Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Geçmiş olsun kardes. Bu arada Sayın gelisim, arkadas sürücü kursundandır gerekli uyarıları yapmakta ama biz dikkate almamaktayız bize en güzel ceza para ve işkence ile oluyor sanırım. Gelisim arkadasım devamlı konuyu guncellemelı
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    assi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150 superlight 34 zd 0765
    kardeş geçmiş olsun.sayende yeni birşey öğrendik sağol.

çok geçmiş olsun. hep birinci köprüde durduruyolar heralde. buranın dışında yakalanan hiç duymadım ben. direksiyon sınavına kadar birinci köprüye yaklaşmıcam bile.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    valla zor ve berbat bir durummm...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    bugün ben de bir kaç motorcunun durdurulduğuna şahit oldum, adamlar hiç bir nedensiz durduruyorlar. neyse farkettiğim bir konu var ki o da şu, polisler emniyet şeridinde durdukları için emniyet şeridinde motosiklet kullanan herkesi durdurdular, fakat 3 şeritli yolda (emniyet şeridi hariç) sol şerit ve sağındaki şeritte ilerleyen hiç bir motosikleti durdurmadılar. aklınızda bulunsun belki bir faydası olabilir.

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    en erken 16 eylül de açıklanacak dostum.ben de osınava girdim ama işte gel gör ki sonuçları bekliorum.umarım hakeden herkes kazanmıştır

alpinaB10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR K9
    neye geçmiş olsun.... beter olun emi. daha nekadar insan konuşacak bu ehliyet işini. gidin alın arkadaşım ehliyetinizi.. çokmu zor geliyo.?? her b.... para buluyo herkez. en aç adamda bile 300 milyonluk telefon var.!!!nasılsa yırtarız diye bişi yok.. bügün köprüde yarın evinin önünde...En çokda rüşvet yiyen p....a gıcık oluyorumya neyse.hiç vermedim vermemde..bu arkadaşın çektiği yalnızca yakalanmak.. ya kaza bela olsa..
    şimdi farzedin ben yolda arabayla kediye çarpmamak için freni koydum. sende duramadın benim arka cam ile beraber geldin benim arka koltuğa. ee..öde bakalım. nasıl..? ehliyetin yoksa kaskoda yok. trafik sigortasıda ödemez.... sende durumum yok ödeyemem dersin. mahkeme yolu açılır.ödeyeceğin paranın 50 mislini çatır çatır devlet alır senden. sende yoksa babandan onda yoksa annnenden.ondada yoksa birinci derece akrabalarına kadar...hatta 4 duvar evin bile olsa sattırırlar adama. haaa... yürü git lan dediğimdede kaskom bana öder senden tahsil eder. devlet alacağını kimsede bırakmamıştır..normal vatandaş olunca bööle. eğer hortumcu ,hırsız falansan bişi olmas ozaman..ldua edinde o araba şahin falan olsun. yoksa bi 500 SEL e yapıştınmı.. oof ooff..
    ADAM DEMİŞ::'' MOTOR KULLANACAKSAN BU EHLİYETİ ALACAAANN...)
    yok daha ötesi.

ha şunuda söyleyeyim. bu yazdığım şeyler başımdan geçti..ispatı belgeyle
    sabittir...

*******************O***********************
    Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    - Konu dışı , tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karsi, şiddet, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrimina yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanicilarini küçümser davranislar sergilemek , dini , siyasi ve politik yazilar yasaktir.
    - Attığınız her mesajda IP adresinizin kayıt edildiğini lütfen göz önünde bulundurun. Bu anlaşmanın iptali halinde IP adresiniz vasıtasıyla forum alanından uzaklaştırılacağınız gibi, herhangi bir hukuksal durumda da ISP'nize ulaşılacaktır. Bu durum ancak bu anlaşmanın ciddi bir şekilde ihlal edilmesi durumunda geçerlidir.
    - Forum ortamina kisisel problemler, anlasmazliklar tasinamazlar.
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ********************O**********************

handsome_49 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi ben 10 senedir motor sürüyorum bir kere bile ceza yemedim rüşvet vermedim . geçenlerde beni de durdurmak istedi polis ben farları stopları söndürdüm emniyet şeridine geçtim tüydüm yakalamarı mümkün değil bu konuda baya tecrübrliyim ogün ruhsatta yoktu zaten

yaw arkadaşlar Türkiye'de yaşadığınızı unutuyorsunuz galiba.. bu kadar da kaz kafalılık olmaz ki ? Devletin polisi, komser diyor ki emir büyük yerden bugün şunlara dikkat edin , onlarda ona dikkat ediyolar.. Demekki size motorlulara dikkat edin dendiği gün çatmış....

alpinaB10, abi niye bu kadar sinir yapıyon yaw. bizde aylardır bekliyoz ehliyet almak için. hiç bir geçerliği olmayan bir sınavı kaç ayda bir yapıyolar. ehliyet gelene kadarda yaz bitiyor ve daha yeni aldığım motorumu hiç kullanmıyım mı yani bende hiç hoşnut değilim normalde yüzüne bakmıcağım insanlardan böyle korkup çekinmek ama napalım prosedürler ülkesinde yaşıyoruz. ehliyetin sadece kimlik olduğu ülkemizde sadece ceza için kullanılıyor

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı handsome_49 adlı üyeden alıntı
    abi ben 10 senedir motor sürüyorum bir kere bile ceza yemedim rüşvet vermedim . geçenlerde beni de durdurmak istedi polis ben farları stopları söndürdüm emniyet şeridine geçtim tüydüm yakalamarı mümkün değil bu konuda baya tecrübrliyim ogün ruhsatta yoktu zaten
    Ne bekliyosun alkışlamamızı mı

Motosikleti
    GSR K9
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı
    Ne bekliyosun alkışlamamızı mı
    yok yok abi.. o benim emniyet şeridinde durup patlak lastik deiştirdiğimi görmedi daha.nede olsa gözü aynada. polis kovalıyacakmı diye.. arkadaş californiada yaşıyo ve hayabusa kullanıyo sanırım..

Motosikleti
    GSR K9
    Alıntı baron985 adlı üyeden alıntı
    alpinaB10, abi niye bu kadar sinir yapıyon yaw. bizde aylardır bekliyoz ehliyet almak için. hiç bir geçerliği olmayan bir sınavı kaç ayda bir yapıyolar. ehliyet gelene kadarda yaz bitiyor ve daha yeni aldığım motorumu hiç kullanmıyım mı yani bende hiç hoşnut değilim normalde yüzüne bakmıcağım insanlardan böyle korkup çekinmek ama napalım prosedürler ülkesinde yaşıyoruz. ehliyetin sadece kimlik olduğu ülkemizde sadece ceza için kullanılıyor
    sen alda... dertler uzak dursun senden. bide şu B sınıfı ile 125 olayı çok fena olacak asıl. düşünsene bi sürü küçük baş sürüye katılıcak... bu kadar kolay olmamalı herşey diye düşünüyorum ben. hele bazıları varki.. aman aman.. evlere şenlik.. en çokta hastanelerin acil kısmındakilere acırım valla. haklısın bi prosedürdür ehliyet işi şu an. ama en azından aklı başında, bilinçli,kural bilen ,kanun bilen,kültürlü,saygılı,insan seven ,malına değer veren,bu işe aşık insanlar alıyo bu ehliyeti şimdilik...

asıl hata zaten düşük cc li motorları her B ehliyeti olanın kullanımına açmak. Zaten önüne gelen atlıyo scooter a sonra deli gibi gidiyo. bide bu yasa çıkarsa kim bilir neler olur

harleydavidson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün yeni birşey daha öğrendim demek b ehliyeti olan küçük cc li motor kullana biliyor yada kullanabiliyordu öylemi hala daha geçerliliği varmı bunun tam anlayamadım? bide biliyorsunuz motorcuları durdukları belirli günler var takip etmek gerkiyor, aslında herşeyi kuralına göre yaptıktan sonra korkacak bişey yok ama yinede dikkatli olmak lazım motorcuları motorculardan başka kimse sevmiyor gibi..
    Rüzgarı hisset...

bugün yeni birşey daha öğrendim demek b ehliyeti olan küçük cc li motor kullana biliyor yada kullanabiliyordu öylemi hala daha geçerliliği varmı bunun tam anlayamadım?

harleydavidson, şimdilik öyle bir kanun yok ama yakında çıkıcak.

batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    =D> evet alkışladık bi de ödül verelim

abi neden bu kadar kasıyorsunuz yaşınız tutuyosa alın şu ehliyeti....
    zor bişi değil adliyeden sabıka kaydı,sağlık raporu,öğrenim belgesi,ikametgah ve vesikalık fotoğraflarınızla kursa gitçeksiniz ben A2 ehliyet alcam diceksiniz zor bişi değil...

bi de neden herkes geçmiş olsun demiş onu anlamadım...A2 yoksa geçmiş olsun falan değil...benim babamda ehliyet yokken altıma motor verdi ama yakalayan jandarmaya teşekkür etti...benimde başıma gelirse bende teşekkür ederim adamın görevi bu ve benide yakaladılar ama jandarmaya kızmıyorum....

bu yaz yaş tutumadığı için bende de ehliyet yoktu doğum günümden sonra gittim kaydımı yaptırdım..2 senedir bende yakalanmamıştım ama bu yaz çok saçma şekilde yakalandım...olmaz demeyin boşuna canınızı sıkmayın ve alın şu A2yi....
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

fener1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway KW250-H SUPERSHADOW
    Arkadaşlar bence Devlet B sınıfa küçük cc motor kullanma yasasını çıkarmaz.Nedeni;ehliyet alırken harcadığın paranın ne kadarı Devlete gidiyor ve devamında ne kadarı Devlet kasasına girecek bir hesaplayın.Bence bu parayı silip atamazlar.

purifier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı harleydavidson adlı üyeden alıntı
    bugün yeni birşey daha öğrendim demek b ehliyeti olan küçük cc li motor kullana biliyor yada kullanabiliyordu öylemi hala daha geçerliliği varmı bunun tam anlayamadım? bide biliyorsunuz motorcuları durdukları belirli günler var takip etmek gerkiyor, aslında herşeyi kuralına göre yaptıktan sonra korkacak bişey yok ama yinede dikkatli olmak lazım motorcuları motorculardan başka kimse sevmiyor gibi..
    arkadaşım yok öyle birşey. 50cc mobilet için bile ehliyet olması lazım.motor satıcıları önüne gelene satış yapabilmek için uydurma haberler yayıyorlar.müşteri gelipte ''yau iyi motormuş fiyatı da uygun ama bizim ehliyetimiz yok,cezasıda büyükmüş alamayızki'' dediği zaman satıcının tek çaresi yalan oluyor hemen tabii. b sınıfı kullanıyor abi yasa cıkacak sen kafanı yorma diye! trafik müşaviri bir arkadaşıma da 400cc ye kadar kullanabiliyor b ehliyeti demişler.söyleyen de çin den yeni bir motor ithalatı yapacak olan bir satıcı.müşavir arkadaşla ruhsat çıkarma işlemleri için anlaşma yaparken açılmış mevzu.
    bu dedikodulara kulak vermeyip herkesin ehliyetini almasını tavsiye ederim.Almanya da motor ehliyeti 50cc den başlayarak sırayla alınabilirken (mesela 250cc alan 500 lük motoru kullanamıyo) Türkiye de bunun kalkması ne kadar mümkün.ayrıca AB yasalarına tabiiyiz bi çok konuda.

Demir73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150 Red
    Geçmiş olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler