Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    normalkerem, Ankara benim aldıgım bir kurs vardi adını sımdı hatırlamıyorum ama B ehliyetim vardi sonra A2 aldım üstüne yanlıs deilse 2 dersten sınava girmiştim ama Kurs sahibi bana sıvan soru cevaplarınıda vermıstı Ayrıca Motor eğitimi adına hiç birşey ögretmedilerde bilmiyorlkarda zaten sadece ehliyeti veriyorlar.
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200 / Gilera Nexus 500ie
    10_uR, Bu mesajını ciddi yazmadığını umuyorum.
    Polisten kaçmana gerek yok, ver 25-30 ytl kurtul!
    Ama Allah kourusn günün birinde kaza yaparsan o zaman işte kimlerden kaçarsın bilemem. Olay mahallindeki polisten mi, hakimden mi, yoksa cezanı ödemeye ve 1 sene kadar trafikten alıkonan motorunu almaya gittiğinde başkalarından mı....

sijelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 150 34 FB 5731
    toplam kaça mal oluyor bu ne zaman başvuruları var bunun bilen varmı??ne kadar zamanda çıkıyo??

smilesdragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğtim şart

normalkerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    evet just_life, sınavda çıkan sorular her zaman aşağı yukarı belli zaten. ehliyet kursları, sürüş eğitimcileriyle beraber çalışıyorlar ve ya çalışmıyorlar, zaten çoğu ucuz aldığın yerlerdeki ucuzluğun nedeni de o. ben de ttrehber.gov.tr telefon rehberinde "sürücü kursu" adı altındaki numaraları tek tek aradım. yarısına gelemedim; ama oraya kadar en uygununu bartaş veriyordu oraya yazıldım. 22sinde sınava giriyorum...

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Alıntı gelisim adlı üyeden alıntı
    merhabanormalkerem,

Bizde sürüş eğitimide dahildir verdiğimiz fiyata...
    Ayrıca sitedeki tüm arkadaşları tekrar tekrar uyarıyorum!!!
    sınav harcı veya bilmem ne harcı yoktur bu harçlar 2005 ocak ayı itibarı ile kaldırıldı.Kimsenin sizden harç almasına asla izin vermeyin;
    Gecen ay odedim alınmayan ne 22 milyon ziraat bankasına yatırılıyor. devlet adına yatırılıyor. Bankalarda bir vezne sadece o işe ayrılmış. Ehliyet sınavı ve eğitim ödemeleri buraya diye kağıtlar asılı bankada olmayan bir ödeme varda o para hangi hesaba gidiyor o zaman. Açıklar mısınız bir yanılma olmasın. Kaldırılan nedir? Eskiden kurs bedeline ekliydi de şimdi kursa ödenmiyor olan bşr ücretin kalktığından mı bahsediyorsunuz? Açıklarsanız yararlı olacaktır. Teşekkür ederim.

130 milyon 50+50+30 taksitle kursa yazıldım. Pazarlık yapınca veya toplu gidince bu fiyata kursa gidiliyor. Hepsinde de aynı ders aynı şekilde veriliyor. Motor direksiyon dersleri de var. Şu güzel bu güzel diyerek reklama gerek yok. Hepsinde amaç öğrencinin 4 kuka arasından geçecek beceriyi kazanması. İleri motor sürüş teknikleri kursu değil ki bu kimsede aksini uygulamadığını söylemesin. Bu eğitimler kurslar için bölgelere göre belirlenmiş aynı yerlerde yapılıyor. Her kurs motorunu götürüp orada sürüs egitimini veriyor.

Ödediğim ücretleri yazıyorum ehliyet alacak arkadaşlara yararlı bilgi olur.

130 YTL Kurs
    Saglık Raporu Heryerden alınamıyormuş. Trafikle anlaşmalı olan yerler var. Kadıkoy'de Can Poliklinik diye bir yer var bir de Kartal Rahmanlar'da Kartal Hospital bu raporu veriyormuş. Fiyat araştırması yaptık.

35 YTL Kartal Hospital'da, 50 YTL Can Poliklinik'te idi.
    Kartalı sectim.

3 YTL Savcılık Temiz Raporu. Hemen veriyorlar. İsterseniz elle yazın isterseniz kapıdakilerden hazır fotokopi alın 1 milyon. Dilekçenin Fotokopi olması şartı yok sadece kimlik bilgilerinizi yazıyorsunuz. Yazıp temiz kağıdını rica ediyorsunuz o kadar. Hemen aynı kagıda printerdan döküp size iade ediyorlar. Sıra olabiliyor.

Öğrenci Belgesi Ücretsiz

Su anki maliyeti 169 YTL maloldu. 25 EYLÜL 2005 de direksiyon sınavı var. Sonrasında sanırım Trafik te ehliyet teslimi için bir miktar para isteyecekmiş. Her işte olduğu gibi bilmem ne vakfı için makbuzlu zorunlu harç isterler sanırım. Bahsedilen 2005 OCAK ta kaldırılan harç yoksa bu mu?

Bu konu da bilen arkadaş varsa Ehliyet almaya hazırlananlara ön bilgi mahiyetinde anlatırsa iyi olur.
    Saygılar Sevgiler
    Sadobey

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200 / Gilera Nexus 500ie
    ben 200 kursa verdim.
    sonra 50+27 ehliyeti emniyetten alırken verdim. Maliyet budur.
    sürücü kurslarından sınav tarihlerini ögrenebilirsin. 1 ağustosta motor sınavına girdim, sonra 27 ağustos gibi bişeydi, direksiyon sınavına girdim. 1 ay sonda da ehliyetimi aldım.

Motosikleti
    Skyjet 150 F5
    EVET ASLINDA HERKES HAKLI BİZİM İÇİN 125 ŞİMDİDEN AZ GELİYOR BİLE AMA EN AZINDAN EHLİYET OLAYINI 50 CC LİKLER İÇİN YAPSALAR BARİ SOKAKLAR MOTORLA DOLAR TAŞAR MİLLET ARABALARIYLA GİTMES İŞLERE BUDA TRAFİGİ RAHATLATIR AMA DEDĞİNİZ GİBİ EĞİTİM ŞART

- Bu Uyarı Mesajı Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    - Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.
    - Kullanıcılar forum sayfalarına yazmış oldukları mesajlarını düzenleme yetkisine sahiptir. Lütfen yazmış olduğunuz mesajın sağ üst köşesinde göreceğiniz değiştir ikonuna tıklayarak mesajınızı düzenleyin...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    *******************I***********************

kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    Bence tam tersi olacak. Trafik'te elinde sürücü belgesi olmadan, ya da iki teker konusunda bir eğitimi oldugu belgelenmeden kimsenin dolasmasina izin verilecegini sanmiyorum.

Dua edin de a2'leri almayı zorlastırmasınlar. Yani ilk iki yil 125 cc sonra 250 cc vs. diye kademeli sistem gelmesin.

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    Alıntı alpinaB10 adlı üyeden alıntı
    Alıntı teccol adlı üyeden alıntı
    evet haklsın ama ilerde alacağım asıl bende renk körlüğü var rapor alamam diye korkuyom b tipini aldım ama yanlız şunu diyem kanun mecliste haberin olsun kalkacak yani ama dedğin gibi hep 125 demi kalcaz
    boğaziçi tıp merkezini tavsiye ederim. nerdeyse kör olana bile rapor veriyolar.. 40 milyona..

- Forumda yazilan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Bilinmesi gereken bir husus da, gönderilecek mesajlarin, veya forum alanlarinda belirtilecek fikirlerin hiçbiri, olumlu veya olumsuz, forum yönetimini ve www.motosiklet.net sitesini baglamaz ve forum yönetimi herhangi bir kanun yaptiriminda üyenin savunuculugunu üstlenmez, üyeler kendi sorumluluklari ile basbasadir.

- Herhangi bir alanda kisileri,kurumlari,kuruluslari veya devlet'i küçük düsürecek resim,yazi,alinti vb. seyler kesinlikle yasaktir.Bu gibi durumlarda uyari yapmadan üyeyi forumdan silme hakkimiz saklidir.

****************************I********************* *********
    bu nasıl tavsiye kardeşim..kör olanda ehliyetmi alsın yani gidip adam akıllı muayenenizi olun.unutmayın o verilen sahte raporlarla ne kadar can yanacaktır..bu yanan canlardan biri sizin eşiniz dostunuz tanıdığınız olabilir..
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

alpinaB10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR K9
    Alıntı cathedral adlı üyeden alıntı
    Alıntı alpinaB10 adlı üyeden alıntı
    Alıntı teccol adlı üyeden alıntı
    evet haklsın ama ilerde alacağım asıl bende renk körlüğü var rapor alamam diye korkuyom b tipini aldım ama yanlız şunu diyem kanun mecliste haberin olsun kalkacak yani ama dedğin gibi hep 125 demi kalcaz
    boğaziçi tıp merkezini tavsiye ederim. nerdeyse kör olana bile rapor veriyolar.. 40 milyona..

- Forumda yazilan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Bilinmesi gereken bir husus da, gönderilecek mesajlarin, veya forum alanlarinda belirtilecek fikirlerin hiçbiri, olumlu veya olumsuz, forum yönetimini ve www.motosiklet.net sitesini baglamaz ve forum yönetimi herhangi bir kanun yaptiriminda üyenin savunuculugunu üstlenmez, üyeler kendi sorumluluklari ile basbasadir.

- Herhangi bir alanda kisileri,kurumlari,kuruluslari veya devlet'i küçük düsürecek resim,yazi,alinti vb. seyler kesinlikle yasaktir.Bu gibi durumlarda uyari yapmadan üyeyi forumdan silme hakkimiz saklidir.

****************************I********************* *********
    bu nasıl tavsiye kardeşim..kör olanda ehliyetmi alsın yani gidip adam akıllı muayenenizi olun.unutmayın o verilen sahte raporlarla ne kadar can yanacaktır..bu yanan canlardan biri sizin eşiniz dostunuz tanıdığınız olabilir..
    bilip bilmeden konuşma kardeş. kör olana veriyolar dediysek kör e vermiyolar tabi. ama renk körlüğü araç kullanmaya engel mi değilmi , ileride bi sorun olurmu diye sadece göz muayenesinde 4-5 farklı teste tabi tutuyolar.verdikleri raporda sahte falan değil. kapı gibi profesör kurulu imzalı. ööle şunu oku bunu oku bu kaç diye ilkokul testi değil.. neticede bu arkadaşın B sınıfı ehliyeti var.

forum denetcisi işgüzarlık yapma.. ne o ööle .. yaw her yazımızın altına bi çizik atıyosun. ?? bi sıkıntı varsa paylaş çözeriz elimizden geldiğince..

esas sen nerden, burda soruları ben sorarım
    Motosikleti
    Adriana Lima
    Sınav sonuçları meb.gov.tr de açıklandı
    Ben sadece Motordan girmiştim 75 almışım, son gün soruları 4-5 defa okuyarak girince böyle oluyormuş demekki

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    80 Puan almışım :( demek ki sınavı 120 saniyede bitirince böyle oluyormuş . Neyse mühim olan sınavı geçmekti zaten ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

valla 95 almisim. bende son ge e 12den sonra baktim sorulara. 2 farkli soru cikti. onunda birinin sorusu ayni siklari farkliydi. onlardan birini dogru yapabilmisim demekki

cyrano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    arkadaşlar bulamıyorum sonuçları yardım!!!

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    100

esas sen nerden, burda soruları ben sorarım
    Motosikleti
    Adriana Lima
    www.mev.gov.tr
    Sınavlar başlığı altında
    27.08.2005 Tarihli Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı,Sınav Sonuç Bilgileri

mertserpen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vstrom
    95

direksiyon sınavına nerede giriceğimizi nereden öğrenicez şimdi.

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    110 ilk yardım sorularınıda yapmışım zuahahhaaaaa
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100

direksiyon sınavını da geçeriz bu azimle

yakında gezilere de katılırım demek isterdim ama kış geldi gibi bişi.. neyse seneye inşallah hep beraber gezeriz artıkk

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler