Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş dün bende yazıldım tüm masraflar sağlık raporu dahil 200 ytl aldılar üstelik iki taksit senin sorduğun soruya yanıt vermek güç bildiğim kadarıyla takip işleri falan var!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ulkemizde diyoruz ya klasikleşmiş bir laf vardır 'eğitim şart' diye işte bu söz bu kurslardan başlıyor...e iyi bende biliyorum motor kullanmayı 2t 4t motorları ne bileyim vs..vs.. bende de b sınıfı ehliyeti var..herşey tamam da bilgisi olmayan bunları bilmeyen nereden öğrenecek?çoğu bilgi kitaptan çalışılarak öğrenilemiyo bazı insanların görsel hafızaları çok kuvvetlidir bazılarınınki sözel vs..ama sende motor varsa pek sallamazlar...fakar abi ben bişey bilmiyorum vs dersen onlar emin ol derse alırlar çok güzelde ilgilenirler öğretene kadar çunu işleri bu...ne de olsa bu kurslarıda denetleyenler var eğitimi yoklamaları gibi......biraz da sana kalmış bu durum ama arkadaşların dediği gibi bir kurs üzerinden ehliyet almak gerekiyor...

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ben de şu an B alıorum.....İnşallah geçersem yakındır,,ama derslere gitmeden zor olur sanırsam...........
    A2 de problem etmiyolar ama,,yani ben gitmicem,,biraz da tanıdık olmaya bakıo yok mu tanıdık bi yer
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

mastergenie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    katılıyorum. kesinlikle çok yanlış bir sistem uygulanıyor.
    kursların temel eğitimi hakkyla vereceğini varsayan bir sistem, ama çalışmıyor işte.
    sınav sistemide yanlış.
    bir kere yazılı sınavda hep aynı soruları sormaları bu bozuk düzeni teçvik ediyor, ehliyet kurslarının bir şey öğretmesine gerek kalmıyor.
    ikinci olarak, direksiyon sınavı çok çok kolay. 2 tane koninin arasından geçince ehliyet verilirse, kurslarda bu kadarını öğretir tabii.

bu sorunu çözmenin tek yolu sınav sistemini (hem yazılı hem direksiyon) zorlaştırmaktan geçiyor. Eh, buda kimsenin işine gelmiyor tabii...

scootercı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max
    hiç araba sürmeyi bilmeyen birine teorik eğitimin yanında pratik eğitimde veriliyor kurslarda ama olay motor olunca deniyorki o 2 tekerlekli nasıl güvenelimde eğitim verelim, arkasına otursak bizide düşürür oturmasak kendinide motoruda düşürür
    böyle bi uygulama olur mu yaaa! ama parayı istemeyi biliyolar. Tabi bütün suç sözde denetleme görevi olan kurumların yani kısaca devletin.

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ehliyet Motosikletin Kontak Anahtarı Gibidir

EHLİYET MOTOSİKLETİN KONTAK ANAHTARI GİBİDİR..
    Uzun araştırmalar sonucunda istediğiniz yol arkadaşına yani motosikletinize sahip oldunuz ve bütün koruma malzemelerinizde hazır,artık bütün yollar sizin diye düşünüyorsunuz değilmi?Uzun zamandır hayalini kurduğunuz yerleri göreceksiniz,belkide ilk fırsatta uzun yola çıkacaksınız ve bu yolculukta hiçbir aksilik olmaması için en ufak ayrıntıyı bile tekrar tekrar kontol ediceksiniz.Peki aslında en önemli unusrlardan birini unutmuş olabilirmisiniz acaba?
    Nedir diye soracak olursanız söyliyeyim tabiki’’ehliyet’’.Çoğu motosiklet kullanıcısı bu sevdaya kapılırken ve motosiklet sahibi olma planları yaparken nedense ehliyeti en sona bırakır acaba alması bu kadar kolay olduğu içinmi? Yoksa gerek duymadığı içinmi?
    Bu ülkemizdeki motosiklet sayısı ve alınan ehliyet sayısı ile nasıl bir tezat oluştuğunun en göze batan örneği bence.
    Biz motosiklet kullanıcıları olarak ehliyeti maalesef bir okul pasosu gibi görmekteyiz.Ehliyet sahibi olmak demek motosikletini trafik kurallarına uymak koşulu ile trafikte kullanma hakkına sahip olmak demektir,yani yollarda seninde var olduğun anlamına gelir.

EHLİYET ALAYIM DERKEN KAZIKLANMAYIN!
    Ülkemizdeki motosiklet satışlarının artmasıyla bir çok kurs A2 ehliyetinin önemini anlamaya başladı gerçi bazı kurslar zaten farkındaydı ve bununla birlikte pazarın hareketlendiğini gören bazı uyanıklar bu pazardan rant sağlamaya kalkıyor.Bize,eğer cebimizi düşünüyorsak ve daha iyi şartlarda bu işin eğitimini alarak yani ehliyete hak ederek sahip olmak istiyorsak bu konuda seçici olmak ve işin uzmanlarından ehliyeti almak düşüyor.

UNUTMAYIN EHLİYETSİZ MOTOR KULLANMAK NOTA BİLMEDEN GİTAR ÇALMAYA BENZER...
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    Sitede defalarca konu oldu bu zaten.
    Kazara bir kadina carpan bir arkadasimiz sirf ehliyeti olmadigi icin mahkemelik olmustu.
    Hata karsi tarafta olsa bile sizi hapise goturecek kadar onemli bir suc oluyor ehliyetsiz bir sekilde kazaya sebebiyet vermek.

Polis sorarsa diye degil, herhangi bir kaza aninda gelecegimizi guvence altina alan bir cankurtaran gozuyle de bakmak lazim ehliyete.

edit: az once mesaj 20 kez flood oldu. duzelten moderatore saygilar sevgiler

Arn 125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 evo
    İstanbulda b farkı ile A2 ehliyeti kaça maloluyor en ucuzu nerde?

Arn 125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 evo
    Haaa bir şey daha soracaktım 125cc motorları B ehliyet kullana biliyormuş doğrumudur acaba?

NeQs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '03 yamaha neos100,'03 suzuki gs500
    bende öyle öyle duydum ama duyduğum sadece 100cc ve altı b ehliyetliler kullanabiliyorlarmış ama ne kadar doğru bilemem

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    bende bende

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    bende ehliyetsizim. Ama artık farz oldu yaza umarım alırız.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

SKYKAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125cc çift silindir
    evet bende

NeQs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '03 yamaha neos100,'03 suzuki gs500
    benimde A2 ehliyetim yok ama B ehliyetim var beni 2 kere polis çevirdi(inşallah bir daha çevirmez)bana hiç ehliyet falan sormadılar sonra kendileri bıraktı zaten aslında bende almak istiyorum ama askerlik var o yüzden askerden dönünce alırım herhalde

Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Tamam benim de ehliyetim yok.

Ama
    Bir de bu kanunsuzluğu ve polisleri nasıl atlattığımızı ballandırarak anlatmayalım ne dersiniz?

Hani önümüz yaz.Zaten trafikteki motor sayısının hem mevsimsel olarak hem de motor pazarındaki büyüme sonucu artacağı da düşünülürse denetimlerde sıkılaşma ve artış olması kaçınılmaz olacaktır.

Bir de bunun üzerine bi polis abimizin bunları okuyupta"vay hergeleler bi de kafa buluyolar" diyip bunu etrafındaki meslektaşları ile paylaşması ve üzerimize hücum etmeleri kötü olabilir.

Gibi geliyor bana

onenight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800 08', KTM 250EXC 13', Honda PCX 12'
    su an ehliyetim yoq ama kısmetse 22 nisanda sınava girip alcam

İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    yaa Abi benim de ehliyet işine 4-5 yıl var ama zaten ehliyet sormuyor polis yaaa birr şey değil ___KILIÇ___
    [B] ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __ [/B]

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    bende dün aldım walla rahat oluyor. polis gördüm mü kornaya bas selam ver geç. bu rahatlık çok güzel.

bu arada iskenderunlu arkadaşım kaza yapsan ne olcak. ehliyet illa çevirmede lazım olmuyor. sana biri gelse vursa ehliyetin yok diye suç senin.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    malesef bende

seruven17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    Şu anda ehliyetim yok ama haftaya alime geçmş olacak sanırım...

Aslında pek de acelem yoktu almak için o kadar kullanduım geçen yaz kimse dur dememişti taki jandarma bizi güzel bir deniz sefası dönüşünde çevirinceye kadar....
    Gerçi ceza yazmadı ama yazsa idi daha iyi olurdu diye düşünmüyor değilim hani!!
    Neden diyeceksiniz???
    Assubayım kumandanım bizde ehliyet olmadığını öğrendiğinde mesleklerimizi sordu,diğerlerini geçelim ben öğretmenim dedim,adam bize ne dedi beğenirsiniz!!! Zaten ne kadar maaş alıyorsun şimdi bir de ceza yazsam tüm maaşını buraya vereceksin dedi!!!! Ben de öle kaldım düşündüm acaba cebimde 650 milyon var mı diye, bir hesap 15 milyon var, yoksa kes cezamı alparanı deyip atacaktım assubayın yüzüne tüm maaşımı!!! Ama yok,laf oturdu içimize ben de ehliyet almaya karar verdim....
    Biz böyleyiz işte illaki bir olay olması lazım bir şeyleri kuralına göre yapmak için!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler