalmış.

2- Aracı kullanan adam kendi çocuğunun canına bile önem vermiyor. Beş yaşlarında görünen çocuk bırakalım arka koltukta olması gereken çocuk koltuğunu, emniyet kemeri bile bağlamadan arka koltuga oturtulmuş ve başını cama dayamış camdan bakıyor.

3- Bütün bu pervasızlığa rağmen yukarıdaki sloganda 'Motosikletçiler serseri, motosiklet güvensiz araç' imajı yaratılmış.

4- Motosiklet suruculerinin montundaki yazi da ayrı bir konu zaten.. (Cehennem Kopekleri/Cehennem Takipcileri)

VW gibi bir markanın boyle bir GAF yapması cidden inanılmaz.

Şimdi arabasının yanında motosiklet duran kapılarını kilitleyecek herhalde..

Siz motosiklet kullananları kim zannediyorsunuz?

Yollarda dolaşan motosikletlerin bir çoğu sizin POLO nuzla ya aynı fiyat ya da daha pahalı..

Motosiklet kullanıcılarının tamamına yakını aynı zamanda otomobil kullanıcısıdır. Motosiklet kullanan büyük bir kesim mevki olarak üst düzeydir. Bir çok banka müdürü kendi şirketi olan insanlar ve doktorlar var..

Motosiklet sadece pizzacılardan oluşmuyor. Türkiye'de trafiğe kayıtlı 1.300.000 motosiklet mevcut.

Bize verdiğiniz zararın bilmem farkında mısınız?

Bu ilanın yayından kaldırılması için çalışma başlatmanızı ve bir özür metni yayınlamanızı ümit ediyorum/z.

Aksi takdirde toplam üye sayısı ~35.000 civarı olan tüm motosiklet platformlarında VW ye karşı cephe alınacağını ve olumsuz propaganda yapılacağını üzülerek bildiririm.

Eralp TEREM

Türkiye Motosiklet Federasyonu -
    Motosiklet Kültür Kurulu İcra Komitesi Üyesi.
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    designer-samo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BmW F650 (karakaçan)
    ii yapmışın kardeş bazen reklamlarda ne yapcaklarını şaşırıolar köpekler tamamda motorcuları ne die bi tehdit olarak görüolar anlamıyom

Bir reklamci olarak cevaplarini sabirsizlikla bekliyorum, kesinlikle yazdiklarnda haklisin.

Motosikleti
    reklamci olarak cevaplarini sabirsizlikla bekliyorum
    cevap vermeye tenezzul ederlerse tabi..
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

silver59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kinetic nova DLX
    merhaba
    dün ilginç bir şey oldu,scooter kullanıcısıyım dün yani pazar günü eşimle tekirdağın en merkezi yerinde ki ışıklarda durduk yanımda bir bayan sürücü öyle hızlı bir şekilde camını kapayıp kilitlere bastıki kaskın siperlğini açıp !! BAYAN AFFEDERSİNİZ AMA EŞKİYA YADA KAPKAÇÇIYA BENZER BİR HALİMİZMİ VAR !! dedim işnin ilginci arac bir polo idi yazıklar olsun hemde cok yazıklar olsun,25 yıllık ehlıyetli şöförüm bu kadarı da olmaz,paranoid sendroma dönüşüyor bu iş,ve sizi temin ederim kesinlikle reklamdan etkilenme durumu var.

KuradiLammas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    televizyondaki aptalca haberler yüzünden herkes birbirilerini tecacüzcü veya kapkaççı olarak görüyor. Avrupa'da suç oranlarının en düşük olduğu ülkelerden birinde yaşamamıza rağmen.

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Gelde şimdi e-5 te giderken Poloların Golflerin aynalarını alma...

Şaka şaka ama gerçekten çok çirkin bir reklam...Bende şimdi aynı metni e-mail olarak atıcam.Hatta her 15 dk da bir...
    Biri Beni Durdursun !!!!!

sansar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben elektronik postamı yolladım lütfen bunu cıg gibi büyütelim Sıkıldım artık motosikletin ikinci sınıf veya güvensiz bir arac olarak görülmesinden ve gösterilmesinden.

Cevap verecekler diye birsey yok biz protestolarımızla cevapa ve özüre zorlamalıyız

motorsikletprensi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx6R - Tvs Apache
    abi çok haklısınız çok çirkin bir reklam kendi çıkarları için motor kullanıcılarını kullanıyorlar yazıklar olsum böyle bir firmadan beklemezdim... bunun cevabı gelmez ise diğre abilerime bende protestoda elimden geldiği kadar yardımcı olurum

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Eralp keşke web sitemizi not düşseydin yazının altına. Daha etkiliyor böyle olunca...
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Misafir
    Mail gönderdim. şöyle yazdım:

İyi günler,
    Haftasonu bazı gazetelerde çıkan polo reklamı son derece rahatsız edici ve hayal kırıklığı yarattı. Özellikle reklamda verilmeye çalışılan "güvenli otomobil mesajının" doberman köpeklerini ve motosikletçileri aynı kefeye koyarak verilmesi hakikaten üzücü. Ben kurallara ve güvenlik uygulamalarına mümkün olduğunca dikkat eden bir motosiklet sürücüsü olarak hergün trafikte dört tekerli araçların tacizlerine, umursamazlıklarına göğüs germek zorunda kalıyorum. Neden çünkü onların üzerinde kaporta var, bizim yok; otobüs kamyon gördüklerinde kaçacak yer ararken motosikletin önüne direksiyonu kırmakta yada onu sıkıştırmakta hiç sorumluluk hissetmiyorlar. Bütün bunlara rağmen motosikletin ve motosiklet sürücüsünün serseri ve potansiyel tehlike olarak gösterilmesi beni fazlasıyla üzdü. Eminim bu pek çok iki teker sürücüsünü de rencide etmiştir. Kardeşi bir polo kullanıcısı olan biri olarak duygularımı sizlere iletmek ihtiyacını hissetttim.

murat_by - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx250 twister
    beyler çok abartmışsınız onlar motorcuları kötülememiş bence onlar sadece bir grup motosiklet kullanan serseriden bahsetmek istemiş hani şu amerikan filimlerindekilerden olanlar varya işte onlar yoksa onlarda biliyodur motosikletlilerin çok sempatik insanlar oldugunu ama siz içiniz rahat olacaksa genede protestonuzu yapın en dogal hakkınız
    murat_by

Ata2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    murat_by ' e katılıyorum....

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    beyler çok abartmışsınız onlar motorcuları kötülememiş bence onlar sadece bir grup motosiklet kullanan serseriden bahsetmek istemiş hani şu amerikan filimlerindekilerden olanlar varya işte onlar yoksa onlarda biliyodur motosikletlilerin çok sempatik insanlar oldugunu ama siz içiniz rahat olacaksa genede protestonuzu yapın en dogal hakkınız
    Abi bu anlattığın ince detayı anlayacak akıllı insan sayısının Türkiye de ne kadar az olduğunun umarım farkındasındır...
    Biri Beni Durdursun !!!!!

Misafir
    Ben bugün güzel bir mail aldım Doğuş otomotivden. Şu anda baskı aşamasında olan reklamlara birşey yapamıyorlar ancak bundan sonra (sanırım temmuz ayından itibaren) bu ilanı gündelik ilanlardan kaldırmaya karar vermişler. Ayrıca bazı arkadaşlar bunu tellakların yada berberlerin tiyatrocu ve komedyenlere kızmasına benzetmiş. En azından benim açımdan alakası yok. Bir akademisyen olarak akademisyenlerle dalga geçen bir yazar olsa kılımı kıpırdatmam ve meslekdaşlarımın yapacağı gereksiz sansüre de karşı olurum ancak bu reklamın verdiği mesajın zaten hiçe sayılan bir aracın trafikteki imajına, yani araba kullanan ve zaten son derece bilinçsiz bir kitlenin motosiklet hakkındaki algısına negatif etki etme olasılığı var ve beni trafikte daha az değerli ve daha az görünür yapabilme ihtimali olan her kitlesel mesaja yada sembole tepki veririm çünkü bu benim yaşam hakkım. Doğus grubuna da sorumlu hareketinden dolayı bir teşekkür maili gönderdim.

@ozgur72 dostum daha dun bir ford transitin besiktaştan kopru cıkısına dogru beni sıkıştırmasına maruz kaldım sogukkanlı olmasam herhalde şimdi hasarlanmıştım. Bir polis buldum şikayetimi bildirdim. İlgilendiler arabayı durdurduk söfor arkadaş beni sıkıştımadıgını sadece benim ufak bir arac oldugumu ben şeritteyken bile beni sollasa bir şey olmazgibi birşeyler geveledi kotu niyetlidegildi inanın zaten konuştuk hem motosikletli polis arkadaş anlattı bizlerin trafikte diger araclar gibi haklarımız oldugunu ve motolara itina edilmesini kaportanın bizlerin vucudumuz oldugunu.
    Fakat arkadaşlarına soyle bunuda anlat bizler tellak yahut berber degiliz bir arac kullanıyoruz hatanın sonu cok acı bitebiliyor. reklam da motosikletlerin arasına dalan polo gibi.Orada tehlikede olan polo cunki bunun tamtersinin oldugunu algılayamayan bir suru insan olabilir cunki mesajı veren artık bana gore goreceli guvenilir bir firma bu arada bir boram varWV. bİR Akademisyen olarak sıkıntımızı anlamıssındır arkadaslarınada anlatırsın umarım.

Motosikleti
    Bugun bana gelen mail şu şekilde VW den..

Sayın Eralp Terem ,

Doğuş Otomotiv Volkswagen olarak, bireylere gösterdiğimiz hassasiyetimizden dolayı size aşağıda özetlediğimiz konuyu aktarmak istiyoruz.Müşterilerimizin, okurlarımızın her zaman haklı olduğunun bilinciyle hareket eden bir firma olarak, irtibatımızın seviyesi ne olursa olsun, her konuda saygı ve iyi niyet çerçevesi içerisinde cevap vermeye çalışmaktayız.

Bu mektubu size yazmaktaki amacımız, 18 Mayıs tarihi itibariyle çeşitli yayın organlarında yer alan Yeni Polo ilanımızla ilgili bize gelen yorumlarınıza açıklık kazandırmaktır.

Volkswagen global reklam çalışmaları, Volkswagen AG tarafından DDB Reklam Ajansı tarafından yürütülmekte ve bir çok Avrupa ülkesinde çeşitli zamanlarda isteğe bağlı olarak kullanılmaktadır.Hazırlanan tüm reklamlar, yayına girmeden önce hedef kitleler üzerinde pre test adını verdiğimiz ön testten geçirilir. Bu testler sonucunda negatif/yanlış algılamalar varsa ya da hedeflenen mesajı veremiyorsa, reklam yayına girmeden tekrar düzenlenerek teste tabi tutulur ve amaca hizmet ettiği sonucu alınınca da medyada yayına sokulur.

Bahsetmiş olduğunuz Yeni Polo ilanı da bir çok diğer ilan çalışmamız gibi global ajans tarafından hazırlanmış ve test edilmiş bir ilandır. Yeni Polo ilanlarında bütünsel amaç, sağlamlığın ve güvenin farklı bir tonalitede vurgulanmasıdır. Motosiklet ve çocuk ilanında kullanılan tema da, hiçbir şekilde motosiklet kullanıcılarının negatif bir mesaj taşıması değil, sadece çocuğun Yeni Polo içinde kendini fazla güvende hissederek, sağlam bir yerde olmanın vermiş olduğu duyguyla çocukça bir hareket etmesidir.

Ancak sizlerin yorum ve düşüncelerine saygımız sonsuz olduğundan, gerçekleşebilecek yanlış algılamayı ortadan kaldırma adına, bahsi geçen ilanımızı günlük yayınlardan kaldırarak farklı bir ilan çalışmasını kullanmaya başladık.

Takdir edersiniz ki, aylık yayınların hazırlığı 15 gün öncesinde tamamlanmaktadır. Bu paralelde Haziran ayında yayınlanacak bir takım aylık dergilerde bu ilanı görebilirsiniz. Zira dergi basımları tamamlanarak Temmuz sayılarının hazırlığı başlamıştır. Ancak Temmuz ayından itibaren hassasiyetimizi koruyarak farklı ilanlarımızla iletişim çalışmalarına devam edeceğiz.

Bahsi geçen ilanlar, global anlamda herhangi bir sorun teşkil etmediğinden halen yurt dışında kullanılmaktadır. Doğru mesaj ileten bu ilanları Doğuş Otomotiv olarak sizin göstermiş olduğunuz hassasiyete karşılık, koşulsuz müşteri memnuniyeti yaklaşımımızla ele alarak farklı konseptlerle devam ettireceğiz.

Bu mektubumuzla ilgili bizlerle tekrar iletişim kurmak istediğinizde ve her türlü bilgi aktarımı için irtibat kurabileceğiniz şahısların isim ve telefon numaraları aşağıda bilginize sunulmaktadır.

Saygılarımızla

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A..Ş.

İsim: Erol Çelik

Tel : 0 212 335 39 34
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

Aynı elektronik posta biraz evvel banada geldi.Yine söylenecek cok şey var.Bana göre özurleri kabahatlerinden büyük acık bir özur yayınlamaya ve motosikletlet güvenligini vurgulamaya zorlamalıyız.

Heyula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani bence de biraz gereksiz bir tepki olmuş bu. Zira reklamda bahsedilenin bu filmlerde falan gördüğümüz, tırların arkasına atlayıp damperlerini çözen türden motosiklet çeteleri olduğu açık. E zaten böylesi Türkiye de yok ki, ya da varsa da ben bilmiyorum. Dahası bana göre araba motosiklet grubunun ortasına girmemiş, motosikletler arabayı ortaya almış. Ama herşeyin yanında bu tür bir duruma bile organize bir tepki verilmesi bence gerçekten hoş. Firma da üzerine düşeni yapmış bence.
    Yokuşta geçme beni, düzde ezerim seni !

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler