Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    ninya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax 250 z plus
    Alıntı hakpek adlı üyeden alıntı
    Öncelikle ehliyeti düşündüğün için kendini sevindiriyorsun,sonrada sana cevirmelerde yazılmayacak olan cezalardan dolayı cebini...

ehliyet belgenin eline geçme süresi takribi 3,5 ayı bulur

bensana trafikteki fiyat tarifesini sunayım:

Şoförler odasından dosya parası:7,5 ytl
    dosyayı yazdırma parası:5-10 ytl
    maliyeye sebebini bilmediğm 55 ytl
    polise göstermek içinaldığın belge varya ahada ona 30 ytl
    birde git gel masrafı 10-20 ytl
    savcılık 7,5 ytl
    saglık raporu 30-70 ytl
    sürücü kursu 150-250 ytl kursa gidip gelme 30-50 ytl

sen topla............ytl masrafın çıkar
    öte yandan sade birdefa ehliyetsiz yakalınırsan sana maliyeti yaklaşık 750-1000ytl arası ki mahkeme ve çaktigin rezillikte bu işin tuzu biberi olur

sen ehliyet almakta iiii edersin..

İçimi kararttın sabah sabah ama dediklerinde dogru. Dogru söze ne denir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Paradan önemlisi altında motor var ve heryere tırsa tırsa gidiyorsun
    KAMP ADAMLARI

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    şimdi ehliyet benim elime aralık ın basındamı gececek
    Yeni yine yeniden

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    yazılı sınavı girersin 20 gün sonra sonuçlar açıklanır
    10 gün içinde de direksiyona girersin pazar günü
    çarşambaya da direksiyon sınav sonucu açıklanır
    en geç p.tesi trafikte soluğu alırsın ..
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

Muzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC

Ehliyet İçin Yardım

Alıntı dostdark adlı üyeden alıntı
    Paradan önemlisi altında motor var ve heryere tırsa tırsa gidiyorsun

Evet Dostdark tam üstüne bastin konunun, en uyuz durum bu zaten. Motor var Tirs Tirs Kulaniyoruz.....ama az kaldi bu hafta geliyor Ehliyetler bizim.....

arelia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 125 T
    Ayazağa Cendere yolunda ben B sınıfı ehliyet için sınava girmiştim, gerçekten dediğin gibi arkamdan kamyon takip ediyordu, pek komikti

bu arada şayet 20 mayısdaki sınavda benden 3-4 kişi önceki abi de sınavdan geçmişse hakkaten bu işte bi tuhaflık var derim, çünkü abini eli gaza mı dolandı nedir yandan duvara çarpıp honda today'in önünü bi güzel kaldırdıydı, sol ayna filan da parçalandıydı, sonrasında güzelce kukaların arasından filan geçti ama bilmem artık
    would I still see suspicions in your eyes?

LaCiVerTSaRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    abicim yerden göğe hatta marsa jupitere kadar haklısın.... Rezalet tek kelime ile razelet...Bende ehliyet alırken oyle adaylar gördümki onlar ehliyetim var diye trafiğe çıkarlarsa eğer Allah rahmet eylesin...
    Akıllı efendi uslu sür motorunu ADAM desinler..
    Kaskını Tak Takmayanları Uyar..!!!
    http://www.setcom.com.tr

The Racing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bizimde inşallah olur
    bende ehliyet alıcam 1 hafta sonra ama motor yok
    ama ehliyet oldumu motor aldırcam

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    arkadaşlar sınavda, yapılış tarzıda sorulada, soruların ele verilişi de sonra aynı sorulardan çıkmasıda ,özel eğitim kurumlarının zihniyeti de yahu herşey yanlış ..yani bakıyorum da doğru yapılan hiç bişey yok bu ehliyet eğitimi ve alma konusunda.. ha bide unuttum buna rağmen sanki bi eğitim veriyorlamış gibi para felan alıyorlar harçlar vergiler. ulan bari okadar para alıyorsun düzgün bi sınav yap mesela
    - adam gibi soru sor her yerden çıksın insanlar teoriğini öğrenmek zorunda kalsın soruları verme..
    -adam gibi ehliyet sınavı yap ,git gel olmasın her hareket test edilsin kolay kolay geçiş verilmesin..
    -trafikte adamı takib et kazası olursa puan cezası ve ama doğru düzgün olsun yoksa al ehliyetini milletin canına da kast etmesin..

bu söylediklerim hem B için hemde A2 için geçerlidir.. hatırlıyorum da A2 alırken,sadece arabayı düzgün kaldırdım diye ilk çalışmamızda arabayla adam "yav sen biliyon gardeş bu işi yaa bas bagam gidelim bizim eve deyip, evine götürmüş ,genç hanımını evde bulamayınca yakında olan kayınvalidesinin evine götürtmüş daha sonra da karısını sille paça bebesiyle evden almış arabada da kavga edere "sen nassı benden habersiz anana gidesin "muhabbeti çekmiş daha sonra da başka bi arkadaşını almaya götürtmüş akşamda o arkadaşıyla gazinooya gidip dağıtma çıkışta da arabayla hatunlra gidip alem yapma planları yapmıştı.. tüm bunları yaparken ben direksiyonda (sanki özel şöförüyüm) bazen emniyet kemerimi takıp (ki taklıydı) direğe bindirerek ziyan bi canlıyı ziyan etmeyi düşünmüştüm ,öğrenci olduğum için ve adamda da kontrol ayakları olduğu için kısaca sorumluluk adamda olduğu için suçlu da olmayacaz ve bir virüsü ortadan kaldırmış olmanın mutluluğunu duyacaktım.

evet kısacası..sistem çökmüş,sonuşta dışarda olan ölümlü kazalara şaşmamak lazım. dışarda orman kanunları geçerli ,başka bi başlıktada önümüze kıran minübüs şöförünün elinden haklı olan otobüs şöförünü nasıl kurtardığımı yazmıştım ama burada uzatmicam şimdi..

istediğim bu faydalı başlığı herkes okusun ve yanlışı değiştirmek için üzrine düşen görevi yapsın..bilgisayarın karşısında boşuna kör olmayalım;dışarıda da boşuna hayatımızı tüketmeyelim gerekeni gerektiği yerde yapalım. bir kişiyi düzelte bilirsek kar kardır..

saygılar
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

fly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet

buraketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosikleti alamadı ancak 1.8 Passat Turbosu var
    babamın bir arkadaşı ehliyeti nerden aldığını bilmiyor ama tır iş makinesi motosiklet vs vs kullanabiliyor bu işler paraya bakıyor bastırınca veriyolar
    Palayım Amma TEK RAKİBİM ŞAHİN K :) Muhaha

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    sız ne guzel alıyorsunuz bana 5 ay var asagı yukarı... yakalanırsam cok kotu olur kafadan 700 ytl gidiyor
    Yeni yine yeniden

serhat24766 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cagiva raptor 650
    bende ehliyet hakkında bişi sora bilirmiyim 26.10.1990 doğumluyum 26.10.2007 de ehliyet alıcam dimi
    Sevmek çay gibidir, sevilmek şeker, bizim gibi garibanlar çayı şekersiz içer..

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    herkes sormuşken bende sorayım önce a2 sonra da b almayı planlıyorum.. yada seneye 2.si bir alayım diyorum şimdi bu 2 secenek arasında bir fark olur mu?
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Alıntı serhat24766 adlı üyeden alıntı
    bende ehliyet hakkında bişi sora bilirmiyim 26.10.1990 doğumluyum 26.10.2007 de ehliyet alıcam dimi
    Evet tam 17 oluyosun
    0 Rh (+)
    06 - 09

serhat24766 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cagiva raptor 650
    Alıntı rider89 adlı üyeden alıntı
    Evet tam 17 oluyosun
    çok teşekkürler tam ogün ehliyet için başwurucam
    Sevmek çay gibidir, sevilmek şeker, bizim gibi garibanlar çayı şekersiz içer..

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Sen bi adını versene babanın o arkadaşının?...
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    nereden baksan ehliyetin eline 3 aydan önce geçmez ve yaklaşık 320 ytl gibi bir miktarı gözden çıkar..
    CBR 600F Honda,

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    mrb dostum senin doğum tarihinden sonraki dönem eylül olacağını düşünüyorum
    sen en iyisi bilişim sürücü kursuna sor onlar sana doğru cevabı verir.
    diyelim eylül 9-10 gibi girersen eylül 30 gibi ehliyetini alırsın yeterki dönemini bir an önce bul
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    Alıntı bur-k@bilişim adlı üyeden alıntı
    herkes sormuşken bende sorayım önce a2 sonra da b almayı planlıyorum.. yada seneye 2.si bir alayım diyorum şimdi bu 2 secenek arasında bir fark olur mu?

Ehliyet almayı planlamak ve ahah da yazıldım demek ehliyeti almanın yarısıdır...
    1- 2 ayrı sınıf ehliyet belgesine sahip olmak sana yaklaşık 5,5 ile 6 ay kadar bir zaman gerektirir. Ayrıca bu seneki fiyatlar ile (bu fiyatlara sürücü kursu ve trafik masrafları dahil) gelecek seneki fiyatlar farklı olacaktır. İmkanın varsa hiç zaman kaybetme nekadar erken alırsan sen diğerlerine göre daha kardasın...Unutma 2 ayrı sınıf ehliyet sahibi olmak için bir defalığına 1000 ytl ödersin, ama bir defa ehliyetsiz yakalanman sana en az 750 ile 1000 ytl arasında bir paraya patlar mahkeme ve ve çektiğin rezillik ve kafa yormanda cabası..

ehliyetini hemen al..
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler