Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hangi motor ve Nereye koymalı?Resimli

Motovento
    REKLAM ALANI
    erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Merhaba motorcu kardeşler.Benim problemim hem motorum olmaması ve en önemli sorunum ise motoru koyacak yer .Kafamda 3 yer var.Fakat alıcağım motora göre bu yerler değişiyor:=) Sizden yardım istiyorum.Aklımda olan motorlar

Hyosung GT250 2.el 5-6milyarlığı max
    honda crb 125 2.el 3-3,5milyarlık
    keeway supershadow 250cc 2.el veya sıfır 2.6-3,5milyarlık

yani okadar çok motora baktımki aklım çok karışık mondial zat150 bile var.Biliyorum katogorileri farklı motorların ama yerim dar olduğu için seçimide ona göre yapıcam. yer resimlerini gönderiyorum bir bakın bu yer için hangi motor daha uygun olur.Bu motorları seviyorum herhangi biri olablir Aslında yerim olsa keeway supershadow 250cc düşünüyordum.Hem tipi güzel hemde 250cc olması ve bana hitap etmesi.Motoru apartman içinde muhafaza etmek istediğimden malum küçük bir motor olmalı diye düşünüyorum Bu katogoriler arasında bana en uygun honda crb125 gibi geldi.Sizce yerime uygun hangi motoru seçmeliyim.
    not:Daha önce motor kullanmadımşimdiden yardım edenlere teşekkürler

ilk resim

resimde görülen metal cetvel açık hali ve 2m dir.

2.resim

bu resimdede düşüncem 2myi biraz aşınca lastik kısmını boşluğa verebilirmiyim diye düşündüm

3.resim

burdada gözükmüyor fakat 1m genişlik

4.resim

burdada boylamasına 2m yi ölçtüm.2m yeterli olurmu acaba bu dediğim motorlar için?özelliklede husong iiçinO biraz iri bir motor olduğu için hiç i fikrim yok! Canlıda görme imkanım olmadı.

Şimdi ise bizim ufak bir kömürlük var fakat girişi biraz ufakresimlere bakın siz karar verin buraya motor girermi? Burası için sadece CRB 125 i düşünüyorum ama.Diğerleri zaten giriceğini sanmıyorum

boyu 110cm ve enide 73cm.Buraya girebilen bir motor bulsam yer sorunum hiç kalmıyor.Apartmanın içinede koymak zorunda kalmıcam.Apartman sakinleriylede uğraşmıcam. kapalı kilitli yer ve düz ayak(balkon altı)

buda diğer düşündüğüm yer.Fakat burası dışarısı oluyor yani bahçe.Motorcuların genel sorunu bahçeden çalınması sanırım.O yüzden buraya koymayı pek düşünmüyorum ama genede aklımda kalmasın sizinde görüşleriniz öğrenmek istediğimden gösteriyim.

boy 3myi aşıyor enide 1,40cm Yani fazla fazla yeterli fakat dışarı koymak demek çalınmasını göze alıyorsun demek oluyor bana göre.Çünkü direk bu yer yoldan gözüküyor.(bakınn)

direk eskicisi olsun yolda geçen hırsızı uğursuzu örecek ve aklına kurt düşecek Siz olsanız nereye koyardınız? Apartman içinde verdiğim ölçüler uygunmudur .2m yeterlimidir aparmandaki boşluk?
    ayrıca birşeyden daha bahsediyim biliyorm çok uzun oldu ama apartmanın içine çıkarmam için 5 tane basamak var işde onunda resmini çektim onada göstermek istiyorum

görüldüğü üzere 5 basamak ve 15cm ortalama yükseklikleri.Sanırım burdan bir tahta vasıta ile çıkarabilirim 100-150kg lık motorları
    işde motorcu arkadaşlar motorları söyledim ve koyabileceğim yerleride söyledim.
    Hangi motor buraya girer?
    çünkü gönlüm 250cc den yana hemen motoru değiştirmk istemiyorum ufak geliyor artık diye.husong veya keeway 250cc bunlar daha cok kafama yatıyor fakat işde yer sorunu nedeni ile honda crb125 mi alsam acaba?Bazen kardeşimle beraber binicem benim boy gerçi küçük 165-170cm arası 60kg ,kardeşimde 1.75cm 65kg .
    Şimdi sıra sizde...

yardımlarınızı bekliyorum

zor bir sorumu oldu kimse yazmıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sen evin planını vermisin resmen.Bence bi hyosung al derim ve dısarıda olan yere koy derim bide kilit zincir,alarm malarm alırsın olur

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Bir kere motoru apartmana koyma fikrinden vazgeçmelisin...Nedenmi bu motor sonuçta her seferinde o basamaklardan çıkartılabilecek veya indirilebilecek bir alet değil...2. bir yardımcı bulamayacağına göre eziyet olur...Apartman girişinde bi yere branda ve zincirle olabilir belkide...Yada komşunun kapalı bir garajı varsa buda alternatif...Arka bahçen bana müsait gibi göründü...Hyosunguda görmedim demişsin...Bence almayı planladığın motoru muhafaza etmeden önce üzerine oturmalısın ki içine sinsin...Git bir bayiye mesela ölç biç uzunluğunu...Ki Hyosungda o basamaklardan çıkacak bir motor değil...Ha kapı önüne koyma mantığı şudur kış gelir motoru 6 ay kullanmıcam dersin o başka...

Ama cbr 125 zaten bisiklet gibi bişey hafifçe...o Apartmanın 3.katına bile çıkar...

Bu arada ev müstakilmi apartmanmı o da ayrı mesele...Ben apartman diye düşündüm...

Tahta vasıtasıyla asla olmaz...O basamaklarda birde düz kısım olsa tamam ama tahta nasıl sabitlersin...Yolun daha çok çok başındasın ...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Celsius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ilk gosterdigin apartman icerisindeki yer hyosung icin bana yetersiz gozuktu. Diger motorlar icin pek bir sey diyemem ama bence hyosung oraya sigmaz. Hemen arkasindaki bosluk da ayri bir tehlike. Icei sokmak icin tirmandirman gereken 5 basamak da ayri bir eksi puan. Komurluk icin de ayni dusuncedeyim; CBR 125 bellllki sigar ama digerleri bence gene umutsuz. Bahcede gosterdigin yer iclerinde en rahat ve uygun olani gibi gozukuyor ama hirsizlik riski her daim var. Bence ya basinda bekcisi olan bi otopark bul ya da bi kapali garaj ayarla, hem geceleri rahat uyursun hem de her motor sefasinin oncesinde ve sonrasinda kalas uzerinde basamak tirmanma, bosluga dusurmeden park etme, aynayi cizmeden komurluge sokma gibi cambazliklarla ugrasmazsin.
    Celsius
    Hyosung GT250 Comet
    [I]"The ability to quote is a serviceable substitute for wit!"[/I]

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kere motoru apartmana koyma fikrinden vazgeçmelisin...Nedenmi bu motor sonuçta her seferinde o basamaklardan çıkartılabilecek veya indirilebilecek bir alet değil...2. bir yardımcı bulamayacağına göre eziyet olur...Apartman girişinde bi yere branda ve zincirle olabilir belkide...Yada komşunun kapalı bir garajı varsa buda alternatif...Arka bahçen bana müsait gibi göründü...Hyosunguda görmedim demişsin...Bence almayı planladığın motoru muhafaza etmeden önce üzerine oturmalısın ki içine sinsin...Git bir bayiye mesela ölç biç uzunluğunu...Ki Hyosungda o basamaklardan çıkacak bir motor değil...Ha kapı önüne koyma mantığı şudur kış gelir motoru 6 ay kullanmıcam dersin o başka...

Ama cbr 125 zaten bisiklet gibi bişey hafifçe...o Apartmanın 3.katına bile çıkar...

Bu arada ev müstakilmi apartmanmı o da ayrı mesele...Ben apartman diye düşündüm...

Tahta vasıtasıyla asla olmaz...O basamaklarda birde düz kısım olsa tamam ama tahta nasıl sabitlersin...Yolun daha çok çok başındasın ...
    Daha doğrusu apartmana koyma fikri bende bu motorcu arkadaşların motorlarının nasıl çalındığını anlatan bir köşede yazılanları okudum ve tüylerim ürperdi bahçede olan 600cc-1000cc lik motorları kaldırıp kamyonete koyularmıs.Bu kadar kolaysa bu iş benimde bir ayrıcalığım yok benim motoruda rahatlıkla gece kaldırabilirler.O yüzden CRB 125 alıp buraya koyabilirmiyim diye soruyorum.Hyosungu apartmana girmicek anlaşılan gerek ağırlığı gerekse boyutlarından ötürü.Hyosungu görmedimderken üzerine binen arkadaşların resimlerini gördüm örnek

bu arkadaşda yaklaşık aynı boydayız fakat biraz daha hafifim sanırım ben Bu arkadaşa da büyük gelmiş motor banada büyük ihtimalle büyük gelecek.Motoru dışarı koyduğumuzda ve üstüne branda çeksek bir kısı orda geçirebilirmi?Malum önümüz kış ve istanbulda hersene yağmurlu ve karlıdır kış.Motor zarar görmezmi mütemadiyen dışarda durarak?Sizler motorlarınızı nerelerde zaptediyorsunuz? Sitede oturanların çilesi bu yaa Mustakil dairem olsa böyle olmazdı,Herkes müstakildemi oturuyor anlamadım Kimseler yer sorunundan bahsetmemiş...
    ilgilenen herkese şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Ben motorumu karşı apartmanın arka kömürlüğüne koyardım...Küçük makineleride evimizin giriş balkonunu pimapen yaptırdım motora garaj olsun diye...ybr ve honda innova giriyordu...Lıberty 200 yan çantalardan asla girmedi...yani anlayacağın bu işler iki ucu koklu değnek...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    dostum bence evine koymalisin bizde 2 adet motorsiklet var birisi cross ki senin alacagin motordan daha heybetli ve 1.20cm*300 mt lik bir merdiven yanina koyuyorum gayet guzelde oluyor..motor dedigin disarda olmaz biyerlerini kurcaliyorlar cocuklar ustune cikiyorlar ..devirebilirler..calinmasi cok daha basit olur..hic yoksa aynasini calarlar...ve ustelik surekli aklin disarda kalir..ya sen genede iceri al kucuk basit bi rampa yaparsin..pratik birsey..hic sorun olmaz..bide kucuk zincir tamam iste..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

Motosikleti
    Ben motorumu karşı apartmanın arka kömürlüğüne koyardım...Küçük makineleride evimizin giriş balkonunu pimapen yaptırdım motora garaj olsun diye...ybr ve honda innova giriyordu...Lıberty 200 yan çantalardan asla girmedi...yani anlayacağın bu işler iki ucu koklu değnek...
    metehan hoca doğru söylüyosunuz.Bir tutku olmasa uğraşılmaz bu kadar.Yer sorunu ayrı DERT,Alması AYRI DERT,Bakımı arızaları ayrı dert Ama motora bir kere binende bir daha ayrılamıyor sanırım Bu forumda okuduğum kadarıyla böyle oluyor dimi saygılar

Alıntı gazman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bence evine koymalisin bizde 2 adet motorsiklet var birisi cross ki senin alacagin motordan daha heybetli ve 1.20cm*300 mt lik bir merdiven yanina koyuyorum gayet guzelde oluyor..motor dedigin disarda olmaz biyerlerini kurcaliyorlar cocuklar ustune cikiyorlar ..devirebilirler..calinmasi cok daha basit olur..hic yoksa aynasini calarlar...ve ustelik surekli aklin disarda kalir..ya sen genede iceri al kucuk basit bi rampa yaparsin..pratik birsey..hic sorun olmaz..bide kucuk zincir tamam iste..
    gazmana bir sorum var ozaman Sence bu resimlerde gördüğüm kadarıyla hangi motor bana uyar? öyle anlaşılıyorki ufak bir motor olmalı oda Honda crb125 gibi gözüküyor.Pek bana hitap etmemekle beraber(hiç kullanmadığım için bilemiyorum tabi) pahalı geliyor o motor için bu fiyat.125cc ye göre çok pahalı.250cc keeway yeni baslıcaklar için çok ideal gibi gelsede onuda koyacak yerin yok.Sanırım pahalı olan HONDA crb125 suan için benim için ön planda

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    CBR 125 o basamaklardan zor çıkar,altı sürtebilir.İlla ki Honda istiyorsan CBF 150 yi bir düşün,hem ekonomik 2 kişi binilir çanta bağlanabilir,parçaları nispeten daha ucuz(malum cbr parçaları grenaj ayna vs)uzun yola gelir.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Başlığınız Uygun Bölüme Taşınmıştır..!!! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: EgeKnn **************

Motosikleti
    Bahsettiğin motorlardan Hyosung hariç diğerlerine kefil değilim ama...Keeway aşırı titrer ve gereksiz granajı fazladır...Çin malı olduğunu hatırlatırım...

cbıbır 125 te küçük ve tatminsiz bir hacmi vardır yorar sürerken...5150 de bu motorun hakkı asla değil...2500 ytl olsaydı belki bu paraya alınabilir derdim...Hyosungda iri duruyor güçlü ama soru işaretleri halen var kafalarda...cometin son hızıda 140 dır ...ıkınırsa rampa aşağı 145 dir...gtr 250 165 i görüyor sadece...fiyatlarda gayet yüksek geliyor bana...

Scooter rahatlığını hiç bir motorda görmedim...Honda İnnova...ve Kymco agılıty 125 fena değil derim...scooter ve yarı otomatik seni biraz tembel yapar debriyaj olmadığı için...Şu an triptonik(hem tam otomatik hem yarıotomatik) bir araba kullandığım için manuel arabaya hayatta binemem gibi geliyor...Hamallak derim debriyaj...

Ha cbf 500 veya benzeri üst hacimli motor olursada vitesli çok zevklidir...Torku bileğinde hissetmek güzeldir...Bulutlarda uçarsın...

Motor aldığında en nefret ettiğin şey servisle akraba olmaktır...Bunu yaşamadım çok şükür...Ama doğru seçim yaparsan...Hondadan şaşma ama küçük hacimli küçük granajlı bir motor seni asla mutlu etmez...Cıbırcılar kendilerini sanal bir mutluluğun içinde hissederler ama bilirlerki asla ve asla camiada yerleri yoktur motorlarının...Çin malı mondıale saygı duyarım ama cıbır 125 e duymam...

Mondıal benim malım bu fiyatı bu...Tamam...

Ama Honda bu motora 5150 derse beni ve diğer motorseverleri kandırmış olur...Ne kadar kaliteli olursa olsun cıbır 125 lanetlenmesi gereken bir model...Almamalıki satamasınlar...Talep olmasın ki Türk motorseverler beğenmedi desinler...

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 125 o basamaklardan zor çıkar,altı sürtebilir.İlla ki Honda istiyorsan CBF 150 yi bir düşün,hem ekonomik 2 kişi binilir çanta bağlanabilir,parçaları nispeten daha ucuz(malum cbr parçaları grenaj ayna vs)uzun yola gelir.
    bencede cbf 150 fiati olsun kalitesi olsun mukkemmel bende 150 lik bi motorla baslamistim..sonra enduroya dondum..grenajli motorla baslama derim cunku cook duseceksin yazik o motora..hayirlisi olsun ..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en iyi yere koy
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    arkadaşım geçen gün internette karşılaştım

mantık olarak şu: portatif garaj mesela demirden ufak garaj tarzı bişey yaptırabilirsin bunu yere (bahçeye) sabitlersin.

çalınma riski azalır,sokma çıkarma kolaylaşır,kafan rahat olr
    ortalama 200 ytl civarı halledersin diye düşünüyorum

binaya sokman zor zaten bunların dışında otoparka gitsen bile bu parayı çok kısa zamanda çıkaracaksın mecburen
    benim tavsiyem bu
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    balkon altındaki kömürlük bölümünün kapısını genişlet. en güvenli yol olur. bi usta bir günde halleder orayı. yeni bir demir kapı alırsın. biraz uğraştırır belki ama için herzaman rahat olur. çok birşey tutacağınıda sanmıyorum. diğer seçenekler hiç mantıklı gelmedi bana.

Motosikleti
    Bahsettiğin motorlardan Hyosung hariç diğerlerine kefil değilim ama...Keeway aşırı titrer ve gereksiz granajı fazladır...Çin malı olduğunu hatırlatırım...

cbıbır 125 te küçük ve tatminsiz bir hacmi vardır yorar sürerken...5150 de bu motorun hakkı asla değil...2500 ytl olsaydı belki bu paraya alınabilir derdim...Hyosungda iri duruyor güçlü ama soru işaretleri halen var kafalarda...cometin son hızıda 140 dır ...ıkınırsa rampa aşağı 145 dir...gtr 250 165 i görüyor sadece...fiyatlarda gayet yüksek geliyor bana...

Scooter rahatlığını hiç bir motorda görmedim...Honda İnnova...ve Kymco agılıty 125 fena değil derim...scooter ve yarı otomatik seni biraz tembel yapar debriyaj olmadığı için...Şu an triptonik(hem tam otomatik hem yarıotomatik) bir araba kullandığım için manuel arabaya hayatta binemem gibi geliyor...Hamallak derim debriyaj...

Ha cbf 500 veya benzeri üst hacimli motor olursada vitesli çok zevklidir...Torku bileğinde hissetmek güzeldir...Bulutlarda uçarsın...

Motor aldığında en nefret ettiğin şey servisle akraba olmaktır...Bunu yaşamadım çok şükür...Ama doğru seçim yaparsan...Hondadan şaşma ama küçük hacimli küçük granajlı bir motor seni asla mutlu etmez...Cıbırcılar kendilerini sanal bir mutluluğun içinde hissederler ama bilirlerki asla ve asla camiada yerleri yoktur motorlarının...Çin malı mondıale saygı duyarım ama cıbır 125 e duymam...

Mondıal benim malım bu fiyatı bu...Tamam...

Ama Honda bu motora 5150 derse beni ve diğer motorseverleri kandırmış olur...Ne kadar kaliteli olursa olsun cıbır 125 lanetlenmesi gereken bir model...Almamalıki satamasınlar...Talep olmasın ki Türk motorseverler beğenmedi desinler...
    metehan hocanında dediği gibi crb125 e o para bana göre fazla geldi.5 milyar gibi parayı gözden çıkardıkdan sonra 2 daha verip Hyosung almak daha mantıklı.En azından daha uzun soluklu binilir motora. Ama önerdiğiniz Honda İnnova belki güzel gidiyor olabilir fakat motorsiklet değilde,bisiklete ufak bir motor takmıslar gibi geldi tabiki kullananlar elbetteki memnundur.Ben biraz daha gösterişli ve olabilirse 250cc istiyordum bugün pide almaya giderken fırına bir DAELIM - S2 250 gödüm fırının önünde durdu.gelirken bir ses çıkarıyor olumlu yönde değil yannız bana yüksek geldi o kalitede bir motor için.http://www.motomax.com.tr/urungoster...lumadi=SCOOTER

aslında rahatlığa önem verdiğim için scooterlara da sıcak bakıyorum yannız otomatik vites olması biraz kafamı kurcalıyor.Ani hızlanma gerektiricek durumlarda bir küçük vitese almak motorun işi olacak (otmatikte).Buda sorun yaratıyor gibi bir izlenim gördüm forumda.Ayrıca manuellere göre de fazla yaktığını söylemiş çoğu kişi.Bu olumsuzlular scooter sevenleri etkiliyor tabi
    Uygun bir scoter varmı bu merdivenlerden çıkarabileceğim saygılar efenim

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 yide inceledim fakat biraz büyük geldi ve tipi pek hoş değil gibi Birde kurye motoru olması olumsuz yönleri.(yani her kuryede görünce insanın biraz keyfi kaçar gibi geliyor) saygılar

gazman

grenajlı motorla baslama demiş:( haklı olabilirsin.Bende kararsız kaldım zaten

Alıntı ferrari_gani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım geçen gün internette karşılaştım

mantık olarak şu: portatif garaj mesela demirden ufak garaj tarzı bişey yaptırabilirsin bunu yere (bahçeye) sabitlersin.

çalınma riski azalır,sokma çıkarma kolaylaşır,kafan rahat olr
    ortalama 200 ytl civarı halledersin diye düşünüyorum

binaya sokman zor zaten bunların dışında otoparka gitsen bile bu parayı çok kısa zamanda çıkaracaksın mecburen
    benim tavsiyem bu
    ferrari_gani
    dediğin örnek bir satış bile var hattaadam garajıyla beraber satıyor motorunu.Bilmiyorumki bu sistem nasıl olur.O da bir fikir olabilir aslında.
    http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...t?AdId=2893860
    Fakat söyle bir durumda var benim okulumun 5.senesindeyimyani 4 yıllık okulun 5 senesi.Kısmetse öğretmen olucaz.Atama ile belki türkiyenin öbür köşesine atanıcam.Koca garajı nasıl peşimde götürücem Birde aklıma şimdi geldi ya bu hırsızlar garajla birlikte götürürlerse motoru olurmu olur..

fakir ama gururlu
    aynı fikri kardeşimde söyledi ama hiç kafam yatmadı:( kırdılı döktülü iş bana göre değil.Yarın öbür günde gidersek orasına boşuna emek sarfetmiş olmazmıyız saygılar.

Cevap yazan herkese saygılar selamlar....

Motosikleti
    şimdi anladığım şey biraz görüntüye takılmış olman...Haklı olabilirsin ama bazen motorun sağlamlığına olan güvenin görüntüden önce gelmelidir...

Cıbır 125 alacağım dediğin için yine cıbırı örnek vereceğim...Cıbır sahibi olmakda bir nevi sağlam markaya paralel bir durum...Ben nice insanlar bilirim ki Honda olsun çamurdan olsun diyen...Bu demek değil ki her Honda mükemmeldir...Mesela aynı fiyata Honda dylan var...oda bir scooter...ama görüntü dersen r1 r1 kawasakı 750 f fazer cbr 600 vs.vs. alman gerekecek...İşin açıkcası paran varsa önce görüntü dersin ve büyük makinayı alır babalar gibi gezersin...Ha büyük motorun derdide büyük olur oda ayrı mesele...Ama verdiğin örneklerde bütçen belli...bu rakamlarla görüntüyü 2.plana atman gerekiyor...

Bak sana bir örnek vereyim canlı hayattan...bbaday nickli bir dostumuz var sitede...Gitmiş KINROAD diye bu keeway shadow sınıfından jınlun vari standart bir şey almış...granaj hamalı bişey...3000 ytl civarı...Titreşimden şikayetci...motordan memnun değil...Bir daha ki yaza bu motor altında olmaz...keşke ybr alsaydım diye başını dağlara vurur artık...ybr diye dalga geçersin ama an gelir aldığın çin malına lanet edip keşke ybr alsaydım dersin...Bunu dememen için en azından keewayi seçeneklerden çıkar...

Ha boy 1.55 1.60 ise motor (cbr125)seni yormaz..Bu rakama görüntüyü unut bence...sağlam bir ürün al seni uzun süre götürsün...sonra satarkende az kayıpla üzerine bişey eklersin...Bu sistem böyledir hep...Ama şimdi asya mondıal zat 150 vs alanlara bir bak...Motorlarını ilk aldıklarındaki kendilerinide yaşadığı bir duyguyla tecrübesiz motordan anlamayan birilerine satabilirler ancak...Ve çoğunun elinde patladı bu motorlar...zatlar t1 ler asyalar...Ticaret değil bu iş kar-zarar önemli değil diyorsan bu titreşimli hurdalardan birini al ve nerede ne zaman yolda kalacağını artık ne sen yaşa ne ben söyleyeyim...

Motosikleti
    şimdi anladığım şey biraz görüntüye takılmış olman...Haklı olabilirsin ama bazen motorun sağlamlığına olan güvenin görüntüden önce gelmelidir...

Cıbır 125 alacağım dediğin için yine cıbırı örnek vereceğim...Cıbır sahibi olmakda bir nevi sağlam markaya paralel bir durum...Ben nice insanlar bilirim ki Honda olsun çamurdan olsun diyen...Bu demek değil ki her Honda mükemmeldir...Mesela aynı fiyata Honda dylan var...oda bir scooter...ama görüntü dersen r1 r1 kawasakı 750 f fazer cbr 600 vs.vs. alman gerekecek...İşin açıkcası paran varsa önce görüntü dersin ve büyük makinayı alır babalar gibi gezersin...Ha büyük motorun derdide büyük olur oda ayrı mesele...Ama verdiğin örneklerde bütçen belli...bu rakamlarla görüntüyü 2.plana atman gerekiyor...

Bak sana bir örnek vereyim canlı hayattan...bbaday nickli bir dostumuz var sitede...Gitmiş KINROAD diye bu keeway shadow sınıfından jınlun vari standart bir şey almış...granaj hamalı bişey...3000 ytl civarı...Titreşimden şikayetci...motordan memnun değil...Bir daha ki yaza bu motor altında olmaz...keşke ybr alsaydım diye başını dağlara vurur artık...ybr diye dalga geçersin ama an gelir aldığın çin malına lanet edip keşke ybr alsaydım dersin...Bunu dememen için en azından keewayi seçeneklerden çıkar...

Ha boy 1.55 1.60 ise motor (cbr125)seni yormaz..Bu rakama görüntüyü unut bence...sağlam bir ürün al seni uzun süre götürsün...sonra satarkende az kayıpla üzerine bişey eklersin...Bu sistem böyledir hep...Ama şimdi asya mondıal zat 150 vs alanlara bir bak...Motorlarını ilk aldıklarındaki kendilerinide yaşadığı bir duyguyla tecrübesiz motordan anlamayan birilerine satabilirler ancak...Ve çoğunun elinde patladı bu motorlar...zatlar t1 ler asyalar...Ticaret değil bu iş kar-zarar önemli değil diyorsan bu titreşimli hurdalardan birini al ve nerede ne zaman yolda kalacağını artık ne sen yaşa ne ben söyleyeyim...
    ozaman şöyle diyim SAĞLAM,GÜÇLÜ ve AZ YAKAN BİR MOTOR tavsiyeniz varmı?tabiki birde benim kriterlere biraz uyan Sakın bana honda beat alın demeyin. aklımdan geçmedide değil hani ama çok ufak gözüktü gözüme saygılar
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha doğrusu apartmana koyma fikri bende bu motorcu arkadaşların motorlarının nasıl çalındığını anlatan bir köşede yazılanları okudum ve tüylerim ürperdi bahçede olan 600cc-1000cc lik motorları kaldırıp kamyonete koyularmıs.Bu kadar kolaysa bu iş benimde bir ayrıcalığım yok benim motoruda rahatlıkla gece kaldırabilirler.O yüzden CRB 125 alıp buraya koyabilirmiyim diye soruyorum.Hyosungu apartmana girmicek anlaşılan gerek ağırlığı gerekse boyutlarından ötürü.Hyosungu görmedimderken üzerine binen arkadaşların resimlerini gördüm örnek

bu arkadaşda yaklaşık aynı boydayız fakat biraz daha hafifim sanırım ben Bu arkadaşa da büyük gelmiş motor banada büyük ihtimalle büyük gelecek.Motoru dışarı koyduğumuzda ve üstüne branda çeksek bir kısı orda geçirebilirmi?Malum önümüz kış ve istanbulda hersene yağmurlu ve karlıdır kış.Motor zarar görmezmi mütemadiyen dışarda durarak?Sizler motorlarınızı nerelerde zaptediyorsunuz? Sitede oturanların çilesi bu yaa Mustakil dairem olsa böyle olmazdı,Herkes müstakildemi oturuyor anlamadım Kimseler yer sorunundan bahsetmemiş...
    ilgilenen herkese şimdiden teşekkürler

öncelikle resimdeki arkadaş benim boyum 1.70 kilo 77.
    motoru apartmanın otoparkında balkon altına koyuyorum disk kilidi ve brandayla muhafaza ediyorum otoparkın kapısı otomatik motoru koyduğum yerde kapıcının yatak odası camının önü yani gece bir tıkırtı olsa ayakta ki o otoparka kamyonu sokup o motoru kaldırıp götürürlerse helal olsun kasko öder

bence sen önce şu dediğin motorlar bir bin kullanma şansın varsa kullan motoru saklamak için değil binmek için alıyoruz kolay gelsin

Motosikleti
    hocam şimdi seni yanlış yönlendirmek istemem...Vitesli düşünen birine scooter önermekde saçma olabilir...Ama bu paraya (5000-5000 ytl)kurye motoruna benzemeyen az birazda güçlü bir 0 makina gerçektende yok...Ne dersek mutsuz olursun...O zaman devreye temiz 2.eller girer...

www.sahibinden.com

a girip cbf 250 lere ve comet 250 lere bakabilirsin...hatta şimdi sanki kendim alıyormuşum gibi bir comet bakayım...dur link atıcam birazdan...

Bak tertemiz bir comet var kilometresida düşü ama satan kişi SÜleyman Memnun moto Maslak...2 sene önce kendilerinden 0 motor aldım...Beni mutsuz ettiler...Bir Yamaha bayisinin 2.el gt 250 satmasıda garip durum...Ben hep kişiden almanı öneririm...Eğer aldığın motorun 2.sahibi sen isen ne mutlu sana...bu şanstır kelepir hep düşmez ama...bakmaya devam ediyorum...

http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...0&AdId=2618028

bak burada temiz 2000 km de comet var kırmızı...Araştırma ve ustalara gösterme faslından sonra alınabilir...Pazarlıksız diyor aldırma...5250 desen kuzu kuzu verir...Bu işler böyledir...O an kusura bakma der...10 gün içinde numara bıraktıysan sana döner okey der veya sen 2.kez aradığında mırın kırın eder sonunda pes eder...

http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...t?AdId=3055063

bak bu garipte almış İzmirden 200 km gezmiş hemen satıyor...fiyatı düşürecek seve seve...Kaybı çok tur bu işlerin...7000 ytl lik fiyatı 5250e kapatırsın genelde...en fazla 5500 e iş biter...

http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...t?AdId=3053836

Örnekler çok tabi...Comet deyince sadece bu modele yöneldim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler