Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI

05.08.2007 tarihinde direksiyon sınavına ben de girdim.Arkadaşlar gözlemlerimi aktarmak isityorum.A2 sınavı gözlemcileri biraz geç geldiği için B sınıfı ehliyet sınavını seyretmek zorunda kaldık,hani bi laf varya hangi taşın altını kaldırsan bi terslik var aynen öyle arkadaşlar.Rezillik yani bana göre sınava gerçekten hazır olanların sayısı çok çok az ama çoğu ehliyeti almaya hak kazandı.Daha sonra bizim sınavımız başladı.2 kişi geldi gözlemci olarak sınav başladı(sınav denirse tabi) 40 m gidip geliyorsun sınav bu yani.Kasklı olman falanda anlamsız,gözlemciler dönüp sana bakmıyor bile saçma salak bi sınav.Tahminen kalan da olmamıştır.Size soruyorum böyle sınav olur mu?Ehliyet sürmüyor ki motoru Yazıklar olsun binlerce kere.....saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Kalan olmuş bizim özrace yi bırakmışlar.. Evet maalesef böyle, işine geliyor bizim milletimiz kolaya kaçmayı çok seviyor...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    Ayhan Bır Sorum var
    Nerde yaşıyoruz???
    Malesef boyle bu işler bak ben motoru alalı iki hafta oldu olmadı kullanıyorum ama ehlıyetım yok dıye cıkmıyorum trafıge neden dersen gelse o senın ehlıyet alan arkadaslardan bırı arkadan carpsa ben suclu olacagım malesef!!
    bırde kusrta muayne olduk TAM KOMEDIYDI )))))bence paranı ver gec soru sorma fazla )
    AAA bır sey daha bırde su anda mınıbus ve kamyonet kullanan surucuların dıkkatıne AB stardartları uyum cercevesınde bu aydan ıtıbaren Pisikoteknik kartı ve SRC1,3, belgelerı almaları gerekıyor kullandıgı araca gore bunlarda ozel sırketlere verılmıs para ver al ))
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

bende 4 tane kuka arasında iki tur attım aldım ehliyeti. Gecenlerde discovery channelda occ yi izliorum adamlar sanat eseri motorlar yapıolar ama küçük oğlu mickey motor ehliyeti sınavından gecemedi ve motora ehliyetsiz binerken yakalandı

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    bende sınava girdim iki tane taş koymuşlar üç metre aralıkla arsından geçtim bide dönüşte geçtimmmm bu kadar

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    ben de izmir-urla'da 28 temmuzda direksiyon sınavına girmiştim. hakkaten tam bir komediydi.

aslında komedi daha sınavdan önce başladı. kursa gittim sordum direksiyon sınavına nasıl motorla giricez diye. kendi motorunuzla dediler. yani motoru almamış olsam giremicem sınava. hatta o arada motorda sorun vardı son denediğimde çalışmamıştı, dedim çalışmazsa ne yapcaz. kursun sahibi "benim motoru getirirsem zorlanırsın sınavda kötü olur, vitesli mondial benimki" dedi. zaten A2 alıyoruz vitesli motorla girmem gerekmiyor mu sınava o da enteresan. tadığın kursu diye ona gittik ama pişman oldum.

sınavın kendisi ayrı bir komedi. adamlar iki ayrı yerde sınava alıyorlar. alan çok dar. genişlik 4m kadar. ortaya 2 kuka koymuşlar. bunlarda bir defa 8 yapacaksın diyolar. aslında o zaman anladım adamın dediğini. 4 m genişlikte benim 160 kiloluk motorla nasıl 8 yapılır yere ayak koymadan bilemiyorum . biraz zorlanarak ayak koymadan dondum gectim sınavı. ama aklımda da bir soru oluştu. bu sınava scooter ile girip A2 ehliyet nasıl alınır? ayrıca 125cc motor ile 1200cc motor kullanıcısı bir midir? aynı sınavı geçmesi yeterli midir?

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya bizdede adamın teki cbr125le donmeye kalktı ters girdi dubalara donerken okdr geniş aldıki 2. dubanın brakın içinden gecmeyi 1. dubaya zor gelebildi bn o arkadasa bsy demiorum cnk guzel bi motor ve full korumaydı ama ozrace'i brktıklarını grdukten snr neye nasıl bakıoar hala anlam veremiorum onlerindeki kagıdada baktım kafasına gore bitane ciziodu adam herkse baska bsyden maksat baktık tam puan vermedik işte!!
    true love..

Drift Religion

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    şöyle birşey duymuştum ayanı yere koyamadan köşeyi döndünmü tamam diyorlardı ehliyet alan abilerimiz
    tabi bizim daha ehliyet yok

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    ben de sabahın erken saatlerinde orada idim, nöbetim olduğu için ilk ben girdim sınava. korumalı olarak giden bir ben vardım onca kişi arasında ve ilgi çekici idi. sınava girmeye yakın sürücü kursu sahibi "çıkar şunları " dediyse de çıkarmadım.
    bugün aradığımda ise "geçtin" beklendik cevapla, çarşamba günü cebimde olacak inşallah.
    çok acele ile çekilmiş bir kaç foto da benden;

Shot with Canon PowerShot A520 at 2007-08-06

kurs görevlisi "az önce sıvan komisyon heytinden haber geldi, artık scooter ile sınava girilmeyecek, vitesli motor olacakmış" bombasını ortaya atınca scooter sahiplerinin eli eteği tutuştu. "ya hocam ben anlamam, neden önce söylemediniz bunu, kalırsam eğer mesuliyet size ait diyenlerle birlikte, herkes orada bulunan ybr ye hücum etti, motor sahibide garibim oda paşa paşa anlatıyor. ben ve benim karaoğlanda kıs kıs gülüyoruz. bu muhabbet 10 dakika kadar devam ettiktesn sonra şaka olduğunu anlayınca "aslında benim için farketmez, ha o ha o " cevapalrı geldi.

250 mct ile yolun dar olası sebebi ile u dönüşünü yapamdığım için scooter ile girdim. ilk defa orada scootera da binmiş olduk bu vesile ile.

sınava giripte başarılı olan herkese ehliyetleri hayırlı, uğurlu olsun. allah kaza bela vermesin inşallah.
    BUGÜN GEÇTİ, BEKLE YARINA GELİYORUM, YA NİCE YOLARA AŞACAK YADA KARA TOPRAK BAĞRINDA AŞTIĞIMIZ YOLLARI HATIRLATACAK.

Motosikleti
    inş yakında
    ah ah bende görcekmyim bugünleri:D

nash_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom
    Alıntı tugrulx5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah ah bende görcekmyim bugünleri:D
    ah ah ben de ...
    bekle kardeş alacaz ehliyet..

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı mhrrmkpnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bizdede adamın teki cbr125le donmeye kalktı ters girdi dubalara donerken okdr geniş aldıki 2. dubanın brakın içinden gecmeyi 1. dubaya zor gelebildi bn o arkadasa bsy demiorum cnk guzel bi motor ve full korumaydı ama ozrace'i brktıklarını grdukten snr neye nasıl bakıoar hala anlam veremiorum onlerindeki kagıdada baktım kafasına gore bitane ciziodu adam herkse baska bsyden maksat baktık tam puan vermedik işte!!
    sorma dostum hala şoktayım o kadar bilmeyenlere bedavadan veriyolar ama hakedenlere vermiyolarya işte o adama koyuyor.bence bilgiye,kullanmana,ve tecrübene alınmıyor ehliyet.iki angutun tamamen insafına kalmışız
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Valla alacaz dedik alamadık napalım nasip artık :)
    Ayın 11 inde de benim direksiyon sınavım var bakalım nasıl olacak cok merak ediorum

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı SeRHaT_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayın 11 inde de benim direksiyon sınavım var bakalım nasıl olacak cok merak ediorum
    bence geçerim diye emin olma baksana beni bıraktı gerizakalı 2 angut

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    ozrace sen nasıl kaldın ya hayatımda ilk kez sukutur kullandıydım sınavda üç duba arasından gectim ilerden tur attım dönüşte yine üçünün arasından gectim durdum tamam gectin dediler.. sen düştün mü kendi sukuturunla girmedin mi

Motosikleti
    Piaggio x8 200
    ben de içerenköy'de nuri cıngıllıoğlu lisesinde girdim sınava. 100le geçmişim sevindim. sistem gerçekten çok komik. honda activa ile 3 tane dubayı döndük aldık ehliyeti. işin garibi bir arkadaş motoru devirmeyi başardı onu bile geçirdiler sanırım. bir kız da sevgilisi ile gs1200le girdi sınava, çocuk geçti dubaları da kız gitti döndü sonra lak diye bıraktı güzelim motoru yere ayna mayna kalmadı. eğer bunu okuyorlarsa geçmiş olsun diliyorum kendilerine. benim kız arkadaşım yapsa ne yapardım bilmiyorum ayrıca

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ya bakıyorum da herkesin sınavı genelde trafiğe açık alanda olmuş. kadıköy tarafında hep bir okulun bahçesinde yapılıyor. bu kursun insiyatifinde mi acaba?
    sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı asden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de içerenköy'de nuri cıngıllıoğlu lisesinde girdim sınava. 100le geçmişim sevindim. sistem gerçekten çok komik. honda activa ile 3 tane dubayı döndük aldık ehliyeti. işin garibi bir arkadaş motoru devirmeyi başardı onu bile geçirdiler sanırım. bir kız da sevgilisi ile gs1200le girdi sınava, çocuk geçti dubaları da kız gitti döndü sonra lak diye bıraktı güzelim motoru yere ayna mayna kalmadı. eğer bunu okuyorlarsa geçmiş olsun diliyorum kendilerine. benim kız arkadaşım yapsa ne yapardım bilmiyorum ayrıca
    biz devirmeden kaldık

Alıntı ERDEM860 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozrace sen nasıl kaldın ya hayatımda ilk kez sukutur kullandıydım sınavda üç duba arasından gectim ilerden tur attım dönüşte yine üçünün arasından gectim durdum tamam gectin dediler.. sen düştün mü kendi sukuturunla girmedin mi
    evet kendi scooter ımla girdim ve hiç hata yapmadım.dediğim gibi 2 angutun insafına kaldık.yukarıyı bi oku bak kimleri geçiriyolar kimleri bırakıyolar.ben böyle düzenin ta .............

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Suziki Gs 500E
    Bu hafta da ben girecem sınava Nedense 2 ye bölmüşler sınavları. 2o ytl para alacaklar diye duydum doğrumu arkadaşlar ?
    Sınavda olurya arkadaşımızn başına gelen bizede gelirse 2 sınavı ne zaman oluruz. Kendi motorumla gitsem doğrumu olur bisan 150 scootor kullanıyorum. 2 aydır kullanıyorum 8 değil 888 çizebilim )))

Motosikleti
    Piaggio x8 200
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz devirmeden kaldık
    geçmiş olsun ya bi sonrakinde alırsınız inşallah ehliyeti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler