Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    İ s m a i L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yenisini alana kadar yok.
    Alıntı cepcell_apo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 mayıs cumartesi direksiyon sınavına gideceğiz hadi hayrlısı tum arkadaşlara başarılar....
    Merak etme, geçersin. 93 alarak ben bile geçmiştim geçen sene. Konileri koyuyorlar, arasından "S" çizip geçiyorsun, dümdüz geliyorsun. Büyük bir ihtimalle bakmayacaktır bile sen geçerken. Motosikleti olanları önce alıyorlar, peşpeşe gönderiyorlar dubaların arasına. Ama bazı püf noktaları var. Farını yakmalısın, dönerken sağına soluna bakmalısın ve ayağını yere koymadan dönmelisin vs. Aklımda kalanlar bunlar. Şimdiden hayırlı olsun. Kazasız, belasız, zevkli sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bugün ben de giriyorum sınava saat 1 civarı başlayacak. açıkcası çok az kullandım ve biraz tedirginim. umarım bir aksilik olmaz. bu gün sınava girecek olan tüm arkadaşlara başarılar.

Motosikleti
    -
    ya ben daha almadım ehliyeti...1991 ler alabiliyormu arkadaşlar.bnm kafam karıştı biraz. :S:S:S

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    dostum alabiliyo ben cumartesi sınawa gircem bana sans dileyin simdide kursa gıdıyorum sınawda hepinize iyi sanslar

arkadaşlar ben sertifika mı aldım herşey tamam ama beşiktaş da kan grubu kartı verecek bi yer bilmiyorum
    Cbr 125 :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    herhangi bi sağlık ocağından ya da dispanserden (artık ne deniyosa) ordan alabilirsin 1 dakika 15 saniye civarında bi sürede

benim sorum şu :12 eylül'de uygulama sınavına gircem(a2)
    B ile işim bitti.12 sinde de b ve a2 ile işim komple bitcek.
    14 eylül pazartesi günü kurstan aldığım dosya ile koşa koşa trafiğe gitsem ne kadar öderim toplam? extra belge isterler mi yeniden. savcılık kağıdı fln ? (adıma kesilen bi 700 ytl ceza var da ? ve kaç günde alabilirim ehliyeti ?..
    şimdilik bu kadar

AYGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HeadbaNgeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herhangi bi sağlık ocağından ya da dispanserden (artık ne deniyosa) ordan alabilirsin 1 dakika 15 saniye civarında bi sürede

benim sorum şu :12 eylül'de uygulama sınavına gircem(a2)
    B ile işim bitti.12 sinde de b ve a2 ile işim komple bitcek.
    14 eylül pazartesi günü kurstan aldığım dosya ile koşa koşa trafiğe gitsem ne kadar öderim toplam? extra belge isterler mi yeniden. savcılık kağıdı fln ? (adıma kesilen bi 700 ytl ceza var da ? ve kaç günde alabilirim ehliyeti ?..
    şimdilik bu kadar
    kurstan almış oldugun dosya içinde zaten bütün evraklar oluyor. Ama süresi 6 ay olmalı savcılık belgenin ikametgahın ve saglık raporunun eger 6 ayı geçmiş ise yeniden yaptırman gerekir. ben bi gittim trafiğe hiiii süreler dolmuş koştura koştura yeniden yaptım evrakları

toplam ikisi için 230YTL olması lazım ödeyeceğin tutar ve 3 gün içinde de alırsın ehliyetini.

(yalnız ceza var demıssın onu anlayamadım acıklarsan sorarım birilerine)

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Benim evraklarda eskimeden versem iyi olacak :D
    CBR-125 CBR-250-R CBR-600-F

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı AYGÜL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurstan almış oldugun dosya içinde zaten bütün evraklar oluyor. Ama süresi 6 ay olmalı savcılık belgenin ikametgahın ve saglık raporunun eger 6 ayı geçmiş ise yeniden yaptırman gerekir. ben bi gittim trafiğe hiiii süreler dolmuş koştura koştura yeniden yaptım evrakları

toplam ikisi için 230YTL olması lazım ödeyeceğin tutar ve 3 gün içinde de alırsın ehliyetini.

(yalnız ceza var demıssın onu anlayamadım acıklarsan sorarım birilerine)
    6 ayı geçmedi allahtan..3-4 ay fln olur en fazla.. o kadar bile olmaz ya..
    ceza 36, maddeden ehlyetsiz araç kullanma nedeniyle geçirilen bi miktar ceza
    bilgiler için teşekkür ederim. gayet açıklayıcı.

Sertifika ve evrakları aldım ben. Emniyete sabahın köründe gidip sıra alıcaksın diyolar.

Bi de bu masraflar ne kadar tutar ? Sadece A2 için.

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-25
    evet bu a2 için masraflar ne kadar tutar bide direksiyon sınavı sonuçları hemen belli oluyomu sınavdan kaç gün sonra elime alabilirim ehliyetimi bayrama kadr yetişirmi 13 eylülde direksiyon sınavı var

Direksiyon sınav sonucu aynı gün belli oluyor. Ondan sonra sertifikanı bekliceksin 2 ya da 3 hafta. Sonra da emniyetteki işlemler var. Ondan sonra bir hafta - on gün sürer sanırım ehliyetin çıkması.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    biri cevaplarsa sevinirm

bugün dosyamı aldım sonunda.. yarın öbür gün de trafiğe vercem
    sorum şu..adliyeden aldıığım sicil kağıdı 11,02,2008 tarihli. yani baya bi önce..6 ay geçerliliği var diye biliyorum.umarım yanlış biliyorumdur ...
    ve adıma kesilen bi trafik cezası var..
    yeniden sicil kağıdı isterler mi?
    yeniden çıkarsam ceza gözükür mü?
    trafikte bi sorun çıkar mı ?

arkadaşlar ben 03 08 1992 doğumluyum motor elliyetimi ne zaman alrım

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    Alıntı D.Pedrosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direksiyon sınav sonucu aynı gün belli oluyor. Ondan sonra sertifikanı bekliceksin 2 ya da 3 hafta. Sonra da emniyetteki işlemler var. Ondan sonra bir hafta - on gün sürer sanırım ehliyetin çıkması.
    yuh daha neler. 2-3 hafta sertifika mi beklenir ya kanser olurum. kurs bana maks 1 hafta 10 gun surer dedi ama bana o da fazla geldi. ilce milliegitim'in bir sertifika imzalamasi bu kadar surmemeli. bu isin dogrusunu bilen var mi beyler? direksiyon sinavindan kac gun sonra aliriz ehliyeti?

ne uzun ismis canini sevdigim ulkesinde ehliyet almak ya..

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    bu ehliye işinde adamı şamaroğlanına çeviriyolar gelen para alıyo giden para alıyorbiz 3 arkadaş yazıldık sadece yazılırken tırstık nereye gitsek para alıp bi yere gönderiyolar orada para alıp başka bişe yaptırıyo b + a2 heralde bi 600 kağıt tutacak gibi görünüyo bakalım hayırlısı
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

arkadaşlar ben gecen ufak trafik kazasında ehliyetimi alkolden kaptırdım promil biraz fazla cıktı ehliyetime el koydular, mahkemeye itiraz etsem kazanma şansım varmı yada mecbur bekleyecekmiyim????

Motosikleti
    2007 .honda cbr 600rr
    Alıntı vizzvizz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben gecen ufak trafik kazasında ehliyetimi alkolden kaptırdım promil biraz fazla cıktı ehliyetime el koydular, mahkemeye itiraz etsem kazanma şansım varmı yada mecbur bekleyecekmiyim????
    beklicen akılana na kadar alkol asla binme motora

Motosikleti
    150 ZC
    slm millet bende ehliyet için başvurumu yaptım sınavları beklemekteyim B sınıfı
    daha önceden aldığım için derslere katılmana gerek yok dediler elime 1-2 sayfa
    test verdiler bunlara çalış yeter dediler. ben o 2 sayfayı hatim ettim zaten acaba bu sınavdan kalan örnekler var mı yapabilecek miyim dersiniz ?
    gerçi Bsınıfı sorularında 3 sınavında 90 dan aşşağı not almadım ama

arkadaşlar ben 12.01.1992 dogumluyum şuan ehliyet başvurusunda bulunsan ehliyet alma durumum varmı yani yaş tutarmı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler