Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu yaz bu işi kıvırmam gerek !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Heyula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletin ismine de cismine de sevdalıyım, hele ki yollarda salınan bir chopper gördüğüm vakit ağzımın suları akıyor. Mamafih pek bir acemiyim desem yalan olmaz. Evvelden hiç vitesli motor kullanmadım ama bu sene bu işi kıvırmalıyım da. Şimdi şunları merak ediyorum, bir de sizlerin fikrini alayım dedim.

1- Honda, Yamaha v.b. gibi firmaların motor eğitim kursları var. Acaba bunlar kaliteli midir, ya da o fiyata değer mi ? Daha iyi seçenek tavsiye edilir mi ?

2- Activa üzerinde mütamadiyen turluyorum. Zannederim temel olarak denge, refleks gibi konularda yardımı oluyordur(ayrıca zevkli:D) Ama vitesli motora alışmak için önerdiğiniz marka-model nedir ?

3- İlk motorum da ikinci el mi tercih etmeliyim yoksa, sıfır motordan mı başlamalıyım ?

4- Motorun güvenliği nasıl sağlanır ? Hırsızdan nasıl korunur ?

Anladığınız üzre bilgiye açım motor konusunda. O yüzden merakla bekliyorum yanıtları...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bildiğim kadarıyla yardım etmeye çalışacağım Heyula, ama yanlışım varsa üstadlardan özür dilerim.

1. Dediğin eğitim kurslarının fiatını bilmiyorum ama, 500 - 600 milyona 2. el (yada daha fazla ) eski ama yürüyen bir vitesli motor alablirsin. Ve kendini hazır hissedene kadar pratik yapabilirsin. Ama sadece pratikle olmaz, bu işi bilen birinden Teorik bilgide alamalı ve onun önünde-arkasında biraz seyahat etmelisin.

2. Trafik tecrübesi için scooter iyi deneyim olur (bahsettiğin Activa). Alışmak için önerdiğim marka bknz. 1. şık...

3. 1. ve 2. şıktan sonra alacağın motoru ilk motor olarak varsayarsak, 1-2 yaşında ikinci el tavsiye ederim, unutma henüz daha acemiliği atmadın yazık olmasın sıfır motora

4. Kapalı bir yer olması çok iyi olur, tek düşman hırsız değil çocuklar ve diğer dış etkenleri unutma. Zincir-disk kiliti-alarm, bunlar sadece caydırıcı ve uğraştırıcı. Çalmak isterse kesin çalacaktır. Sana tavsiyem KASKO yaptır, (ben kapalı yere koyduğum halde kasko yaptırdım,gündüz çalınmayacağı ne malum) hem kasko sadece hırsızlık için değil, bunun düşmesi var kazası var (Allah korusun) yolda kalması var. KASKO her yerde işe yarar.
    Ama her firma Kasko yapmıyor, bildiklerim : İSVİÇRE ve ANADOLU sigorta. Ama zaten çalıştığın bir sigorta şirketi varsa ve bir kaç ürün alıyorsan oradan sana kıyak yapıp motoruda kaskolarlar bir sor. (bana yaptılar)

ve bir NOT : Lütfen tecrübe yapmadan 250 cc'nin üzerinde bir motora binme. Hayırlısı olur İnşallah...

Yahu bir de bu A2 ehliyet sınavı var. Onun zamanı falan nedir ? Zor mudur, kendi motorumla gitsem olur mu ?

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    kendi motorunla gitsen oluyor bildigim kadarıyla. Ben de haziran basında motoru alıyorum ancak senin gibi benim de ehliyetim yok. once surmeyi ogrenicem sonra ehliyeti alıcam. bildigim kadarıyla temmuzda bi sınav bisi var galiba.. emin degilim.

En iyi ikinci el nereden kaça alınır ki ? :

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Forumun satmak isteyenler bölümüne bir bak, internette arat birsürü bulursun

Hay Allah benim tuttuğum motora 745 cc yazmışlar sanki.. Euehehe peki ben ona geçene kadar ne kadar tecrübe edinmeliyim dersiniz ? Yani "en az bir-iki sen binmişliğin olsun" mu diyorsunuz ya da ona geçene kadar neler yapmalı ?

Honda'nın Shodowları da hoşuma gidiyor bu arada... Ama gönlümde yatan Harley Davidson- Fat Boy dur tabiî...

Gerçi anlaşılan daha onlara çok yolumuz var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler