Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı muratoygur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hafta da ben girecem sınava Nedense 2 ye bölmüşler sınavları. 2o ytl para alacaklar diye duydum doğrumu arkadaşlar ?
    Sınavda olurya arkadaşımızn başına gelen bizede gelirse 2 sınavı ne zaman oluruz. Kendi motorumla gitsem doğrumu olur bisan 150 scootor kullanıyorum. 2 aydır kullanıyorum 8 değil 888 çizebilim )))
    benden para almadılar ama 2. sınavda alırlarmı bilmiyorum.bişey demediler.vallahi benim şansıma 1 hafta sonra oldu ama seni bilemem.8 değil 888 çizmende nafile 2 tane salağın insafına bakar iş ona göre.ben kendi motorumla gittim ve mont ile girdim kaldım.artık sen düşün gerisini

Alıntı asden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun ya bi sonrakinde alırsınız inşallah ehliyeti.
    teşekürler e artık geçirsinler tabiki bundan zaten bilerek bıraktılar hiç hatamız yoktu.bu hafta alacam inşallah.zaten bu hafta tedbirli gireceğim kamera getirip kameraya alacağım sıkıysa bıraksınlar
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ehliyet ve vitesli motosiklet hakkında

arkadaşlar ekim 27 de a2 ehliyet sınavına giricem.sınavı kazandıktan sonra deneme sürüşlerinde acaba motorları otomatik vites mi yoksa vitesli mi kullandırıyolar? bunun yanı sıra ben kurslara dewam ettıgım surede onlar bıze motor uzerınde test suruslerı yaptırıyolar mı yanı gercek sürüşten once hazırlık için? son olarakta vitesli motosiklet kullanımı nasıldır hem iyi kullanıcı olarak hemde benım gozumden zor mu ve nasıl vites attırıyosunuz?yardımcı olan herkez sagolsun

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    kayıt olmadan önce sürücü kursuna sorarsan sana hangi motor tipiyle sınava gireceğini söylerler.ilk başta banada çok zor gibi gelmişti 2 yıl scooter kullandıktan sonra.ama ilk 15 20 dakika sonra alıştım
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

sılwes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sanırım her sınavsa scooter.

ehliyet sınavına a2 için scooterla giriyorsun..
    vitesli motor için kesinlikle ders almanı öneririrm en azından bi 3-4 gün bilinçli birinden.
    Vitesli motorda vitesi sol ayaktan attırıyorsun tabi yine sol eldeki debriyaja bastıktan sonra.Yukarı ittirirsen sol ayaktaki paneli 2-3-4-5-6 , aşağı ittirirsen 1 veya vites küçültme.Vites 1 deyken çok az yukarı ittirirsen vites boşa geçer ekran panelinde zaten N yani boş yazar.

Bunun haricinde sağ ayakta arka fren,sağ elde gaz ve ön fren var.

Motosikleti
    Aprilia Rs 50 & Yamaha rx 115 & Yamaha mbk ms-1
    Alıntı haya_busa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyet sınavına a2 için scooterla giriyorsun..
    vitesli motor için kesinlikle ders almanı öneririrm en azından bi 3-4 gün bilinçli birinden.
    Vitesli motorda vitesi sol ayaktan attırıyorsun tabi yine sol eldeki debriyaja bastıktan sonra.Yukarı ittirirsen sol ayaktaki paneli 2-3-4-5-6 , aşağı ittirirsen 1 veya vites küçültme.Vites 1 deyken çok az yukarı ittirirsen vites boşa geçer ekran panelinde zaten N yani boş yazar.

Bunun haricinde sağ ayakta arka fren,sağ elde gaz ve ön fren var.
    Hepsinde aynı değil ama bazı motorlarda 1 yukarıda gerisi aşağıdadır

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    @patrice kardeş sen motorunu bi al, hangi şehirdeysen, oradaki arkadaşlar sana yardımcı olurlar.

Alıntı replicad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsinde aynı değil ama bazı motorlarda 1 yukarıda gerisi aşağıdadır
    ben bunu genelde eski motorlarda görüyodum. hala aynı sistemi kullanıyorlar mı ya?
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

bu vites attırma , motoru kaldırma işi normal 1 vitesli arabada olduqu kadar zor mu hiç kullanmayı bılmeyen araba kullanamaz gibisinden zor mu?

ThE JuNKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bişey olmaz aga öğrenirsin ya çoook kolay .hangi motorla gireceğini sana sölerler zaten

abicim sınav falan değil dandik bişey ne yazık ki...scooterla giriyosun gözetmen sana bakmıyo bile motorun üzerinde durabilene veriyolar sonra motoru ehliyet sürüyo sanıp sokaklarda insanlar sorumsuzca geziyo işte.sen sınava takılma kendini geliştir kurallara uy önemli olan bu.

Motosikleti
    ne istersen var :P
    scooterla mı giriosunuz

bizim buralarda vitesli motorla girme zorunluluğu var
    [COLOR="Red"][B]geçmişte BUnReCU idi[/B][/COLOR]
    [B]ama hâââLâââ[/B]
    [B][COLOR="Magenta"]chica del viento[/COLOR][/B] [B]of 01 [/B] :cherry: & [B][COLOR="Lime"]miss dr[/COLOR][/B] ::159::

u_baydur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı Patrice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu vites attırma , motoru kaldırma işi normal 1 vitesli arabada olduqu kadar zor mu hiç kullanmayı bılmeyen araba kullanamaz gibisinden zor mu?
    abicim evet aynı arabadaki gibi... mesela ilk aldığım gün cıbırımı ben gitmeyi 5 - 10 dakikada başardım . çünkü araba kullanmayı bilmiyorum pek ve debriyaj gaz ayarına alışamadım, ama abim araba kullanmayı bildiğinden çok daha çabuk kaldırdı... alışınca kolay.. sadece debriyajı nerde tutman gerektiğini farketmen gerkiyor...

ben de sınava vitesli motorla giriliyor diye biliyorum...

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    Alıntı tyler_durden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @patrice kardeş sen motorunu bi al, hangi şehirdeysen, oradaki arkadaşlar sana yardımcı olurlar.

ben bunu genelde eski motorlarda görüyodum. hala aynı sistemi kullanıyorlar mı ya?
    2004 suzukılerde de aynı sekılde 1 asagı 4 yukarı...

kurstan sana yardımcı olurlar once onlarla gorus stress yapmana gerek yok sevmek yeterlı
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

miter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa 1997
    Kursta hangi tip motosiklet varsa onunla giriliyor.Genelde otomatik vitesli motosiklet oluyor.Kurs sizi çalıştırmaz.Kullanmayı bilmen yeterli derler.Sonuçta dışarıda çalışıp sınav günü kursun motosikleti ile bir ısınma turu ile sınava girersin.Bu nedenle sınava girmeden kayıt olduğun yere motosikletin otomatik olup olmadığını sormanda fayda var.Başarılar...

Motosikleti
    trex150
    vitesli veya otomatik vites.tamamen komisyonun(!) kararına bağlı bişey.
    10PY253

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kardeşim kurslarda çeşitLi motorlar war... ama genelinde yarı otomatik kullandırıyolar otomatik vites kullanımı yasaktır kurslarda en düşük yarı otomatik olcak yani

Şimdi vites deişimi sol el debriyaj ; sağ el fren ve gaz

sol ayak vites sağ ayak arka fren

gaz ver fazla abartmadan sonra gazı bırak debriyajı sık ; vitesi bi kademe üste çıkar diğerleri de bu şekil
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Suziki Gs 500E
    ne oldu özrace geçtin mi sınavı sonunda. durumlar nedir.

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Ben de merak ettim ; ne oldu özrace geçtin mi ?

25 inde ben de gireceğim sınava...
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

Motosikleti
    önce ehliyet
    slm ya ben motor alcamda peder ehliyete bir iki ay kala alırım dio 91liler 2009damı ehliyet alıo bide cbr125 almaı düşünüorum a2 fln diolar o olay nası oluo bilen biri açıklarsa sevinirim şimdiden tşk
    OYUN BİTİNCE ŞAHTA PİYONDA AYNI KUTUYA KONUR...

Motosikleti
    KISMETSE HYSOUNG GT 250 R
    evet 2009 da alabılcen ehlıyetı gıtcen herhangı bı surucu kursuna ben a2 ehlıyet alcam dıcen 3 ay sonrada kalmazsan hıc bı dersten alcan ehlıyetını bu akdar basıt
    Bu kaLp TEK baŞInada AtaBİLİr DEstEK ÜNİte GErekMEz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 27 kullanıcı var. (0 üye ve 27 misafir)

Bu Konudaki Etiketler