Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sems - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    coctail benim sürücü kursunun motorları yamaha bws 100cc scooter. herkes onlarla girdi. senin scooter sınav için büyük bile . Kendi motorunla girebilirsin. Bir problem olmaz sanıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    B sınıfı ehliyet için sınava girerken arabalardaki ikaz ışığının(siz hata yaptıgınızda sizin yerinize hocanız frene bastıgında yanan kırmızı ışığın) çalışır durumda olması gerektiğini söylüyorlar ve bu nedenle kursun onaylattığı arabayla giriyorsunuz sınava.. motosiklet için ise böyle bi problem yok ve kendi motorunuzla girebilirsiniz diye düşünüyorum. kursunuza danışın diyecem ama onlar da "bilmiyorum girebilirsin heralde" gibi tam ehliyet kurslarına yakışan cevabı vermişler.

Romans504 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 750

Ehliyet Sınavı Soruları

Ehliyet Sınavı

Aşağıda ehliyet sınavlarında bugüne kadar sorulmuş en ilginç soruları bulacaksınız. Maalesef tüm sorular gerçektir. Bakın da gülün ağlanacak halimize.
    Kaynak: Sürücü Kursu Eğitim Rehberi, Derya Dağıtım A.Ş.

1 - Aşağıdaki işlemlerden hangisi ilkyardımdır?
    a) Yaralanan kişiyi dövmek
    b) İtfaiye çağırmak
    c) Komşuları yardıma çağırmak
    d) Kanamayı durdurmak

2 - İlkyardım çantası aracın neresinde bulunmalıdır?
    a) Arka sağ tekerin içinde
    b) Aracın içinde arka sağ tarafta.
    c) Motor kaputu içerisinde
    d) Ön torpido gözünde

3 - Shock pozisyonu aşağıdakilerden hangisidir?
    a) Sırt üstü yatış, ayaklar biraz yukarıda, üstü örtülü
    b) Sandalyede oturma, kolları yukarı kaldırma
    c) Diz üstü oturarak kafa sallama
    d) Masanın üzerine çıkıp kitap okuma

4 - Derin yanıklara olay yerinde aşağıdakilerden hangisi uygulanır?
    a) Baş ağrısı hapı
    b) Mantar merhemi
    c) Şampuan
    d) Soğuk su-buz

5 - Güneş çarpması sonucunda hastaya aşağıdakilerden hangisi uygulanır?
    a) Günes çarpınca denize atılır.
    b) Bele kadar kuma gömülür
    c) Vücut sıcaklığı yavaşca düşürülür
    d) Kendi kendine iyilişmesi beklenir

6 - Donma sonucu uyku durumunda olan kimseye aşağıdakilerden hangisi uygulanır?
    a) Uyumaması sağlanır
    b) Yatağa yatırılır ve uyuması beklenir
    c) Beraber uykuya yatılır
    d) Hiçbiri?

7 - Burun kanaması olan bir kazazadeye asağıdakilerden hangisi yapılır?
    a) Saçları yolunur
    b) Saçlarına masaj yapılır
    c) Sıcak küvet içine oturtulur
    d) Buruna tampon konulur

8 - Bilinci kaybolmus kazazedenin soluk yolunun tıkanmaması için aşağıdakilerden hangi pozisyon verilir?
    a) Amuda kalkacak şekilde
    b) Sırt üstü yatacak şekilde
    c) Sırtustu yatırılır
    d) Sabit yan pozisyona alınır

9 - Açık karın yaralanmalarında organlar dışarı sarkmışsa ne yapılır?
    a) Dışarıdaki organlar poşet içerisine konur
    b) Organlar yara üzerine toplanarak ıslak bezle örtülür
    c) Dışarıya çıkan organlar kesilir
    d) Hiç dokunulmaz

10 - Sıcak vurması sonucu bayılan kimseye aşağıdakilerden hangisi önce uygulanmalıdır?
    a) Derhal kuvvet içerisine yatırılmalıdır
    b) İlac içirilmelidir
    c) Fıkra anlatılmalıdır
    d) Serin bir yerde sock pozisyonuna alınır

11 - Solunum zorluğu olan kişiye ilk iş olarak ne yapılır?
    a) Başı okşanır
    b) Ağız boşluğu temizlenir, sonra baş arkaya bükülür
    c) Ağzı kapatılır, hastaneye nakledilir.
    d) Yapay diş takılır

12 - Yanık yarası olan bir kazazedenin yarası üzerine asağıdakilerden hangisi uygulanır?
    a) Saç jolesi sürülür
    b) Yoğurt sürülür
    c) Zeytinyağı sürülür
    d) Temiz, ıslak bez örtülebilir

13 - Kırıklar neden tespit edilmelidir?
    a) Kazazedenin rahat kahvaltı yapması için
    b) Kazazedenin rahat uyuması için
    c) Kırık kemik uçlarının komşu organlara batarak büyük yara açmaması için
    d) Kırığın tespitinin önemi yoktur.

14 - Aşağıdaki vakalardan hangisinde yaralı yan yatış pozisyonuna alınır?
    a) Boğulan kişilerde göğüs kemiği kırık olan yaralılar
    b) Önemli değil
    c) Egzost gazı ile zehirlenenler
    d) Karnından yaralanmış olanlar

15 - İki ayağı olmayan sürücü adayı ortopedi hekiminin vereceği karara göre hangi sınıf sürücü belgesi alabilir?
    a) Böyle şey olmaz
    b) A sınıfı alabilir
    c) E sınıfı alabilir
    d) H sınıfı belgesi alabilir

16 - İlkyardım çantası ile ilgili olarak asağıdakilerden hangisi doğrudur?
    a) Yayalarda ilkyardım çantası bulunur
    b) Deniz araçlarında ilkyardım çantası bulunur ve uygulanmaz
    c) Herhangi bir trafik kazasında kullanmak için bulundurulur
    d) İnsan hayatının önemi yoktur

17 - Yanık yarası olan bir kazazedenin yarası üzerine aşağıdakilerden hangisi uygulanır?
    a) Tuzlu su dökülür
    b) Ayran sürülür
    c) Salça içirilir
    d) Temiz ıslak bez örtülür

18 - Omurga yaralanması olan kazazede oturtulursa ne olur?
    a) Vücut sıcaklığı artar
    b) Yara mikrop kapar
    c) Felç olur
    d) Saçları dökülür

19 - İlaçla henüz intihar ettiği farkedilen kimseye ne yapılır?
    a) Küstürülür
    b) Su içirilir
    c) Asit içirilir
    d) Denize götürülür

Ben Bu saat den sonra ehliyet alıpda kendimi rezil rüsva edemem bu sorular la
    RoMaNs_ Özgür Olmak için Uçmaya, Uçmak İçin Kanatlara Gerek Yoktur ( GSX-R 750 ) YeTeR..

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Kopya yok Kopya yok...
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Romans504 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 750
    birde ona kopya denmez paylaşımcı ruhu denir
    RoMaNs_ Özgür Olmak için Uçmaya, Uçmak İçin Kanatlara Gerek Yoktur ( GSX-R 750 ) YeTeR..

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ah güzel ülkem ah bu sorularıda paylaşımcı ruhu pek işe yaramaz çünkü soruları kimse bilemezki diğerleriyle paylaşsın.
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Selam arkadaşlar.1 temmuz sınavını geçip ,direksiyonuda vermiş olanlar sertifikalarını almaya hak kazandılar.Fakat ehliyetlerini alabilmek için birde beşli evrağa ihtiyaç varmış .50 +27 vereceğimi düşünürken bir de 15 evrak parası çıktı bu nedir kendimiz doldurabilir miyiz...Kurs bizde doldurabiliriz diyor.(zaten onların doldurması gerekmiyor mu) Bu konuda fikir danışabileceğim daha önce bu işlemi yapmış birilerine bakıyorum...Yardımcı olursanız sevinirim.
    !!!

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kampanya deyince benim aklıma şölw bi şi geliyo hep
    yetişin batan kursun sertifikaları bir c sınıf balana A1 e sınıfı alana A2 bizden yetişin

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    dövmecilerde kampanya yokmu? yap sende abi...
    arslan dövmesi yaptirana maymun bedavaaaaa
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    yaw ben ultra herşey dahil herşey dahil 270 milyona gidiyorum ii mi bu fiyat

Motosikleti
    BMW F650FB
    trasher, lokum gibi

Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ
    gurzan, dovme ıste yapıyım ben sana yaa.ama gecıcı yapabılırım.sen ıste kardes onda da yaparız kampanya.

haydeee dovmede kampanya. cm karesı 2 mılyon.ayrıca 3 hafta kalıcılık garantısı

kurt_kapani_mos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pegeout 103 simsek+honda cbr 125 r
    gel abi bende de kampanya var gel!
    bir tane su alana şişenin kapağı hediye gel abi gel!!!!!!
    en iyi sürücü en dikkatli olandır...
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet eden bir gün ekmeği yediği yerden kurşunu yer....
    kurt_kapani

Forumdan Uzaklaştırıldı _Si_BeMoL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '91 Mz 251 ETZ

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5

sonunda ehliyet sahibi oldum ama nasıl????

Evet en nihayetinde ehliyetimi aldım,uzun ve zorlu beklemeler sonunda kavuştum ehliyetime.Mayıs ayında başvurduğum ehliyet'e ağustosun 12 sinde kavuşabildim yani 3.5 aylık bir bekleyişten sonra neden bu kadar beklenildiğini bilmiyorum çünkü bu bekleme süresi sonunda adamın biride çıkıp yahu kardeş sen bu motoru kullanabiliyormusun diye sormadı..Bir direksiyon sınavı olduk evlere şenlik,adam bana git şurdan dön bakayım dedi,madem bu kadar basit ehliyeti niye 4 ayda alıyoruz daha da ilginci sürücü kursunun müdürü benim motorla sınav yapmaya kalktı yahu ne diyorsun dayı dedim sen,"ver bagayiim senin modornan argadaşlar dönsün gelsin"dedi ya inanamıyorum ya bu ülkede bir birim de doğru düzgün işlesin dişimi kıracam adam sınav ücreti 50 ytl topluyor herkesten sonrada "ver bagayim senin modoru diyor"ya git işine dedim vermedim o da bana demezmi sınav olamazsın diye, o zaman tepem attı işte hadi dedim yapma bakalım sınavda göreyim,bebe kandırıyor ya amcam neyse en nihayetinde sınavlarımızı olduk bitirdik,önce sürücü kursundan sertifikamızı aldık,sonra şöförler cemiyetine gittim 40dk bekledim 3 milyon yatırdım,sonra vergi dairesine gittim 2saatlik bir beklemeden sonra 50 ytl yatırdım niye yatırdığımı bilmiyorum daha öncede ziraat bankasına para yatırmıştım sanki birileri beni soyuyor gibi geldi,daha sonra trafiğe gittim elimde dosyayla trafikte görevli memur "adın varmı"? dedi nasıl dedim elbette var hayır burada yazıyormu adın dedi hee baktım orda buruşmuş bir kağıt var birtakım isimler yazıyor neyse bende o yırtık kağıda adımı yazdım oldumu dedim memur bey oldu dedi bugün git yarın gel ok dedim yarın gittim tam 1.5 saat bekledim neden beklediğim belli değil orda bayan memur var çay falan içiyordu neyse tam 1.5 saat sonra çağırdılar beni gittim elime bir zarf tutuşturdular al bunu postala akşam 5 te gel dediler akşam 5 te gittim bekle dediler bekledim 45 dk sonra verdiler ehliyetimiiii.....Şimdi ben artık motor kullanabilir oldum yasalara göre ne güzel ama kimse benim motor kullanabilip kullanamadığımı bilmiyor ama eğer ben 500ytl harcayıp bu ehliyeti almasaydım Avrupa ülkesi olduğumuz için polis çevirdiğinde Avrupa da uygulanan para cezalarına uygun 800ytl ceza vermek durumundaydım..Çoğunlukla devletle ilgili kurumlardan uzak durmaya çalışırım ama mecbur bazen gitmek zorunda kalıyorum ama şunu merak ediyorum acaba Pakistanda,Afganistanda bu kurumlar nasıl işliyor acaba ordada aynımı? Avrupa ülkeleri ile zaten kıyaslamıyorum,,,Her neyse ehliyetsizlere duyrulur,, ehliyet almak sabır işidir....
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Benim sertifika da hazır işte biliyon abicim. Para ve zaman yok alamıyorum. Polis cevirse bana ceza nolcak.. GArip bi sistem.. 1 milyara motor alan da var.. Adam motorun yarı parası kadar daha verip ehliyet alamıyo ve onu kınıyoruz.. Bir de olaya başka açıdan bakmak lazım.. Ehliyet dediğin zorunluluk ise bunu minimum ucretle, sadece masrafları karsılayacak kadar bir fiyata vermek lazım. Ya da ehliyetsizsin diye 800 ytl gecirmeyeceksin adama ehliyet alacak parası yok diye..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    aaaaa cenk olurmu biz koyunlar süt vermez isek vekil-i Millet ayda 8-10 milyar parayı nasıl indirir cebine,biz her zaman heryerde verecezki baştakiler rahat yaşasın,benzinde vergi verecez,telefonda verecez,ehliyet alırken verecez,okula giderken verecez,biz hep verecez ama asgari ücretle de çalışacaz hatta bazen onuda bulamayacaz olsun meeee meeee.....
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

benim direksiyon sınavımda aynıydı ehliyet veren kurs motor getirmemişti bende sınav yerine kadar benim crosla gittim bi baktım herkes scoterle giriyo ben salakmıyım dedim sıra bana gelene kadar öyle andavallılar sürdiki tam evlere şenlik hatta bir kız vardı tam şenlik eli gazdan çekti ayakları yardımıyle motoru götürdü getirdi yaklaşık 6-7 dakikada tamamladı 30 saniyelik parkuru ben baktım bu böyle olmaz sıra bana gelince bindim motoruma sürdüm en son dönüşte açtım gazı motorun ön teker hafiften kalktı işin garibi o kız benden daha yüksek puanla aldı ehliyeti yani bu gün o kız isterse yasal olarak 1800 cc goldwingi kullanabilir böyle adalet olurmu yollar giyotin gibi tamamen bilinçsiz ama legal sürücülerle dolu Allah sonumuzu hayır etsin
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

_Si_BeMoL_, demiş ama ii etmemiş
    cm karesı 2 mılyon.ayrıca 3 hafta kalıcılık garantısı
    piyasayı kırmayalım evde çocuklar mama beklio
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    BMW F650FB
    sibemol; sen, yukaridaki yazimdan, benim dövme yaptirmak istedigim sonucunu mu çikardin???
    ulen topice bak be
    nerden nereye geldi
    Mr. skuuulllll...
    bi iyilik yapsana...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler