Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    D3VIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    verdiğim linkin ilteşim bilgilerini bulsam telefonla arıyıcam neticiyi yazarım

telefon bilgisi vermemişler mail attım kim bilir bakarlarmı artık ne zamana cevaplarlarsa :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Nasıl telefon vermemişler...
    Sayfanın en altında yazıyor..

+90 216 574 73 65
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı SeRHaTeKiNci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl telefon vermemişler...
    Sayfanın en altında yazıyor..

+90 216 574 73 65
    Sağol görmemişim arıyorum hemen

ufuch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    walla bnm bildiim sadece elektrikli bisikletlere ehliyet istemiyolar diğerleri ehliyetli

Motosikleti
    CBR 650F
    Aradım ehliyet istetenmiyor falan dedi ama fazla bilgili değil belli ben yetkili kişiye sorup size dönücem dedi eğer istenmiyorsa bu normal motorlar içinde geçerlidir 50cclikler için bide alıcakmısınız ehliyet istenmiyorsa dedi alcam alcam dedim bende xD

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    D3VIL dostum,trafik kontrolü sırasında takdir memurun.Adam ehliyet-ruhsat dediğinde bunu ehliyetsiz kullanabilirim deyemeyiz valla.Langır lungur cezayı yapıştırır abi.İşin yoksa mahkemede cezanın haksız olduğunu ispata çalış.Nasıl olsa bigün alınan makinadan sıkılınacak.Bence ehliyeti alıp bu ızdıraptan kurtulmak lazım.Bilgi almak için harcadığın çabalar içinde ayrıca çok teşekkür ederim.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    D3VIL dostum,trafik kontrolü sırasında takdir memurun.Adam ehliyet-ruhsat dediğinde bunu ehliyetsiz kullanabilirim deyemeyiz valla.Langır lungur cezayı yapıştırır abi.İşin yoksa mahkemede cezanın haksız olduğunu ispata çalış.Nasıl olsa bigün alınan makinadan sıkılınacak.Bence ehliyeti alıp bu ızdıraptan kurtulmak lazım.Bilgi almak için harcadığın çabalar içinde ayrıca çok teşekkür ederim.
    ya tabiki dediğin doğru ehliyet şart zaten alıcam ama ehliyet almadan kenidme bir 50cc motor almayı düşünüyorum yazında ehliyetimi aldıkdan sonra 150cc birşey düşünüyorum . A1 Ehliyet alınmıyormuş alınmamasıdan dolayı satılıyor olabilir... çünkü aküllü araba cansın oyuncak firmasıda 49cc kendi yapım motorlarını satıyor aradım görüştüm ve 9 12 yaş arasına sunuyor bunları benzinli Kesinlikle ehliyet istenmiyor falan dendi.Bunlara bağlı kalarak bende bir 50cc almaya karar verdim yorumlarınızı bekliyorum

Konuyu baya araştırdım ve izlenimlerimi yazdım

Linki ekleyemiyorum Faydalı Bilgiler Bölümüne açtım konuyu ordan takip edebilirsiniz İyi Forumlar

Motosikleti
    CBR 650F

50 CC Ehliyet Gerektirir Mi ? İzlenimlerim...

Trafik kanununda ehliyet sınıfları belirlenirken motor hacimleri esas alınmıyor
    Motorlu Bisiklet için A1, Motorsiklet için A2 ehliyet gerekir ve 17 yaşını bitirenler alabilirler.50 cc lafı sadece motorlu bisikletin tanımında geçer.
    "Motorlu bisiklet: Silindir hacmi 50 santimetre küpü geçmeyen, içten patlamalı motorla donatılmış ve imal hızı saatte 50 km’den az olan bisiklettir."

Sürücü belgesi sınıfları :
    MADDE 38- Sürücü belgeleri, kullanılacak araçların cinslerine ve gruplarına göre aşağıdaki sınıflara ayrılmıştır.
    “A1” Sınıfı Sürücü Belgesi ,
    Motorlu bisiklet kullanacaklara,
    “A2” Sınıfı Sürücü Belgesi,
    Motosiklet kullanacaklara
    Bilgiler Böyle Fakat bir çok firma 49 CC Motor üretmekte 8 15 yaş arası benzinli bunlardan biride http://www.akuluaraba.com/product_in...5dfb25943a2aa0
    İsterseniz Modellerine Bakabilirsiniz. Normal şartlarda A1 Ehliyeti istiyor 49CC Motorlar Fakat A 1 Ehliyeti Verilmiyor.. Ama Piyasa bir çok 49CC Motorlar var 8 15 yaş için üretilen bende Telefonla ve Mail yoluyla görüştüm ..

MERHABA OZAN,

ANLAŞILIYORKİ ÇOK İYİ ARAŞTIRMACISIN... TEBRİK EDİYORUM...

EAGLE MODELİMİZ...49.9 CC... YANİ 50 CC'NİN ALTI... BİSİKLET STATÜSÜNE
    ALINIYOR.. DOLAYSIYLA TRAFİGE ÇIKŞI YASAKTIR...( BU YASAĞI BİZ
    İTHALATÇILAR SANAYİ BAKANLIĞI İLE YAPTIĞIMIZ ANLAŞMALI TAAHÜTNAME İLE
    ŞEKİLENDİRMİŞİZ... YOKSA BU ÜRÜNÜN
    İTHAL İZNİNİ ALAMIYORUZ...) PLAKA VE EHLİYET, RUHSAT GEREKTİRMİYOR...

Bana göre 50 CC Motorlar Kanuni Keeway Gibi .. Bunlar göz ardı ediliyor şimdilik E 5 e çıkarsan orasını bilemem tabiki.Çünkü bir çok yerde çalışan arkadaşım var 15 16 yaşlarında ehliyeti olmayan. 17 imi doldurmama 8 ay ver Ehliyet alana kadar kendime 50 CC bir motor almaya karar verdim.. Kesinleşince yardımınızı istiyiceğim tabiki umarım 50 CC Olayına bir çözüm getirmişizdir yardımcı olanlara çok teşekkürler İyi Forumlar

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mniz +1 bende boyle bılıyorum forumda boyle dunyanın konusu varr.... acarken arastırma yapalımmmm....

8 ay daha beklemen senin yararına olabilir.

Motosikleti
    Aprilia Rs 50 & Yamaha rx 115 & Yamaha mbk ms-1
    Anlamadığım şimdi benim aprilia rs 50 ile gezerken adamlar ehliyet soramayacak mı? Çünkü o da 50 cc olarak gözüküyo ama kasaya bakarsanız 600 cc ye yakın bir izlenim vermekte.. Şimdi ehliyetsiz gezsem ceza yazarlarmı yoksa yazmazlar mı?

Motosikleti
    CBR 650F
    trafiğe çıktıysan tabiki yazcak :D

Alıntı replicad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadığım şimdi benim aprilia rs 50 ile gezerken adamlar ehliyet soramayacak mı? Çünkü o da 50 cc olarak gözüküyo ama kasaya bakarsanız 600 cc ye yakın bir izlenim vermekte.. Şimdi ehliyetsiz gezsem ceza yazarlarmı yoksa yazmazlar mı?
    bnm bildiğim 50cc altindakiler ehliyet ve plaka istemio(yani bisiklet yerine geçio arkadaş açıklamış ztn bnde akrabmın 50cclik atvsinden biliorum)yani trafiğe çıkamassın ceza yersin bisikletle trafiğe çıkmakla aynı şey sayilir

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    yanlış bilgi vermeyelim!!!
    50cc motosikletlere EHLİYETTE GEREKİR, trafiğe çıkması için PLAKA,RUHSAT VE ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI da
    linkteki ve benzer araçların trafiğe çıkması yasak o yüzden sadece trafiğe kapalı aranda biniliyor.
    furkankoc 50cc olup trafiğe çıkan atv lerde var
    o zaman çoğu ktm bisiklet yerine mi geçiyor veya honda crosslar bisiklet mi oluyor trafiğe çıkamadıkları için. Trafiğe çıkacak ekipmanları yok sadece
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    CBR 650F
    49 CC altları bsiklet olarak kabul ediliyor tabi gidip onla trafiğe çıkarsan yersin cezayı .. plaka ruhsat falan alıp ehliyetsiz sürersen trafikde çevirirlerse yine yersin cezayı bu böyle devam eder :D

Motosikleti
    Yok
    D3VIL bisiklet olarak kabul edilmiyor. Motorlu taşıta nasıl bisiklet dersin. Unutmaki bisiklet karayollarına çıkabiliyor ;) (otoban hariç) ozaman bisiklet kabul ediliyorsa 49cc altıyla da trafiğe çıkılır gibi birşey oluyor. Hiçbir motorlu taşıt bisiklet olarak geçmiyor =) bakınız karayolları trafik kanunu
    Her motorlu araca plaka ruhsat almak olmuyor malesef trafiğe çıkması için uygun özellikler taşıması lazım ;)
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı banistercaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    D3VIL bisiklet olarak kabul edilmiyor. Motorlu taşıta nasıl bisiklet dersin. Unutmaki bisiklet karayollarına çıkabiliyor ;) (otoban hariç) ozaman bisiklet kabul ediliyorsa 49cc altıyla da trafiğe çıkılır gibi birşey oluyor. Hiçbir motorlu taşıt bisiklet olarak geçmiyor =) bakınız karayolları trafik kanunu
    Her motorlu araca plaka ruhsat almak olmuyor malesef trafiğe çıkması için uygun özellikler taşıması lazım ;)
    Link verdim 4 zamanlı 49 cc max hıxı 70 i gören motor Ehliyet ruhsat hiç birşey istemiyor sadece alıp sürüyorsun bukadar ilk postumda açıkladım zaten

Motosikleti
    Yok
    zaten bende diyorumki gerektirmez =) trafiğe çıkamaz o araç. trafiğe çıkamayan araç niye ehliyet gerektirsin, kapalı alanda binilebilir
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı banistercaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten bende diyorumki gerektirmez =) trafiğe çıkamaz o araç. trafiğe çıkamayan araç niye ehliyet gerektirsin, kapalı alanda binilebilir
    işte acıklaması üstte bisiklet olarak kabul edildiği için bu dediklerin oluyor

Motosikleti
    Yok
    2918 sayılı TCK KARAYOLLARI Trafik kanununda Bisiklet için ;

Madde 3 c (10) bendi : Bisiklet motorsuz bir Taşıttır.

Madde 37 Sürücü için Ehliyet ve Taşıt için Plaka gerekmez.

Madde 46 Karayolunda en sağ şeridi kullanır ve diğer taşıtlar ile aynı sorumlulukla hareket eder.

Madde 66 Bisiklet yolu olan yerlerde karayolunda sürülemez.

Madde 66 a) bendi Karayolunda ikiden fazla bisiklet yanyana sürülmez.

Madde 66 b) İşaret verme dışında, çift elle sürülmesi ve genel kurallara uyulması zorunludur.

Madde 66 c) Yük ve eşya taşınamaz.

Madde 37 Bisikleti karayolunda sürmek için 11 yaşını bitirmiş olmak yeterlidir.

Allah aşkına bisiklet diyip durma lütfen.. dilimde derman kalmadı
    bisiklet falan değil cross motosikler, atv ler demi bisiklet deniyor bak yukarıda bisikletin trafik kanunlarına göre tanımı. Yeterli ekipmanı olmadığı için trafiğe çıkamıyorlar bazı cross lar ve atv ler
    Bisiklet Trafiğe çıkar...
    Piaggio Xevo 250ie

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler