Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gaffar, sana katılıyorum bencede motor almaya para veren insan ehliyetede 300 ytl ayırabilir pekala...Taksit vs. de yapıyorlar ve aylık 75 ytl gibi taksitlerle bile vermek mümkün.Tamam ehliyet ülkemizde pahalı olabilir ama tek pahalı olan şey ehliyet değil eğer her pahalı olan şeyi almıyacak kullanmıyacaksak benzinde almamız lazım benzinde dünyadaki en pahalı ülkeyiz,elektrikte keza öyle örnekleri daha arttırmak mümkün nasıl onları o veya bu şekilde alıyo kullanıyosak ehliyetede para ayırmamız lazım ehliyeti haybeye verilen bi para olarak görmemek lazım.Kimse yanlış anlamasın ama hepimiz günlük 5ytl ye yakın benzin parası veriyoruz.Ehliyete para ayırmak çok mu zor.Ben inanmıyorum aramızda ehliyete para ayıramayacak kadar kötü durumda dostlarımız olsun.Bi gezi yapılıyo allahhhhhhh etler,biralar,cipsler,kolalar vs. gırla gidiyo ama çoğu geziye katılan dostlarımızın ehliyeti yok neden peki? O da mı parala ilgili? Şimdi bazılarıda zaman yok diyecek kursa ayıracak...O da bence mazeret değil ben sabah 8 de evden çıkıp gece 02:00 da eve geliyorum ve haftada sadece 1 gün iznim var.Kursla anlaşma yaptım ve kendim çalışıyorum kitaptan.Tamam belki bu da çok iyi bi şey değil ama kursa gitme gibi bi şansım diğer türlü asla olamazdı.Uzun lafın kısası motor alan adamın ehliyetide alması lazım illaki çevirmelerde ceza yemek gözüyle bakmakda değil ama allah korusun bi kaza anında haklı bile olsanız haksız durumuna düşersiniz...Tabi yiyeceğiniz cezada cabası...Benim yaşım 06.10.2005 de doldu ve 07.10.2005 de kursa yazıldım...Şu an ehliyetsizde kullanıyorum ama bence alınabilecek en kısa sürede ehliyet almaya çalışmak önemli yoksa insan dayanamayıp kullanıyor maalesef...Ocakta ehliyet elimde olucak allahın izniyle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    gaffar, senin için olamaz başkası için mazeret olabilir ama ve birçok gençte kısıtlı 3 kuruş parayı denkleştirip motosiklet almak zorunda kalıyor o araya birde ehliyet sokuşturamayanlar olabiliyor. Tesellileri ise polise yakalanmamak oluyor aynı zamanda %98 oranda polis rüşvet aldığı için 1000 Ytl ceza ödemektense 20 YTL sıkıştırırsın eline çeker gider (yaşadıklarımdan alıntıydı.) ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MeTaL, bi nevi haklısın hatta sanki beni anlatıyosun ama abi bi düşünsene allah korusun bi kaza bela olsa 20 ytl ile kurtarabilirmi?Her polis alır diye bi şeyde yok ayrıca belki çoğu alıyo ama bu hepsi alıyo anlamına gelmiyo düşün almayan birisi çıktı o zaman ne olcak?Her ihtimali göz önünde tutmak lazım...Para konusunda bende sıkıntı çekiyorum aylık 400 ytl standart bankaya ve başka bi yere toplamda borcum var.He ne kadar alıyorum aylık?extralarla 500 civarı...Bende çok sıkışıyorum para konusunda ama ne yapıp yapıp ehliyeti almak lazım çünkü allah korusun kaza yapsam veya bi çevirmede yakalansam 800 ytlyi hiç veremem,batarım...Dediğim gibi ben 280 e alıyorum ehliyeti toplamda tamamının maliyeti 280.Bunu taksitlere bölüyolar istediğine göre ve 75 ytl taksitle bile alabiliyosun.Motor alabiliyosan o veya bu şekilde motorun fiyatının üstüne 300 ytl koyup alıcakasın ehliyet parası olarak eğer paran yetmiyosa almıyacaksın.Bende çok zorlandım alırken ve öderken bankaya hala zorlanıyorum ama bi zorlukta ehliyette çekicem ama ehliyetimi alıcada ohhhh mis gibi rahat rahat gezicem polis durdursa gösterip geçicem daha ne olsun...Biz eşeği sağlam kazığa bağlayalımda allah kerim...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ehliyet şart bunu tartışmak bile yersiz yakalandığınızda vereceğiniz ceza 1000 ytl civarı bu bile ehliyet almaya yeter.
    yalnız yanlış bilinen bir şey var onu düzelteyim ehliyetsiz olarak bir trafik suçu işlerseniz sadece ehliyetsizlikten ceza yersiniz diğer işlemler aynı olur yani suç 8 tam puan üzerinden değerlendirilir . kısaca anlatmak gerekirse siz kırmızıda dururken adam geldi size çarptı adam 8/8 suçlu olur ama siz ehliyetsiz motor kullanmadan işlem görürsünüz kazadan dolayı suçlanmazsınız
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

GRKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5
    Arkadaşlar viper_1 çok doğru söylüyor bende gidip bir kursa yazılayım bari zaten kış motorada binemiyoruz bari ehliyeti alalım sezona öyle başlarız.
    Bir gün herkes Motosiklete binecek...!

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    BBRR, ben hep ehliyetsiz olarak orda bulunmaman gerektiği için tüm cezayı üstlenildiğini sanıyordum. Sadece sanma tabii herhangi bir yer de okumuş değilim. Yine de ehliyetsiz araç kullanmayı teşvik edici yazılar yazmak bana doğru gelmiyor arkadaşlar. Siz haklı olsanız bile, teredütlü bir arkadaşa cesaret verip yola çıkmasına ve başına olmadık işlerin açılmasına sebebiyet verebilirsiniz.
    Life is for my own to live my own way - Metallica
    (Yaşam benim için, istediğim gibi yaşamam için)

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı gaffar adlı üyeden alıntı
    MeTaL, cezalar ehliyetden çok daha pahalı. Haklı olduğun halde başkasının aracını tamir ettirmek için harcadığın paranın yanında ehliyet için harcadığın paranın lafı olabilir mi? Motor almaya para bulan adam önce ehliyet için para bulmalı, hatta sonra giyim kuşam için en son motor için para ayırmalı.. Söylediklerin ehliyet almamak için mazaret olamaz.
    +1000
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

guncel

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Ehliyet ücretleri ülkemizde pahalı olduğu ve alım gücüde düşük olduğu için ehliyetsiz araç kullanıcısı bir hayli fazladır ve bunun suçlusu bizler değil devlettir (bu arada benim ehliyetim var) ...

Kesinlikle katılıyorum .. Haddinden fazla mantıklı
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence de ehliyet olmazsa olmazlardan.Ama size şöyle bir ornek vereyim.İki yıla yakın bir zamandir almak istedigim motoru sonunda aldim.Alali bir ay dolmak uzere.Ehliyetim de yok ustelik.Ama su an ona verecek param da yok.Ustelik bir ay dolmadan once motoru ustume almaliyım.Onun parasını bile daha ayarlayamadim.Ama motoru ustume aldiktan hemen sonra yapacagim ilk iş ehliyet almak olacak.Bu arada asagıdaki haber arabam.com dan alıntıdır.
    Sadece 100 bini ehliyetli

Genel yaklaşım motosikletin tehlikeli olduğu yönündeyse de asıl tehlike eğitimsizlik. Türkiyedeki 1 milyon 100 kayıtlı motosiklet mevcut. Motosiklet ehliyeti alanların sayısı ise sadece 100 bin.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Yunus Uçar, konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi:

‘Başvurduğumuz ehliyet kurslarının yüzde 90’ının böyle bir eğitmeni ve hazırlığı yok. Bize, ‘Siz öğrenip gelin, imtihan yapar ehliyetinizi veririz’ diyorlar. Ayrıca 1-2 milyar liraya küçük bir motorsiklet alan vatandaşlar 600 milyon ehliyet ücreti istenince doğal olarak ehliyetsiz kullanmayı tercih ediyorlar. Fransa’da belli bir cc’ye kadar olan motosikletler otomobil ehliyetiyle kullanılabiliyor. Bunda da bir adalet sağlanması gerekiyor.’
    ARABAM.COM DAN ALINTIDIR

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    B en yazıldımda 26 kasım direksiyon sınavını bekliyorum inşallah aralıkta benimde A-2 ehliyetim olacak

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    alacaz allahın izniyle

Motosikleti
    maxi scooter 150 t 1 in aynısı..
    BUGÜN YAZILDIM 10 ARALIK SINAV TARİHİ......
    AMA MOTORUM YOK HALA

ilkay2611 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamah ybr 125
    arkadaşlar be yeni aldım en çok nerelerde çeviriliriz. kursa kayıt oldum ma 15 ocakta elimde olacak...

Motosikleti
    Regal-Raptor
    Alıntı gaffar adlı üyeden alıntı
    Motor almaya para bulan adam önce ehliyet için para bulmalı, hatta sonra giyim kuşam için en son motor için para ayırmalı.. Söylediklerin ehliyet almamak için mazaret olamaz.
    +1 tam ben yazacaktım.

creeindian, arkadaşım bak gelişim diye bir üyemiz var sponsor başlıkları diye bir bölüm var orda gelişime ait bir başlık bulacaksın istanbulda olduğun için şanslısın burda fiatlar gelişimin 4 katı git yarın bir konuş veya telefonla ara üyelere indirim yapıyor özel taksit yapıyor yararlan bu fırsattan
    bu nasıl bir mantıktır ben kitaptan okudum vede 1 saat şöle bi tur attım ehliyet almaya hazırım diye bir mantık olurmu veya bunu garipseyene bunda ne gariplik var diye sorulurmu bunda tutar bi yan yokki ha diyeceksinki ya kurslar göstermelik o ayrı konu
    sen bi gelişimi ara konuş bak senin için link koydum tıkla bi

http://www.motosiklet.net/modules.ph...viewforum&f=23
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    KEEWAY ARN 125 <Mat Siyah>
    Alıntı:

+ Ehliyet işlemlerini kendim yapamaz mıyım?

ya daha neler duyacaz bakalım

komik olan nedir anlayamadım?
    neden olmasınki?
    ben sana anlatayım arkadaşım:Aslında senin dediğin çok mantıklı,hatta yakın zamana kadar da böyleymiş ancak o zaman sürücü kursları nasıl para kazanacak söylermisin?
    Yani bu ülke çok komik;dışardan baksan herşey düzgün,ama ne o kadar para verdiğin kurs bişey öğretir,sonra anlamsız sınavlar,en sonda karakolda soygun.ve hiçbir kurala uyulmayan yollar.TAM BİR KOMEDİ.

prifo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw r1100
    ehliyetsizlik kazada kusur değildir arkadaşlar. ama kaza ehliyetsiz yakalanma sebebidir. yani ben dikkatli bir sürücüyüm kuralları biliyorum, asla polise yakalanmam deseniz bile, kaza sizi bulursa kazada suçunuz olmasa da ehliyetsizlikten işlem görürsünüz. dolayısıyla bu tür bir risk her zaman var.

BBRR, ben hep ehliyetsiz olarak orda bulunmaman gerektiği için tüm cezayı üstlenildiğini sanıyordum. Sadece sanma tabii herhangi bir yer de okumuş değilim. Yine de ehliyetsiz araç kullanmayı teşvik edici yazılar yazmak bana doğru gelmiyor arkadaşlar. Siz haklı olsanız bile, teredütlü bir arkadaşa cesaret verip yola çıkmasına ve başına olmadık işlerin açılmasına sebebiyet verebilirsiniz.
    abicim zaten demişimki ehliyet almak şart kimseye cesaret vermiyorum hatta ehliyetsiz yakalandığında 1000 ytl ye yakın bir ceza yersin diye uyarıyorum ama haklarını da bilmesinde ne sakınca var dimi ama

burik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojin as125t yaza inşallah ybr olacak
    yaş tutsa alacaz tutunca direk gidecem zaten almaya 10ay kaldı almaya ama ben motora biniyorum işte ne yapayım bu zevki yaşayamamak kahrediyo insanı millet geziyo bende gezerim yaş tutsa şimdi gider alırım tutncada nitekim alacam ama almakta zarar yok fayda war

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 29 kullanıcı var. (0 üye ve 29 misafir)

Bu Konudaki Etiketler