Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    gamkam, bence de garip bir yaklaşım üretmişsin ehliyetsiz motosiklet kullanmak da suç, ruhsatsız silah taşımak da. hepsinin tespit yolları farklıdır, hiç biri bir diğerinin yapılmasını doğurmuyor. neyse ne garip topic bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya ben bu arkadaşa katılıyorum bakın her allahın günü kamyonet dolusu motor çekiyorlar arabalara bakan yok ehliyetsiz motor kullanan yandı ama araba kullanmak serbest nasıl bir mantıksa bir kere allah rızası için ehliyet sormak için durdurulduğuna şahit değilim silahta aynı hesap
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    BBRR , ben polislere destek veriyorum valla, çünkü motorlar inanılmaz bir hızla artıyor, ve çoğu ehliyetsizz. araba öyle değil araba alanların çoğu ehliyetini de alıyor.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

bence gamkam kuyuru acısı var ne oldu polis filen mi yakaladı seni furdu açıl bize işin şakas bir yana burda türkiyede yolunda olmayan okadar çok şey varki anlat anlta bitmez ama motorculara hakzsızlık yaptıklarından yanayım

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayrım olmasın niye sadece motor ben kontrol edilmesin demiyomki ama sadece motorlar kontrol ediliyor saat 12 den sonra (gece) yoldaki arabaların yarısı alkollü bu niye kontrol edilmiyo senede 2-3 kere oda göstermelik düzenli yapılsa inanın marmariste ehliyet kalmaz
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

yada istanbul kuruçeşemede alkol konturolu yapıcaklar vay halerine

nikneym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today / yamaha x-max 250
    ya polisler motorcuları ekmek kapısı yaptı farkında deyilmisiniz de arkadaşa bu kadar yükleniyorsunuz???silah konusunda da bence haklı.ya kardeşim birinizin akrabası düğünde bu silahlı hayvanlar tarafından öldürülse acaba ne yazardınız o zaman??polisler bu potansiyel katilleri bırakmış bizim peşimizde.Ehliyet işide ayrı bi saçmalık ya Türkiyede.Adam kamyon kullanıyo 50 cc lik bi motoru kullanamıyo.yok ya o kadarda deyil..................
    Körler ülkesinde tek gözlü adam kraldır.

ZipZip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History

EHLİYETİ OLMAYAN ARKADAŞLARA DUYURU......

Arkadaşlar aranızda yaşadığım olayı yaşayan varsa lütfen mesaja katkıda bulunsun. diger arkadaşlarımında canı yanmasın.
    Her gün ev ile işyeri arasında gidip gelirken 1. köprüyu kullanıyorum.
    ve 15 gün önce trafik polisleri nedensiz bir şekilde tüm motorsikletleri durduruyordu ve benide durdurdu. Ehliyet ruhsat sorumundan sonra ehliyetimin yetersiz olduğunu ve cezai işlem uygulayacağını söyledi. rica minnet dinletemedik. Bu arada ehliyetin b olduğunu ve a2 için başvurduğumu 2 gün önce sınava girdiğimi ve bu ayın sonundada direksiyon sınavına girecegimi belirtmeme rağmen benimle beraber ehliyeti olmayan, muayenesi geçmiş, ruhsatı veya ehliyeti olmayan arkadaşların ruhsatlarını topladılar. yaklaşık olarak 12 motosiklet bir şahin motopolis eşliğinde köprüdeki trafik şubeye götürüldük. saat bu arada 8:40. yalvarmalara yakarmalara rağmen ruhsatlarımızı alamadık. Trafik şubede yaklaşık olarak 1.5 saatin sonunda, eğer a2 ehliyeti olan birisinin gelip bizim motorları teslim alasını söylediler.bu arada bir kaç imza attık. yani bize vermediler. yoldan geçen bir motosikletli arkadaşı 15 dk sonunda bulabildik ve bizim ruhsatı yazılı bir dilekçe eşliğinde aldı ve motorumuza bindik gittik. Saat 11:45. 5 gün sonra karakoldan beni çağırdılar. gittim. bir kağıt verdiler adliyeye gitmemi ve savcı ile görüşmem gerektiğini söylediler. bu arada saat sabah 08:30 savcıya gittik.yetersiz ehliyetten kamu davası adı altında 600 ytl ceza kesti. yalvar yakar. hiç bir etkisi olmadı. peki ne yapacağız.... bu parayı yatıracaksın dedi. nereye ? mal müdürlüğüne. mal müdürlüğüne gittim. adliye ile mal müdürlüğü arası 5 km. mal müdürlüğüne gittik ve taksit ile yatırmak istediğimizi söyledik. mal müdürlüğü taksit olayını savcının bildirmesi gerektiğini ve onun orada yazan 600 ytl yi alabileceğini söyledi. kızdım ve 600 ytl yi yatırdım. makbuzu aldım savcıya götürdüm. savcı eğer bu parayı peşin ödersem mal müdürlüğü nün 450 ytl olarak tahsil etmeleri gerektiğini söyledi. git paranı al dedi. tekrar mal müdürlügüne gittik. paramızı geri istedik. dediki bu parayı alabilmen için savcılıktan yazı getirmen gerekiyor. tekrar savcıya gittik. bu arada savcı belgeyi hazırlayana kadar öğlen oldu. öğlenden sonra yazıyı mal müdürlüğüne götürdüm. mal müdürlüğü ne derse beğenirsiniz. ya kusura bakmayın ama bizim bu parayı almaya yetkimiz yokmuş.......???????
    Peki nereye gideceğiz. istanbulda 4 adet olan, bu tarz cezaları tahsilatını yapan Vergi dairesine yolladı. yaklaşık orada 1.5 saatlik çaba ile 150 milyon peşin olmak üzere 4 ay ara ile 4 taksit yaptırdım. Makbuzu aldık bu ara tekrar savcıya tahsilat belgesini götürdük ki dosyaya koysun.
    bu arada savcıyada yaşadığım olayları anlattım. kendisi benden özür diledi. bu kanun un yeni çıktığını ve kurbanlardan ilkinin ben olduğumu söyledi. o gün işyerine vardığımda 80 km. yol yapmış idim ve saat 16:00 dı. O gün tam bir kabus ve Klasik Türk filminden çıkmış gibiydi.
    Arkadaşlar lütfen Ehliyetsiz olarak motosiklet kullanmayalım. Kullananları uyaralım. 600 ytl ceza vermeyelim. Ben kurtulurum demeyin. bir sefer bende 20 ytl rüşvet vermiş yırtmış idim. ama bu sefer yemedi. bilginize.
    İnşallah yazdıklarım aklınızın bir kenarında kalır. Özellikle ehliyetsiz arkadaşlar...LÜTFE N

+ Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    + Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    + Bu başlık Duyurular forumundan Moto Sohbet foruma taşınmıştır.
    + Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    + Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    + Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ®******************************************®

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    emdigin sütü, burnundan getirmisler anlasilan.
    buraya tasidigin için tesekkürler.
    gecmis olsun...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    geçmiş olsun arkadaşım.

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Gerçekten geçmiş olsun...

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun dostum...Arkadaşın da dediği gibi eğer bi problem yoksa (problemden kastım mesela benim yaşımın dolmasına 1 ay var.) hemen ehiliyete başvurun ehliyetsiz kullanmak inanın çok riskli hergün üçbuçuk atıyorum yakalanıcam diye oysaki motor özgürlüktür...Ha yakalandım Ha yakalanıcam düşüncesiyle ne kadar motorun zevki kalır orası tartışılır...

cidden geçmiş olsun ehliyetsiz yarın cınarcık gezisine katılcam duva edin valla inşallah bişi gelmeden gider geliriz. bursadan gitcem Allah sonumuzu hayretsin

Devletin Savcısı ve Maliye Görevlisi bile daha olayı kavrayamamış.. Yaw köprüde polis olduğunu bile bile sende lades demişsin yani.. Çekirge işte 3. sıçrayamamış..

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    geçmiş olsun dostum.
    gerçekten bu aralar motorları çok sık durduruyorlar.sırf bu yüzden motor alımımı geciktirip duruyordum.22 ekımde sınav var.motoruda alırsam kesin kullanmayacam bu yüzden...

zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

27.08.2005 Ehliyet sınavı sonuçları?

arkadaşlar 27 ağustos sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak bir fikri olan varmı nerdeyse direksiyon sınavına gireceğiz de

üstad min 18 gün sonra açıklanır ehliyet sınavı ona daha var 2-3 gün sonra açklanır herhalde

zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eywallah dostum

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Geçmiş olsun kardeşim....
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    bilader biz de b sınıfı ehliyet 125 cc motor a yetiyor biliyorduk geçmiş olsun ve çok teşekkürler bizi aydınlattığın için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler