Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    yok ya, b almış olduğun için sadecem motordan giriyorsun. direkt a2 alanlar ilkyardıma da giriyor.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZipZip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History

Mutlu son.

Arkadaşlar 15 gün önce ehliyetimi aldım ve cebime koydum. Aynı gün tekrar çevirdi trafik polisi arkadaşlar. Aramızdaki konuşma aynen şöyle gerçekleşti.İlk soru şu "Kaç Model bu motor?" Cevap:"2005" Ruhsatı istemeden, İkinci Soru "Ehliyetin varmı ?" Cevap "Evet", Ehliyeti çıkartıyorum bu arada. Memura dedim ki "size bir sürprizim olacak" Şaşırarak yüzüme baktı. Ehliyetteki A2 yi göstere göstere "Gördünüzmü?" dedim. "Gördüm, Gördüm gözüme soktun" dedi. Bende "mecburen sokuyorum çünkü bu ehliyet bana 900 ytl ye patladı" dedim. Hadi git hadi git dedi. bende yoluma gittim. Artık rahatım stres yok. gerçi 600'lük cezanın makbuzu devamlı yanımdaydı ehliyeti alana kadar. 2 çevirmeyide makbuz göstererek atlattım.. Yarın sabah 600 ytl cezanın 2. taksidini yatıracağım. Zor geliyor ama mecburen. TÜM ARKADAŞLARA MESAJIM 2 TİP EHLİYET VAR. BİRİNCİSİ ZAMANINDA ALINAN EHLİYET Kİ FİYATI 200-300 YTL ARASINDA. İKİNCİSİ İSE YAKALANDIKTAN SONRA ALINAN EHLİYET Kİ FİYATI 900 YTL. BEN İSTEMEDENDE OLSA 2 SİNİ ALDIM. SİZ UCUZ OLANINI ALIN...
    Tüm geçmiş olsun dileklerine tesekkür ederim.
    ZıpZıp. :p
    Öğrenecek Çok Şey Var..!

SHEMOTO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

A2 ehliyetle ilgili herşey için TEK Başlık lütfen

Değerli BBRR,

A2 ehliyetle ilgili tüm başlıkların bir araya tek başlık altında toplanmasını rica edeceğim sizlerden.......örnek "A2 Ehliyetle ilgili tüm merak edilenler" ya da "A2 Ehliyet Nasıl alınır?" gibi.... Bu sorunla ilgili acil çözüme ihtiyacımız var. Bu tek başlığın insanlar siteye ilk girdiklerinde ilk bakmak isteyecekleri yerde bulunması ayrıca çok faydalı olacaktır bulmakta zorlanıyoruz açıkçası...Çok yeni bir kullanıcı değilim buna rağmen ben bile daha ulaşamadığım bilgiler olduğunu fark ettim...A2 Ehliyet olarak tamamen ayrı belki de sabit bir üst başlık açmakta çok yarar görüyorum.

sevgiler
    Paylaşımlarımız ve yolumuz hep açık olsun!

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    shemoto, bahsettiğin konularla ilgili "arama" yaparsan eğer forumda onlarca mesaj bulabilirsin.. burda ehliyetle ilgili her soruyu ve sorunu belki yüzlerce kez konuştuk. hatta "gelisim" nickli gelisim sürücü kursu sahibi bir arkadaşımız da aktif olarak ehliyetle ilgili her soruya cevap vermeye çalışıyor..

bu forum çok fena reklam kokuyor ama insanların işine yarıyorsa, daha fazla ehliyetli motorcuya neden olacaksa yürüsün gitsin..

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SHEMOTO
    bu konu seninde dediğin gibi mutelif başlıklarda inceleniyor. ve zaman içinde yeni konular açılıyor mesela bu başlıkta siz ehliyetinizi aldıktan sonra önemini yitirip arka taraflara doğru gidecek. bu yüzden bir başlıkta toplama fikri iyi değil
    ilnapoli
    hiç bir firma ismi yok başlıkta vede 2 ayrı firma var bizde ilk olarak reklam gibi algılasakta daha sonra üyelere faydalı olacak bir konu olduğunda hemfikir olduk.
    Sitenin en büyük amacı biz motor tutkunlarının en iyi şartlarda en iyi hizmeti almasıdır. Bu amaca hizmet edecek her kişi veya kuruluşa site olarak yardımcı oluruz.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    sevgili shemoto..............
    geçtiğimiz gün belirttiğim gibi A2 sürücü ehliyetini almak isteyen, B sınıfı belgeli 1 arkadaşım da aralık ayı grubumuza dahil olmak istiyor gerekli bilgileri Ö.M olarak ulaştıracağım........kolay gelsin
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    ve işte yine geldim.......
    sevgili shemoto bugünde bir arkadaşımla daha konuştum,meraklı olduğunu bildiğim motosiklet ve A2 ehliyet konusunda onu da aralık dönemi kursumuza önkayıda alıyoruz.gerekli kimlik açıklamaları Ö.M le tarafınıza iletilecektir.......
    bu arada aralık ayının ortasına geliyoruz lütfen hızlandıralım önkayıtların sürecini formdaki tüm arkadaşlar
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

SHEMOTO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

A2 ehliyet(IST-Avrupa yakası) kurs için isteyenleri toplu kayıt listemize ekliyorum

Alıntı jeansatar adlı üyeden alıntı
    ve işte yine geldim.......
    sevgili shemoto bugünde bir arkadaşımla daha konuştum,meraklı olduğunu bildiğim motosiklet ve A2 ehliyet konusunda onu da aralık dönemi kursumuza önkayıda alıyoruz.gerekli kimlik açıklamaları Ö.M le tarafınıza iletilecektir.......
    bu arada aralık ayının ortasına geliyoruz lütfen hızlandıralım önkayıtların sürecini formdaki tüm arkadaşlar

Sevgili Jeansatarcım,
    arkadaşlarını da listeye ekledim merak etmesinler...

bu arada zaman hızla ilerliyor çok haklısın...elimizde olmayan sebepler dolayısıyla (site yenileme ve housekeeping çalışmaları ) zaman kaybettik biliyorum ...ancak düzene oturabildik şimdilik probumuz yok...bu süreçte senin IST -Avrupa yakasında A2 ehliyet almak isteyen ve haberi olmayan arkadaşlara paylaşımcı bir dayanışma içersinde haber veriyor olman beni çok çok mutlu etti bunun için ayrıca teşekkür ediyorum...yalnız bırakmayarak destek oluyorsun organize olabilmemiz için....sedece kendi bilgilerini verip bekleyebilirdin de ...bu yüzden eline(klavyene) ve diline sağlık...

bilinenler dışında soruları olan ve telefonda görüşmek isteyen arkadaşlara benim telefonumu da verebilirsin

görüşmek üzere ASAP....as soon as possible

sevgiler
    Paylaşımlarımız ve yolumuz hep açık olsun!

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)

Ehliyet Alma Meceram

Evett arkadaslar artik Sertifikamin sararmaya yuz tuttugu bu gunlerde aman yilbasindan sonra basima bir felaket gelmesin diye A2 ibaresini ehliyetime isletmeye karar verdim...

Saat uc bucukta gittigim icin, vezne kapanmis.

1)Saat 3 te vezne kapaniyor, bilginize..

Yolda bir adam beni durdugu ehliyet basvurusuna mi gidiyosunuz, su fotokopi yazan yere girin evraklarinizi alin dedi.. Megersem 10YTL koparmaya calisan Trafik Takip vs.. burosuymus! Tamam veriyim parayi da siz islemleri takip edecekmisiniz diyorum, yooo biz sadece evraklari dolduruyoruz diyor. Bir sayfa AD-SOYAD, Ehliyet no vs.. vs.. ben dolduramiyormuyum??! Okumam yazmam yok mu benim??!!
    Dolduramiyorum cunku baska yerde o evrak yok, emniyette kalmamis Herzaman kalmamis yani, bugune ozel sanmayin!

2)10 YTL vererek bir burdan sizin icin Adinizi, soyadinizi yazdiklari belgeleri aliyosunuz.

Adam beni caydirmaya kalktiysa da ben iceri girdim, iyikide girmisim Ayvalik tan aldigim icin ehliyetimi daha once sorusturma yapilacakmis!!

3)Eger daha onceden ehliyetiniz varsa ve ayni Trafik Subesinden almadiysaniz sorusturmayi baslatmak icin onceden gitmeniz gerekiyor ve onlar cevap yazana kadar, basvurulariniz kabul edilmiyor!

4)Telefonla takip edecegim onay geldikten sonra, ertesi gun saat 8 den once orada olup siraya girmeliymisim ve numara almaliymisim! 50YTL A2icin harc+27YTL kart parasi vermeliymisim.. Iki gun sonra cikacakmis.

Alacak olanlara kolay gelsin... Ben ehliyetimi elime alasaiya kadar basima gelenleri, ornek teskil etmesi icin buraya yazacagim..

Sevgiyle,
    aleste
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
    ::pembe:: ::pembe:: ::pembe::

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    neyse almışsın ya hayırlı olsun
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Motosikleti
    Alamadim yahu ne alakasi var! Sorusturulugu su an.. Her gun ariycakmisim, atilan mail e cevap geldimi diye kontrol edecekmisim. Geldigi gunun ertesi gunu basvuracakmisimmm!!

Luckdove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR250
    Henüz almayanlar için Beşiktaş şubesi (Yıldız Parkı yanı) bence uygun. Parasal kısım aynı ama hiç kuyruk yok. Yapılan işlemler şöyle;
    1-) Hemen şubenin arkasında prefabrik kulübelerde şoförler cemiyetinden bir dosya + evrak alıp (2-3 YTL sanırım) yandaki Maliye bankosuna harç (Galiba 50 YTL) yatırılıyor.
    2-) Evrakları doldurup giriş katında ehliyet kısmına gidiyorsunuz (Saat 14:00'den önce orda olmaya çalışın).
    3-) Doldurdugunuz evraklari dosya ve sertifika ile teslim ediyorsunuz. Ancak şubeniz farklı ise ilgili şubeye email atıp 2 gün sonraya gün veriyorlar.
    4-) 2 Gün sonra gidip 27 ytl ehliyet parası verip ertesi gün ehliyetinizi almak için tekrar gidiyorsunuz. (belki sabah çok erken gidilirse aynı gün öğleden sonra da verebilirler)
    Because you are mine. I walk the line..

Mc afromos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ohoooo ölme eşşeğim ölmee

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alestevardiya soruşturuluyon ha desene bütün kirli çamaşırlar çıkacak ortaya
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Sorma Baris abi... Cikacak carsaf gibi hemde

Okuldayken cok disipline gitmistim ben, hepsini basarlarsa beni kapidan almazlar!

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    ya bende aldın mı (iki günsonra çıkacakmış yamışsın ya) daha alıcanmı yazcaktım ama eskidir belki almıştır dedim direk hayırlama olayına girdim neyse alınca ilk bana haber ver
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    sorgulamanın yanıtı hemen ya aynı gün içinde yada ertesi günü cevaplanıyor.presedür bu şekilde sanırım.ben perşembe günü dosyayı teslim ettim.sorgulama yapılacağı söylendi bana.ve bir telefon numarası verildi.eger cevabı gelmemişse ertesi gün çok erken saatte boşuna gelinmemesi için yani.benim ki gün içinde yanıtı geldiği için cuma sabahı evden saat 6 da çıktım 06.15 de bostancı şubede idim ve 24 üncü idim.unutmadan oluşan sıra 120 kişilk.gecikenler ertesi gune sarkacak,ama yine 120 ye girmek koşulu ile..

Motosikleti
    Saat 6.15 mi!!!! Ben o saatte ne kalkabilirim, ne ustumu deistirip disari cikabilirim ne de bi yere basvurabilirm~! Aman tanrim hayat boyu sararmis bir sertifikaya sahip olacagim!!

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    sevgiil arkadaşım;
    maalesef işler bu şekil yürüyor...siz anadolunun neresindesiniz çok bilgim yok ama şubeye yakın bir tanıdığınız varsa sizin isminizi orada oluşan listeye erkenden dahil edebilir.daha geç kalınırsa olmaz sanırım çünki o sıra oluştuğu zaman şube açılınca polis memurunun biri içerde hazırlamış olduğu banka sıra otomatı gibi fişleri sıra sahiplerine tek tek veriyor.120 den sonraki taleplerin kabul edimediğini gördüm orda..
    ayrıca siz bizden bayağı bir zaman önce hakettiniz sanırım.iyi cezai işlemlere maruz kalmadınız.çünki sertifika ehliyet yerine geçmiyor...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Ben o aşamaları geçtim şükürler olsun.
    ama şöförler cemiyetine para vermek zorunda degilsin.
    hiç vermeden, alan arkadaşlarım oldu.
    beni punduna getirip 4 ytl aldılar.
    diretip makbuz istedim. zora girdiler, kem küm ettiler.
    direttim. ben makbuzumu isterim yada verin 4 ytl'mi diye çıngar çıkardım.
    ve 1 hafta sonra sırf gıcıklıgına 4 ytl'lik adıma düzenlenmiş imzalı, mühürlü makbuzu aldım.

dedigim gibi hiç vermek zorunda degilsin.
    bakınca 5-10 ytl para degilmiş gibi görünüyor ama, yapılan uygulamanın yanlışlıgı, ve toplamda elde edilen yüksek meblağdaki haksız kazanç, kanına dokunuyor insanın.

kolay gelsin.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler